Barcelona – Getafe 2:1 (kon.) | Cádiz – Osasuna 2:3 (kon.) | Rayo Vallecano – Granada 4:0 (kon.)
Atlético – Villarreal 2:2 (kon.)
Rayo Vallecano
4:0 (3:0)
Granada CF
Neděle 29.08.2021, 19:30 • Estadio de Vallecas, Madrid • Španělská LaLiga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 3. kola španělské LaLigy, v němž RAYO VALLECANO přivítá na svém stadionu GRANADU CF.

RAYO VALLECANO
    Vallecano se po dvou letech, strávených ve druhé lize, vrátilo v této sezóně zpět do nejvyšší soutěže. Los nebyl k nováčkovi nakloněn, neboť první dva ligové duely musel odehrát na hřištích soupeřů. V ligové premiéře nestačilo Vallecano na domácí Sevillu, které podlehlo celkem jasně 0:3. Ve druhém kole se pak představilo na hřišti Realu Sociedad a o výhře domácích rozhodla proměněná penalta Oyarzabala v 68. minutě, každopádně hosté sahali po bodu. To se tedy nepovedlo, ovšem minimálně svůj první letošní bod by mělo Vallecano vytěžit z prvního domácího zápasu.

GRANADA CF
    Granada v prvních dvou kolech neprohrála, když v ligové premiéře obstála na hřišti Villarrealu, kde vybojovala cenný bod za bezbrankovou remízu. Ve druhém kole se pak poprvé představila před vlastními fanoušky a v zápase s Valencií nebyla daleko od vítězství. V 16. minutě jí dostal do vedení Javier Suárez a skóre 1:0 pak dlouho svítilo na světelné tabuli. Pak ale přišla nešťastná penalta v závěru zápasu, kterou hosté v 87. minutě Solerem využili ke vstřelení vyrovnávacího gólu. Pokusí se Granada vybojovat dva ztracené body zpět z hřiště ligového nováčka?

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Saveljich, Catena, García – Ciss, Comesaña – Merquelanz, Trejo, Á. García – Nteka.
    Náhradníci: L. Zidane – Bébé, Hernández, Moreno, Recio, Kévin Rodrígues, Pozo, Martín, Valentín, Qasmi, Palazón, Mario Suárez.

Granada CF: A. Escandell – Díaz, D. Duarte, G. Sánchez, Neva – Milla, Gonalons, Montoro – Puertas, Bacca, Suárez.
    Náhradníci: Maximiano, Sarr – Torrente, J. Molina, Soro, Ruiz, Abram, Quini, Rochina, Monchu, Eteki.

Rozhodčí: Gil – Nevado, J. Martínez.

Utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Alejandro Catena (Vallecano) razantním odkopem posílá míč do autu, při bránění na vlastní polovině.

3
    Vallecano právě vstřelilo branku!
    Defenziva Granady se nyní zrovna dvakrát nepředvedla... obránci ustupovali ÁLVARU GARCÍOVI, který si naběhl z levé strany do vápna, vystřelil a zřejmě Víctor Díaz (Granada) lehce přizvedl míč tak, že gólman Aarón Escandell již nedokázal míč vytěsnit nad branku.

5
    Na druhé straně musel zasahovat Stole Dimitrievski (Vallecano), po střele z úhlu, velice dobrý zákrok.

6
    Staronový prvoligový nováček si lepší vstup do tohoto duelu přát rozhodně nemohl...

7
    Útočným faulem Álvara Garcíi končí akce domácích.

8
    Obrana Granady je pod tlakem při rozehrávce, domácí mají v úvodu zápasu skvělý pohyb.

9
    Brejk domácích nejprve tři na jednoho, poté dva na jednoho... ale střelec zatím jediného gólu Álvaro García to na levé straně vůbec nezvládl.

9
    Nicméně domácí měli k dispozici alespoň roh, po neúspěšném brejku, vůbec první roh v zápase však nerozehráli dobře.

10
    Randy Nteka (Vallecano) se skácel ve vápně Granady, ale bylo to hodně okaté, to nemohla být penalta ani náhodou.

11
    Vallecano se znovu dostává do blízkosti vápna Granady, bránící Germán Sánchez míč odkopává.

12
    Autové vhazování hostů, z levé strany, na vlastní polovině.

13
    Granada je od úvodního hvizdu pod tlakem, Vallecano hraje velice dobře a domácí tak zaslouženě vedou.

13
    Álvaro García (Vallecano) byl ve vápně chvilku sám před bránou, ale potřeboval si přehodit míč na levačku, pak teprve vystřelil, ale to již střelu zablokoval obránce na roh.

14
    Rohový kop rozehráli domácí z levé strany a byl z toho trochu zmatek na malém vápně, dokonce i gólman Aarón Escandell musel zasahovat, nakonec míč odkopl obránce Granady do autu.

