Carolina – Chicago 1:2 (po pr.) | Boston – NY Rangers 4:0 (kon.) | NY Islanders – New Jersey 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 8:4 (kon.) | Toronto – Montreal 5:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 3:6 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 07.05.2021, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny milovníky dobrého hokeje! V jednom z nočních zápasů NHL se utkají Carolina Hurricanes s Chicagem Blackhawks. Zatímco Canes vedou tabulku Centrální divize a postup do play-off mají už nějakou dobu jistý, tak Blackhawks se do vyřazovacích bojů určitě nepodívají.

Chicago Blackhawks:
    Hokejisté Chicaga odehráli 53 zápasů, z nichž získali 50 bodů a v tabulce Centrální divize jim patří šesté místo. Naději na postup do play-off už Černí jestřábi definitivně ztratili i proto, že prohráli posledních šest utkání. Naposledy hráli dvakrát právě v Carolině, kde padli 2:5 a 3:6. Uvidíme tedy, jak si povedou na stejném místě do třetice. Blackhawks zkomplikovaly sezónu také výpadky důležitých hráčů. Celý ročník museli vynechat nemocný kapitán Jonathan Toews a zraněný Švéd Alexander Nylander. Jeho velkou část pak neodehrál talentovaný Kirby Dach. Momentálně jsou mimo sestavu také obránci Adam Boqvist, Calvin de Haan či forvard Zack Smith.

Carolina Hurricanes:
    Hokejisté Caroliny odehráli 53 utkání, z nichž uhráli 79 bodů a jsou na čele tabulky Centrální divize. Na druhou Tampu mají už čtyřbodový náskok a navíc jsou rozjetí, takže mají velkou šanci na divizní triumf. Canes drží pětizápasovou vítěznou sérii. Naposledy zdolali 5:2 a 6:3 právě Chicago. Devizou Hurikánů jsou tři vyrovnaní brankáři. O místo mezi tyčemi se dělí Petr Mrázek, Alex Nedeljkovic a James Reimer. Na listitě zraněných hráčů figuruje dvojice útočníku Jordan Martinook a Brock McGinn.

05.05. 2021: Carolina – Chicago 6:3

Carolina Hurricanes: Mrázek (Nedeljkovic) – D. Hamilton, Slavin (A), Pesce, Skjei, Hakanpää, Bean – T. Teräväinen, Aho, A. Svečnikov – Nečas, Trocheck, Niederreiter – Fast, J. Staal (C), Foegele – Geekie, Lorentz, M. McCormick.

Chicago Blackhawks: Delia (Lankinen) – C. Murphy (A), Stillman, Regula, Keith (A), Kalynuk, Zadorov – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Hagel, Kurashev, D. Kubalík – Hinostroza, Kämpf, Gaudette – Connolly, Entwistle, Hardman.

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Gawryletz, Gibbons.

00:01

00:16
    Brandon Hagel pálil hned v úvodu zápasu vedle domácí branky.

01:09
    Sebastian Aho poslal puk před branku na hůl Andreje Svečnikova, který ho usměrnil do tyčky Deliovy svatyně!

01:36
    Další šance Canes! Andrej Svečnikov tentokrát převzal puk mezi kruhy, stáhl si ho na bekhend a Delia musel po jeho zakončení předvést výborný zákrok!

02:49
    Hosty zastavilo postavení mimo hru.

03:22
    Zakázané uvolnění Chicaga.

03:32
    Martin Nečas nepřekonal Deliu bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti. Po dalším zákroku gólmana Blackhawks se pak puk odrazil ze vzduchu, odkud ho Nečas nedokázal baseballovým způsobem dostat do branky!

03:49
    Domácí mají velký tlak! Brady Skjei se dostal k ráně z mezikruží, kterou vyrazil Collin Delia.

04:47
    Také Petr Mrázek potvrdil svou připravenost. Bekhendovou střelou si na něj nepřišel Pius Suter.

