Nitra – Michalovce 3:0 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 5:3 (kon.) | Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.)
Trenčín – Prešov 3:5 (kon.) | Spišská N. Ves – HC Slovan 4:2 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
HC Prešov
sk Středa 17.11.2021, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Prešovčania vybojovali cenné tri body a natiahli svoju víťaznú šnúru. Najmä vďaka prvej tretine, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok. Dukla sa po zlepšení výkonu dostala v tretej tretine na dostrel, ale na vyrovnanie už to nestačilo. (19:34:30)

59:50
    Tím Grotto Prešov dal gól!
    Prešovčania vyhodili puk, Lemcke v snahe o rýchlu rozohrávku chyboval a AUREL NAUŠ do prázdnej brány pečatí výsledok zápasu.

59:21
    Chovanova strela preletela tesne mimo bránu, Tyborovu koncovku z pravého kruhu Bespalov kryl. Tlak ukončilo zakázané uvoľnenie hostí.

58:10
    Starostovu tvrdú strelu Bespalov na dvakrát skrotil a nedovolil dorážky.

57:26
    Bowns na striedačke, šiesti hráči Dukly sa budú snažiť o vyrovnanie.

57:25
    Starostovo nastrelenie pod modrej skryl Bespalov v lapačke a prerušil hru, domáci tréner si pred buly berie oddychový čas a zrejme príde čas aj na hru bez brankára.

57:06
    Tréner Bokroš si vzal oddychový čas a snaží sa pripraviť svoj tím na záverečný tlak domácich.

57:06
    Pri prechode do útočnej tretiny sa hostia dostali do ofsajdu, Čacho po odpískaní ešte zo zotrvačnosti jemne vystrelil, hneď sa ospravedlnil.

56:37
    Tlak prvej domácej formácie, ale strely Tybora či Martišku boli zblokované.

55:20
    Michnáč dobrým forčekingom získal puk pre T.Nauša, ktorý mal tutovku medzi kruhmi, ale Bownsa neobstrelil.

54:10
    Trenčín dal gól!
    Teraz už Bespalov nemal šancu, lebo prihrávka Paukovčeka našla JURAJA BEZÚCHA pred odkrytou bránou a Dukla tak v presilovke strieľa kontaktný gól.
    Asistencia: Lukáš Paukovček, Patrick Kudla

53:38
    Tybor pálil z pravého kruhu, opäť dobrý zákrok Bespalova, ten je dnes hrdinom hostí.

53:19
    Domáci v plnom počte, 67 sekúnd početnej výhody pre nich.

53:03
    Pri hre 4 na 4 sa domáci dostali pred bránku, Starostovu strelu vytesnil Bespalov do bezpečia, následne strieľal ešte Tybor spoza hráča na pravom kruhu, ďaľší skvelký zákrok hosťujúceho brankára, ktorý schoval puk do lapačky.

52:26
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Rajnoha – 2 min., nedovolené bránenie).

52:14
    Welychka nastrelil brániaceho E.Šveca, ten krívajúc odišiel na striedačku, keď jeho spoluhráči vyhodili puk.

51:18
    Faul Lemckeho zastaví rastúcu prevahu domácich, Prešovčania budú mať šancu poistiť vedenie.