NY Rangers – Boston 3:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Columbus – Buffalo 4:5 (0:1 po s.n.)
Carolina – Tampa 3:1 (kon.) | Edmonton – Seattle 6:0 (kon.) | Vegas – Colorado 4:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 3:4 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
New York Islanders
Středa 29.09.2021, 01:00 • Wells Fargo Center, Philadelphia • Příprava NHL

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou. (03:57:29)

Česká a slovenská stopa

Richard Pánik (NYI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 16:34.

Kdo se postavil do brankoviště?

Carter Hart (PHI) – 17 zákroků, 1 OG, úspěšnost 94,4%, odchytal 40:00.

Samuel Ersson (TBL) – 9 zákroků, 2 OG, úspěšnost 81,8%, odchytal 20:22.

Cory Schneider (NYI) – 10 zákroků, 1 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 30:24.

Kenneth Appleby (NYI) – 15 zákroků, 1 OG, úspěšnost 93,8%, odchytal 29:45.

Tři hvězdy zápasu:

1. Anthony Beauvillier (NYI) 2+1
    2. Ryan Ellis (PHI) 0+1
    3. Carter Hart

Je konec! Prodloužení nám nakonec nenabídlo ani trochu dlouhou podívanou, jelikož jsme dohráli už po dvaceti sekundách. To se totiž trefil Anthony Beauvillier, jenž byl u všech branek svého týmu. Kromě rozhodující trefy si totiž připsal ještě dvě asistence a byl na ledě hodně vidět.

60:22 BEAUVILLIER - 2:3

60:22
    Islanders právě vstřelili branku!
    Prodloužení nám nakonec trvalo jenom dvacet dva vteřin, poté se totiž trefují hosté! Domácí ztratili puk v útočném pásmu, načež vzniklo přečíslení. ANTHONY BEAUVILLIER si vyměnil puk se spoluhráčem na středu, načež zamířil neomylně pod horní tyčku. Asistence: Dobson.

60:01

60:00

59:12
    Ještě na samém konci jsme mohli vidět rozuzlení! Ostrované zamkli svého soupeře v jeho pásmu a Ersson měl v brance co dělat!

59:00
    Minuta do konce třetiny!

58:03
    Tak to na druhé straně zkusil samostatně jeden z hostujících hráčů. Ten se však daleko nedostal, jelikož měl proti sobě trojici hráčů, která ho odzbrojila.

57:20
    Philadelphia je nakopnuta po vstřelené brance a snaží se ještě rozhodnout v základní hrací době. Po střele od modré se kotouč ovšem dostal až z pásma.

56:30
    A do konce poslední třetiny nám chybí poslední tři a půl minutky! Dočkáme se nějakého rozuzlení nebo budeme svědky nastaveného času – prodloužení?

55:57
    Komerční přestávka.
    54:30 SUŠKO - 2:2

54:30
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A domácí hokejisté se pět a půl minuty před koncem dočkali srovnání! MAXIM SUŠKO rychle objel branku, načež poslal touš do brankoviště. Tam si jej do branky srazil buď sám gólman, nebo jeho spoluhráč, který celou situaci chtěl blokovat hokejkou. Asistence: Ellis, Provorov.

54:02
    Viděli jsme tuhý souboj u mantinelu, který trval několik vteřin. Vítězně z něj vzešli domácí hokejisté, kteří mohou založit z obranné třetiny další akci.

53:26
    Hostům se nepovedla rozehrávka a kotouč se dostal až na zakázané uvolnění. Philadelphia začíná mít tlak, dokáže toho ještě dnes využít?

52:14
    Hodně nyní zariskoval bek Islanders, kdyby propadl, šli by domácí dva na jednoho. Nakonec ale puk u mantinelu ubojoval, načež ho raději daleko odpálil.

51:31
    Viděli jsme další ránu hráče Philadelphie od modré, proti které neměl gólman hostí dobrý výhled. Přesto puk vyrazil před sebe a spoluhráč mu poté pomohl.

50:43
    Zamula musel spěchat za svou branku, avšak nakonec byl u kotouče jako první. Následně ho poslal bekhendem po mantinelu, čímž se zbavil soka.

50:07
    Flyers se drželi v pásmu, ale jeden z obránců se dostal pod tlak, načež jeho pas na parťáka v obraně opustil pásmo. Domácí tak budou muset zase bojovat.

