Magnitogorsk – Barys 4:3 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 3:2 (kon.) | Jokerit – Kazaň 4:3 (po pr.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Omsk – Soči 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Novosibirsk 1:0 (po pr.)
Riga – Čerepovec 0:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 4:3 (2:1 po s.n.) | Viťaz – Jaroslavl 1:4 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
4:3 (0:1, 2:2, 2:0)
Barys Nur-Sultan
Středa 29.09.2021, 16:00 • Arena Metallurg • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Metallurg Magnitogorsk a Barys Nur-Sultan.

Barys Nur-Sultan je v tabulce Východní konference na osmé pozici s bilancí 2-2-2-4. Barys získal deset bodů. Z posledních pěti zápasů bodoval ve čtyřech. Vyhrál nad Novosibirskem 2:1 v prodloužení a Jekatěrinburkem 5:4 v prodloužení. V prodloužení padl s CSKA Moskvou 1:2 a na nájezdy s Helsinklami 2:3. Tým nestačil na Dinamo Rigu 2:3.

Metallurg Magnitogorsk vede Východní divizi s 18 body a bilancí 8-1-0-1. Z posledních pěti zápasů vyhrál všechny. Poradil si s Omskem 7:4, Chabarovskem 6:2, Vladivostokem 5:0, Novosibirskem 3:1 a CSKA Moskvou 4:0.

Poslední zápas vzájemný se odehrál 5. září 2021 a hostující Magnitka vyhrála těsně 2:1.

Do zápasu nenastoupí český ani slovenský hráč.

00:01

00:20
    Andrej Čibisov se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář poradit.

00:37
    Sledujeme klidnější pasáž hry v úvodu zápasu, hraje se spíše ve středním pásmu.

01:50
    Hosté se pokoušeli dostat do útočného pásma, ale obrana Magnitky si v pohodě dokázala poradit.

02:55
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Alichan Asetov – 2 min., hákování).

04:32
    Hosté rozehrávají od své branky, ani jeden celek se nemůže nyní stabilněji dostat do útočného pásma.

Valerij Orechov rozehrává od své branky, Nikita Michajlis pokračoval v akci.

05:05
    Barys právě vstřelil branku!
    Hostující celek se dostává do vedení, po pěkné individuální finální akci se prosazuje CURTIS VALK. Asistence: Nikita Michajlis a Darren Dietz.

07:15
    Magnitka se nyní dostala do útočného pásma, ale Anatolij Nikoncev nedokázal trefit poskakující kotouč.

07:53
    Jegor Jakovlev rozehrává od své branky, následně se jeho tým dostal do útočné třetiny.

08:08
    Obrovskou šanci domácí nevyužili, hráči už zvedali ruce nad hlavu, ozvala se siréna, ale hraje se dál.

08:28
    Andrej Čibisov individuální akci nezakončit, přišel ó puk na útočné modré.

09:35
    Archip Několenko pálil z dobré pozice, ale jeho pokus byl zblokovaný.

10:10
    Nikita Korosteljov se dostal do zakončení, ale jeho pokus končí vedle. Nechybělo mnoho této střele.

11:00
    Dostali jsme se do druhé poloviny ve hře v první třetině, domácí jsou nyní aktivnější, snadněji se dostávají do útočného pásma i šancí.

11:51
    Alexej Makljukov přišel o puk, domácí akci zastavil Darren Dietz a rychle se směr hry otáčí. Alichan Asetov nedokázal zakončit.

12:14
    Komerční přestávka.

12:40
    Domácí hokejisté měli možnost buly v útočném pásmu, ale souboj o puk přihráli, a tak může hrát Barys.

13:03
    Nikita Michajlis vedl rychlou akci svého celku, ale při přechodu modré čáry ztratil puk.

14:20
    Domácí se dostali do zakončení, tvrdá rána od modré čáry končí na zadním mantinelu.

15:00
    Dostáváme se do finální fáze hry první třetiny, delší dobu nyní čekáme na nějakou výraznější šanci. Další rána byla zblokovaná.

15:34
    Eric Martinsson bleskově dostal hru do útočného pásma, přes tři minuty se hraje bez přerušení.

16:53
    Alexej Makljukov přenechal spoluhráči, Maxim Karpov pokračoval v akci. Následná rána byla obranou zblokovaná.

17:03
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Linus Hultström – 2 min., sekání).

17:36
    Jacob Berglund kombinoval se spoluhráči na útočné části hrací plochy, ale domácí brankář s pomocí obrany udržel puk před brankovou čárou.

