Vítkovice – Havířov 3:1 (kon.) | Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.) | Motor ČB – Pardubice 5:2 (kon.)
Hvězda Praha – Kladno 4:2 (kon.) | Plzeň – Liberec 0:5 (kon.) | Tábor – Kobra 4:0 (kon.)
Zlín – Olomouc 3:1 (kon.) | Třinec – Přerov 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:3 (po pr.)
Technika Brno – Slavia 1:9 (kon.) | Jihlava – Sparta 1:6 (kon.) | Poruba – HK MD Šumperk 2:7 (kon.)
Mladá Boleslav – K. Vary 2:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Mountfield HK 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:6 (1:1, 0:1, 0:4)
HC Sparta Praha
Čtvrtek 18.11.2021, 17:45 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • Extraliga dorostu • Skupina Střed

Je konec. Sparta oplatila Dukle porážku 1:6 z konce září a díky třetí třetině, ve které vstřelila 4 branky, poráží svého soupeře venku 6:1. Dukla si tak připisuje teprve druhou porážku v sezoně. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:40:42)

59:54
    Coufal zkoušel dorážet puk za Koglera, ale neúspěšně.

59:01
    Sparta nepolevuje ani v závěru utkání, Šebovu střelu od modré musel Černý vyrazit lapačkou na zadní mantinel.

58:18

58:15
    Dukla se snažila přihrát před Koglera, k puku se ale dostává soupeř a tuto přesilovku již domácí nevyužijí.

57:12
    Topolovu schovanou střelu dokázal Kogler zlikvidovat lapačkou. Dukla se ještě snažila dohrát akci, jenže to bylo už po odpískání.

56:18
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Žemlička – 2 min., napadení).

56:00
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta využívá přesilovou hru přidává již šestý gól. PETR KŘIŠŤAN trefil z levého kruhu pravou tyč, od které se puk odrazil za brankovou čáru. Asistence: ANDREJ FÁBRY, MARTIN VAŠÍČEK.

54:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kudrna – 2 min., napadení).

53:50
    Střela Dukly teď mířila hodně vysoko nad ledovou plochu, puk ale spadnul zpátky do hřiště a hra tak může pokračovat.

53:31
    Oba týmy hrají v plném počtu.

52:29
    Chlubna mohl snížit skóre zápasu, obě jeho střely ale mířily pouze jen na betony Koglera.

51:31
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojáček – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Marton – 2 min., hrubost).

50:28
    Sparta utíká Dukle do čtyřbrankového vedení a míří za plným bodovým ziskem. Ve skrumáži před Černým se nejlépe zorientoval ARKADIY BYAKOV a dotlačil puk až do sítě. Bez asistence.

50:00
    Křišťan ujel všem obráncům Jihlavy a zkusil vystřelit, ale trefil pouze připraveného Černého.

49:02
    Vojáček teď až příliš dlouho čekal na ideální místo pro střelu a střílel pouze z minimálního úhlu.

47:57
    Žemlička vystřelil z pravého kruhu na Černého a poté si ještě šel vyřizovat účty s jedním z domácích obránců, rozhodčí ovšem konflikt rychle ukončili. Vhazuje se u Černého.

47:34

45:34
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vojáček – 2 min., nesportovní chování).

45:13
    A je tu čtvrtý gól Sparty. PETR KŘIŠŤAN s Tomášem Bartoněm se vydali na útočný výlet a po přihrávce z jednoho kruhu na druhý se právě první jmenovaný střelou k pravé tyči bez potíží prosadil. Asistence: Tomáš Bartoň, Bogdan Stepanchuk.

44:40
    Hra se pomalu začíná přiostřovat, Sparta tlačí Duklu v obranném pásmu a snaží se využít každé příležitosti ke střele.

43:41
    Hamřík vyzkoušel ránu od modré, jenže puk místo do branky končí na zadním mantinelu.

43:23
    Vašíček na kruhu místo přihrávky na Fábryho radši vystřelil, puk končí v lapačce Černého.

41:45
    Sparta se dostává do dvoubrankového vedení. Po Šebově střele po zemi od modré se ve zmatcích před bránou dostal k puku jako první JAKUB ŽMOLA a dokázal dostat puk až za brankovou čáru, domácí gólman již nedokázal zareagovat. Asistence: David Šeba, Arkadiy Byakov.

40:36
    Hosté zkoušeli založit akci za Černým, po příliš prudké přihrávce se musí vrátit do středního pásma.

40:01
    Úvodní vhazování pro Spartu. Hned v úvodu je hostům odpískán ofsajd.

40:01

Týmy už jsou na lede, ještě musí počkat na příchod rozhodčích. Za malou chvíli pokračujeme.

Druhá třetina nabídla velmi atraktivní hokej. Dukla se dostala do několika slibných akcí, jenže ani jednu z nich nedotáhla do zdárného konce. Zato Sparta dokázala svou šanci využít a po krásné střele Šeby do horního rohu vedou hosté po dvou třetinách 2:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:06.