49:28
    Jeden z domácích obránců nahodil kotouč před branku, kde se nacházel připravený spoluhráč na teč. Ten ji ale netrefil, a tak Appleby touš vyráží betonem.

48:54
    Philadelphia se od inkasované branky nezmohla vlastně na nic. Ostrované jsou dnes lepším týmem, ovšem vedení o jednu branku je hodně ošemetné.

48:04
    Konec utkání se nám začíná pomalu ale jistě blížit. Už nám zbývá pouhých dvanáct minut! Udrží hosté jednobrankové vedení, které si vydobyli před chvilkou?

47:36
    46:27 DOBSON - 1:2

46:27
    Nakonec je z toho využitá přesilová hra a hosté jdou poprvé v zápase do vedení! NOAH DOBSON si sjel z modré na střed hřiště. Tam dostal přihrávku a jeho bomba z první se zastavila až v síti. Asistence: Beauvillier a Wahlstrom.

45:44
    Už je za námi téměř minuta přesilové hry, ovšem Ostrované si toho zatím moc nevymysleli.

44:51
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Konecny – 2 min., sekání).

44:10
    Hosté trefují horní tyčku!

43:58
    Philadelphia zahnala své soupeře až do hloubi obranného pásma. Následoval tuhý boj o touš u mantinelu, ovšem zisku z toho nakonec nebyl.

43:03
    Ersson šel pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou, ale kotouč po mantinelu sebrali hosté. Ti toho však nedokázali využít k nějaké zajímavější šanci.

41:41
    Moc pěkná akce domácích, kterou bekhendovým zakončením chtěl vyšperkovat Lindblom, ovšem jeho pokus gólman vyrážečkou vyrazil!

41:05
    Oba týmy nám v prvních minutách přispěchaly s úvodními ataky, ani jeden ale nebyl úspěšný.

40:16
    A už nám odstartovala i poslední perioda dnešního duelu! Dokáže jeden z týmů rozhodnou v základní hrací době, nebo se dostaneme do prodloužení?

40:01
    Střídání v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Carter Hart, přichází Samuel Ersson.

40:01

Jsou za námi dvě třetiny dnešního duelu, v té druhé jsme se dočkali i dvou branek. Tu první vstřelili domácí hokejisté, ale z vedení se dlouho radovat nemohli, jelikož Islanders celkem záhy srovnali. Do poslední části je tak ještě všechno otevřené.

Další třetina začne přibližně v 3:00.

40:00

39:27
    Islanders se stihli vrátit do obrany, což se ukázalo jako velmi důležité. Jinak by vzniklo přečíslení a branka do šatny do sítě hostí by jistě hrozila.

39:00

38:16
    Do konce třetiny nám už mnoho času nezbývá. Konečně jsme se v tomto duelu dočkali branek, a tak do šaten nejspíše půjdeme za stavu 1:1.

37:17
    Hosté se hnali do přečíslení tři na dva, ovšem klička na modré nebyla dobrým řešením – ofsajd.

36:46
    Islanders se i po přesilové hře drží v útočném pásmu, ale nic kloudného už tam poté nevymysleli. Rutinní zákrok si naopak připsal právě jejich gólman.

36:20
    Domácí hrají v plném počtu!

35:22
    Pěkně to sehráli hosté, když křižná přihrávka přišla až na vrcholek kruhu. Odkud jsme viděli ránu z první, jenže tu gólman vyrazil a domácí vyhodili.

34:43
    Paradoxně měli v oslabení šanci domácí! Lindblom se dostal s kotoučem až na pravý kruh, odkud prověřil pozornost Applebye, ten následně hru přerušil.

34:20
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ratcliffe – 2 min., vysoká hůl).

34:00
    Hosté hrají v plném počtu!

33:31
    Ostrovanům se povedlo vyhodit kotouč přes všechny čáry, a tak musí domácí založit svou akci od gólmana. Ještě jim pár vteřinek přesilovky zbývá.

32:52
    Domácí mají za sebou skoro minutu přesilové hry, která zatím k ničemu většímu nevedla, přestože Flyers drží kotouč na svých hokejkách a kombinují.

32:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Raty – 2 min., podrážení).

31:14
    V utkání se nám zase pokračuje, snad se dočkáme ještě nějakých branek. Oba týmy se v ofenzivě zlepšily, a tak by tomu nemělo vlastně nic bránit.

