Florida – Carolina 5:2 (kon.) | Montreal – Vegas 2:5 (kon.) | Washington – Philadelphia 1:2 (kon.)
Pittsburgh – Minnesota 4:5 (2:3 po s.n.) | Winnipeg – NY Islanders 0:2 (kon.) | Columbus – Colorado 4:2 (kon.)
Buffalo – Detroit 3:4 (po pr.) | Toronto – Boston 5:2 (kon.) | Arizona – Seattle 5:4 (kon.)
Calgary – NY Rangers 6:0 (kon.) | San Jose – New Jersey 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
San Jose Sharks
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
New Jersey Devils
Neděle 07.11.2021, 03:30 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.

Hezké brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes změří síly hokejisté San Jose Sharks a New Jersey Devils. Začínáme ve 3:30. Hezkou zábavu!

Česká a slovenská stopa

Tomáš Hertl (San Jose) – 10 zápasů, 8 bodů (5+3)
    Christián Jaroš (New Jersey) – 2 zápasy, 0 bodů
    Pavel Zacha (New Jersey) – 9 zápasů, 7 bodů (5+2)
    Tomáš Tatar (New Jersey) – 9 zápasů, 3 body (0+3)
    Marián Studenič (New Jersey) – 5 zápasů, 0 bodů

Hokejisté San Jose se nyní musí vyrovnávat s velmi početnou marodkou. Situaci ale zvládají poměrně dobře, po deseti zápasech mají na kontě 12 bodů a v tabulce konference jsou na sedmém místě. Z posledních pěti zápasů Žraloci dvakrát vyhráli, naposledy však v domácím prostředí nestačili na St. Louis poměrem 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je momentálně zraněný Timo Meier s jedenácti kanadskými body.

Po relativně dobrém startu ztrácí New Jersey dech. Momentálně má na kontě 10 bodů po devíti odehraných duelech. Ďáblové nezažívají dobré období, neboť prohráli ve třech zápasech v řadě. Minulou noc podlehli v prodloužení Los Angeles, přestože český útočník Pavel Zacha v poslední minutě vyrovnával. Právě Zacha je společně s Andreasem Johnssonem nejproduktivnějším hráčem týmu, oba se mohou pyšnit sedmi kanadskými body.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

San Jose Sharks: J. Reimer (Hill) – B. Burns, M. Ferraro (A), Hatakka, Meloche, R. Merkley, Jaycob Megna – Dahlén, Couture (C), Bonino – Barabanov, Hertl (A), Balcers – N. Merkley, Weatherby, Cogliano – Leonard, Pederson, Gadjovich.

New Jersey Devils: J. Bernier (Blackwood) – Severson (A), Graves, P. K. Subban (A), Siegenthaler, Ty Smith, Colton White – Bratt, N. Hischier (C), A. Johnsson – Vesey, Zacha, Tatar – Holtz, Mercer, Šarangovič – Kuokkanen, M. McLeod, F. Gauthier.

Rozhodčí: Rehman, South – Mills, MacPherson.

00:01

00:12
    New Jersey chtělo založit první útočnou akci, ale Žraloci odpalují kotouč na zakázané uvolnění.

00:41
    Jasper Weatherby připravil střeleckou pozici pro Bonina, jehož pokus byl sražen do ochranné sítě. Znovu máme přerušenou hru.

01:17
    Tomáš Tatar nahodil puk směrem dopředu, aby poté mohl absolvovat osobní souboj v rohu kluziště.

02:06
    Dawson Mercer se snažil napadat rozehrávku San Jose v útočném pásmu. Obránci Sharks ale situaci zvládají.

02:38
    Po předávce Burnse chtěl John Leonard nastartovat kolegu na levém křídle, ale útočnou akci San Jose zastavil ofsajd. Hra je zastavena.

03:34
    Už to vypadalo, že by se hosté mohli dostat do přečíslení, ale Kuokkanen nepropasíroval přihrávku na levou stranu útočné třetiny.

04:04
    Tomáš Hertl se dostal středem kluziště ke střele. Jeho pokus zamířil zhruba metr vedle zadní tyče Bernierovy brány.

