Černá Hora – Chorvatsko 10:12 (kon.) | Řecko – Maďarsko 9:6 (kon.)
Itálie – USA 6:7 (kon.) | Srbsko – Španělsko 10:9 (kon.)
Itálie – USA

6:7

(2:2, 1:3, 2:0, 1:2)

Pátek 06.08.2021, 11:20 • Tatsumi Water Polo Centre, Tokio • Olympijské hry - Vodní pólo (muži) • O 5. - 8. místo
Sledujte:

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek dnešního olympijského dne. Na počtenou! (12:25:16)

Skončil nám zápas ve skupině o 5. až 8. místo mezi celky Itálie a USA. Američané celkem brzy vedli už 5:2, ale o své vítězství se museli strachovat až do posledních chvil. Italové srovnali, ale v předposlední minutě dal rozhodující trefu na 7:6 hostující Johnny Hooper. Hvězdami zápasu se ale stali brankář Holland a dnes třígólový Alex Bowen.

USA si v souboji o páté místo zahraje proti Chorvatsku. O 7. místo si to naopak rozdá Itálie s Černou Horou.

Z vodního póla nás dnes čeká ještě jedno utkání o to, kdo si zahraje ve finále s Řeckem? Srbsko, nebo Španělsko?

Utkání skončilo.

32
    Sedmnáct sekund před koncem vytáhl Holland další parádní zákrok. Teď už to Američané dohrají bez větších problémů.

31
    Borci v tmavých čepičkách se následně dokázali ubránit, takže teď už jsou velmi blízko k výhře v dnešním utkání.

31
    Velmi důležitá trefa pro Američany, kteří se pár desítek sekund před koncem znovu ujímají vedení. Na 7:6 vstřelil branku JOHNNY HOOPER.

6:7.

31
    Následně už Itálie zazvonila o břevno, tudíž ani v jedné ze svých dvou velkých šancí neuspěla.

30
    Holland parádně vytěsnil penaltový hod jednoho z italských hráčů. Tohle byl asi zákrok zápasu!

30
    Každý gól už nyní může toto utkání rozhodnout. O jeho vstřelení se teď snažili Američané, ale bohužel pro ně, byli neúspěšní.

28
    Také Američané si berou přesně 4 minuty před koncem poslední čtvrtiny oddechový čas.

28
    Přihrávka Italů na levou stranu přesná nebyla. Ihned poté už musela přijít střela, neboť časový limit na útočnou akci se už už chýlil ke konci.

27
    Itálie to teď opravdu krásně vykombinovala a znovu tedy srovnává krok! Úspěšným zakončovatelem se stal NICHOLAS PRESCIUTTI. Máme tak zaděláno na velmi dramatický závěr.

6:6.

26
    Američané jsou při chuti a Del Lungo tak musel znovu do práce. Tentokrát ale dokázal úspěšně zasáhnout.

25
    USA si po krásné střele z dálky vrací náskok! Růžek dokázal trefit dnes velmi dobře hrající ALEX BOWEN, pro kterého to je třetí zásah v tomto duelu.

5:6.

Čtvrtá čtvrtina právě začala.

Skončila třetí čtvrtina.

24
    Sedm sekund před koncem třetí čtvrtiny Italy zachránila dokonce dvojitá tyč. Od jedné se balón odrazil ke druhé a poté už zasáhl Del Lungo.

24
    A je vyrovnáno! Itálie dokázala smazat tříbrankové manko a nyní začínáme od nuly. VINCENZO RENZUTO střílí svou druhou branku v dnešním zápase.

5:5.

23
    Přišla ale celkem zbytečná ztráta míče, takže přesně minutu před ukončením třetí čtvrtiny míří znovu vpřed Itálie.

Daniel Fekets

Buch (ESP), Dervieux (FRA)
    Sestavy

Itálie: Del Lungo - Presciutti, Figari, Di Fulvio, Luongo, Figlioli (C), Velotto, Renzuto, Echenique, Dolce, Bodegas, Aicardi

USA: Holland - Hooper, Vavič, Obert, Daube, Cupido, Hallock, Woodhead, Bowen, Stevenson, Smith (C), Irving

Branky: 2. Bodegas, 7. a 24. Renzuto, 14. a 18. Figlioli, 27. Presciutti - 6. Obert, 8., 13. a 25. Bowen, 10. a 31. Hooper, 13. Woodhead