Technika Brno – Přerov 2:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kobra 4:3 (po pr.) | Ústí n/L – Kralupy n. Vltavou 4:1 (kon.)
Vsetín – Poruba 2011 4:3 (kon.) | Chrudim – Písek 1:8 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:1 (1:0, 3:0, 0:1)
HK Kralupy nad Vltavou
Pátek 17.09.2021, 18:30 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Liga juniorů • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

V rámci třetího kola Ligy juniorů zajíždí na led Ústí soupeř z Kralup nad Vltavou. Oba týmy se utkaly naposledy dvacátého září 2020, kdy Kralupy zvítězily na svém stadionu 6:2. Domácí rychle vedli 3:0, Slovan ale dokázal začátkem třetí třetiny snížit na rozdíl jedné branky. Ve zbytku třetiny ovšem kralupští přidali další tři góly a zbytek utkání si pohlídali. V posledních šesti vzájemných zápasech vždy zvítězil domácí tým.

Domácí Slovan vstoupil do sezóny prohrou v Havlíčkovo Brodě, kde nedokázali žlutomodří vstřelit branku. V druhém kole ovšem dokázali ústečtí porazit soupeře z Chrudimi poměrem 3:1. V tabulce je Slovan o skóre předposlední.

Hosté z Kralup nad Vltavou jsou jediný tým, který zatím v letošní sezóně nezískal ani bod. Nejprve kralupští prohráli 4:2 na ledě Chrudimi. V druhém kole nevstřelili jediný gól na svém hřišti proti Kobře Praha. V tabulce se tedy drží na posledním šestém místě.

Poslední vzájemná utkání

20.09.2020 – Kralupy vs. Slovan – 6:2

27.02.2020 – Slovan vs. Kralupy – 3:0

26.01.2020 – Kralupy vs. Slovan – 4:2

22.12.2019 – Slovan vs. Kralupy – 3:2

29.11.2019 – Kralupy vs. Slovan – 3:2pp

HC Slovan Ústí nad Labem: Tuček (Ježek) – Filip, Martínek, Hora, Polata (C) – Nedoma, Kredl, Špaček, Macek, Tot (A), Česnohlídek, Gašpar, Vlach, Bár, Macel (A), Kušej, Svoboda, Koval

HK Kralupy nad Vltavou: Král (Němec) – Hron, Kratochvíl, Šimůnek (C), Toulec, Šmíd (A) – Cihelka, Hanousek, Náhončík, Kočí, Typolt, Vorlíček, Stupka (A), Šilhavý, Zajíc, Sulík

Rozhodčí: Vyštejn – Beneš, Povová.

Dnešní utkání odstartuje zhruba za pět minut, domácí Slovan dnes hraje ve žlutém, hosté z Kralup přijeli v modré variantě svých dresů.

Oba týmy jsou již připravené na modrých čarách, utkání za malou chvíli začne.

00:01

00:02
    Utkání odstartovalo, úvodní vhazování pro hosty.

00:08
    Icing Kralup.

00:40
    Jako první to od modré vyzkoušel Hanousek, minul Tučkovu branku.

01:38
    V obrovské šanci Zajíc, který nedokázal do branky dostat puk po skvělé přihrávce Kočího, Tuček vyráží.

02:00
    Na steč mířil Vlach, ten se ovšem ukličkoval mezi kralupskými beky.

03:06
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Hron – 2 min., nedovolené bránění).

03:50
    Na zemi po tvrdém souboji Kredl, druhý faul se nepíská.

04:19
    Hosté zatím Slovan k ničemu nepouští, skvěle brání střední pásmo.

04:55
    Svoboda to zkoušel z ostrého úhlu, kotouč jen projel brankovištěm.

05:55
    Ve velké šanci byl teď Polata, ten ale nedokázal nadvakrát z blízkosti prostřelit Krále.

06:18
    Potyčku za Tučkovou bránou uklidňují rozhodčí.

06:41
    Hron teď dobře postupoval útočným pásmem, puk mu ale ústecká obrana nakonec sebrala.

07:47
    Macel zavezl kotouč a zkusil to od modré, branku ale netrefil.

08:35
    Nedoma zřejmě tečoval Polatovo nahození a byla z toho velmi nebezpečná šance domácích, puk nicméně skončil mimo branku Krále.

08:40
    Přihrávka rukou na straně domácích.

09:19
    Kredl se teď ukázkově vrátil do defenzivy a znemožnil Sulíkovi zakončit.

10:09
    Typoltovu střelu Tuček vyráží nad.

10:43
    Ošklivý zákrok hokejkou na hlavu Tota.

10:43
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Zajíc – 2 min., vysoká hůl).

Tot tečoval Mackovo nahozená od modré a málem poslal svůj tým do vedení, ústečtí jsou nadále v útočném pásmu.

12:53
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Sulík – 2 min., krosček).

13:16
    Svoboda namířil střelu zápěstím přesně do hrudi brankaře.

13:33
    Opět Svoboda při zakončení, tentokrát to zkoušel z první, gólman vyráží.

14:10
    Puk nejspíš na kralupské střídačce, hosté se tak osvobozují z tlaku.

14:34
    Polata zlomil hůl při pokusu o střelu.

14:43
    Ústecká střídačka reklamuje, že byl puk vystřelen přímo ven, rozhodčí ukazují, že byl kotouč tečován a nevylučují.

