Čerepovec – Magnitogorsk 5:2 (kon.) | Kazaň – Jekatěrinburg 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Minsk 3:4 (po pr.)
Kunlun – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Severstal Čerepovec
5:2 (4:0, 0:2, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Sobota 06.11.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobrý den, vítám vás u dnešního zápasu KHL. Dnes proti sobě nastoupí Severstal Čeperovec proti Metallurgu Magnitogorsk.

SEVERSTAL ČEPEROVEC

Čeperovci se v této sezoně poměrně daří, hlavně v posledních zápasech, kdy svoji vítěznou šňůru natahují už na osm zápasů! V tabulce jsou ale “jen” na 5. místě Západní konference s 32 body. Jejich skóre činí 55:54.

Nejproduktivnější hráč: J. Stenqvist – 13b. (4 góly, 9 asistencí)

METALLURG MAGNITOGORSK

Metallurg sice nemá šňůru osmi vyhraných zápasu, jako Čeperovec, zato jsou první v tabulce Východní konference s 46 body a se skóre 95:54.

Nejproduktivnější hráč: P. Maillet – 27b. (9 gólů, 18 asistencí)

Posledních 5 zápasů:
    Jaroslavl – Magnitogorsk 3:2
    Petrohrad – Magnitogorsk 2:3sn.
    Magnitogorsk – Viťaz 2:1
    Magnitogorsk – Kazaň 3:1
    Magnitogorsk – Traktor Čeljabinsk 3:1

Než zápas začne, můžete se ve zbývajících minutách podívat na již odtajněné sestavy.

00:01

00:59
    Čeperovec zatím drží puk a nepouští Magnitogorsk k puku.

15:56
    Útočná akce Čeperovce byla přerušena nepřesnou kombinací mezi hráči.

04:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (2 min.).

06:54
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VLADISLAV KODOLA. Asistence: Daniil Vovčenko.
    06:54 Vladislav KODOLA - 1:0

09:50
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Andrej Čurkin – 2 min.).

10:24
    Magnitogorsk se snaží nějak usadit v útočném pásmu. ale příliš se jim to nedaří.

11:10
    Magnitogorsk nezvládl přesilovku a následně ztratil puk ve středním pásmu, čehož využil KODOLA a nemýlil se při samostatném úniku na bránu. 2:0!
    11:10 Vladislav KODOLA - 2:0

12:58
    Magnitogorsk se držel chvíli v útočném pásmu, ale znovu nepřesná kombinace překazila souhru a vyhnala tým do obranného pásma.

14:09
    VOVČENKO se dostal k odraženému puku u modré čáry a nápřahem vystřelil. Nemýlil se a zvyšuje tak vedení na 3:0
    14:09 Daniil VOVČENKO - 3:0

14:09
    Střídání v týmu Metallurg Magnitogorsk: ze hřiště odchází Arťom Zagidulin, přichází Jussi Olkinuora.

16:00

Rychlý protiútok zakončil ROOBA po krásné přihrávce od NATINNENA.
    16:00 Robert ROOBA - 4:0

18:49
    Magnitogorsk se ne a ne dostat do nějakého tlaku nebo šance.

19:30
    Ke konci třetiny se Magnitogorsk snaží aspoň o jeden gól, ale brankář Šostak je proti.

20:00

Máme tu první přestávku. Tahle třetina toho měla hodně co nabídnout, ať už 4 góly Čeperovce nebo výměnu brankářů Magnitogorsku, kterému se v tomhle zápase nedaří úplně podle představ. Počet střel je 12:14.

2. třetina začne asi za 15 minut

20:01

21:03
    Metallurg právě vstřelil branku!

K MINULINOVI se dostal u modré lajny puk a z nápřahu snižuje na 4:1.
    21:03 Arťom MINULIN - 4:1

21:45
    Autorem branky je DENIS ZERNOV.
    21:45 Denis ZERNOV - 4:2

21:45
    Střídání v týmu Severstal Čerepovec: ze hřiště odchází Konstantin Šostak, přichází Dmitrij Šugajev.

23:24
    Teď je hra dost nahoru dolů, ani jednomu týmu se nedaří udržet v útočném pásmu.

24:15
    Až teď Čeperovci se podařilo na nějakou minutu působit v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

25:40
    Teď dvě střely Čeperovce od modré lajny mířily na bránu, ale mířily pouze do gólmana Magnitogorsku.

27:03
    Po dlouhé útočné pasáži si zaútočil i Magnitogorsk, ale také bez úspěchu.

27:29
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Michail Pašnin – 2 min., sekání).

28:20
    Zatím se Čeperovci nedaří využít svoji přesilovku na sto procent.

29:03
    Právě naopak, dobrý presink Magnitogorsku, kazí nějaký pokus o kombinaci Čeperovce.

29:43
    Přesilovka skončila a Magnitogorsk se hned přesouvá do útočného pásma.