06:30
    Hra se poměrně divokém úvodu přeci jen uklidnila.

06:42

07:40
    Svečnikov nyní hezky zakombinoval se Sebastianem Ahem. Druhý jmenovaný před brankou zamíchal s kotoučem, narovnal si ho na forhend a opět nechal vyniknout Deliu. Po zákroku hostujícího gólmana následuje reklamní pauza.

08:15
    Velký závar před Mrázkem! Patrick Kane poslal z pravé strany puk před brankoviště, kde ho dokázal tečovat Pius Suter. Mrázek zasáhl levým betonem a následně nedostal kotouč za jeho záda Alex DeBrincat!

08:27
    Za hákování je vyloučen domácí Teuvo Teräväinen. Chicago si zahraje přesilovku!

09:49
    Carolina právě vstřelila branku!
    Domácí skórují ve vlastním oslabení! Smůlu měl Duncan Keith, který ve snaze zachytit puk na útočné modré zakopl a poté ještě obličejem narazil do nohou čárového rozhodčího, který seděl na mantinelu. Toho využil MARTIN NEČAS, jenž se dostal do samostatného úniku a ten proměnil parádním bekhendovým blafákem. Asistence: Jani Hakanpää.
    09:49 Martin NEČAS - 1:0

10:51
    Mohlo být srovnáno! Za obranu Caroliny se dostal MacKenzie Entwistle, který šel podobně jako Nečas do bekhendové kličky, ale skvěle zasáhl Mrázek!

11:54
    Další šance na obou stranách! Nejprve se hosté dostali do přečíslení. David Kämpf v něm našel z druhé vlny najíždějícího Rileyho Stillmana, který mířil do protipohybu Petra Mrázka, ten ale dokázal zasáhnout! Na druhé straně šikovně tečoval Ahovu nabídku Teuvo Teräväinen, ovšem kotouč je v Deliově výstroji.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:05
    První třetina je zatím rozhodně zajímavá. Šance se střídají na obou stranách.

13:34
    Další zákrok Mrázka, kterého vyzkoušel krajan Dominik Kubalík.

14:15
    Puk nyní vylétl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka.

15:12
    Po reklamní přestávce se týmy na ledě trochu rovnají. Hraje se tedy bez dalších příležitostí.

15:47
    Nahození Jaccoba Slavina od modré čáry vykopl do rohu Delia.

16:03
    Patrick Kane se rozjel proti brance soupeře. Byl ale zastaven čistým hitem obránce Caroliny Slavina!

16:27
    Philipp Kurashev se z ničeho nic zjevil sám mezi kruhy! Domácí branku však minul.

17:20
    Zakázané uvolnění Canes. Vhazovat se bude před brankářem Mrázkem.

17:43
    Jesper Fast dostal přihrávku před brankoviště. Trefil ale pouze nohu bránícího hráče Chicaga! Také dobrá příležitost.

18:08
    Zakázané uvolnění hostí.

18:24
    Nahození Stevena Lorentze bylo sraženo do ochranné sítě za hostující brankou. Další přerušení hry.

18:47
    Steven Lorentz si vyjel s pukem na střed modré čáry a nahodil ho směrem na branku. Tu však minul.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:25
    Adam Gaudette se proti domácí obraně neprosadil. Zakončení mu pokazili Slavin s Nečasem.

19:48
    Ještě šance domácích! Nahození Teräväinena tečoval Sebastian Aho a Delia byl asi hodně rád, že mu puk zůstal ve výstroji!

20:00

Máme za sebou akcí nabitou první třetinu. Ta přinesla řadu šancí na obou stranách, ale také pouze jeden gól. Ten vstřelil v 10. minutě ve vlastním oslabení Martin Nečas, který se dostal do samostatného úniku a brankáře Deliu překonal povedenou kličkou do bekhendu. Důležitou postavou úvodní části duelu byl i Nečasův krajan Petr Mrázek, jenž si připsal několik výtečných zákroků.

