Znojmo – Salzburg 3:1 (kon.) | Bratislava Capitals – EC-KAC 6:2 (kon.)
iClinic Bratislava Capitals
6:2 (1:0, 2:2, 3:0)
KAC Klagenfurt
sk Úterý 26.10.2021, 19:15 • Štadión Ondreja Nepelu • bet-at-home ICE Hockey League

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:15.

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals hostia dnes od 19:15 na svojom ľade minuloročného majstra KAC Klagenfurt.

Klagenfurt má o päť bodov viac, ako Capitals, teda 22 a nachádza sa na 3. priečke, zatiaľ čo Bratislavčanom patrí ôsme miesto.

Rakúsky celok vyhral uplynulé tri zápasy, avšak iba jeden v riadnom hracom čase, Bolzano zdolal 4:2. V minulom kole sa tešil z výhry nad Fehérvárom, ktorý zdolal 3:2 po predĺžení.

Capitals po troch prehrách v rade v minulom zápase zvíťazili, na ľade talianskeho Bolzana triumfovali 5:3.

Úvodné zostavy:

iClinic Bratislava Capitals: LaCouvee – Chovan, Snuggerud, Carson, Jardine, Nanne, Fereta, Zeleňák – Immo, Roy, Sádecký – Zherdev, Arniel, Faith – Hudec, Buc, Mrázik – Škvarek

KAC Klagenfurt: Holzer – Schumnig, Strong, Postma, Steffler, Unterweger, Vallant – Haudum, Koch, Fraser – Obersteiner, Ticar, Ganahl – Witting, Hundertpfund, Bischofberger – Kraus, M. Geier, S. Geier

Rozhodca: Hronský, Soos – Konc, Muzsik.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:34
    Strela Klagenfurtu priamo do stredu brány, LaCouvee si pripísal prvý úspešný zákrok.

01:04
    Hostia začali aktívne, tlačia sa do zakončenia.

01:55
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Snuggerud – 2 min., podrazenie).

02:26
    Domáci vyhodili puk cez všetky čiary.

03:49
    Až v poslednej polminúte sa hostia usadili v útočnom pásme, ale vôbec sa neodstali do šance.

04:58
    Prvýkrát zaútočili aj domáci. Faith sa snažil zblízka pretlačiť puk za bránkovú čiaru, to sa mu nepodarilo.

06:45
    Po trochu hluchej pasáži nasleduje reklamná prestávka.

07:07
    Pokus od modrej čiary bol niekoľkokrát tečovaný, ale LaCouvee zostal na svojom mieste a urobil dobre.

08:00
    Šanca pre domáci tím, hráčovi sa však z bekhendu nepodarilo dvihnúť puk ponad betón Holzera!

08:49
    HC Bratislava Capitals dáva gól!
    Ďalšia pekná akcia domácich a tá už gólom končí! Pokus Arniela stihol ešte Holzer zlikvidovať, no puk do brány dostal pohotový ROMAN FAITH!
    Asistencie: Jamie Arniel, Nikolai Zherdev

11:21
    Domáci sú pri chuti, tentokrát ale neprekonali defenzívu hostí.

11:47
    Sám hráč Klagenfurtu sa rútil na bránu, ale zakončil iba do betónu LaCouveeho!

13:08
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Faith – 2 min., sekanie).

14:03
    Hostia sú od úvodu presilovky usadení v útočnej tretine. Prihrávka spoza brány, následná strela z prvej z ľavého kruhu, LaCouvee kryje.

15:10
    Viac už hostia nevymysleli a Faith je späť na ľade.

15:24
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Fereta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

15:56
    Už tretí vylúčený hráč na strane Capitals v doterajšom priebehu. Snáď to hostia nepotrestajú.

16:33
    LaCouvee mal prácu, musel zasahovať na bránkovej čiare.

17:03
    Tečovaná strela skončila mimo troch žrdí a domáci sa na chvíľu oslobodili.

18:30
    Záver prvej tretiny sa hrá pred Holzerom, Capitals držia puk a točia hostí pred ich bránou.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvá tretina je veľmi rýchlo za nami, Capitals po nej vedú 1:0 zásluhou gólu Faitha z 9. minúty. Klagenfurt nevyužil tri presilové hry.
    Druhá tretina sa začne o 20:01.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:11
    Už po jedenástich sekundách musel LaCouvee zasahovať, puk prikryl na ľade a prerušil hru.

20:52
    Tentokrát na LaCouveeho letela strela z diaľky, domáci gólman všetko videl a nemal problém zasiahnuť.

21:28
    Klagenfurt si vytvára tlak, teč po strele smeroval vedľa ľavej žrde.

21:50
    Z ničoho nič podnikli Capitals protiútok a dostali sa až do zakončenia.

23:14
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (Schumnig – 2 min., zovretie puku).

24:00
    Strelu od modrej Holzer vyrazil do strany, tlak domácich pokračuje.

25:01
    Útočiaci hráč Capitals bol poslaný čisto k ľadu a odzbrojený, hostia následne zaútočili.

25:48
    Tím Klagenfurt práve strelil gól!
    Z ničoho nič prichádza vyrovnanie, keď po Vallantovej prihrávke od modrej z prvej pálil SAMUEL WITTING a prestrelil všetko, čo mu stálo v v ceste. LaCouvee nemôže mať úplne čisté svedomie.
    Asistencie: Thomas Vallant, Paul Postma

28:08
    Situácia dvaja na dvoch, z druhej vlny prikorčuľoval aj tretí hráč Capitals, no ten už bol dobre bránený a nepodarilo sa mu vystreliť.

