Kobra – Poruba 2011 2:4 (kon.) | Technika Brno – Ústí n/L 8:2 (kon.) | Chrudim – Warriors Brno 4:3 (kon.)
Písek – Přerov 4:3 (po pr.) | Vsetín – Kralupy n. Vltavou 11:1 (kon.)
IHC Králové Písek
4:3 (1:1, 1:2, 1:0 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Neděle 12.12.2021, 14:00 • Zimní stadion Písek • Liga juniorů • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 14:00.

Zdravím všechny příznivce juniorského hokeje! Pětadvacáté kolo bude speciální, neboť na sebe narazí dva lídři: Písek a Přerov.

Písecká juniorka kraluje své skupině a po páteční výhře proti Chrudimi si upevnila první příčku. Jihočeši drží šňůru tří vyhraných zápasů v řadě, za kterou mohou být vděční především skvěle chytajícímu Vondrašovi, na kterém si útočné formace lámou zuby. Produktivitě Králů vévodí Ondřej Pešek (18+21).

Přerov půjde do utkání jakožto jasný favorit, neboť v dosavadním průběhu sezóny prohrál pouze čtyřikrát a jednoznačně vévodí skupině Východ. Je téměř jasné, že Přerov už první pozici nikomu nepřenechá, protože druhý Šumperk ztrácí neuvěřitelných dvacet bodů. V pátek se Přerov představil na domácí půdě proti Technice Brno, zápas skončil výhrou Zubrů 5:2. Nejproduktivnějším borcem je Radim Hradil (18+24).

IHC Králové Písek: Lokajíček (Kadlec) – Dohnal, Hail, Kulvejt, Dolhý, Kurfürst (C), Kouba – Hála, Pitel, Dubský, Hrakholski, Kreuzman, Ryba, Lechnýř, Hollar (A), Kovařík, Pešek, Kříž
    Trenér: Václav Šrámek

HC ZUBR Přerov: Žurek (Hendrych) – Billa, Koblížek, Brázda (A), Pekr, Holík, Kaprál – Kleinar, Šilhavý, Kuchta, Buršík, Hlávka, Hradil, Halík (A), Mašek, Švejda, Kolařík (C)
    Trenér: Pavel Neuman

Rozhodčí: Jílek – Sedláček, Deja.

Hráči naskakují na ledovou plochu, šlágr kola za pár minut začne.

00:01

00:13
    Písek vyhrál úvodní vhazování a okamžitě se hnal do útoku. Hála se postaral o první střelu v utkání.

00:42
    Zubrům se přechod do útočné třetiny nepovedl, píská se ofsajd.

01:21
    Kuchta byl v souboji u mantinelu až příliš aktivní. Dostává dvouminutový trest za vražení na mantinel.

02:12
    Přerov vyhazuje puk pryč z obranného pásma.

03:02
    Hrakholskiho střela z mezikruží minula Žurkovu klec.

03:33
    Žurek si připisuje další úspěšný zákrok, když zlikvidoval propagační střelu Richarda Pitla.

04:04
    Přesilovou hru si zahraje i Přerov, neboť Matouš Hail podrazil svého protivníka.

04:41
    Lokajíček schovává kotouč do lapačky a přerušuje hru, aby jeho tým mohl vystřídat.

05:05
    Hradil vypálil od modré čáry, ale nikdo z hráčů v modrých dresech letící puk netečoval, pohodový zákrok pro Lokajíčka.

05:14
    Jihočeši vyhazují kus černé pryže přes všechny čáry.

06:19
    Šilhavého střelu zablokoval obránce Dolhý, od kterého puk doskákal k brankářovi domácích, který kotouč přikryl.

07:05
    Hrakholski vyslal střelu, na kterou Žurek viděl. Pohodový zákrok pro brankáře Zubrů.

08:13
    Přerov právě vstřelil branku!
    Přerovské počínání v útočném pásmu končí brankou! Obránce ADAM HOLÍK vyslal prudkou ránu od modré čáry, která skončila v síti. Asistence: Radim Kolařík.

08:47
    Kaprál tvrdě atakoval píseckého útočníka v rohu kluziště, dvě minuty za napadení.