16
    Fotbalisté Granady se těžko probíjí z vlastní poloviny, Ryao vtrhlo do zápasu doslova jako uragán.

17
    Míč se dostal k brance Granady, Aarón Escandell vykopává na levou stranu.

19
    Vallecano znovu na útočné polovině, Randy Nteka si ale špatně přebral přihrávku a o míč přišel.

20
    Prvních dvacet minut minulostí, domácí skvěle vstoupili do zápasu a hned ve 2. minutě se ujali vedení, Granada zatím tahá za kratší konec.

21
    Penalta pro Rayo! Randy Nteka se prodral do vápna a upadl po střetu s bránícím Domingosem Duartem.

23
    Odrazem míče od tyče proměňuje ÓSCAR TREJO pokutový kop a domácí vedou již o dva góly!

24
    No, pro Granadu se zatím zápas nevyvíjí vůbec dobře...

25
    Hosté mohou zahrozit po faulu na Gonalonse, je to na centr do vápna Vallecana.

26
    Centr z levé strany také doputoval do vápna Vallecana, pro míč si ale došel gólman Stole Dimitrievski.

27
    Žlutou kartu dostává Luis Javier Suárez (Granada CF).

29
    Je tu první přestávka na osvěžení.

31
    Hra pokračuje, je před námi ještě zhruba čtvrt hodiny první půle, která, překvapivě, zatím nabídla velice slušný fotbal.

32
    Granada se drží na útočné polovině, poměrně ojedinělý jev v dosavadním průběhu zápasu.

33
    Žlutou kartu dostává Antonio Puertas (Granada CF).

33
    Žlutou kartu dostává Luis Milla (Granada CF).

35
    Rohový kop pro Vallecano, hosté musí zmobilizovat všechny síly na ubránění této standardky.

36
    Z pravé strany šel centr na zadní tyč, kde hlavičkoval nad branku Santi Comesaña (Vallecano).

37
    Randy Nteka (Vallecano) byl tentokrát v ofsajdu, takže se do vápna nepodívá.

38
    Žlutou kartu dostává Pathé Ciss (Rayo Vallecano).

39
    Přímo z volného kopu šel míč na domácí branku, Stole Dimitrievski (Vallecano) ale byl na svém místě.

40
    Čeká nás posledních pět minut první půle, která náramně vyšla domácím, ti vedou již o dva góly a navíc zatím nemuseli čelit nějaké šanci soupeře.

41
    Statistika držení míče – 46% : 54%.

42
    Óscar Trejo (Vallecano) si šikovně došel pro faul do těsné blízkosti šestnáctky Granady, to bude na přímé ohrožení branky a velká šance domácích!

43
    Santi Comesaña (Vallecano) si postavil míč, prostřelil zeď a zamířil k tyči, branku soupeře ale míjí.

43
    Když nevíš co s míčem, tak vystřel! Toho se nyní držel RANDY NTEKA, před kterým opět ustoupila obrana Granady až příliš, jako při prvním gólu a Nteka tak téměř ze stoje práskl do balonu a poslal ho do branky.

44
    Granada má velké problémy v obraně, to jsou školácké chyby, které budou pravděpodobně hosty stát body.

45
    Rohový kop pro Granadu, míč míří od pravého rohového praporku na bližší tyč, tam vše zvládl bránící hráč Vallecana.

45+1
    Nastavují se tři minuty.

45+2
    Granada v první půli nepředvedla v podstatě vůbec nic, naproti tomu domácí již čtyřikrát vypálil přímo na branku, z čehož dokázali vytěžit hned tři góly!

45+3

První půle přinesla, trochu překvapivě, jasnou podívanou... Domácí Vallecano předvádělo celou první půli velice dobrý fotbal, soupeře k ničemu nepouštělo a zaslouženě tak vede již 3:0
    U všech gólů domácích se příliš nepředvedla defenziva Granady, kdy ve dvou případech nechala střílejícímu hráči Vallecana příliš klidu a prostoru a v jednom případě pak vyrobila vlastním faulem penaltu pro domácí.

Druhý poločas začne přibližně v 20:36.

46

46
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Antonio Puertas, přichází Jorge Molina.

47
    Dnešní utkání se hraje poměrně za vysoké teploty 27°C.

48
    Rozehrávka od branky Granady, domácí jsou poměrně vysoko, takže Aarón Escandell volí výkop.

49
    Randy Nteka (Vallecano) padá před vápnem Granady, ale tentokrát to sudí nepískl, hraje se dál.

51
    První šance hostů, kdy se Luis Javier Suárez dostal do zakončení, gólman Vallecana ale jeho střelu vytěsnil na břevno!

52
    Hosté získali po střele Suáreze roh, z pravé strany, následně zakončil Luis Milla (Granada), Stole Dimitrievski ale chytá.

53
    Pomalá rozehrávka domácích, kteří to nyní zkouší po pravé straně.

54
    Aarón Escandell (Granada) má míč ve své moci a vykopává od branky, míč za půlící čárou získává soupeř.

55
    A znovu sledujeme postupnou kombinaci Vallecana, které opět postupuje dopředu po pravé straně.

56
    Útočné snažení domácích končí střelou zpoza vápna, Santi Comesaña ale nijak gólmana Granady neohrozil, míč mu poslal přímo do náruče.

