Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:0 (kon.) | Vladivostok – Omsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Novosibirsk – Soči 1:2 (kon.)
Čerepovec – CSKA Moskva 3:0 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 2:1 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 7:6 (po pr.)
HC Sibir Novosibirsk
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
HK Soči
Středa 24.11.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta Sibir • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Sibir Novosibirsk
    Tři ze čtyř utkání Sibiřanů po reprezentační přestávce dospěla až do nájezdů. Z nich ztratili bod pouze v Čeljabinsku a sérii zápasů bez porážky v základní hrací době protáhli na aktuálních sedm.
    Klub se sněhovou vločkou ve znaku směřuje do play-off, když na devátý Amur má k dobru sedmibodový polštář.
    Novosibirsk má třetí nejhorší útok, zato ale druhou nejlepší obranu a tedy v součtu nejdefenzivnější mužstvo celé KHL s průměrem 3,8 branky na 60 minut hry.

Kanadské bodování:
    Nick Shore 5+12
    Oleg Li 4+6
    Valentin Pjanov 4+6

HK Soči
    Po špatném úvodu a angažování trenérského bouřliváka Nazarova se Soči herně zvedlo a za posledních sedm kol vybojovalo čtyři výhry. Na stejný počet předtím potřebovalo 24 utkání. Také hokejisté od Černého moře se prezentují především bojovným stylem, útok mají čtvrtý nejslabší v lize. Na play-off Západní konference ztrácí Soči i po nedělní hubené výhře 1:0 nad Rigou osm bodů.

Arťom Nikolajev 7+11
    Amir Garajev 8+6
    Nikita Feoktistov 4+10

Vzájemné zápasy
    Letos se oba celky utkávají poprvé. V loňské sezóně vyhrála Sibir doma 2:1 po prodloužení, naopak v odvetě v Soči podlehla 0:3.

Československá stopa

Michal Čajkovský (SIB) 21 / 1+3
    Martin Bakoš (SOČ) 22 / 3+5

Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, Murphy, Alexejev, Čajkovský, Kudako, Bodrov, Jefremov – Šarov, Pjanov, Milovzorov – Šenfeld, Shore, Kručinin – Česalin, Litovčenko, Li – Korotkov, Goluběv, Šaškov – Ovčinnikov.

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Miščenko, Dyblenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Zorkin – Glotov, Garajev, Nikolajev – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Melničenko, Lipon, Bakoš – Žabrejev, Averšin, Kruglov – Gordin.

Rozhodčí: Gofman, Soin – Galimov, Maximovskij.

0:01

2:40
    Po střele Jegora Milovzorova do lapačky Maxima Treťjaka se vhazuje v pásmu Soči.

2:58
    Vyloučení v týmu HK Soči (Amir Garajev – 2 min., držení).

3:22
    Čajkovskému sjel puk při střele od hole a hosté snadno vyhazují.

4:12
    V přesilovce pálil Korotkov u zadní tyče do brankáře.

4:58

6:07
    Soči se po dlouhé době dostalo k protiakci, Liponovu dobře mířenou střelu švihem přes obránce na zadní tyč chytá s problémy Säteri.

7:42
    Jaroslav Dyblenko prověřil domácího brankáře tvrdou střelou.

8:15
    Soči převzalo iniciativu a Janis Jaks si vynutil projektilem do brankáře vhazování v novosibirském obranném pásmu.

10:13
    Goluběv uvolnil Šaškova, který se zleva protáhl kolem couvajícího beka, tváří v tvář však zblízka nepřekonal Treťjaka.

11:18
    Sibir právě vstřelila branku!
    Čajkovský dokázal posunout puk podél brankoviště k protější tyčce, kde ho mezi bruslemi dezorientovaného beka píchl přes beton přesouvajícího se brankáře do sítě ALEXANDR ŠAROV.
    Asistence: Michal Čajkovský, Jegor Milovzorov.
    11:18 Alexandr ŠAROV - 1:0

12:09
    Milovzorov příklepem trefuje Treťjakovu výstroj.

14:12
    Šarov nabil mezi kruhy Pjanovovi, který pálil z pokleku k tyči. Treťjak stačil mrsknout betonem a jeho tutovku zneškodnit.

15:30
    Kapitán hostů Vasilij Glotov zpoza brány servíroval až na modrou čáru Miščenkovi, jeho ránu tečoval Kolgotin jen vedle tyčky.

15:53
    Do brejku se vydal slovenský obránce Čajkovský, přehodil si puk na bekhend a nebezpečně ho zvedl směrem na bránu, Treťjakova lapačka však byla na místě.

17:09
    Zpoza červené čáry nastřelil puk vzduchem na Säteriho obránce Rundblad. Novosibirský brankář stačil lapačkou rovnou rozehrát.

