Španělsko – Pobř. slonoviny 5:2 (po pr.) | Japonsko – Nový Zéland 0:0 (4:2 po pen.) | Brazílie – Egypt 1:0 (kon.)
Jižní Korea – Mexiko 3:6 (kon.)
konec
Brazílie
1:0 (1:0)
Egypt
Sobota 31.07.2021, 12:00 • Saitama Stadium 2002, Saitama • Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Předzápasové kurzy
Sledujte:
   
  Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (13:54:40)
   
  Držení míče: 61 % : 39 %.
  Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:13.
   
  Je konec! Brazílie poráží Egypt 1:0 a postupuje do semifinále! První šanci měl Antony, ale technickou střelou ještě minul branku. Skóre se Brazilcům podařilo otevřít ve 37. minutě, kdy se po přihrávce Richarlisona trefil Matheus Cunha. Po změně stran mohl Cunha přidat druhou branku, ale dloubáčkem těsně minul zadní tyč. V 68. minutě mohl potvrdit brazilský postup Paulinho, ale Muhammad aš-Šanáví vytáhl skvělý zákrok. Egypt si už v závěru šanci nepřipravil a na turnaji končí.
   
  90+3
  Konec zápasu.
   
  90+3
  Střídání v týmu Brazílie: ze hřiště odchází Richarlison, přichází Gabriel Menino.
   
  90+2
  Richarlison dnes bojuje jako lev! Brazilský útočník se opět vrhl po míči takovým způsobem, že má po skluzu celý obličej od trávy. Brazilci už jsou hodně blízko.
   
  90+1
  Nastavují se tři minuty!
   
  90
  Po nádherné kombinaci Brazilců kolem velkého vápna se do šestnáctky vřítil Richarlison, ale na poslední chvíli se mu pod nohy položil obětavý zadák.
   
  89
  Saláh Muhsin chtěl po rychlém protiútoku zakončovat placírkou na vzdálenější tyč, ale výborně proti němu vystoupil Diego Carlos, který míč zablokoval.
   
  88
  Paulinho dohnal přihrávku do pokutového území, kde se dobrým zpracováním zbavil obránce, ale už nedokázal zakončit. Brazilci však zůstávají u míče.
   
  87
  Další centr z pravé strany si pohlídal brankář Santos, který schoval míč do rukavic. Brankář Brazílie teď rozhodně nebude s rozehrávkou spěchat.
   
  86
  Egypt zahrával další přímý kop. Jeho exekuce se ujal Usáma Ghalál, jehož centr přiletěl na značku pokutového kopu, kde kralovali Brazilci.
   
  85
  Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Táhir Muhammad, přichází Násir Máhir.
  Střídání v týmu Egypt: ze hřiště odchází Amár Hamdí, přichází Násir Mansí.
   
  84
  Malcom zkoušel procedit míč do pokutového území, jenže jeho přihrávka byla příliš krátká. Obrana Egypta si bez problémů poradila.
   
  83
  Douglas Luiz si na pravé straně poradil v souboji s Muhsinem a nenechal se obrat o míč. Hráči Brazílie pokračují v dominanci na trávníku.
   
  82
  Reinie dostal kousk prostoru na levé straně, dloubl míč do vápna na Richarlisona, ale hvězda brazilského výběru si neporadila se zpracováním.
   
  81
  Egypt se vydal do útoku, jenže akce afrického celku nemohla pokračovat kvůli ofsajdu, ve kterém byl lapen Akram Tawfíq.
   
  80
  Deset minut před koncem se Brazilci usadili na polovině soupeře, jenže nikdo ve žlutém zrovna nehýří aktivitou. Nyní je to spíše takové tempo na udržení náskoku.

  Tomáš Kubečka

  Branky: 37. Cunha (Richarlison)

  Karty:   33. Antony (BRA) – 42. Tawfíq (EGY)


  Držení míče: 61 % : 39 %.
  Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 10:13.
  Brazílie: Santos – Dani Alves, Nino, Diego Carlos, Arana – Douglas Luiz, Bruno – Antony (65. Malcom), Cunha (55. Paulinho), Claudinho (65. Reinier) – Richarlison (90+3. Menino).
  Náhradníci: Brenno – Malcom, Henrique, Menino, Paulinho, Graça, Reinier.

  Egypt: aš-Šanáví – al-Iráqí (62. Ášůr), Ghalál, Hegází, Hamdí, al-Futúh – Muhammad (85. Máhir), Tawfíq, Hamdí (85. Mansí), Subhí – Rajján (62. Muhsin).
  Náhradníci: Ghad – Ádil, Ášůr, Mansí, Máhir, Muhsin, Ramadán.