Buffalo – Columbus 3:5 (kon.) | New Jersey – Washington 4:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 1:3 (kon.)
Philadelphia – Boston 2:1 (po pr.) | Detroit – Chicago 4:6 (kon.) | Minnesota – Colorado 3:1 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:3 (kon.) | San Jose – Anaheim 2:3 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
San Jose Sharks
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Úterý 05.10.2021, 04:00 • SAP Center, San Jose • Příprava NHL

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem vítězné branky je TREVOR ZEGRAS.

60:30
    Jenže Rakell nedává hlavně proto, že ho v rozhodující chvíli seknul Erik Karlsson. Nabízí se tedy přesilovka čtyři na tři ve prospěch Ducks.

55:03
    San Jose právě vstřelilo branku!
    A Sharks se zvýšená aktivita vyplácí. Před brankovištěm parkující TOMÁŠ HERTL totiž dokázal dorazit předchozí střelu Rudolfse Balcerse z levého kruhu pro vhazování a srovnává na 2:2. San Jose je nyní na koni a mohlo by se pokusit ukončit utkání ještě před vypršením základní hrací doby. Asistence: Rudolfs Balcers a William Eklund.

49:30
    V dalším souboji se mezitím potkali Max Jones a Timo Meier. Je z toho dvojnásobný trest za hrubost.

36:38
    Tak to bylo bleskové využití přesilové hry. LOGAN COUTURE získal buly v útočném pásmu a Timo Meier chvíli poté vypálil. Gibson kotouč sice zasáhl, ale nedokázal ho odpravit společně se svými obránci do bezpečí. Do akce se proto vmísil hladový centr a svou dorážkou přisoudil první gól na stranu Sharks. Asistence: Timo Meier a Jonathan Dahlén.

36:30
    Nešikovně se svou hokejkou nakládal Isac Lundeström a posadí se na trestnou lavici za hru vysokou holí.
    33:37 ZEGRAS - 0:2

33:37
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Velký talent Ducks TREVOR ZEGRAS zužitkoval přesilovku pět na čtyři. Navrátivší se Timo Meier byl na ledě sotva sedm vteřin. Po přihrávce Jamieho Drysdaleho dokázal Zegras propálit Reimera z pravého křídla a buduje pro svůj tým důležitý náskok 0:2. Přitom na střely téměř dvojnásobně dominují Sharks. Asistence: Jamie Drysdale a Sonny Milano.

32:50
    Tak pozor! Erik Karlsson je dokonce za své hraní rukou vyloučen, podle sudího puk nepřiměřeně sevřel. Vcelku komfortní přesilovka pět na tři je na světě.

31:30
    Za krosček je na dvě minuty vyloučen Timo Meier. Zakročil totiž proti Hampusi Lindholmovi.

22:57
    V souboji si Greg Pateryn pomohl krosčekem, zamíří tedy na dvě minuty na trestnou lavici.

17:22
    Početní převahu zkracuje Jasper Weatherby, protože brankáře Anaheimu sekl přes lapačku.

16:18
    Vinni Lettieri si nedal pozor a podrážel Erika Karlssona. Jasné dvě minuty a další šance pro nebezpečnou přesilovku Sharks.

12:17
    Komplikace pro Anaheim. Jamie Drysdale přidržel soupeře a přesilovou hru mají rázem k dispozici Sharks.

12:01
    Handrkování mezi oběma tábory směle pokračuje, za hrubost si odpočinou dvě minuty Jacob Larsson i domácí Jasper Weatherby.
    09:05 MCTAVISH - 0:1

09:05
    Ducks se po ubráněném tlaku ujímají vedení. MASON MCTAVISH totiž dokázal ze slotu propálit Jamese Reimera a slaví první gól. K tomu ještě svými přihrávkami dopomohli Vinni Lettieri a Kevin Shattenkirk. Úspěšná kavalerie přináší Anaheimu hubený náskok 0:1. Asistence: Vinni Lettieri a Kevin Shattenkirk.

00:29
    Aby toho nebylo málo, záhy shazují rukavice Jacob Middleton a Nicolas Deslauriers. Oba si odpočinou přesně pět minut.

00:05
    Dvě minuty za nesportovní chování schytávají hned po buly Jeffrey Viel a Sam Carrick. Trestné lavice dnes zřejmě zažijí perný den.

Patrik Czepiec

Branky a nahrávky: 37. Couture (Meier, Dahlén), 56. Hertl (Balcers, Eklund) – 10. McTavish (Lettieri, Shattenkirk), 34. Zegras (Drysdale, Milano), rozh. náj. Zegras