Velká Británie – Indie 4:3 (kon.) | Nizozemsko – Argentina 3:1 (kon.)
Nizozemsko – Argentina

3:1

(0:0, 3:1, 0:0, 0:0)

Pátek 06.08.2021, 12:00 • Oi Hockey Stadium, Tokio • Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy) • Finále
Sledujte:

Z tohoto přenosu je to vše, děkujeme za pozornost. (13:48:35)

8. Nový Zéland.

Pro Argentinu skončila i třetí finálová účast porážkou a ziskem stříbra. Hodně hráček to kouše opravdu těžko, hrací plochu zaplavují slzy smutku. Brankářku Succiovou dokonce utěšovala jedna z rozhodčích.

Nizozemky potvrdily roli nejlepšího týmu na světě. Ke dvěma zlatým medailím ze světových šampionátů 2014 a 2018 přidávají i svůj čtvrtý triumf na olympijských hrách. Bylo to pro ně už páté finále v řadě.

Je dobojováno! Vše podstatné se v tomto finálovém střetnutí vešlo do druhé čtvrtiny, kdy se Nizozemsko během pár minut dostalo do trháku 3:0. Góly padaly jen z trestných rohů. Vše odšpuntovala Frederique Matlaová, po které Succiovou ještě dvakrát překonala Caia van Maasakkerová. Na konci třicáté minuty sice stejným způsobem snížila Gorzelanyová, ale nic dalšího už si Argentinky připravit nedokázaly.
    Bezprostřední nizozemská radost ze zlatých medailí

60
    Maria Verschoorová skvěle kryje míček u pomezní čáry. To už běží poslední vteřiny tohoto finálového střetnutí!

59
    Nizozemky dvakrát za sebou zachytily přihrávky letící před branku Josine Koningové. Náhradnice v oranžových barvách už začínají slavit zlato.

58
    Zbytečná ukázka frustrace. Agustina Albertarriová faulovala ještě na útočné polovině a na dvě minuty oslabila svůj tým.

57
    K velké nelibosti argentinského kouče žádná penalta nařízena nebyla. Jeho svěřenkyně se navíc samy vyhnaly ze hřiště.

57
    Agustina Albertarriová šla na levé straně do dvou protihráček. U videa se nyní bude zkoumat, zda ji Sandersová nefaulovala.

56
    Nedá se hovořit o tom, že bychom sledovali nějaký drtivý argentinský tlak. Evropanky hrají zkušeně a ukrajují jednu minutu za druhou. Je to trochu na úkor atraktivity.

54
    Nizozemky reagovaly na lacinou ztrátu vysunutím napadající linie. Jihoameričanky ji však snadno překonaly a už se nachází před Koningovou.

53
    Julieta Jankunasová se neprosadila přes skálopevnou obranu a nenašla způsob k provedení nějaké finální přihrávky.

52
    Margon van Geffenová spolupracovala s Leurinkovou, která šla drze do střeleckého kruhu, ale ve finále ji míček utekl do autu.

51
    Držení míčku: 57 % – 43 %.

50
    Míček stále častěji mění svého majitele. Asi v tom hraje roli i narůstající nervozita, Argentinky si jsou vědomy docházejícího času na vstřelení dvou gólů.

Michal Břuchanský

Delforgeová (BEL), Wilsonová (GBR)
    Zahajovací sestavy:

Nizozemsko: Koningová - van Maasakkerová, Sandersová, Stamová - de Waardová, Keetelsová, van Geffenová, de Goedeová (C) - Verschoorová, Weltenová, Matlaová.
    Náhradnice: Koolenová, Pheninckxová, Leurinková, Nunninková, Albersová.

Argentina:
    Succiová - Gorzelanyová, de los Llanosová, Barrionuevová (C), Toccalinová, Alonsová, Mocciaová, Valdézová, Trinchinettiová - M. J. Granattová, Merinová.
    Náhradnice: Forcheriová, Reteguiová, Albertarriová, M. V. Granattová, Jankunasová.

Branky: 23. Matlaová, 26. van Maasakkerová, 29. van Maasakkerová - 30. Gorzelanyová.