20:12
    Brandon Hagel se hned v úvodu druhé třetiny natlačil až před Petra Mrázka, kterého ani nadvakrát nepřekonal! Dobrá šance hostí.

20:51
    Do pokusu Kurasheva vložil hokejku Pesce, který kotouč srazil do ochranné sítě.

21:03
    Svečnikov se pokusil nahrát před branku Teräväinenovi. Domácí kombinaci však překazila hokejka obránce Zadorova.

21:46
    Střelu Sebastiana Aha z pravé strany vyrazil hostující gólman Collin Delia.

22:10
    Po Stillmanově nahrávce střílel z osy kluziště Dominik Kubalík. Jeho volej minul Mrázkovu klec.

22:47
    Výtečné střídání Dominika Kubalíka! Ten byl hodně vidět. Nyní ale neprostřelil Petra Mrázka z pravého kruhu, ani z následné dorážky! Zatím skvělý výkon gólmana Canes.

24:03
    Další výtečný zákrok Mrázka! DeBrincat posunul puk na hůl Brandona Hagela, který zblízka neuspěl se zakončením na lapačku!

24:53
    Hosté nehrají vůbec špatně, zatím ale narážejí na výborného brankáře Hurikánů.

25:40
    Skvělý forčekink předváděla první domácí formace. Blackhawks trvalo dlouho, než dostali puk z obranného pásma.

26:09
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou domácích. Následuje reklamní pauza.

26:09
    Hostů bylo na ledě moc! Následovat tedy bude přesilovka Canes.

26:50
    Domácí zatím nevyprodukovali nic nebezpečného. Chicago nyní vyhodilo.

27:19
    Z levého kruhu pálil vedle Andrej Svečnikov.

27:55
    Mrázek chytá skvěle a teď měl i štěstí! Alex DeBrincat se dostal v oslabení do samostatného úniku. Před brankou zamíchal s pukem a už to vypadalo, že ho v pohodě zasune bekhendem za brankovou čáru. Brankáře Caroliny ale zachránila tyčka!
    27:55 Mrázka zachránila po úniku DeBrincata tyčka.

28:10

28:41
    Z úhlu zakončoval David Kämpf. Mrázek byl na místě a přerušil hru.

29:45
    Od levého mantinelu to zkusil Brady Skjei. Puk je v Deliově lapačce.

29:57
    Od modré vypálil opět Skjei. Jeho projektil těsně minul svatyni soupeře.

30:42
    Po zablokované střele Jordana Staala se dostal k odraženému puku Nino Niederreiter. Ani jeho dorážka si nenašla cestu do hostující svatyně.

31:33
    Suter se pokusil vysunout Kubalíka, ale toho pohlídal Hamilton. Následně se hosté dostali do ofsajdu. Reklamní pauza.

32:30
    Zahrozili domácí. Jordan Staal dostal nabito mezi kruhy, odkud minul Deliovu svatyni.

33:31
    Na druhé straně netrefil prostor mezi tyčemi Adam Gaudette.

34:13
    Lorentz poslal puk doleva na rozjetého Maxe McCormicka, který neprostřelil Deliu.

34:50
    Dělovka Bradyho Skjeie z osy hřiště končí opět na výstroji gólmana Chicaga.

35:20
    Tohle byla tutovka Canes! Domácí rozebrali několika přihrávkami defenzivu soupeře a Jesper Fast střílel z levého kruhu na částečně odkrytou branku. Delia se však bleskově přesunul a jeho ránu pokryl! Následuje ještě jedna reklamní pauza.

35:20
    Střely na branku – 24:17

36:27
    Patrick Kane rozjel Piuse Sutera, který mu pak kotouč vrátil. Největší hvězda Chicaga orazítkovala z vrcholu levého kruhu vzdálenější tyčku!

36:55
    Střílená přihrávka oslovila Teuva Teräväinena, který puk pohotově tečoval čepelí hole. Výborně zasáhl Delia! Dnes je to zápas gólmanů.

