Mladá Boleslav – Zürich 0:1 (kon.) | Jastrzębie – Frisk Asker 4:3 (kon.) | Skellefteå – Tappara 6:1 (kon.)
IFK Helsinky – Frölunda 2:3 (kon.) | TPS – Växjö 3:1 (kon.) | Leksands IF – Fribourg 2:5 (kon.)
Eisbären – Lugano 6:3 (kon.) | Mnichov – Zug 3:4 (kon.) | Salzburg – Bolzano 3:5 (kon.)
SønderjyskE – Rögle BK 2:3 (kon.)
Eisbären Berlín
6:3 (2:1, 3:1, 1:1)
HC Lugano
Úterý 05.10.2021, 19:00 • Mercedes Benz Arena, Berlín • Hokejová Liga mistrů • Skupina E

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:48:11)

Utkání sledovalo 1 418 diváků.

Statistiky

Střely na branku: 44:29
    Zásahy brankářů: 26:38
    Vyhraná vhazování: 33:31
    Trestné minuty: 6:4

Je dobojováno a Eisbären Berlín poprvé v této sezóně v rámci CHL vítězí. Třetí třetina přinášela hodně bezstarostný hokej, kdy si domácí udržovali pohodlný náskok a klid neztratili ani při šancích Lugana. Po jednom kontru naopak sami udeřili a akci do zdárného konce dotáhl Yannick Veiileux. Hosté už pak v závěru pouze korigovali Calvinem Thurkaufem a zápas tak skončil výsledkem 6:3. Eisbären je po této výhře stále na čtvrtém místě se čtyřmi body, Lugano padlo na třetí místo se sedmi body.

59:30
    Publikum už oslavuje výhru Eisbärenu, Berlín dnes podal opravdu výborný výkon.

58:59
    Střela z levého kruhu, gólman Lugana vyrazil.

57:48
    Hráči Eisbärenu se snaží držet puk na svých holích a pokud možno jej soupeři nepůjčit.
    56:17 Calvin THURKAUF - 6:3

56:17
    Lugano vstřelilo branku! Máme tu korekci skóre, když si na levé straně sjel na přihrávku CALVIN THURKAUF a střelou na bližší tyčku upravil na 6:3. Asistence: Alessio Bertaggia, Santeri Alatalo.

55:54
    Domácí tým v útočném pásmu, Boychukovo nahození však pouze prolétlo prostorem.

55:18
    U pravého kruhu střílel Muller, Ancicka měl ale skvělý výhled a připsal si snadný zákrok.

54:07
    Hosté nahazují puky do útočného pásma, míjí se to ale svým účinkem. Poslední puk Ancicka jednoduše zastavil holí a rozehrál na pravou stranu.

53:10
    Od modré čáry střílel Wissmann a před Fadanim najednou vznikl závar, ve kterém se o dorážku snažil Roßmy. Vše ukončil sudí svým hvizdem.

52:35
    Velká šance hostů na snížení. Ancicka se málem nestačil vrátit do svého brankoviště a opravdu na poslední chvíli vykopával puk bruslí.

51:58
    Pokračuje hokej bez přehnaných taktických komplikací, hráči se jednoduše tlačí do brankoviště.

51:06
    Domácímu Geibelovi se nepovedlo vyhodit puk z vlastního pásma, Lugano se snaží tuto situaci využít k případnému tlaku.

50:38
    Puk nám vyskočil z hrací plochy, máme tu krátkou pauzičku.

49:36
    Nahození ze středního pásma ze strany hostů, Ancicka nechal puk doklouzat za svou branku.

48:43
    White se natlačil před Fadaniho, ten se ale přemístěním k pravé tyčce postaral o jistý zákrok.

47:58
    Hraje se teď docela bezstarostný hokej nahoru a dolů, oba celky zakončují ze všech možných pozic.

46:52
    Domácí Roßmy střílel přes obránce, jeho rána však byla sražena do ochranné sítě.

45:54
    Berlín v útoku, prudký pas od pravého mantinelu skončil u vzdálenější tyčky, ovšem bez přesného sklepnutí na Fadaniho branku.

45:20
    Alatalova střela byla sražena, puk skončil mimo ledovou plochu a vhazuje se po Ancickově pravici.

44:55
    Eisbären se šestou brankou může do dalších minut zase o něco více uklidnit a dotáhnout zápas do zdárného konce.
    43:34 Yannick VEILLEUX - 6:2

43:34
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Jenže po tlaku přichází kruté vystřízlivění. Hosté nezachytili ve středním pásmu vyhozený puk, Roßmy přiťukl na YANNICKA VEILLEUXE a ten svou akci dotáhl do zdárného konce bekhendovým blafákem jednoruč – 6:2. Asistence: Bennet Roßmy, Manuel Wiederer.