04:56
    Hosté si rychle vyměnili touš v útočném pásmu. Ránu příklepem z levého kruhu vyslal Bratt, nicméně jeho projektil byl sražen.

05:16
    Burns se pokusil o rychlou rozehrávku, ale Cogliano jeho ostrou přihrávku nezpracoval. Na řadu tak přišel icing domácích.

05:49
    Zacha s Tatarem kombinovali v útočném pásmu, ale přihrávali si jen okolo mantinelu. Tedy v pozicích, které rozhodně nejsou nikterak nebezpečné.

06:40
    Chybnou přihrávku Devils zastavil Lane Pederson, který okamžitě střílel. Bernier ale dával pozor.

07:09
    Alexandr Barabanov před sebou neměl prostor, a tak puk jen nahodil do útočného pásma. Vzápětí na opačné straně pálil Siegenthaler, ale Reimer jeho pokus vyrazil pravým betonem.

07:56
    Santeri Hatakka zkusil štěstí od modré čáry. Jeho přízemní rána zaplavala jen kousek vedle bližší tyče.

08:17
    James Reimer si na rozehrávku nevěřil. Kotouč tak raději přikryl ve své lapačce.

08:43
    Ryan Merkley vyhodil obloučkem černou gumu na zakázané uvolnění. Co nevidět se bude vhazovat před Reimerem.

09:16
    Hosté teď jsou aktivnějším týmem, ale do žádné větší příležitosti se zatím nedostali.

09:37
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Damon Severson – 2 min., hákování).
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:06
    Začátek oslabení hrají Devils velmi dobře. Jimmy Vesey dvakrát po sobě odhodil puk přes všechny čáry.

10:39
    Jasper Weatherby našel ve výborné pozici Tomáše Hertla, který z levého kruhu v zatím největší šanci utkání neuspěl. Bernier si proti němu povyjel a skvěle zakročil.

11:22
    Utaženou střelu obránce Brenta Burnse dokázal hostující brankář posunout vyrážečkou do rohu kluziště.

11:37

12:16
    San Jose pokračovalo v aktivní hře i při dalším nahození Burnse. Do zakončení se dostal Pederson, ale levý beton Jonathana Berniera byl v pohotovosti.

12:39
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Rudolfs Balcers – 2 min., hákování).

12:57
    Hosté se budou muset vracet do vlastního pásma, neboť Hatakka už vyhodil puk přes všechny čáry.

13:29
    New Jersey předvedlo velmi krkolomný přechod do útočné třetiny. Nyní však drží pásmo, bojuje se u mantinelu.

14:02
    Oba celky střídají, neboť se už znovu nehraje v útočném pásmu hostujícího mužstva.

14:39
    Také Balcers se už vrátil na led, tudíž využita nebyla ani přesilovka hostujících Ďáblů.

15:36
    Jonas Siegenthaler měl co dělat, aby svého soupeře nepustil směrem dopředu po levém křídle. Nakonec situaci zvládl.

16:08
    Pavel Zacha nastartoval Jimmyho Veseyho, jehož střela byla dobře mířená. Reimer zasáhl koncem lapačky.

16:30
    Zákrok si na druhé straně zapsal i Jonathan Bernier. Po poslední komerční pauze této třetiny budeme pokračovat vhazováním ve třetině Devils.

17:03
    Pederson našel spoluhráče Leonarda v mezikruží. Přišla rychlá střela, proti které se ale Bernier stačil přemístit.

17:54
    Na konci první třetiny San Jose celkem tlačí. Obrana New Jersey ale s vypjetím všech sil odolává.

18:39
    Colton White odvedl dobrou práci v obranném pásmu. Kotouč dostal po mantinelu do neutrální zóny.

19:03
    Hertl vysoko napadal Smithe, který ale situaci ve vlastní třetině nakonec zvládl.

19:27
    Je pískáno zakázané uvolnění celku v bílých dresech. Třiatřicet sekund před první sirénou nás čeká buly před Bernierem.