37:40
    Hostující Brett Connolly zůstává ležet na útočné modré Chicaga. Zřejmě se stal objetí nějakého střetu, ke kterému došlo mimo hru. Už je u něj lékař.

37:40
    Connolly opouští hrací plochu po svých. Míří ale rovnou do útrob arény.

38:06
    Zakázané uvolnění Chicaga. Jednalo se o poměrně hraniční situaci. Hagel, který situaci dojížděl, se také zlobí na rozhodčí.

38:33
    Icing také na druhé straně.

39:01
    Začala poslední minuta prostřední části zápasu.

39:37
    Slavinova střela od modré trefila jen bránícího Murphyho. Domácí ještě drží pásmo.

39:59
    Domácí ale propadli a ještě pustili do úniku Patricka Kanea. Ten už neměl čas nic vymýšlet a tak zkusil střelu na lapačku, kterou Mrázek vyrazil!

40:00

Ve druhé třetině pokračoval divácky atraktivní hokej, kterému schází jen více gólů. Na „vině“ jsou oba brankáři, kteří chytají výborně. Asi nejblíže ke skórování byli hosté při úniku DeBrincata, který Mrázka v podstatě překonal, ale puk po blafáku zasunul jen do tyčky.

40:46
    I třetí třetina začala aktivitou hostujícího Hagela. Jeho nahození prolétlo kolem branky domácích.

41:09
    Ránu Dougieho Hamiltona z pravé strany vyrazil do bezpečí pozorný Delia.

41:57
    Po Hakanpääho nahrávce zkusil překvapit Deliu zakončením z první Jordan Staal. Domácí kapitán však netrefil branku.

42:28
    Rána Bradyho Skjeie skončila v Deliově lapačce. Výtečný výkon gólmana Chicaga v dnešním zápase.

43:14
    Vincent Trocheck si zpracoval puk vysokou holí. Hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:00
    Andrej Svečnikov chtěl vystřelit přes obránce Murphyho, který jeho pokus zablokoval.

44:24
    Vinnie Hinostroza se snažil najít před branku najíždějícího Dominika Kubalíka. Puk ale zasáhl obránce Hakanpää, od jehož hole se vznesl do vzduchu a tam si pro něj sáhl lapačkou Mrázek.

45:57
    Puk se z ničeho nic objevil u hole Stevena Lorentze, který měl před sebou odkrytou branku. Asi byl ale překvapen a nedokázal volnou klec soupeře trefit! Obrovská šance domácích na zvýšení vedení.

46:39
    Zakázané uvolnění domácích.

46:41
    Domácí bek Slavin vložil hokejku do Kubalíkova pokusu hned po buly. Puk vypadl ze hřiště a tak tu máme reklamní přestávku.

47:16
    Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1. Vinnie Hinostroza našel Davida Kämpfa, který si puk musel přehodit z bekhendu na forhend a zblízka už v českém souboji nepřekonal Mrázka!

47:52
    Domácí v postavení mimo hru.

49:01
    Hostující obránce Alec Regula, který si dnes odbývá debut v NHL, se dostal ke střele od pravého mantinelu. Tu pokryl Mrázek.

49:16

50:13
    Nečas s Niederreiterem táhli útočnou akci domácích. Z mezikruží ji zakončoval druhý jmenovaný, Delia ale zakročil betonem.

51:24
    Zakázané uvolnění hostí. Hr se vrací před gólmana Černých jestřábů.

52:15
    Domácí soupeře nepouštějí do nějakého tlaku. Stále ale vedou o jediný gól, což jim žádnou jistotu nedává.

53:38
    První formace Caroliny zatlačila soupeře. Bekhendový pokus Aha prolétl nad brankou.

53:58
    Další zakázané uvolnění hostí.

54:37
    Geekie o mantinel nahodil puk na branku soupeře. Delia se musel mít na pozoru.