42:28
    Alatalo našel od mantinelu najetého Wolfa, ten z první nenasměroval puk na branku. Přesto je ale úvod třetí třetiny v režii Lugana.

41:46
    Teď už Ancicka pro jistotu přerušil hru, střelu od levého mantinelu skryl ve své lapačce.

40:44
    Už se ale zase hraje v plném počtu na obou stranách.

40:25
    Hosté pokračují v přesilovce a hned vyzkoušeli Ancickovu pozornost. Nepříjemný pokus byl sražen mimo jeho branku.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 20:45.

Statistiky

Střely na branku: 32:18
    Zásahy brankářů: 16:27
    Vyhraná vhazování: 27:22

Čtyřicet minut hry je za námi a Eisbären je na výborné cestě za první výhrou v této soutěži. Berlín vstoupil do druhé třetiny v tlaku a na začátku 25. minuty skóroval Leonhard Pföderl. Když se pak ve 28. minutě prosadil i Blaine Byron, vypadalo vše jasně. Jenže Lugano se nevzdalo, v přesilovce skóroval Clavin Thurkauf a hosté pak pokračovali ve zlepšené hře a šancích. Přesilovku ale dostali i berlínští a na tříbrankový rozdíl v ní bombou upravil Blaine Byron. Eisbären tak vede 5:2.

40:00

39:58
    Na závěr třetiny jsme viděli závar před brankovištěm Eisbärenu, Ancicka musel bleskově na led, aby přerušil hru.

39:16
    Bomba od modré čáry v podání Alatala, Ancicka předvedl parádní semafor!

38:44
    Další přerušení hry a je tu zase vyloučení. Domácí Eric Mik dostal dvouminutový trest za podrážení.
    37:46 Blaine BYRON - 5:2

37:46
    Přesilovka je využitá i na domácí straně, když se obloučkem na modré čáře zbavil obránce BLAINE BYRON a prostřelil Fadaniho prudkou ranou z vrcholu kruhu – 5:2. Asistence: Jonas Müller, Yannick Veilleux.

37:15
    Vyhozený puk přes všechny čáry, Ancicka rozehrál zpoza své branky.

36:06
    Přesilovka pro domácí tým, na trestnou lavici už zamířil Alessandro Chiesa. Dostal dvě minuty za zdržování hry.

35:11
    Už se zase hrálo na opačné straně, Fadaniho musel ven ze své branky, aby pokryl akci pravým křídlem.

34:39
    Lugano vycítilo šanci a po dalším tlaku před Ancickou se o gól snažil opět Thurkauf. Brankář Eisbärenu vleže přerušil hru.
    33:41 Calvin THURKAUF - 4:2

33:41
    Lugano vstřelilo branku! Nakonec ale inkasoval a Lugano využívá přesilovku. Na modré čáře dostal dost času na naznačení nápřahu a i následnou ránu Alatalo a jeho ránu tečoval před brankou stínící CALVIN THURKAUF – 4:2. Asistence: Santeri Alatalo, Marc Arcobello.

33:21
    Zatím na Ancicku letěly pouze dvě střely z dálky, gólman Eisbärenu zatím odolává.

32:28
    Vylučuje se na straně Eisbärenu, dvě minuty za podrážení obdržel Matthew White.

31:58
    Po dlouhé době se hosté vymanili z vlastního pásma, Stoffe však skončil pouze v rohu. A bylo po akci...

30:48
    Přihrávka mez kruhy, Streu ale Fadaniho ranou z první nepřekonal.

30:45
    Poslední minuty jsou pouze o výpadech Eisbärenu, Lugano se pouze brání.

29:50
    Po dlouhém pasu vzduchem se zleva do útočného pásma tlačil Clark, proti přesile obránců ale u mantinelu neprošel.

28:45
    A mohlo to být 5:1, chtělo to jen lepší zakončení po rychlém přechodu do útoku a sólu Zengerleho. Jeho střelu po ledě Fadani vytáhl mimo své území!

28:14
    Je to teď hokej na jednu branku, docela to vypadá, že hosté z Lugana už odpadají.

27:46
    V brance Lugana dochází ke změně, mezi tyče se staví Davide Fadani.
    27:46 Blaine BYRON - 4:1

27:46
    Další gól v hostující síti! Luganu nevyšla rozehra od vlastní branky, puk na modré čáře zachytil Jensen a zpětné nahození tečoval za Fattonova záda projíždějící BLAINE BYRON – 4:1. Asistence: Nicholas Jensen, Marcel Noebels.

27:05
    Mik to zkoušel po sjetí si z modré čáry, jeden z hráčů Berlína se snažil stínit, Fatton ale i tak zvládl ránu zachytit.