30:24
    Střídání v týmu New York Islanders: ze hřiště odchází Cory Schneider, přichází Kenneth Appleby.

30:24

30:00
    A nyní je za námi přesně polovina hry! Už jsme se konečně dočkali nějakých branek, a to po jedné na obou stranách. Hra je tak v tuto chvíli vyrovnaná.
    28:34 PELECH - 1:1

28:34
    A je srovnáno! ADAM PELECH si sjel s kotoučem na vrcholek kruhu a parádní ranou zápěstím trefil horní růžek. Asistence: Dobson a Beauvillier.

27:34
    Philadelphia měla možnost jít do dvoubrankového náskoku! Vyloženou možnost ale jeden z jejích hráčů vůbec netrefil, a tak Schneider nezasahoval.

27:16
    Po komerční přestávce se nám už zase pokračuje ve hře! Domácí se hnali do útočného pásma, ale brzy je zastavila píšťalka sudího – ofsajd.

26:57

26:47
    Dalí nepovedená rozehrávku v podání New Yorku. Kotouč opět doskákal jen na zakázané uvolnění.

26:11
    Philadelphia se vydala napadat soupeře do útočného pásma, ale o kotouč celkem záhy přišla.
    25:14 ZAMULA - 1:0

25:14
    Tak to byli hostující hokejisté, které to navíc může velmi mrzet, po buly totiž inkasují první branku zápasu! EGON ZAMULA se opřel na modré do kotouče, který doplachtil až do šibenice u levé tyčky. Asistence: Brassard.

24:58
    Je za námi pět minut druhé periody, ve které se nám ani moc nepřerušuje. To se nám však nyní změnilo jelikož domácí hokejisté zahráli puk na icing.

23:32
    Zatím nesledujeme nějakou extra podívanou na tomto ledě, snad se nám to opravdu zlepší.

22:38

22:03
    Nyní už to trochu zajímavé bylo! Kotouč se totiž dostal do brankoviště, kde doráželo hned několik hráčů! Schneider se však skvěle roztáhl a tým podržel.

21:35
    Je za námi téměř minuta z přesilové hry domácího celku, která zatím mnoho radosti fanouškům nepřinesla.

20:38
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Salo – 2 min., hákování).

20:15
    A druhá perioda nám před několika okamžiky odstartovala! Tak uvidíme, jak bude vypadat. V té první byli lepší Ostrované, potvrdí to i během té další?

Hity: 15 – 9

Je za námi první perioda duelu mezi Philadelphií a New Yorkem Islanders, ve které jsme se nakonec úvodní branky nedočkali. Oba týmy měly k dispozici po jedné přesilové hře, avšak gólová siréna se nám nakonec neozvala.

Další třetina začne přibližně v 2:03.

20:00

19:35
    Ubíhají nám poslední sekundy a vypadá to, že se již nic zajímavého nestane. Do kabin tak půjdeme za vyrovnaného stavu, a to bez branek.

19:00

18:02
    Ostrované se vydali napadat rozehrávku domácího celku, ale tentokrát úspěšní nebyli.

17:28
    Do konce první periody nám navíc chybí poslední dvě a půl minutky. Hart se nyní musel v brance hodně ohánět, ale kotouč nakonec projel skrze brankoviště-

16:55
    Ani třetí přesilová hra v tomto zápase nebyla využita, a tak na první branku stále čekáme. Snad se nám oba týmy v průběhu zápasu potkají i s brankami.

16:07

15:15
    Celkem pěkná kombinace na domácí straně, která měla končit přihrávkou do druhé vlny. Tam se však dobře zorientovala obrana hostí, která puk vypíchla.

14:56
    Ellis vyslal velmi tvrdou ránu od modré, kterou chtěl ještě dorážet Brassard. Schneider ovšem touš ve své výstroji udržel, což bylo hodně důležité.

14:42
    Domácí hokejisté si také mohou konečně zahrát první přesilovou hru v utkání! Hosté je zatím nehráli vůbec špatně, povede se to i Philadelphii?

14:07
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (DalColle – 2 min., nedovolené bránění).

13:31
    Lindblom musel velmi rychle do svého obranného pásma, ale nakonec tam byl o chvilku dříve než soupeř. Islanders přesto kotouč v útočné třetině vybojovali.

