Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Vladivostok – Omsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Novosibirsk – Soči 1:2 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 7:6 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HK Soči
Středa 24.11.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta Sibir • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 29:28 (12:8, 11:6, 6:14)

Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:10
    Martin Bakoš (SOČ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:07 (15:47:41)

Hokejisté Soči překvapivě ukončili sedmizápasovou sérii Novosibirsku bez porážky. Domácí měli zápas dobře rozehraný, ale hostům se podařilo ve druhé třetině vyrovnat v odložené přesilovce při hře 6 na 5 Bakošem a v klasické přesilové hře rozhodl v 58. minutě krásným gólem jejich kapitán Glotov.

59:42
    Jokipakka konečně vybojoval puk a nabil křížem na pravý kruh Šarovovi, který bez přípravy netrefil bránu.

59:19
    Další ránu hned po buly likviduje držitel slavného brankářského jména. Oddechový čas si pouhých 14 vteřinách po Sibiri berou pro změnu hosté.

59:14
    Puk je v Treťjakově lapačce. Novosibirsk odvolává před vhazováním v útočném pásmu brankáře a riskne závěr s šesti bruslaři.

59:07

59:05
    Oddechový čas pro domácí.

58:51
    Domácí vystihli Točického křížnou přihrávku a vydali se v oslabení do kontru. Litovčenkova střela od modré Treťjakovi vypadla a měl štěstí, že Česalin z dorážky neprostrčil puk jeho rozhozeným postojem.

57:07
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
    Trest odpyká Alexej Kručinin.

57:07
    Vývoj zápasu nezvrátila ani trenérská výzva Novosibirsku! Domácí reklamovali ofsajd před gólovou akcí, ale video prokázalo, že Točickij udržel kotouč na modré čáře.
    Sibir čekají další dvě minuty oslabení a její šance na body neúspěšným pokusem radikálně klesly.
    57:07 Vasilij GLOTOV - 1:2

57:07
    Soči právě vstřelilo branku!
    Nádhernou finesou otáčí skóre v přesilovce kapitán VASILIJ GLOTOV. Narazil Točickému a od koncové čáry po rychlé stahovačce do obrátky zakončuje zblízka.
    Asistence: Nikita Točickij.

56:31
    Ivan Miščenko spíše naslepo nahazoval od mantinelu mezi kruhy, kam si nabruslil v plné rychlosti Bakoš a golfákem práskl puk bez míření do zadního mantinelu.

55:54
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., podrážení).

54:25
    Tak nakonec trval nonstop úsek 6 minut a 35 vteřin, od Rundbladova vyloučení. Po komerční přestávce se bude vhazovat v novosibirském obranném pásmu.

53:00
    Hraje se již šestou minutu bez přerušení, uvidíme, jestli se vůbec dočkáme reklam...

51:08
    Oleg Li si jednou rukou odtlačil obránce a druhou zkusil zakončit z úhlu po ledě, kotouč však posílá jen do rohu kluziště.

49:50

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 12. Šarov (Čajkovský, Milovzorov) – 36. Bakoš (Rundblad), 58. Glotov (Točickij)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, T. Murphy, K. Alexejev, Čajkovský, Kudako, D. Bodrov, N. Jefremov – Šarov, Pjanov, Milovzorov – Šenfeld, N. Shore, Kručinin – Česalin (C), Litovčenko, O. Li – N. Korotkov, Goluběv, Nikita Šaškov.
    Trenér: Zavaruchin

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Miščenko, Dyblenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Zorkin – Glotov (C), Garajev, A. Nikolajev – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Melničenko, Lipon, Bakoš – Žabrejev, Averšin, Kruglov – Gordin.
    Trenér: Nazarov

Rozhodčí: Gofman, Soin – Galimov, Maximovskij