18:43
    Nikita Šaškov pálí po Goluběvově kolmici na zadní tyč. Maxim Treťjak měl zakrytý výhled, ale rozklek odhadl i tak včas.

20:00

Soči mělo dobrou pasáž ve druhé pětiminutovce zápasu, poté však připravil Čajkovský vedoucí gól Šarovovi a ve zbytku třetiny měla spíše Sibir příležitosti ke zvýšení, než hosté k vyrovnání.

20:54
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Harri Säteri – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu). Trest odpyká Alexej Kručinin.

21:48
    Odvážný výpad Sibiřanů v oslabení! Bakošovu střelu zachytil Korotkov, v brejku objel bránu a našel z druhé vlny najíždějícího Vadima Kudaka, který z pravého kruhu těsně minul příklepem.

22:54

23:11
    Točickij si našel prostor ke střele z úhlu, Säteri však měl prostor u tyčky dobře utěsněn.

23:53
    Ofsajd je pískán hostujícímu Averšinovi.

25:24
    Hromadné střídání, Jurij Pautov čeká s pukem na holi za sočinskou bránou na spoluhráče.

26:30
    Dnešní utkání sleduje 2342 diváků.

27:12
    Hraje se již čtvrtou minutu bez přerušení. Zpětná přihrávka utíká hostům do středního pásma. Puk sice udrželi, ale jen za cenu zacouvání až za svou bránu.

28:20
    Oleg Li si elegantně nabruslil s kotoučem do pásma a stáhl přihrávku napravo Litovčenkovi, kterému se však vrhl pod nohy obránce Zorkin.

28:29
    Vyloučení v týmu HK Soči (Daniil Averšin – 2 min., sekání).

30:00
    Domácím se zatím v přesilovce nedaří usadit v útočném pásmu.

30:29

30:37
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Alexej Kručinin – 2 min., vysoká hůl).

31:35
    Po ťukesu na jeden dotek střílí do brankáře z mezikruží Lipon.

32:01
    Domácím se povedlo konečně vyhodit kotouč přes všechny čáry a mohou prostřídat unavenou čtyřku.

32:37

32:59
    Kručinin přihrál Šarovovi, jehož tvrdou ránu k tyči vytěsnil Treťjak.

33:46
    Ofsajd Novosibirsku vyhání hokejisty ke střídačkám, jejich místo na chvilku zaujmou čističi ledové plochy.

34:44
    Pravice sudího Gofmana vyletěla vzhůru, Treťjak spěchá na střídačku a na led skáče šestý hráč Soči.

35:07
    Soči právě vstřelilo branku!
    V poskytnuté výhodě našel prudkou střelou bez přípravy z levého kruhu skulinku v Säteriho postoji MARTIN BAKOŠ.
    Asistence: David Rundblad.
    35:07 Martin BAKOŠ - 1:1

37:19
    Novosibirský kapitán Česalin převzal prostrkávačku od Korotkova, jeden na jednoho střílel švihem a od Dyblenkovy hole se puk vznáší do ochranné sítě za bránou Soči.

37:26
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Točickij – 2 min., sekání).

38:03
    Glotov se obětavě vrhl do rány od modré čáry Jokipakkovi. Akce pokračuje, kapitán Soči na ledě jen kulhá.

38:56
    Čajkovského ránu i Šenfeldovu dorážku zblízka likviduje Treťjak na hranici brankoviště.

39:22
    Kručinin nabil Murphymu, který si najel blíže bráně, ale dělovku vyslal těsně vedle.

39:26

39:31
    Domácí snad neslyšeli poklepávání holí o led a úplně zapomněli na Nikitu Točického, který z trestné lavice rovnou naskakuje do samostatného nájezdu. Největší šanci zápasu však zakončil blafákem po ledě jen do Säteriho betonu.

40:00

Skóre je po 40 minutách hry vyrovnané, o což se postaral slovenský útočník Martin Bakoš využitou situací 6 na 5 v signalizovaném vyloučení domácích. V závěru mohl vývoj zápasu dokonce otočit Točickij, ale nájezd rovnou z trestné lavice neproměnil.

41:42
    J. C. Lipon se protáhl mezi beky, blafák mu sice úplě nevyšel, ale s klouzajícím pukem do protipohybu měl i tak Harri Säteri potíže a v poslední chvilce ho stačil vykopnout bruslí.

42:47
    Finský brankář Novosibirsku si poradil i se střelou Arťoma Nikolajeva z pravého kruhu.

44:14
    Vasilij Glotov nastřelil v plné jízdě kotouč na Säteriho, který před ním pryžový předmět raději podržel v lapačce.

44:55
    Ofenzívu hostů přerušil Nikita Šaškov parádní sóloakcí, po rychlé stahovačce mířil do horního růžku a nechal vyniknout Treťjakův semafor.