18:03
    Polovina přesilovky je pryč, Barys hraje aktivně, tlačí se do zakončení, ale na další branku čekáme.

18:20
    Domácí vyhodili přes všechny čáry.

18:34
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., krosček).

18:54
    Sledujeme přesilovku pět na tři, Nikita Michajlis pálil, ale neuspěl. Jeho ránu vytáhl brankář.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině, domácí už jsou ve čtyřech.

19:33
    Aktivní hra Barysu stále probíhá, ale hosté čekají na další velkou šanci.

20:00

20:01

20:14
    Domácí celek pokračuje v přesilovce, usadil se v útočném pásmu.

20:30
    Domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.

21:07
    Semjon Košelev se pokoušel dostat do útočného pásma, což se mu podařilo, následně ale vypálit nedokázal.

21:44
    Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Barysu.

21:49
    Anatolij Nikoncev to vzal na sebe, vypálil rychle po vhazování. Jeho pokus kryje znovu brankář.

22:44
    Jegor Šalapov rozehrává od své branky, následně se Cody Kunyk dostal po rychlé akci do útoku, ale nedokázal vypálit.

23:14
    Hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci se prosazuje pohotovou ránou MATT FRATTIN. Asistence: Cody Kunyk a Maxim Musorov.
    23:14 Matt FRATTIN - 0:2

23:35
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jacob Berglund – 2 min., podrážení).

24:10
    Hostující brankář rozehrává od své branky, následně se k puku dostali domácí. Brendan Leipsic pálil z první. Jeho ránu kryje Joni Ortio.

24:39
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Bleskově domácí celek proměnil přesilovku a dostal se ke snižující brance. Z bezprostřední blízkosti se prosazuje pohotovou ránou NIKITA KOROSTELJOV. Asistence: Philippe Maillet a Maxim Karpov.
    24:39 Nikita KOROSTELJOV - 1:2

25:29

25:50
    Sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se převážně ve středním pásmu.

26:20
    Aktivní hru domácích nyní dokázala zastavit obrana soupeře, a tak nyní mohou hrát hosté.

26:46
    Nikita Michajlis nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing a šel střídat. Následně pálil Cody Kunyk a domácí brankář Jussi Olkinuora přerušil hru.

27:12
    Na kontaktní branku odpověděli hostující hokejisté poměrně snadno, po rychlé akci se dokázal prosadit CODY KUNYK. Ten viděl volný puk před brankou a šikovně ho dostal do branky.
    27:12 Cody KUNYK - 1:3

27:12
    Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Jussi Olkinuora, přichází Vasilij Košečkin.

27:32
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Anatolij Nikoncev – 2 min., držení).

28:58
    Domácí celek se zatím brání poměrně snadno, rychle dokázal vyhodit přes všechny čáry.

29:35
    Roman Starčenko se propracoval do zajímavé střelecké pozice, po otočce z kruhu minul branku.

30:01
    Další velkou šanci měl nyní Barys, ale jeho rána byla před brankou po nejasné situaci zblokovaná. Puk v brance nebyl.

31:22
    Arťom Zemčonok vedl jako obránce zajímavou útočnou akci Magnitogorsku, ale do střelecké pozice se přes soupeře nedostal.

32:35
    Domácí hokejisté se nyní usadili v útočném pásmu, ale přes dobře hrající obranu se nemohou dostat do zakončení.

33:20
    Metallurg rozehrává od své branky, následně ale přišel o puk, a tak se musel bránit. Cody Kunyk neuspěl.

34:15
    Tři a půl minuty se nyní hraje bez přerušení, sledujeme rychlou a klidnou pasáž hry.

34:32
    Magnitogorsk se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet. Linus Hultström mohl pálit, ale rozhodl se pro kombinaci.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině.

35:13

35:58
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Valerij Orechov – 2 min., hákování).

36:40
    Jegor Jakovlev rozehrává od své branky a domácí se rychle pokouší rozehrát od své branky.

37:43
    Maxim Karpov pálil z dobré pozice v přesilovce, jeho pokus vytáhl brankář mimo.

38:44
    Magnitogorsk pokračuje v aktivní hře, sledujeme důraznou domácí hru a hosté se tak tak brání.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetině.

39:20
    Tentokrát to domácím už vyšlo a je sníženo na rozdíl jediné branky, po pěkné akci se z bezprostřední blízkosti prosazuje ránou do horní části branky ANDREJ ČIBISOV. Asistence: Josh Currie a Arťom Zemčonok.
    39:20 Andrej ČIBISOV - 2:3

40:00

Čtyři branky jsme viděli ve druhé třetině, aktuálně platí jednobrankové vedení hostujícího celku.