26:24
    Hráči Eisbärenu dobře napadají rozehrávku soupeře, hosté teď mají problém se prokombinovat do útočného pásma.

25:49
    Ze středu na levý kruh si sjel hostující Carr, jeho švih skončil na Ancickove postoji. Další přerušení hry.

25:28
    Nahození ze středního pásma na Ancicku, ten pro jistotu podržel puk a přerušil hru.

24:34
    Další akce domácích, nyní středem, střela z mezikruží byla sražena k rohu.
    24:07 Leonhard PFÖDERL - 3:1

24:07
    Domácí tým uniká do dvoubrankového náskoku! Na pravé straně se k puku dostal LEONHARD PFÖDERL, dokázal se odpoutat od svého obránce a střelou z kruhu překonal Fattona – 3:1. Asistence: Marcel Noebels.

23:33
    Jonas Müller rozjížděl akci zpoza vlastní branky, musel si ale počkat na střídající spoluhráče. Daleko se ale nedostali.

22:31
    Ostřejší zákrok v obranném pásmu Eisbärenu, vylučovat se však nebude.

21:37
    Dvakrát teď Fattona ohrozil Boychuk. Nejprve se snažil o průnik středem, o malou chvíli později zakončoval z ostrého úhlu.

20:20
    Hned v úvodu přilétla na Fattona střela od modré čáry, ten zvládl puk srazit mimo své brankoviště.

Trestné minuty: 2:2

Je za námi první třetina, která přinesla opravdu svižný hokej. Hrálo se nahoru a dolů a na první gól se čekalo pouze do sedmé minuty. To se hosté dostali do přečíslení a akci zakončil Alessio Bertaggia. Vypadalo to, že Lugano využije gól k dalšímu tlaku, jenže Eisbären se zvedl a dokázal nakonec skóre otočit. O vyrovnání se postaral Simon Després a otočku ve skóre zařídil Mark Zengerle. Do kabin se tak odešlo za stavu 2:1.

20:00

19:40
    Ještě jedna střela hostů. Obrana Eisbärenu nechala prostor Wolfovi, jeho švih musel likvidovat povyjetý Ancicka.

18:46
    Hostující Nodari střílel z ostrého úhlu, tím nemohl Ancicku vůbec překvapit.

17:48
    Ze středního pásma nahozený puk zastavil Fatton, ten rozehrává zpoza vlastní branky.
    16:15 Zach BOYCHUK - 2:1

16:15
    Domácí tým vede. Po šavlovačce v rohu kluziště si chtěl před branku vyjet ZACH BOYCHUK, hodlal bekhendem přihrávat na najíždějícího spoluhráče, jeho pas ale jeden z obránců Lugana srazil na vlastní branku a dokonale tak překvapil Fattona – 2:1. Asistence: Mark Zengerle.

15:30
    Střela od modré, Fatton toho ani tentokrát moc neviděl, v tuto chvíli ale dokázal vyrazit mimo své brankoviště.

14:45
    I po tomto gólu platí, že tým, tkerý skóroval, je najednou v laufu. I Berlín předvádí nátlakovou hru.
    13:51 Simon DESPRÉS - 1:1

13:51
    Je srovnáno a to po docela nenápadné akci. Od modré čáry si vyjel SIMON DESPRÉS, nahodil švihem po ledě a puk prošel přes několik hráčů až za záda překvapeného Fattona. Ten toho moc neviděl a stav je tedy 1:1. Asistence: Marcel Noebels, Blaine Byron.

12:32
    Fiori měl úmysl objet branku a případně zakončit, nakonec ale prudce zahranil a rozvinul akci příhrou na modrou. Hosté si ale vše dokázali pohlídat.

11:58
    Trocha uklidnění na ledové ploše, sledujeme teď převážně nepřesnosti ve středním pásmu.

10:46
    Už je po přesilové hře Lugana, domácí tým je v plném počtu.

10:37
    V oslabení se do útoku vydal Fiore a po akci levou stranou se puk nakonec dostal k Desprésovi. Jeho golfák Fatton dokázal pokrýt.

09:38
    Berlín zatím toto oslabení zvládá dobře, nyní se domácím povedlo vyhodit do středního pásma.

09:14
    Od modré čáry nahazoval Fazzini, puk se zastavil o houštinu těl před Ancickou.

08:46
    Přesilovku si zahrají i hosté, v útočném pásmu se totiž faulu dopustil Leonhard Pföderl a dostal dvě minuty za hákování.