29:55
    Capitals zachytili rozohrávku súpera a hráč od modrej okamžite strieľal, Holzer predviedol istý zákrok.

30:35
    Bránka domácich je posunutý, hra musela byť prerušená.

31:31
    Strela z pravého kruhu, LaCouvee mal zakrytý výhľad, strela ale napokon na bránu neprešla.

33:14
    Po súboji sa puk dostal k pravej tyčke hosťujúceho brankára, ten to hneď využil a puk prikryl. Nasleduje reklamná prestávka.

34:12
    Hostia v 35. minúte otáčajú skóre. DANIEL OBERSTEINER prešiel po pravom krídle, zbavil sa brániaceho hráča a prestrelil aj brankára.
    Asistencia: Rok Ticar

35:35
    Domáci mali šancu na vyrovnanie, no Holzer výborne vyšiel z brány a pokus zlikvidoval.

36:12
    Reakcia Capitals nenechala na seba dlho čakať a veľmi rýchlo je vyrovnané! Strela MARCA-OLIVIERA ROYA z medzikružia sa od zadného mantinelu odrazila späť na jeho hokejku a na druhý pokus sa už Roy nemýlil! 2:2.
    Asistencia: Samuel Jardine

38:00
    Máme tu ďalší obrat, tentokrát sa o neho postarali Capitals! Štipľavá strela Faitha Holzerovi vypadla, na dorážku bol pripravený TYLER NANNE, ktorý zostal úplne voľný a poľahky skóruje do odkrytej brány!
    Asistencie: Roman Faith, Nikolai Zherdev

39:53
    Hra bola prerušená po tom, čo jeden z hostí zostal po narazení na mantinel ležať na ľade, ale za pomoci lekára sa pozviechal. Vylučovať sa nebude.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine Klagenfurt najprv otočil skóre a viedol 2:1, no potom prišiel aj obrat Capitals, ktorí strelili dva góly a po druhej tretine tak vedú tesne 3:2.
    Tretia tretina sa začne o 20:49.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

41:57
    Hráč hostí šikovne prešiel pred LaCouveem a zaclonil mu ,ešte aj tečoval strelu od modrej. Domáci brankár puk za svoj chrbát nepustil.

42:40
    Vylúčenie v tíme iClinic Bratislava Capitals (Hudec – 2 min., nedovolené bránenie).

42:55
    Capitals sa dostali do mini prečíslenia dvoch proti jednému, hráč z ľavej strany zakončoval sám, Holzer bol nútený prerušiť hru.

43:52
    Domáci sa bránia veľmi dobre, Roy podnikol individuálnu akciu, elegantne sa natlačil do zakončenia a jeho koncovku zdá sa Holzer likvidoval aj s pomocou konštrukcie brány.

45:19
    Hostia to skúšali tečovanou strelou od modrej, LaCouvee si dal pozor.

46:11
    Vyzerá to veľmi dobre, Capitals odskakujú na rozdiel dvoch gólov! BORIS SÁDECKÝ nabral rýchlosť, dostal veľa priestoru, tvrdú strelu Holzer iba vyrazil pred seba a keďže mu nik nepomohol, mohol si Sádecký svoju strelu aj sám doraziť.
    Asistencie: Tor Immo, Marc-Olivier Roy

47:22
    Tečovanú strelu a následnú dorážku LaCouvee výborne zlikvidoval.

48:31
    Hra bola v posledných desiatkach sekúnd viackrát prerušená, teraz sa vhadzuje pred LaCouveem.

49:03
    Malina pre Holzera, puk zaletel priamo do jeho lapačky.

49:43
    Výborný defenzívny zákrok domáceho hráča, ktorý nepustil do koncovky hráča Klagenfurtu.

50:41
    Vylúčenie v tíme KAC Klagenfurt (S. Geier – 2 min., podrazenie).

51:09
    Klagenfurt zaútočil, LaCouvee musel zasahovať betónom.

51:34
    Domáci využívajú presilovú hru a vedú 5:2! Faith naservíroval puk spoza brány BORISOVI SÁDECKÉMU a ten rozvlnil sieť.
    Asistencie: Roman Faith, Tor Immo

53:12
    Domáci neprestávajú útočiť, tentokrát sa ale do koncovky nedostali.

54:34
    Výborná strela hostí z osi klziska, no ešte lepší zákrok LaCouveeho lapačkou!

Dnešné stretnutie sleduje 893 divákov.

55:03
    Ďalšia strela Klagenfurtu bola zrazená na ochrannú sieť. Hostia sa dostávajú do tlaku, ešte nič nevzdávajú.

56:31
    Hostia to už dokonca skúšajú s hrou bez brankára!

57:04
    LaCouvee s ďalším úspešným zákrokom, dnes je oporou svojho tímu.

57:41
    Je rozhodnuté, BORIS SÁDECKÝ triafa prázdnu bránku hostí a upravuje na 6:2. Zároveň je to jeho tretí presný zásah v dnešnom stretnutí, hetrik strelil v priebehu necelých dvanástich minút!

Výborný výkon iClinic Bratislava Capitals! Víťaza minulého ročníka ICE Hockey League zdolali vysoko 6:2. Hetrik zaznamenal v tretej tretine Boris Sádecký. (21:26:39)

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 9. Faith (Arniel, Zherdev), 37. Roy (Jardine), 38. Nanne (Faith, Zherdev), 47. Sádecký (Immo, Roy), 52. Sádecký (Faith, Immo), 58. Sádecký (Immo, Roy) – 26. Witting (Vallant, Postma), 35. Obersteiner (Ticar)

Rozhodčí: Hronský, Soos – Konc, Muzsik