09:28
    Tvrdou rána Hrakholského vyráží Žurek do ochranné sítě.

10:01
    Pitel tečoval Křížovo nahození, naštěstí pro hosty puk zamířil přímo do výstroje brankáře Žurka.

10:27
    Zubři vyhazují a okamžitě posílají na led čerstvé síly.

12:27
    Oba celky přidaly na aktivitě, aktuálně sledujeme šance na obou stranách.

13:04
    Několikaminutová pasáž bez přerušení skončila, Lokajíček uklidnil hru.

13:45
    Před Hollarem se ocitla prázdná brána, ale na poslední chvíli stihl do kotouče zasáhnout bek hostů, který odvrátil rodící se tragédii.

16:34
    Písek právě vstřelil branku!
    Písečtí neskutečně zatlačili na svého soupeře! Hail se i s kapkou štěstíčka prodral do útočného pásma a následně se kotouč dostal v rohu kluziště k JAROSLAVU KREUZMANOVI, který udělal otočku a zavěsil do horní části branky. Asistence: Adam Ryba.

18:00
    Tento rychlý přechod se domácím nepovedl, rozhodčí píská zakázané uvolnění a bude se vhazovat po pravé ruce brankáře Písku.

18:45
    Icing se pro změnu píská i na straně druhé.

18:52
    Hailova prudká střela byla sražena bránícím hráčem do ochranné sítě.

19:08
    Kuchta se blýskl individuální akcí, když si udělal výlet po pravém křídle. Dostal se až před Lokajíčka, ale tam narazil.

19:28
    Kříž nastartoval a dostal se zcela sám před brankáře Žurka, kterému nasadil bekhendový blafák. Žurek se ale v brankovišti roztáhl a betonem zastavil puk, který mířil do sítě. Skvělý a především důležitý zákrok.

20:00

První třetina končí nerozhodným stavem 1:1. Skóre otevřel v deváté minutě Holík. V závěru první části si domácí vytvořili drobný tlak, kterého využil Kreuzman.

20:01

20:19
    Zubři si berou krátce po zahájení prostředního dějství vedení zpět! Kapitán Kolařík našel krásnou přihrávkou zcela volného PATRIKA KLEINARA, který stál před brankou domácích. Přerovský střelec měl práci už jednoduchou. Asistence: Radim Kolařík, Michal Šilhavý.

21:45
    Hlávka se dostal do úprku a jel sám na Lokajíčka a byl faulován, uvidíme trestné střílení.

21:45
    TADEÁŠ HLÁVKA nezazmatkoval a propálil píseckého brankáře. Zubři vedou o dva góly.

22:10
    Hrát se bude opět před píseckou svatyní, píská se zakázané uvolnění.

22:42
    Jihočeši jsou v křeči a zmatkují.

23:55
    Křížova střela nemohla brankáře Žurka překvapit.

25:04
    Lechnýř hledal v brankovišti svého spoluhráče, ale defenziva Zubrů je pevná jako skála.

26:02
    Obrana Přerova si nerozuměla a Králové se dostali do přečíslení dva na jednoho. RICHARD PITEL vzal celou situaci na sebe a udělal dobře. Asistence: Marcel Kříž, David Kouba.

27:18
    Další nepříjemnost pro domácí, dvě minuty za sekání dostává Kreuzman.

28:35
    Přerov se držel v útočném pásmu, ale na Lokajíčka nešla ani jedna střela.

Domácí v plném počtu. Zubři nevyslali ani jednu střelu na branku.

30:59
    Zmatky v obraně Zubrů vyřešil Žurek, který zastavil střelu v podání Kovaříka.

31:52
    Buršík dotíral na píseckého brankáře, ale ten kotouč za svá záda nepropustil.

32:31
    Kříž z dobré pozice přestřelil hostující branku.

34:18
    Lokajíček přerušuje hru, hra se potřebuje uklidnit.

35:11
    Kulvejt ostře sestřelil na modré čáře Hradila, který se těžce zvedá z ledu. Rozhodčí však signalizují, že se o faul nejednalo.

35:52
    Rychlostní souboj mezi Hollarem a obráncem hostů byl více než vyrovnaný, rozhodčí se ale rozhodl odpískat zakázané uvolnění domácích.