46:53
    Sibir se brání zakázaným uvolněním, po přestupu z Petrohradu v dresu Soči debutující Danila Galeňuk podává puk čárovému rozhodčímu a vhazovat se bude před Säterim.

47:50
    Vyloučení v týmu HK Soči (David Rundblad – 2 min., nedovolené bránění).

48:42
    Garajev si sklepával kotouč z výšky, ten pak kuriózně od ledové plochy odskakuje na střídačku.

48:55
    Kručinin obdržel prudkou přihrávku napříč pásmem na levý kruh, ale musel si ji nejdříve srovnat bruslí, poté raději nabil na modrou Murphymu, který netrefuje příklepem bránu.

49:32
    Čajkovský udržel vyhozený kotouč na modré čáře a nabídl ho Kručininovi, jeho střelu zneškodnil Treťjak vyrážečkou.

49:50

51:08
    Oleg Li si jednou rukou odtlačil obránce a druhou zkusil zakončit z úhlu po ledě, kotouč však posílá jen do rohu kluziště.

53:00
    Hraje se již šestou minutu bez přerušení, uvidíme, jestli se vůbec dočkáme reklam...

54:25
    Tak nakonec trval nonstop úsek 6 minut a 35 vteřin, od Rundbladova vyloučení. Po komerční přestávce se bude vhazovat v novosibirském obranném pásmu.

55:54
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Alexandr Šarov – 2 min., podrážení).

56:31
    Ivan Miščenko spíše naslepo nahazoval od mantinelu mezi kruhy, kam si nabruslil v plné rychlosti Bakoš a golfákem práskl puk bez míření do zadního mantinelu.

57:07
    Nádhernou finesou otáčí skóre v přesilovce kapitán VASILIJ GLOTOV. Narazil Točickému a od koncové čáry po rychlé stahovačce do obrátky zakončuje zblízka.
    Asistence: Nikita Točickij.
    57:07 Vasilij GLOTOV - 1:2

57:07
    Vývoj zápasu nezvrátila ani trenérská výzva Novosibirsku! Domácí reklamovali ofsajd před gólovou akcí, ale video prokázalo, že Točickij udržel kotouč na modré čáře.
    Sibir čekají další dvě minuty oslabení a její šance na body neúspěšným pokusem radikálně klesly.

57:07
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva).
    Trest odpyká Alexej Kručinin.

58:51
    Domácí vystihli Točického křížnou přihrávku a vydali se v oslabení do kontru. Litovčenkova střela od modré Treťjakovi vypadla a měl štěstí, že Česalin z dorážky neprostrčil puk jeho rozhozeným postojem.

59:05
    Oddechový čas pro domácí.

59:07

59:14
    Puk je v Treťjakově lapačce. Novosibirsk odvolává před vhazováním v útočném pásmu brankáře a riskne závěr s šesti bruslaři.

59:19
    Další ránu hned po buly likviduje držitel slavného brankářského jména. Oddechový čas si pouhých 14 vteřinách po Sibiri berou pro změnu hosté.

59:42
    Jokipakka konečně vybojoval puk a nabil křížem na pravý kruh Šarovovi, který bez přípravy netrefil bránu.

Hokejisté Soči překvapivě ukončili sedmizápasovou sérii Novosibirsku bez porážky. Domácí měli zápas dobře rozehraný, ale hostům se podařilo ve druhé třetině vyrovnat v odložené přesilovce při hře 6 na 5 Bakošem a v klasické přesilové hře rozhodl v 58. minutě krásným gólem jejich kapitán Glotov.

Statistiky zápasu

Střely na bránu 29:28 (12:8, 11:6, 6:14)
    Vhazování 23:19
    Hity 12:19
    Čas v útoku 10:31 – 8:46
    Vyloučení 4:4
    Využití 0:1

Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 4 střely, čas na ledě 19:10
    Martin Bakoš (SOČ) 1+0, 1 střela, čas na ledě 17:07 (15:47:41)

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 12. Šarov (Čajkovský, Milovzorov) – 36. Bakoš (Rundblad), 58. Glotov (Točickij)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Jokipakka, T. Murphy, K. Alexejev, Čajkovský, Kudako, D. Bodrov, N. Jefremov – Šarov, Pjanov, Milovzorov – Šenfeld, N. Shore, Kručinin – Česalin (C), Litovčenko, O. Li – N. Korotkov, Goluběv, Nikita Šaškov.
    Trenér: Zavaruchin

HK Soči: Treťjak (Hellberg) – Miščenko, Dyblenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Zorkin – Glotov (C), Garajev, A. Nikolajev – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Melničenko, Lipon, Bakoš – Žabrejev, Averšin, Kruglov – Gordin.
    Trenér: Nazarov

Rozhodčí: Gofman, Soin – Galimov, Maximovskij