20:00

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 10

První třetina by se dala označit za opatrnou. Viděli jsme přesilovky na obou stranách, ale ty využity nebyly. Zřejmě největší šanci tak měl v 11. minutě na hokejce Tomáš Hertl, avšak český útočník zatím svou šestou branku v sezoně nepřidal. Jakým směrem se utkání posune ve druhé periodě, která odstartuje ve 4:31?

20:01

20:14
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Nick Bonino – 2 min., vysoká hůl).

20:29
    Alexander Holtz se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu. Jeho rána zamířila jen pár centimetrů nad horní tyč branky San Jose.

21:24
    Tvrdá střela obránce Subbana zapadla kousek vedle zadní tyče. New Jersey ale tuto početní výhodu rozhodně špatně nehraje.

21:53
    Štěstí zkusil z kruhu i Bratt. Útočník hostů s číslem 63 na zádech ale zamířil na hruď gólmana Jamese Reimera.

22:14

22:36
    Vpřed vyrazil Rudolfs Balcers, který se snažil pohotovou střelou hostujícího brankáře překvapit. Kotouč však od bruslí bránících hráčů nezapadl do brankového prostoru.

23:22
    Barabanov si cestičku mezi obránci New Jersey nenašel. Nicméně San Jose teď prožívá kvalitní pasáž.

24:02
    Jonah Gadjovich byl čistým způsobem povalen na zem. Po tomto střetu se vylučovat nebude.

24:48
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Skóre utkání otevírají ve 25. minutě domácí! RUDOLFS BALCERS zavezl puk do útočného pásma a poté přes celou jeho šíři uvolnil Maria Ferrara. Zadák San Jose na sebe natáhl hráče soupeřova celku, načež vybídl před bránou osamoceného Balcerse, který se nemýlil. 1:0. Asistence: Mario Ferraro a Brent Burns.
    24:48 Rudolfs BALCERS - 1:0

25:42
    Žraloci pokračovali v aktivní hře i o chvíli později. Před Bernierem si vytvořili velký tlak.

26:02
    Po sražené přihrávce Nicka Merkleyho skončil kotouč na střídačce domácího týmu. Na řadu přichází komerční přestávka.

26:19
    Nahození Damona Seversona tečováno nebylo, proto brankář Reimer bez potíží zasáhl.

27:05
    Jonah Gadjovich nabízel touš před bránu, kam si najížděl jeden z jeho spoluhráčů. Chybělo jen pár centimetrů.

27:44
    Tomáš Hertl si to namířil před brankoviště. Tam se dostal do střetu s gólmanem Bernierem, jenž si připsal další úspěšný zákrok.

28:19
    Subbanovo nahození bylo bruslemi domácích bránících hráčů zastaveno. New Jersey si zatím na ofenzivní polovině nic moc kloudnějšího nevytvořilo.

29:09
    Alexander Holtz potřeboval vystřídat, a proto hrací předmět jen nahodil k zadnímu mantinelu.

29:43
    Domácí vyhodili tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Pro kotouč si už dojel Ryan Graves.

30:02
    Dvě sekundy po překonání poloviny základní hrací doby touš opustil hrací prostor.

30:26
    Jimmy Vesey nezachytil na útočné modré čáře nepříliš přesnou pobídku spoluhráče. Je pískán icing.

30:54
    Logan Couture posunul puk k modré čáře, odkud pálil Ryan Merkley. Zadák San Jose trefil před sebou stojícího hráče, od kterého se černá guma odrazila na střídačku Sharks.

31:26
    Je ale poznat, že domácí mají ve druhé třetině více ze hry. Vedou zaslouženě.

32:01
    Michael McLeod to z prvního doteku zkusil rovnou po bráně Sharks, nicméně jeho projektil až k Reimerovi nedorazil.

32:56
    Alexander Holtz důrazně napadal v útočném pásmu, ale kotouč na svou hokejku dostat nedokázal.

33:12
    James Reimer nechtěl rozehrávat, neboť na něj dotíral jeden z hráčů Devils. Raději tak přerušil hru.