40:00

39:45
    Dukla posílá puk ke Koglerovi, v této třetině se již zřejmě nic moc nestane.

38:37
    Hašek si našel ideální místo na modré a vyslal střelu, kterou Černý vůbec neviděl. Sparta se poté pokoušela ještě dorážet, ale neúspěšně. Následnou potyčku před Černým rozhodčí rychle rozprášili.

37:02
    Fábry zkusil vystřelit z minimálního úhlu ale trefuje jen boční síť. K puku se dostává Dukla.

34:33
    Stepanchuk mohl poslat Spartu do dvoubrankového vedení, ale bekhend se mu nepovedl. Chvíli poté se za domácí dostal do úniku Veselský, který kvůli dojíždějícím obráncům už zkrátka musel vystřelit a jeho rána mířila jen na zadní mantinel.

32:38
    Sparta si bere vedení zpět. Z pravého kruhu dostal přihrávku DAVID ŠEBA a z blízkosti trefil přesně pravý roh branky. Asistence: Bogdan Stepanchuk, Jakub Žmola.

32:23
    Dukla se už skoro dostala z obranného pásma ven, jenže po tečovaném kotouči končí puk mimo led a vhazuje se opět u Černého.

31:33
    Dukle je odpískána přihrávka rukou, vhazuje se ve středním pásmu.

30:41
    Sparta dále pokračuje v tlaku na domácího gólmana, Černý zatím odolává.

29:45
    Fábry vyslal z prostoru mezi kruhy nebezpečnou střelu, která končí těsně nad Černého brankou.

28:35

26:56
    Sparta střílí na Černého ze všech stran, většina pokusů ale zatím končí mimo branku. Dukla se krátce poté osvobozuje a rychle střídá.

26:35
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Černý – 2 min. pro hráčskou lavici, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Veselský.

25:21
    Sparta se teď mohla dostat do přečíslení 2 na 1, jeden z domácích ale stihl včas hostům vypíchnout puk.

24:55

24:13
    Kudrna přihrával na zcela volného Chlubnu, jenže byl nepřesný. Velká šance pro Duklu gólem nekončí.

23:30
    Klapica zkoušel dorážet odražený puk z bezprostřední blízkosti, trefil ale jen hruď Koglera. Vhazuje se po pravici brankáře Sparty.

22:59
    Jihlava se hned v úvodu přesilovky musí vracet až k vlastnímu gólmanovi.

22:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Skuratov – 2 min., podrážení).

22:40
    Sparta půjde do čtyř.

21:30
    Žmola se dostal s pukem k Černému, brankář hostů posílá betonem puk do rohu hřiště.

20:35
    Domácí obránci teď zkusili vyslat Kudrnu do samostatného úniku, puk sice míří mimo, útočník Dukly ale stihl být u puku dříve než hosté a zakázané uvolnění se tak nepíská.

20:01

Týmy se vrací na ledovou plochu, zápas bude za necelé dvě minuty pokračovat.

První třetina je u konce. Přestože byla bohatá na gólové příležitosti, oba týmy se dostali do zajímavých příležitostí v přesilovkách, to nejzajímavější se stalo až v její poslední minutě. Nejprve se po drobné teči 55 sekund před koncem dostala do vedení Sparta, jenže Dukla dokázala o 22 sekund později vyrovnat, a po první třetině tak máme skóre vyrovnané. Druhá třetina začne přibližně v 18:27.

20:00

19:27
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla dokázala velmi rychle odpovědět na gól Sparty. Pokus Veselého brankář hostů vyrazil ke KEVINOVI COUFALOVI a ten z blízkosti vyrovnává na 1:1. Asistence: Adam Veselský.

19:05
    Sparta sice nedokázala využít přesilovou hru, prosazuje se ale hned po ní. Žmola nahodil puk od kruhu, který dokázal dorazit za Černého záda ŠIMON POTOMA. Asistence: Jakub Žmola.

19:00

18:10
    Odehnalovi nejdřív nesedla střela před brankářem, jeho druhý pokus mířil nad bránu. Sparta se ale drží stále v útočném pásmu a tlačí na domácí.

17:27
    Sparta to po sérii přihrávek zkusila z pravé strany, hráč před brankářem ale nedokázal dorazit.

17:00
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Klapica – 2 min., podrážení).

16:57
    Výhoda pro Spartu, Kogler míří na lavičku.

16:28
    Hosté hrají v plném počtu.

14:45
    Pražané se hned v úvodu dokázali osvobodit, Jihlava se ale velmi rychle vrací zpět.

14:28
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Žmola – 2 min., hákování).

13:50
    Jeden z obránců Dukly přišel v obranném pásmu o hůl a Sparta se dostává zpátky do útoku, Černý měl plné ruce práce s následným zakončením.

13:00
    Fábryho dělovka z kruhu končí v lapačce Černého.

12:12
    Jeletz zkoušel před Koglerem přihrávat k druhé tyči, kde ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, k puku se tak dostává Sparta a míří k Černému.