36:30
    Tentokrát tvrdě sestřelil Kouba svého protivníka, který najížděl do útočného pásma. Ani tento zákrok neohodnotí arbitr dvouminutovým trestem.

38:10
    Hra se před koncem druhé třetiny nepříjemně kouskuje. Dva ofsajdy, dvakrát puk navštívil hráčskou lavici.

38:51
    Kříž vypálil z pravého kruhu, Žurek se stihl hbitě přemístit a plachtící puk zastavil.

39:00
    Zbývá přesně minuta do konce druhé periody, píská se zakázané uvolnění Zubrů.

40:00

Po čtyřiceti minutách odchází do kabin radostněji celek z Přerova, který vede o jednu branku. Zubři skórovali dvakrát zkraje druhé třetiny. Za Písek snížil Pitel.

40:01

40:27
    Rychlý útočný výpad Zubrů končí zákrokem Lokajíčka.

41:22
    Pitel oslabí svůj tým na dvě minuty, protože vrazil svého protivníka na hrazení.

41:45
    Ryba vyhazuje puk až do útočného pásma.

42:44
    Kotouč v ochranné sítě, vhazovat se bude po levici brankáře Písku.

43:33
    Žurek sbírá nahozený kotouč.

45:16
    Dobrou pasáž domácích přerušuje ofsajdové postavení.

45:38
    Písek vyrovnává stav utkání na 3:3! Kříž operoval za brankou hostů a poslal nenápadnou přihrávku do ohně na ONDŘEJE PEŠKA, který poslal puk z první přímo mezi nohy brankáře. Asistence: Marcel Kříž, Richard Pitel.

47:21
    Hála vyslal propagační střelu na Žurka, aby jeho tým získal útočné pásmo.

47:49
    Obránce Billa podrazil Kříže a jde zaslouženě na trestnou lavici.

48:45
    Holík vyvezl puk a rovnou vypálil, mimo.

49:31
    Ostrá rána v podání Kreuzmana orazítkovala zadní mantinel.

50:56
    Obránce Kulvejt si jako bek udělal výlet až do pravého kruhu, ale jeho střela se mu nepovedla.

51:03
    Icing hostů.

52:04
    Dnešní utkání sleduje 84 diváků.

52:37
    Zakázané uvolnění na straně domácích hokejistů.

53:33
    Kleinar mířil sám do útočného pásma, ale v cestě mu stál kapitán Písku, který ho odzrbojil.

54:13
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holík – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Dubský – 2 min., hrubost).

54:28
    Brankář Žurek zahrál vysokou holí, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

56:06
    Lokajíček si připisuje úspěšný zákrok, když skočil do střely útočníka Zubrů.

Oba týmy hrají v plném počtu.

57:50
    Hollarova střela z ostrého úhlu minula Žurkovu klec.

59:00
    Hraje s již v klidu, nikdo nechce ztratit v závěru.

60:00

Třetí třetina končí, Písek zvládl vyrovnat a to znamená, že o vítězi rozhodne prodloužení či samostatné nájezdy.

60:01

60:22
    Písecká trojice operuje v útočném pásmu.

61:18
    Hosté ztratili v útočném pásmu kotouč a toho využil Hollar, který vyzval Žurka. Hollar se pokusil nasadit kličku, ale Žurek píseckého střelce přečetl.

62:31
    Billova střela od modré se zastavila na prvním bránícím hráči.

63:07
    Králové vítězí! Kříž se dostal z pravého křídla na levé a poslal puk na rozjetého KRYŠTOFA KOVAŘÍKA v brankovišti, který doklepl puk za brankovou čáru. Asistence: Marcel Kříž.

Šlágr kola ovládlo domácí mužstvo, které zvítězilo v prodloužení. (16:12:56)

Pavel Kovanda

Branky a nahrávky: 17. Kreuzman (Ryba), 27. Pitel (Kříž, Kouba), 46. Pešek (Kříž, Pitel), 64. Kovařík (Kříž) – 9. Holík (Kolařík), 21. Kleinar (Kolařík, Šilhavý), 22. Hlávka (TS)

Rozhodčí: Jílek – Sedláček, Deja