33:31
    Jonas Siegenthaler zůstal nepokrytý na levém kruhu. S jeho střelou zápěstím ale Reimer větší starosti neměl, kotouč mu totiž zamířil přímo na hruď.

33:56
    Pěknou stahovačku předvedl Alexandr Barabanov. Ruský útočník následně i vypálil, ale přední tyč těsně minul.

34:35
    Nicolas Meloche připravil střeleckou pozici pro Cogliana, jehož střela mířená do horních pater brány skončila v lapačce gólmana Berniera.

35:19
    Při střele McLeoda toho brankář Reimer mnoho vidět nemohl. Měl štěstí, že skvěle před ním zapracovali obránci.

36:07
    Brent Burns je dnes na ledě každé druhé střídání. Teď si už kroutí svou sedmnáctou minutu ve hře.

36:25
    Smith chyboval. Obránce New Jersey si mohl oddechnout, že Nick Bonino těsně před Bernierem zakončit nedokázal.

36:45
    Devils právě vstřelili branku!
    Na konci prostřední třetiny New Jersey srovnává gólový účet! Nico Hischier dostal kotouč do tandemu a následnou parádní přihrávkou našel RYANA GRAVESE na levém kruhu. Obránce Devils už měl před sebou poloprázdnou klec, tudíž mu nedělalo větší problém ji trefit. 1:1. Asistence: Nico Hischier a Michael McLeod.
    36:45 Ryan GRAVES - 1:1

37:47
    Hosté chtějí založit další útočnou akci. Nyní si přihrávají v obranném pásmu.

38:11
    Lane Pederson napadal rozehrávku New Jersey poměrně vysoko. Ke kotouči se ale nakonec nedostal.

39:09
    Ani další nabídka Nica Hischiera do předbrankového prostoru nebyla špatná. Teč před Reimerem ale nepřišla.

39:39
    Ještě zkoušel na útočné modré čáře něco vymyslet Tomáš Hertl, ale český útočník byl nakonec od puku odstaven.

40:00

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 17

Ve druhé třetině jsme viděli po gólu na obou stranách. Skóre otevřel ve 25. minutě po krásné přihrávce obránce Ferrara útočník Rudolfs Balcers, avšak o dvanáct minut později bylo srovnáno po neméně pěkné asistenci Nica Hischiera. Gólovou radost mohl prožít Ryan Graves. Sledujeme poměrně vyrovnaný zápas, takže dnes mohou rozhodnout opravdu maličkosti.

40:01

40:31
    Rána Nica Hischiera z levého kruhu nadělala brankáři Reimerovi mírné problémy. Gólman Sharks ale i s pomocí obránců vše zvládl.

41:20
    Jesper Bratt dobře zapracoval u mantinelu ve vlastním pásmu. Nyní už spěchá s kotoučem na holi směrem dopředu.

41:22
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Rudolfs Balcers – 2 min., podrážení).

41:46
    Pavel Zacha chtěl projít mezi dvěma obránci, ale klička se mu nepovedla. San Jose vzápětí vyhodilo kotouč přes všechny čáry.

42:19
    Ve vlastním oslabení se ke střele dostal Nick Bonino, který zadní tyč branky Ďáblů těsně minul.

42:41
    Hosty tentokrát zastavil ofsajd, takže se po krátkém přerušení bude vhazovat ve středním pásmu.

43:06
    Tvrdá střela Damona Seversona z kruhu byla sražená do rohu hrací plochy.

43:22

43:49
    Také Žraloci si na začátku třetí třetiny zahrají přesilovku. Nyní mají k dispozici ponechanou výhodu.

44:04
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Janne Kuokkanen – 2 min., vysoká hůl).

44:21
    Přesilovka San Jose je okamžitě využita! Brent Burns vybídl na pravém kruhu JONATHANA DAHLÉNA, který si zpracoval puk a následně parádně zavěsil do přední šibenice. Nesmíme však opomenout ani zásluhu Nicka Bonina, jenž stál ve výhledu Berniera opravdu precizně. 2:1. Asistence: Brent Burns a Nick Merkley.
    44:21 Jonathan DAHLÉN - 2:1

45:32
    Uvidíme, s čím teď hokejisté v bílých dresech přijdou. Stále však mají dostatek času na vyrovnání.