31:00
    Magnitogorsk teď drží svého soupeře pod tlakem a nakonec to vyústilo jen ke střele, kterou Šugajev kryje.

31:26
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Anatolij Nikoncev – 2 min., hákování).

32:45
    Čeperovec si našel místo v útočném pásmu a snaží se pomocí kombinace něco vymyslet.

34:31
    Hra se teď celkem uklidnila a týmy se střídají v útocích.

35:30
    Magnitogorsk vyhnal ze svého obranného pásma soupeře, ale protiútok jim vůbec nevyšel.

37:00
    Po dlouhé době se Čeperovec dostal do šance, ale tu mu vykryl Olkinuora.

38:50
    Dobrý presink Magnitogorsku překazil založení útoku Čeperovce.

39:30
    Běží poslední minuta druhé třetiny a už se hraje dlouho bez přerušení.

40:00

Máme tu i druhou přestávku po slibně začínající třetině pro Magnitogorsk, kdy dali hned na začátku dva rychlé góly. Čeperovec také střídal brankáře a zatím si drží svůj dvougólový náskok. Počet střel je 23:26.

Třetí třetinu tu máme za nějakých 15 minut.

40:01

40:35
    Magnitogorsk na začátku třetí třetiny získal puk, snažil se vymyslet nějakou akci, ale neúspěšně.

41:45
    Uplynuly skoro dvě minuty ze třetiny a Čeperovec se zatím pořádně nedostal k puku.

42:27
    Magnitogorsk znovu vyhrál vhazování a dostal se ke střele, která ale pouze sestřelila protihráče.

43:24
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění Čeperovce.

44:26
    Magnitogorsk teď absolutně dominuje, Čeperovec zatím během třetiny nepustil k ničemu.

45:57
    Kombinace Magnitogorsku v útočném pásmu vyvrcholila střelou od modré lajny. Brankář Šugajev, ale tento pokus chytá.

46:49
    Teď se na ledě strhla šarvátka mezi hráči po nebezpečném ataku na Pašnina, který kvůli zranění mizí do šaten.

46:58
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Joonas Nättinen – 2 min., naražení zezadu).

48:58

50:53
    Čeperovec se hlavně soustředí na bránění, a to mu jde skvěle.

52:03
    Po dlouhé době se Čeperovec dostal do útoku, ale gólem jejich akce neskončila.

52:45
    Timashov se teď dostal do dobré příležitosti, ale nedokázal zamířit přesně.

53:59
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Denis Zernov – 2 min., krosček).

54:59
    Akolzin právě střelil gól, avšak rozhodčí si nejsou jistí, jestli puk přešel celým objemem přes brankovou čáru. Celá situace se přezkoumává.

54:59
    Rozhodčí nakonec gól neuznávají, kvůli tomu, že puk nepřešel celým objemem brankovou čáru.

55:59

56:39
    Magnitogorsk se snaží něco udělat ještě s vývojem utkání a odvolávají brankáře.

58:00
    Právě začaly poslední dvě minuty 3. třetiny.

58:30
    Liška ujel hráčům Magnitogorsku a ze středního pásma posílá puk do prázdné branky.
    58:30 Adam LIŠKA - 5:2

59:22
    Magnitogorsk měl ke konci zápasu šanci, ale Šugajev byl znovu pozorný.

Zápas je u konce. Ze začátku to vypadalo na debakl, avšak dva rychlé góly Magnitogorsku snížily stav utkání. Ze třetí třetiny už měli více hosté, kterým se skoro povedlo dostat se na rozdíl jedné branky, avšak rozhodčí gól neuznali a Liška pak v závěru rozhodnul gólem do prázdné branky.

Statistiky zápasu

Počet střel: 29:40
    Zblokované střely: 16:14
    Zásahy brankářů: 38:24
    Trestné minuty: 6:4

To bude z mé strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (17:32:49)

Matyáš Trbušek

Branky a nahrávky: 7. Kodola (Vovčenko), 12. Kodola (Vovčenko), 15. Vovčenko, 16. Rooba (Joonas Nättinen, Liška), 59. Liška – 22. Minulin (Leipsic, Olkinuora), 22. Zernov (M. Karpov, Minulin)

Severstal Čerepovec: Šostak (22. Šugajev) – Timašov, Press, M. Tichonov, N. Makejev, Rogov, Čurkin – Rooba (A), Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko – D. Dumbadze, Guslistov, Geraskin (C) – Dmitrij Moisejev, Kolmykov, Jemec – A. Alexejev (A).
    Metallurg Magnitogorsk: Zagidulin (15. Olkinuora) – J. Jakovlev (C), J. Chabarov, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, I. Nikolajev – Čibisov, Currie (A), S. Košelev – Leipsic, Maillet, Nikoncev – Korosteljov, Zernov, M. Karpov – Korobkin, A. Několenko, Akolzin – Ruděnkov.

Rozhodčí: Sergeyev, Shchenyov – Golyak, Gordyenko