Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
4:3 (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
New York Islanders
Neděle 05.12.2021, 01:00 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

51:29
    Perné chvilky čekají domácí, na trestnou lavici usedl za sekání Rasmussen. Hosté budou mít dobrou možnost srovnat skóre.

44:09
    Nepříjemnost pro domácí. Smith obdržel za hru vysokou holí trest na dvě minuty. Přesilovka pro Islanders.

30:11
    Máme tu další vyloučení. Tentokrát míří na trestnou lavici Gagner za hákování, hosté budou mít první početní výhodu v tomto zápase.

11:02
    Tak pozor, Mayfield je taktéž vyloučen, protože vyhodil kotouč mimo hřiště z vlastního pásma. Detroit bude hrát minutu a 17 sekund pět na tři!

10:19
    Tresty se mají následovně: Erne z Detroitu inkasoval pět minut za bitku, jeho protějšek Wahlstrom rovněž pět minut za bitku a navíc dvouminutový trest za vyvolání rvačky a desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Detroit má přesilovku.

01:15
    Nyní už se bude jistě vylučovat, Lee zezadu poslal na mantinel Seidera a rozhodčí jej vylučují na dvě minuty za krosček. Red Wings si zahrají první přesilovku.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 6. Hronek (Erne, M. Rasmussen), 8. Gagner (Givani Smith, Rowney), 34. Givani Smith, 64. Seider (P. Suter, Zadina) – 3. Clutterbuck (Pageau, Pelech), 31. Wahlstrom (Dobson, Barzal), 53. Wahlstrom (Barzal, Parise)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, G. Lindström, M. Staal – L. Raymond, Dylan Larkin, Fabbri – Zadina, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Naměstnikov – Gagner, Rowney, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Mayfield, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Chára – Bailey, Barzal, A. Lee – Palmieri, Pageau, Bellows – Wahlstrom, Czarnik, Beauvillier – Clutterbuck, Parise, M. Martin.
    Trenér: Barry Trotz

Rozhodčí: Wes McCauley, Dan O'Rourke – Tyson Baker, Devin Berg