07:58
    Rázem je hostů plný led a ti předvádí další nepříjemné útočné výpady.
    06:28 Alessio BERTAGGIA - 0:1

06:28
    Lugano vstřelilo branku! Udeřilo však na druhé straně, když Lugano ukázalo, jak má vypadat řešení brejku. Po zisku puku vznikla akce pravou stranou, Thurkauf naservíroval pas před branku na ALESSIA BERTAGGIU a ten sklepával do odkryté části Ancickovy branky – 0:1. Asistence: Calvin Thurkauf, Yves Stoffel

05:59
    Berlín se snaží o tlak před Fattonem, ten zatím bez větších problémů odolavá.

04:55
    Už je po přesilovce, Alatalo se z trestné lavice vrátil do hry.

04:27
    A dokonce tu byl náznak přečíslení hostů, Thurkauf ovšem od pravého mantinelu nedokázal najíždějící spoluhráče najít.

03:59
    A teď se už Luganu povedlo vyhodit a bránící čtveřice může střídat.

03:41
    Domácí jsou v útočném pásmu, zatím ale pouze honí puk po rozích.

02:55
    Bude se poprvé vylučovat, přesilovku si zahraje domácí Eisbären. Dvě minuty za hákování dostal Santeri Alatalo.

02:39
    Zatím se hraje svižný hokej, akce se přelévají z jedné strany na druhou.

01:51
    Na opačné straně byl k vidění rychlý kontr berlínských, po přečíslení směřovala příhra před branku, kde sklepával Clark. Fatton se ale bleskově přemístil a betonem vyrazil.

00:59
    Hostující Alatalo vystihl rozehrávku Eisbärenu, v mezikruží však nevymyslel nic, co by mělo Ancicku ohrozit.

00:01

Eisbären Berlín: Ancicka (Hungerecker) – Ellis (A), Müller, Wissmann (A), Jensen, Després, Mik, Zengerle, Geibel – Pföderl, Byron, Noebels (C) – Fiore, Boychuk, White – Clark, Streu, Tuomie – Roßmy, Wiederer, Veilleux.

HC Lugano: Fatton (Fadani) – Nodari, Muller (A), Alatalo, Guerra, Chiesa, Wolf, Vedova – Fazzini, Arcobello (C), Carr – Bertaggia, Thurkauf, Stoffel – Boedker, Tschumi, Morini (A) – Traber, Walker, Haussener.

Rozhodčí: Schrader, Kopitz – Cepik, Gerth.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v Mercedes-Benz Areně začne v 19 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Rozhodčí

Zápas jako hlavní budou řídit André Schrader a Lasse Kopitz, kterému budou na čárách asistovat Maksim Cepik a Wayne Gerth.

HC Lugano

Švýcarský tým je v tuto chvíli na druhém místě tabulky se sedmi body, což znamená tříbodovou ztrátu na vedoucí Tapparu a zatím velkou šanci na postup do vyřazovací fáze. Naposledy hrálo Lugano právě na ledě finského celku duel došel do prodloužení a Tampere nakonec vyhrálo 3:2. Za Lugano se v tomto utkání trefil dvakrát Riva, jeho úspěchy ale stačily pouze na bod.

Odehrané zápasy

Lugano – Skellefteå 5:1
    Lugano – Tampere 3:6
    Skellefteå – Lugano 3:5
    Tampere – Lugano 3:2 pp

Domácí tým je v tuto chvíli na posledním místě skupiny s pouhým jedním bodem za porážku v prodloužení v duelu s Tapparou Tampere. Naposledy hrál Berlín na ledě Skellefteå AIK, v utkání skórovali Jensen, Fiore a White, což na soupeře nestačilo a švédský celek vyhrál 5:3. S jedním bodem je už mužstvo bez šance na postup a hraje už jen pro čest.

Berlín – Tappara 1:6
    Berlín – Skellefteå 3:5
    Tappara – Berlín 5:4 pp
    Skellefteå – Berlín 5:3

Dobrý den u Champions Hockey League. Společně se podíváme na utkání skupiny E mezi týmy Eisbären Berlín a HC Lugano.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 14. Després (Noebels, Byron), 17. Boychuk (Zengerle), 25. Pföderl (Noebels), 28. Byron (Jensen, Noebels), 38. Byron (Müller, Veilleux), 44. Veilleux (Roßmy, Wiederer) – 7. Bertaggia (Thurkauf, Stoffel), 34. Thurkauf (Alatalo, Arcobello), 57. Thurkauf (Bertaggia, Alatalo)

HC Lugano: Fatton (28. Fadani) – Nodari, Muller (A), Alatalo, Guerra, Chiesa, Wolf, Vedova – Fazzini, Arcobello (C), Carr – Bertaggia, Thurkauf, Stoffel – Boedker, Tschumi, Morini (A) – Traber, Walker, Haussener.

Rozhodčí: Schrader, Kopitz – Cepik, Gerth

Diváci: 1 418