45:59
    Do skvělé pozice mezi kruhy se dostal hostující obránce Colton White, jehož pokus ale parádně zastavil přesunující se James Reimer. Důležitý zákrok.

46:39
    Do kvalitní pozice ke střele si najel i Severson, který bránu domácího celku o kousek minul.

47:06
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Jesper Bratt – 2 min., podrážení).

47:34
    Jonathan Dahlén zůstal úplně zapomenut na pravém kruhu, ale ke střele ani přihrávce se nedostal. Zbytečně dlouho s pukem míchal.

48:17
    Vpřed vyrazil hostující Hischier, který ale branku netrefil. Alespoň tak pro svůj tým pošetřil cenné sekundy v oslabení.

48:53
    John Leonard byl zahnán do rohu kluziště, přesto ale dokázal podržet kotouč na své hokejce.

49:11
    Na konci přesilové hry ještě Tomáš Hertl nabízel svou přihrávku k zadní tyči. Tam ale k teči nedošlo.

49:50
    White přistrčil mezi kruhy Andreasi Johnssonovi, jenž pohotově pálil. James Reimer si nadvakrát poradil.

50:12
    Už jen necelých deset minut zbývá do konce řádné hrací doby. San Jose je o krok napřed.

50:43
    Mario Ferraro lehce zatáhl Pavla Zachu, ale tentokrát se vylučovat nebude. Podle rozhodčích se nejednalo o zákrok, za který by měli posílat za katr.

51:21
    Domácí obloučkem vyhodili puk do středního pásma. Oba celky mezitím posílají na led čerstvé síly.

51:58
    Andreas Johnsson těsně před brankovištěm promáchl. Neprosadil se ani vzápětí střílející Ryan Graves.

52:20
    Svůj blafák na opačné straně kluziště nedotáhl Jonah Gadjovich. Teď už je hra přerušena, takže máme zde další komerční pauzu.

52:51
    Sharks se teď logicky daleko více soustředí na defenzívu. New Jersey se snaží něco vymyslet.

53:24
    Michael McLeod přenechal kotouč do tandemu Smithovi, který pálil zápěstím. Reimer puk vykopl levým betonem.

53:49
    Do rozehrávky hostujícího týmu se zapojil i brankář Jonathan Bernier.

54:18
    Andrew Cogliano střílel z pravého kruhu. Jeho projektil zapadl několik centimetrů vedle bližší tyče.

54:23
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Andrew Cogliano – 2 min., podrážení).

54:36
    Brent Burns zachytil puk, načež jej okamžitě poslal přes celé kluziště až k bráně Ďáblů.

55:01
    Dobrou defenzivní práci odvedl i Tomáš Hertl, který od kotouče odzbrojil hosty a posléze černou gumu taktéž vyhodil z pásma.

55:59
    Tomáš Tatar připravil střeleckou pozici pro Jespera Bratta, jemuž se ale rána vůbec nepovedla. Útočník New Jersey navíc zlomil hokejku.

56:23

56:36
    Domácí sice už hrají v plném počtu, ale nápor New Jersey pokračuje.

57:04
    Hosté se nakonec dočkali! Podobně jako včera srovnávají na konci třetí třetiny. Na brankovišti byla k vidění nepřehledná situace. Ryan Merkley neodehrál kotouč, čímž jej daroval na hůl JANNEHO KUOKKANENA, který překonal ležícího Jamese Reimera. 2:2. Asistence: Jimmy Vesey a Colton White.
    57:04 Janne KUOKKANEN - 2:2

57:43
    Hokejisté domácího celku nyní drží puk ve svém pásmu. Teď už je vysoce pravděpodobné, že dnes uvidíme prodloužení.

58:24
    Siegenthaler nabízel puk na domácí brankoviště. Tam ale brankář Reimer výtečně zapracoval holí.

59:05
    Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Oba týmy hrají v tuto chvíli velice urputně, k vidění je velké množství osobních soubojů.