10:41
    Ani jednomu z týmů se teď nedaří déle udržet na puku, hra se přelévá ze strany na stranu.

09:59
    Ofsajd zastavuje akci Dukly.

07:27
    Dukla teď zratila puk v obranném pásmu a Sparta se dostala do slibných pozic, Černý svůj tým zatím drží. Domácí si ani nemohou vystřídat, protože rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

05:58
    Růžička mířil do odkryté části branky, Černý ale dokázal skvěle zasáhnout hokejkou.

04:50
    Coufal v samostatném úniku neúspěšný, kličku nedokázal dotáhnout do zdárného konce!

04:07
    Fábry se dostal s pukem až před Černého a mohl dostat Spartu do vedení, střela ale končí mimo.

03:08
    Odehnal zkusil prudkou ránu od modré, se kterou si ale Černý bez problémů poradil. Následně gólman Dukly kryje i pokus z kruhu.

02:49
    Po ofsajdu Dukly následuje vhazování ve středním pásmu.

02:15
    Dukla odvážně ve dvou bojovala proti pěti Sparťanům v útočném pásmu, hosté ale nakonec puk ubojovali a mohou do útoku.

00:42
    Dukla teď ztratila puk ve svém obranném pásmu a Sparta se mohla pokusit o první vážnou příležitost, střela bekhendem ale přišla příliš brzo a puk končí mimo bránu.

00:01
    Úvodní vhazování vyhrává Dukla.

00:01

Týmy už pomalu nastupují na led, utkání bude za chvíli zahájeno.

HC Dukla Jihlava: Černý (Sigmund) – Löffel, Vandas, Hamřík, Topol, Ošmera, Jeletz – Klapica, Coufal, Veselský – Kudrna, Habermann, Vojáček – Modl, Váňa, Chlubna – Jungwirth

HC Sparta Praha: Přikryl (Kogler) – Novák, Bartoň, Hašek, Marton, Byakov, Šeba – Hrubý, Vašíček, Fábry – Odehnal, Žmola, Stepanchuk – Skuratov, Žemlička, Křišťan – Poláček, Potoma

Rozhodčí: Skopal – Polák, Nechvátal.

Dobrý večer z CZ LOKO Arény. Dnes nás čeká velmi atraktivní utkání Extraligy dorostu, Dukla Jihlava vyzve na svém ledě Spartu. Utkání nejlepších týmů ligy začne v 17:45.

Těžko bychom v Extralize dorostu hledali lepší tým než je Dukla. Kromě prohry v úvodním kole dorostenci Jihlavy ani jednou neprohráli a díky dvanácti výhrám v řade mají nejvíce bodů nejen ve své skupině, ale dokonce v celé Extralize dorostu! Díky tomu má Dukla už play-off jisté.

Zatím poslední zápas odehrála Dukla doma proti Táboru, ve kterém jasně dominovala a porazila Jihočechy 9:1. Hned tři hráči Jihlavy získali v tomto utkání čtyři body.

Také Sparta zatím prožívá povedenou sezonu. Pražané v dosavadním průběhu Extraligy podlehli svým soupeřům pouze třikrát, z toho dvakrát až v prodloužení. Dorostenci Sparty zatím posbírali 33 bodů, což jim stačí na aktuálně třetí místo ve skupině Střed. Play-off by již Spartu minout nemělo, k jistotě postupu jí stačí jediná výhra.

Stejně jako Jihlava i Sparta v posledním odehraném utkání vyzvala Tábor. Sparťané si dokázali s Táborem poradit a porazili ho 5:2. Sparťan Fábry se v utkání blýskl hattrickem.

Poslední vzájemné utkání

Oba týmy se spolu střetly už v září v Praze. Sparta tedy otevřela skóre už v 9. minutě, kdy se prosadil domácí Novák. Jenže ještě v 19. minutě dokázal za Duklu vyrovnat Jungwirth a do kabin se po první třetině šlo za vyrovnaného stavu. Ve druhé třetině se mnohem více dařilo Dukle, po gólech Vojáčka, Kudrny, Peše a Chlubny vedla na konci třetiny už 1:5. Tři minuty před koncem přidal pojistku na vítězství Dukly Vojáček. Dukla tak vyhrála na Spartě 1:6.

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 20. Coufal (Veselský) – 20. Potoma (Žmola), 33. Šeba (Stepanchuk, Žmola), 42. Žmola (Šeba, Byakov), 46. Křišťan (Bartoň, Stepanchuk), 51. Byakov, 56. Křišťan (Fábry, Vašiček)

HC Sparta Praha: Kogler (Přikryl) – Novák, Bartoň, Hašek, Marton, Byakov, Šeba – Hrubý, Vašíček, Fábry – Odehnal, Žmola, Stepanchuk – Skuratov, Žemlička, Křišťan – Poláček, Potoma

Rozhodčí: Skopal – Polák, Nechvátal