14:50
    Puk opět mimo ledovou plochu, hosté tak zřejmě přečkají i toto oslabení.

15:23
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    JIŘÍ ŠPAČEK získal ve svém pásmu puk a namířil si to směr kralupská branka, místo přihrávky na najíždějícího Kredla zvolil střelu a na Krále vyzrál – 1:0! Asistence: Aleš Bár.

17:10
    Těsný ofsajd zastavuje slibnou šanci domácích.

17:28
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Filip – 2 min., podrážení).

17:58
    Hosté se zatím nemohou usadit před ústeckou brankou, hra zastavena, puk se dotkl ochranné sítě.

18:35
    Hron netrefil kotouč ideálně a málem z toho bylo přečíslení na druhé straně.

19:54
    Pěkný průjezd Filipa, který dokázal i vystřelit, s jeho pokusem si ale Král poradil a určil tak konečné skóre této třetiny.

20:00

První střelu zaznamenali hosté z Kralup, poté ale převzali iniciativu domácí a i zásluhou tří přesilových her soupeře téměř k ničemu nepustili. V šestnácté minutě se navíc dokázal prosadit Jiří Špaček a zajistil tak Slovanu vedení 1:0.

Všichni aktéři utkání jsou již na svých místech, nic nebrání startu druhé třetiny.

20:01

20:02
    Úvodní vhazování opět pro hosty.

20:20
    Kralupy vstoupily do druhého dějství velmi aktivně, Šmídovu dělovku vyráží Tuček.

21:27
    Ofsajd zastavuje rozvíjející se akci hostí.

21:46
    Nyní nepřesná rozehrávka na obou stranách.

21:56
    Z ničeho vytěžil teď Slovan maximum, puk se po souboji za bránou odrazil k úplně volnému DAVIDU KREDLOVI, který chladnokrevně zakončil – 2:0! Asistence: Aleš Bár.

22:49
    V dobré šanci Svoboda, hosté jsou nyní poměrně opaření.

23:51
    Tot vystihl rozehru Kralup, puk mu ale následně sebral jeden z obránců.

24:40
    Filip zabrnkal na nervy Tučkovi, když rozehrál pouze do brankové konstrukce.

25:37
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

26:00
    Hezkou akci teď předvedl Macel, který obehrál bránícího beka, na Král byl už ale krátký.

26:51
    Chyba v komunikaci mezi ústeckými hráči nabídla Kočímu parádní příležitost snížit, Tuček byl ale proti.

27:10
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Vlach – 2 min., držení).

27:29
    Stupka měl teď na holi snížení, Tuček ale rychle přemístil svůj beton a puk vyrazil.

28:11
    Opět důležitý zákrok Tučka, dnes má zatím svůj den.

29:30
    Slovan teď dobře napadá rozehru hostí, k dobré střele chybějí vždy detaily.

30:05
    Král radši přerušil hru a nechal si puk v lapačce.

30:58
    Skvěle Tuček proti Šilhavému! Ten měl teď gól na zlatém podnosu, z mezikruží ovšem neprostřelil ústeckého gólmana.

31:35
    Jeden z kraluspkých beků teď žákovsky namazal na hůl JANA MACELA, který pěknou střelou navýšil náskok – 3:0! Asistence: Michal Svoboda.

32:14
    Pískaný ofsajd domácího celku.

33:26
    Hezká otočka Zajíce, po které bekhendem přestřelil Tučkovu branku.

34:04
    Česnohlídek se toho nebál a tvrdě vystřelil od modré, kotouč těsně minul levou tyč.

34:50
    Možná zákrok tohoto večera! Hostující Král je také ve formě, nejprve vyrazil pokus Macela, k němu se puk ještě odrazil a naservíroval ho přímo před prázdnou branku, s dorážkou jednoho z domácích si pak poradil těžkým přesunem.

34:57
    Vyloučení v týmu HK Kralupy nad Vltavou (Kratochvíl – 2 min., nedovolené bránění).

35:06
    Tak tohle byla rychle využitá přesilová hra, autorem branky je JAKUB TOT, na jeho střelu Král nedosáhl – 4:0! Asistence: Ondřej Polata a Aleš Macek.

35:06
    Střídání v týmu HK Kralupy nad Vltavou: ze hřiště odchází Jakub Král, přichází David Němec.

36:39
    Němcův první zákrok nebyl vůbec jednoduchý, kotouč se jeho směrem odrazil po skrumáži před brankou, nakonec puk ale vyrazil do bezpečí.

37:59
    Kralupští nic nevzdávají, hru naopak přitvrzují.

38:20
    Šmíd zkouší pozornost Tučka, ten kryje.

39:09
    Rozhodčí píská ofsajd při ústeckém snažení.

39:23
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gašpar – 2 min., hákování).

39:30
    Česnohlídek schytal při bloku tvrdou ránu do horní části těla a ujížděl hned na střídačku. Puk se tak dostal k úplně volnému Typoltovi, jenže ani on nedokázal skórovat a Tuček si tak stále drží nulu.

40:00

Druhá třetina již byla na góly bohatší a domácí z ní odcházejí do šaten za stavu 4:0. Postupně se za Ústí prosadili Kredl, Macel a Tot. Na straně hostí navíc došlo ke střídání brankařů, Krále nahradil Němec.