12:52
    Hostující hokejisté se hnali do rychlé akce, jenže ta byla záhy zastavena. Proti byl totiž čárový sudí, který viděl ofsajd, který byl samozřejmě odpískán.

12:08
    No, na hřišti se nám ale celkem jiskří. Již několikrát musel rozhodčí roztrhávat rozmíšky mezi hráči.

12:02

11:43

11:04
    Ostrovanům se v přesilové hře daří držet kotouč v kombinaci v útočném pásmu, ale Harta zatím nepřekonali. Ještě jim však z přesilovky nějaký čas zbývá.

10:18
    New York se dostal k střele od modré, která byla celkem nebezpečná. Byla ovšem někým z hráčů sražena těsně nad horní tyč branky.

09:43
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Couturier – 2 min., podrážení).

09:28
    Hokejisté v oranžových desech vyslali tvrdou ránu od modré, kterou musel Schneider vyrazit betonem.

08:50
    A tohle už byla šance, a to na straně Islanders! Jeden z hráčů New Yorku se totiž prokličkoval s pukem až před bránu, avšak Hart jeho pokus zastavil.

08:16
    Ivan Provorov rozjel novou akci Letců ze své obranné třetiny dlouhým pasem dopředu. Už to vypadalo na nějakou kombinaci, ale přišla ztráta puku.

07:40
    Hosté vybojovali vhazování v útočném pásmu, ale nebylo jim to k ničemu. Vyhráli ho totiž domácí hokejisté, kteří touš poslali hned do středního pásma.

06:43
    A po komerční přestávce se nám hra opět rozjela! Zatím sledujeme velmi vyrovnané utkání... Tak snad se brzy dočkáme i nějakého přesného zásahu.

06:07

06:02
    Adam Pelech, který dnes dostal na svůj dres áčko, napřáhl na modré, ale nakonec střelu nezvolil. Celkem škoda, měl totiž velmi dobrou palebnou pozici.

04:52
    Philadelphia vybojovala kotouč ve středním pásmu a šla do otevřené obrany. Velká škoda, že celou akci zhatila jedna nepřesná rozehrávka.

03:56
    Zatím máme celkem slušné tempo, respektive se nám hra opravdu moc nepřerušuje. Škoda, že jsme ještě neviděli nějakou zajímavější možnost.

03:05
    Bardreau zachytil puk ve středním pásmu, který chtěl okamžitě poslat na druhou stranu. To se mu však úplně nepovedlo, a tak se musí vracet do obrany.

02:17
    Islanders vybojovali kotouč ve středním pásmu a okamžitě otočili hru. Následovala menší rozmíška před brankou, kterou rozhodčí rychle uklidnil.

01:47
    Zatím se nám hraje skoro bez přerušení, ale žádnou šanci jsme ještě neviděli. Hart musí být trochu ve střehu, ale zatím to zvládá bez problémů.

00:26
    A utkání se nám právě rozjelo! Domácí celek nastupuje bez větších překvapení v oranžovobílých dresech, zatímco u soupeřů převažuje bílá.

00:01
    Islanders dnes cestovali do Philadelphie!

Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u přípravného utkání na novou sezónu NHL! Spolu se podíváme na duel mezi Philadelphií a New Yorkem Islanders. Úvodní vhazování je naplánován na 1:00 a my budeme u toho.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Denisa Józsová

Branky a nahrávky: 26. Zamula (Brassard), 55. Suško (Ellis, Provorov) – 29. Pelech (Dobson, Beauvillier), 47. Dobson (Beauvillier, Wahlstrom), 61. Beauvillier (Dobson)

Philadelphia Flyers: Hart (40. Ersson) – Ellis, Provorov (A), Braun, Yandle, Zamula, Seeler – Konecny, Couturier (A), Giroux (C) – Atkinson, Brassard, Lindblom – Willman, Rubcov, Suško – Foerster, Bunnaman, Ratcliffe.
    New York Islanders: Schneider (31. Appleby) – Pelech (A), Dobson, Aho, LaDue, Wotherspoon, Sompel, Salo – Czarnik, Pánik, Beauvillier (A), Palmieri (A), Wahlstrom, Dal Colle, Johnston, Koivula, Golyšev, Durandeau, Bardreau, Andreoff, Raty.

Rozhodčí: Charron, South – Smith, Suchánek

Diváci: 12600