40:01

40:20
    Utkání pokračuje třetí třetinou. Hosté vstoupili do třetiny aktivně.

40:35
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Darren Dietz – 2 min., podrážení).

40:40
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje. Maxim Karpov pálil nepřesně.

41:13
    Nikolaj Goldobin pálil bez přípravy, jeho pokus končí vedle branky.

42:00
    Barys vyhazuje přes všechny čáry, následně Josh Currie rychle dostal hru do útočného pásma.

42:34

43:14
    Tvrdá domácí rána od modré čáry končí vedle branky. Brankář zasahovat nemusel.

43:50
    Aktivní hra domácích se vyplatila a je vyrovnáno. Povedenou ránou se prosazuje ARŤOM ZEMČONOK. Asistence: Philippe Maillet a Alexej Makljukov.
    43:50 Arťom ZEMČONOK - 3:3

46:10
    Mnoho šancí k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

46:12
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Alexej Makljukov – 2 min., podrážení).

46:37
    Přesilovku hraje hostující celek, který se rychle dostal do útočného pásma.

46:50
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 5 min., vražení na hrazení).

47:16
    Hostující celek hraje přesilovku pět na tři, dostali se do útočného pásma, kde kombinují,

47:35
    Stabilně se dostali do útočného pásma hráči Barysu až nyní.

48:00
    Domácí jen jednou dokázali vyhodit, ale jinak se brání důrazné hře soupeře.

48:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme sice přesilovku Barysu, ale hosté se nemohou prosadit.

48:42
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Maxim Musorov – 2 min., nedovolené bránění).

50:08
    Krásná rána v přesilovce a domácí celek se dostává do vedení. Střelou z bezprostřední blízkosti se prosazuje obranou neobsazený BRENDAN LEIPSIC. Asistence: Linus Hultström a Philippe Maillet.
    50:08 Brendan LEIPSIC - 4:3

51:12
    Nyní sledujeme hru čtyři na čtyři.

52:25
    Cody Kunyk se pokoušel individuálně dostat se do zakončení. Ale neuspěl. Komerční přestávka.

55:01
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Korosteljov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

55:01
    Oddechový čas pro hosty.

55:40
    Domácí celek vyhazuje přes všechny čáry.

56:10
    Vasilij Košečkin rozehrává od své branky, sledujeme dobrou defenzivní hru domácích.

56:33
    Roman Starčenko to zkoušel individuálně, ale nedokázal vypálit.

57:30
    Hostující celek prohrává o jednu branku a snaží se vyrovnat. Domácí vyhodili jen na icing.

58:08
    Takticky hraje domácí celek velmi dobře. Michail Pašnin má kotouč za svou brankou a rychle poslal hru do útočného pásma.

59:00
    Josh Currie bojoval v útočném pásmu o puk, sledujeme klidnější pasáž hry.

59:26
    Hosté hrají v šesti.

59:43
    Barys má problémy s finální přihrávkou.

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas díky povedené třetí třetině těsně 2:1. Sledovali jsme zajímavý hokej, který musel fanoušky bavit. Střely na branku 37:26 ve prospěch domácích, i tato statistika dokládá, že Magnitka si za vítězstvím šla.

Český ani slovenský hráč do zápasu nenastoupil. (18:26:18)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 25. Korosteljov (Maillet, M. Karpov), 40. Čibisov (Currie, Zemčonok), 44. Zemčonok (Maillet, Makljukov), 51. Leipsic (Hultström, Maillet) – 6. Valk (Michajlis, D. Dietz), 24. Frattin (Kunyk, Musorov), 28. Kunyk

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (28. Košečkin) – Zemčonok, J. Jakovlev, Hultström, Makljukov, Pašnin, Minulin, Nikolajev – Čibisov, Currie, S. Košelev – M. Karpov, Zernov, Goldobin – Leipsic, Nikoncev, Maillet – D. Jurov, Několenko, Akolzin – Korosteljov.
    Barys Nur-Sultan: Ortio (Šutov, Bojarkin) – Morrow, D. Dietz, Martinsson, Alsing, Orechov, Šalapov – Valk, Michajlis, Lilja – Frattin, Kunyk, R. Starčenko – Šestakov, J. Berglund, Savickij – Šaichmeddenov, Gurkov, Petuchov – Musorov, Asetov.

Rozhodčí: Akuzovskij, Ščenjov – Gordenko Sysujev

Diváci: 1 220