Finsko – Rusko 3:0 (kon.) | Česko – Švédsko 9:3 (kon.)
Finsko
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Rusko
Pátek 27.08.2021, 15:00 • ZS Václava Nedomanského, Hodonín • Turnaj čtyř (U20)

Všechny tři třetiny vyhráli finští mladíci 1:0 a tak dopadl pro oba soupeře zápas opačně než včera, kdy Rusko o tři góly porazilo Švédy a naopak Finové prohráli s domácími Čechy.
    V závěrečné části pečetil skóre již po 36 vteřinách Kemell a trápící se sborná neuspěla ani v pětiminutové přesilovce, přestože soupeře výrazně přestřílela.
    Nejlepšími hráči byli vyhlášeni ruský obránce Jegor Savikov a finský brankář Aku Koskenvuo.

Střely na bránu 22:32 (10:10, 8:16, 4:6).
    Vhazování 18:25
    Vyloučení 6:6, navíc Knihti (FIN) 5 minut a do konce
    Využití 1:0. (17:01:57)

59:11
    Rusové ztrácejí pásmo a Maxim Motorygin se vrací na led.

58:55
    Kuzminovu střelu přizvedla hůl jednoho z obránců do ochranné sítě. Motorygin zůstává na střídačce, Rusové hrají šest na pět.

58:41
    Finsko je v plném počtu.

57:58
    Ponomarjov přinutil tvrdou ranou Koskenvua k zákroku lapačkou. Rusové před buly odvolávají brankáře a budou hrát 6 na 4.

57:40
    Sborná rozestavěla přesilovkový zámek, ale bylo to opět bez nápadu a bez zakončení. Čtveřice Finů vyhazuje.

56:41
    Oddechový čas pro ruskou dvacítku.

56:41
    Vyloučení v týmu Finska (Joel Määttä – 2 min., vysoká hůl).

55:20
    Bílomodří zatarasilu cestu do vlastního pásma a zkušeně si hlídají pohodlný náskok.

54:35
    Dnešní utkání sleduje na hodonínském zimním stadiónu 148 diváků.

53:42
    Finové odolali minutovému tlaku Rusů a po přejetí červené čáry a vyhození puku odjíždějí střídat.

52:03
    Motorygin vystínoval Nymanovu střelu švihem z mezikruží po rychlé kličce a krátkém oblouku.

50:37
    Didkovskij to zkoušel z rohu kluziště přímo na bránu, Koskenvuo podržel kotouč v lapačce.

50:00
    Třetí třetina se láme, v útoku je sborná, avšak Didkovskij opřel ránu ze zadní pozice do mantinelu.

47:37
    Rusko je v plném počtu. Ani finská přesilovka nepatřila k vydařeným.

46:07
    Začíná zkrácená přesilovka Finů, kteří přežili čtyři a půl minuty v oslabení bez úhony.

45:37
    Vyloučení v týmu Ruska (Michail Berezovskij – 2 min., podrážení). Kuriózní trest. Ruský obránce kličkou obhazoval protihráče, ztratil rovnováhu a v nekontrolovaném pádu podrazil soupeře tělem.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 14. Malinen (Kemell), 28. Mäenpää (Määttä), 41. Kemell (Määttä)

Finsko: Koskenvuo (Markkanen) – Aho, Sedoff, Vilén, Paaso, Häkkilä, Pärssinen, Malinen, Ervasti – Mäenpää, Kemel, Määttä, Kapanen, Ruusunen, Koskela, Korhonen, Säkkinen, Seppälä, Nyman, Knihti, Niemi
    Rusko: Motorygin (Guskov) – Kuzmin, Fedotov, Smirnov, Bujvan, Savikov, Berezeovskij, Muchamadullin – Kadyšev, Ťutněv, Didkovskij, Ivancov, Ovčinnikov, Zugan, Katělevskij, Ponomarjov, Diškovskij, Děmidov, Averšin, Lazutin, Měchovov

Rozhodčí: Hejduk, Pešina – Lhotský, Svoboda (CZE)