59:31
    Po nahození Subbana kotouč opustil hrací plochu. Rozhodčí hru vykazují do střední třetiny.

60:00

Střely na branku po 3. třetině: 23 – 25

Ve třetí třetině se do střelecké listiny zapsali domácí Jonathan Dahlén a hostující Janne Kuokkanen. Za stavu 2:2 tedy uvidíme prodloužení. Bude se po něm někdo radovat nebo se dočkáme nájezdů?

60:01

60:35
    Prodloužení zatím začalo z obou stran opatrně. Hraje se převážně ve středním pásmu.

61:06
    Dawson Mercer se natlačil před bránu, ale kotouč za Jamese Reimera nezastrčil.

61:29
    V přečíslení dvou na jednoho Logan Couture jen těsně minul zadní tyč. Málem bylo rozhodnuto.

61:52
    Jonathan Bernier si připsal důležitý zákrok. Dokázal zastavit Rudolfse Balcerse, který se tlačil před bránu.

62:23
    Do zajímavé střelecké pozice si najel Ty Smith, jehož rána prosvištěla jen pár centimetrů nad horní tyčí.

62:55
    Do konce prodloužení už zbývají jen necelé dvě minuty. Hosté střídají.

63:25
    Obrovskou rychlost nabral Mario Ferraro, jehož bekhendové zakončení se ale s úspěchem nesetkalo.

63:42
    Těsně před Reimerem se pokoušel tečovat Dawson Mercer. Brankář San Jose ale brilantně utěsnil mezírku mezi betony.

63:56
    Jako tank se prodral kupředu Brent Burns, který ale taktéž ztroskotal na pozorném Bernierovi.

64:22
    Málem se hosté dostali do přečíslení, ale Pavel Zacha nedokázal procedit svou přihrávku okolo hokejky bránícího hráče.

64:44
    Teď mají domácí čas zřejmě na svou poslední akci v prodloužení.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Logan Couture našel mezírku mezi betony hostujícího gólmana. Perfektně proměněný nájezd.
    Logan COUTURE

1. série
    1:1
    Také Jesper Bratt odpovídá gólem. Svou kličku dotáhl do zdárného konce.
    Jesper BRATT

2. série
    1:1
    Balcers zazvonil o tyč. Tentokrát tedy domácí svůj nájezd neproměňují.
    Rudolfs BALCERS

2. série
    1:1
    Alexander Holtz zvolil tvrdou střelu, která ale zaduněla o beton Jamese Reimera.
    Alexander HOLTZ

3. série
    1:1
    Tomáši Hertlovi se nájezd příliš nepovedl. Bernier jej dokázal vychytat.
    Tomáš HERTL

3. série
    1:2
    Damon Severson si rozhýbal brankáře Reimera a poté poslal touš nad jeho lapačku. Je rozhodnuto, dnes vítězí New Jersey!
    Damon SEVERSON

V samostatných nájezdech zvítězil tým New Jersey Devils.
    Autorem vítězné branky je DAMON SEVERSON.
    Damon SEVERSON - 2:3

Je za námi utkání mezi San Jose a New Jersey. Hosté dnes nevedli ani minutu, přesto ale berou dva body oni. Ve 25. minutě otevřel skóre utkání Rudolfs Balcers. O dvanáct minut později vyrovnal Ryan Graves, ale na začátku třetí třetiny se z přesilovky prosadil Jonathan Dahlén. Další branka padla až v 58. minutě, kdy se trefil Janne Kuokkanen. Prodloužení branku nenabídlo, a proto musela rozhodnout nájezdová loterie. V ní si počínali lépe Ďáblové, kterým vítězství přisoudil ve třetí sérii obránce Damon Severson.

3. Jonathan Dahlén (SJS) – 1+0

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný nedělní den. Na počtenou! (06:27:01)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 25. Balcers (M. Ferraro, B. Burns), 45. Dahlén (B. Burns, N. Merkley) – 37. Graves (N. Hischier, M. McLeod), 58. Kuokkanen (Vesey, Colton White), rozh. náj. Severson