57
    Randy Nteka (Vallecano) to udělal ve vápně Granady velice šikovně, zbavil se obránců a poslal zpětnou přihrávku před vápno, odkud z voleje vypálil Óscar Trejo, ale jeho střelu lehce tečuje bránící hráč na roh!

57
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Óscar Valentín.

58
    Další zmar defenzivy Granady, která si nepohlídala situaci přímo u své branky. Álvaro Garcíu totiž nechali obránci odcentrovat z levé strany, míč letěl těsně před brankou, gólman Aarón Escandell ještě špičkami prstů míč přizvedl, jenže na zadní tyči byl nehlídaný SANTI COMESAÑA, kterého nechal obránce Carlos Neva v klidu hlavičkovat do branky.

60
    Hosté budou moci pomýšlet na první gól poté, co vybojovali standardku na polovině Vallecana.

61
    Již je rozehráno, do zakončení se dostal Carlos Bacca (Granada), který ale branku Vallecana minul.

62
    A rozpaky obránců Granady pokračují, místo razantního odkopu balónu od vápna předvedl jeden z obránců hodně špatný odkop, míč se dostal ke Garcíovi, jehož pokus míří vedle branky.

63
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Yan Eteki.
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Víctor Díaz, přichází Quini.

65
    Hostům utíká míč do autu, domácí tak budou moci vhazovat z levé strany, na své polovině.

67
    Rohový kop pro Granadu, hosté budou rozehrávat z pravé strany.

68
    Domácí se ubránili pouze za cenu dalšího rohu pro Granadu, ta rozehraje z levé strany.

69
    Míč šel od levého praporku do malého vápna, tam šel do souboje gólman Dimitrievski, který ale byl faulován, takže hra se přerušuje.

69
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Martin Merquelanz, přichází Isi Palazón.

70
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Andrés Martín.

71
    Granada se drží na útočné polovině, domácí si tak trochu koledují o první inkasovaný gól.

72
    Těsně před brankovou čárou vyhlavičkoval bránící Iván Balliu (Vallecano) míč po střele soupeře!

73
    Následoval rohový kop Granady, po kterém končí míč nad brankou Vallecana, Stole Dimitrievski nemusel zasahovat.

74
    Další rohový kop pro Granadu, hosté budou rozehrávat opět z pravé strany, mezitím ale dostal zřejmě lehký zásah do krku Carlos Bacca... nic se neděje.

75
    Roh byl již rozehrán, domácí se ubránili, míč končí v autu, bere si ho Carlos Neva (Granada), který vhazuje z levé strany.

76
    A celá útočná akce Granady končí takovým nevydařeným pokusem, kdy míč získává gólman Vallecana.

77
    Hra přerušena, rozhodčí dává druhou přestávku oběma týmům na osvěžení.

78
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Luis Javier Suárez, přichází Rubén Rochina.
    Střídání v týmu Granada CF: ze hřiště odchází Ángel Montoro, přichází Monchu.

79
    Hra pokračuje, domácí s míčem u půlící čáry.

80
    Poslední desetiminutovka řádné hrací doby, o vítězi zápasu je již rozhodnuto, i přes zlepšení v poslední čtvrthodině Granada stále čeká na první přesný zásah.

81
    Vallecano vybojovalo rohový kop, bude z toho pátý gól domácích?

82
    Tak zatím nikoliv, roh rozehrál Santi Comesaña (Vallecano) z pravé strany, ale hosté se ubránli.

83
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Kévin Rodrígues.

84
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Randy Nteka, přichází Bébé.

85
    Další roh pro Vallecano, vypadá to, že aktivita Granady je ta tam.

86
    Domácí již rozehráli roh z pravé strany, ale znovu z toho nic není, branku Granady ohrozit nedokázali.

87
    Rychlé autové vhazování domácích, z pravé strany, na polovině Granady.. jakoby domácí ani neměli čtyřbrankový náskok.

90
    Nastavují se čtyři minuty.

90+2
    Rychlá rozehrávka Aaróna Escandella (Granada), ale hosté rychle o míč přicházejí.

90+3
    Žlutou kartu dostává Quini (Granada CF).

90+4
    Sice se nastavovat měly pouze tři minuty, ale hraje se dál.. domácí se drží na útočné polovině.

90+5
    Vallecano získává zajímavou standardku u vápna Granady... Esteban Saveljich (Vallecano) rozehrál, ale trefil jen bránícího hráče ve zdi.

90+5

Dnešní zápas končí suverénním vítězstvím staronového nováčka, který po dvou prohrách na hřištích soupeřů v prvním domácím zápase doslova exceloval. Granadu, která přijela do Madridu jako neporažená z prvních dvou kol, domácí přehrávali od úvodního hvizdu a o osudu zápasu rozhodli již v prvním poločase, který vyhráli 3:0.
    Po přestávce to již nebylo tak jednoznačné, více do hry se dostávali konečně i hosté z Granady, přesto jediný gól opět vstřelili domácí, kteří v 58. minutě stanovili konečnou podobu skóre na 4:0.

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 13:5. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:14.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:25:50)