54:53
    Nino Niederreiter mohl domácí už výrazně přiblížit k vítězství! Po nahrávce od Staala z rohu kluziště byl sám před Deliou. Mířil někam do prostoru pod vyrážečku, ovšem gólman hostí mu tam prostor nenechal! Čas na reklamní pauzu.

54:57
    Hned po buly střílel opět švýcarský útočník Niederreiter. Tentokrát jeho pokus zablokoval obránce.

55:35
    Brett Pesce si asi nevšiml, že se s pukem nachází ještě za červenou čarou a po jeho nahození se proti domácím píská poměrně zbytečné zakázané uvolnění. Ty dva kroky klidně mohl zadák Canes udělat.

56:00
    Už jen čtyři minuty mají hosté na vyrovnání. V posledních minutách se jim ale nedaří přiblížit se k Mrázkovi.

56:59
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Teď ale hosté vyrovnávají! Od levého mantinelu nahodil puk na branku Pius Suter a ten zapadl až za záda Petra Mrázka. Před ním projel v rozhodující chvíli RILEY STILLMAN, jenž navíc letící kotouč zřejmě i tečoval – 1:1. Asistence: Pius Suter.
    56:59 Riley STILLMAN - 1:1

58:22
    Pius Suter se nyní natlačil do zakončení z pravého křídla. Puk skončil pod Mrázkovou lapačkou.

58:41
    Philipp Kurashev v rychlosti obkroužil domácí branku a Mrázek si musel připsat další zákrok.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí třetiny.

59:56
    Asi poslední zakončení zápasu patřilo Davidovi Kämpfovi, který se v útočném pásmu uvolnil, netrefil ale domácí branku.

60:00

Ve třetí třetině se prosadili jen hosté. Riley Stillman tečoval střelu Piuse Sutera a tři minuty před koncem srovnal na 1:1. Bude se tedy prodlužovat.

60:01

60:32
    Dougie Hamilton pálil z vrcholu pravého kruhu. Delia byl na svém místě.

60:50
    Nyní pálil z levé strany mimo Sebastian Aho.

62:02
    Hosté v prodloužení vítězí! Dominik Kubalík přenechal na útočné modré zadovkou puk ALEXOVI DEBRINCATOVI. Ten s ním vjel do pásma, přes bránícího Trochecka si ho navedl mezi kruhy a prudkou střelou švihem na vyrážečku nedal Mrázkovi šanci zasáhnout – 1:2. Asistence: Dominik Kubalík a Wyatt Kalynuk.
    62:02 Alex DEBRINCAT - 1:2

Hokejisté Caroliny poměrně překvapivě podlehli Chicagu 1:2 v prodloužení. Hosté tak přerušili sérii šesti porážek v řadě, Canes naopak neprodloužili pět utkání dlouhou šňůru výher.

Sledovali jsme zajímavý duel s množstvím šancí a skvělými brankáři. V 10. minutě poslal Carolinu do vedení ve vlastním oslabení Martin Nečas a dlouho se zdálo, že by jeho zásah snad mohl být i vítězný. Tři minuty před koncem však hostující obránce Riley Stillman tečoval střelu Sutera a svým prvním gólem v NHL vyrovnal. V prodloužení pak byli šťastnější Blackhawks, o jejichž výhře rozhodl přesnou střelou Alex DeBrincat.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:27 (16:9, 10:9, 10:8 – 1:1)

Martin Nečas (CAR) – 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 18:15

Dominik Kubalík (CHI) – 0+1, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:13
    David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:45

Tři hvězdy utkání
    1. Collin Delia (CHI) 36 zákroků
    2. Alex DeBrincat (CHI) 1+0
    3. Petr Mrázek (CAR) 25 zákroků

To už je z mojí strany vše. Přeji nerušený zbytek noci! (03:52:14)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Nečas (Hakanpää) – 57. Stillman (Suter), 63. DeBrincat (D. Kubalík, Kalynuk)

Rozhodčí: Hanson, Hebert – Gawryletz, Gibbons