NY Rangers – Vegas 2:3 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Buffalo 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Washington 2:5 (kon.)
St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Chicago – Nashville 2:3 (po pr.) | Anaheim – Arizona 5:6 (po pr.)

2. Brett Howden (VGK) – 1+1
    3. Laurent Brossoit (VGK) – úspěšnost zákroků 93,1% (03:57:02)

Jonathan MARCHESSAULT - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Vegas Golden Knights.
    Autorem vítězné branky je JONATHAN MARCHESSAULT.
    Ryan STROME

3. série
    0:1
    Ryan Strome kotouč mezi betony Brossoita neprocedil.
    Jonathan MARCHESSAULT

3. série
    0:1
    Jonathan Marchessault pálil přesně k levé tyči.
    Mika ZIBANEJAD

2. série
    0:0
    Mika Zibanejad trefil jen lapačku Brossoita.
    Jevgenij DADONOV

2. série
    0:0
    Jevgenij Dadonov se svou střelou na Georgijeva nevyzrál.

Samostatné nájezdy začínají.

Viděli jsme naprosto strhující prodloužení plné šancí, ale oba brankáři byli stoprocentní. K vidění tak budou samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:40
    Na opačné straně ujel Max Pacioretty, který však minul bránu!

64:19
    Také samostatný únik Filipa Chytila Laurent Brossoit zneškodnil!

63:44
    Julien Gauthier vypálil v rychlosti, avšak Laurent Brossoita byl v zákroku přesný.

63:07
    Ani spolupráce Chrise Kreidera s Mikou Zibanejadem utkání neukončila.

62:22
    Adam Fox poslal puk až k vlastnímu brankáři, jelikož domácí byli na ledě už dlouho.

61:38
    Samostatný únik Maxe Paciorettyho úspěšný nebyl! Alexandar Georgijev nadvakrát zasáhl.

60:56
    Na opačné straně chtěl pálit Chris Kreider, ale tomu se v klíčové chvíli zlomila hůl.

60:29
    Jedovatou střelu Reillyho Smithe zpoza Adama Foxe Alexandar Georgijev zneškodnil.

60:01

Skončila třetí perioda, ve které se povedlo hostům z hole Dylana Coghlana vyrovnat, a tak bude následovat prodloužení.

Střely na branku 22-26

60:00

59:43
    Kotouč sice skončil v brance Rangers, ale bylo zjevné, že branka byla po střetu Chandlera Stephensona a Ryana Lindgrena posunuta, a tak stav zůstává nerozhodný.

58:56
    Rozehrávku Chrise Kreidera zachytil Mark Stone, jehož jedovatá rána skončila pouze v lapačce Alexandara Georgijeva.

58:32
    Střela Braydena McNabba byla zablokována, když následně Dryden Hunt puk odehrál na icing.

57:38
    Ryan Lindgren pomohl útočné akci, když právě on zleva zakončoval, avšak trefil jen rameno Laurenta Brossoita.

56:56
    Jonathan Marchessault se dostal k bekhendovému pokusu, který domácí gólman zneškodnil.

56:04
    Z levého kruhu pálil nebezpečně William Karlsson, jehož rána skončila v lapačce Alexandara Georgijeva.

55:53
    Jacob Trouba jen trefil Chrise Kreidera, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.

55:39
    Střílený pas Jacoba Trouby tečoval Chris Kreider jen mimo tři tyče.
    54:44 Dylan COGHLAN - 2:2

54:44
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Hosté vyrovnávají! Krátce po vhazování se ke kotouči dostal DYLAN COGHLAN, jehož přesná střela zapadla ke vzdálenější tyči brány Alexandara Georgijeva, který toho přes clonu moc neviděl. Asistence: Nicolas Hague a Brett Howden.

54:38
    S těžkou střelou Braydena McNabba si Alexandar Georgijev poradil. Hra je přerušena.

53:52
    Oba celky nadále skvělé brání. Nyní jsou hosté usazeni v pásmu Jezdců.

52:38
    Stále jsme ve třetí třetině viděli jen tři střely na oba brankáře dohromady.

52:25
    Čtvrtá formace domácích to nyní myslela dobře, ale pas Ryana Reavse na Barclaye Goodrowa neprošla.

51:26
    Mika Zibanejad hledal Chrise Kreidera před bránou hostí, ale ani z tohoto ohrožení brány Laurenta Brossoita nebylo.

50:30
    Střely na branku ve třetí třetině 1:2

49:49
    Jezdci sice Laurenta Brossoita neohrozili, ale alespoň ukrojili další minutu, kterou strávili v útočné třetině.

48:54
    Jacob Trouba se prohnal po pravém křídle, avšak jeho následný pas na Chrise Kreidera si Zach Whitecloud pohlídal.

48:00
    Alex Pietrangelo se uvolnil, avšak jeho následná rána z otočky byla zablokována.

47:27
    Po pasu Bretta Howdena pálil Shea Theodore, jehož rána skončila jen na betonech Alexandara Georgijeva.

46:52
    Hosté si nepohlídali ofsajdové postavení, a tak je hra opět přerušena.

45:58
    Julien Gauthier sice vstřelil branku, ale už bylo zhruba o dvě vteřiny dříve pískáno, jelikož na opačné straně hřiště byla posunutá branka.

45:31
    Do dobré šance se hnal Julien Gauthier, avšak Alex Pietrangelo jej šikovně a hlavně čistě zastavil.

44:38
    Kotouč se u modré čáry zastavil o čárového rozhodčího, čímž se Chris Kreider vystavil do ofsajdu.

43:52
    Hosté do toho šlápli. Nahození Zacha Whiteclouda však také přesné nebylo.

42:59
    Dělovka Alexe Pietrangela z první skončila jen těsně nad bránou domácího celku.

42:20
    Dylan Coghlan vypálil z pravého kruhu, když jeho pokus pravým ramenem Alexandar Georgijev zneškodnil.

41:40
    Nahození Kaapa Kakka tečoval Mika Zibanejad, když kotouč následně skončil v lapačce Laurenta Brossoita.

41:15
    Třetí perioda se zatím rozjíždí pomalu. Více na kotouči jsou zatím hosté.

40:21
    Hostům nevyšla hned první rozehrávka, která skončila na zakázaném uvolnění.

40:01

Střely na branku 20-16

Skončila druhá perioda, ve které předvedli domácí naprostou dominanci. Po brankách Miky Zibanejada a Chrise Kreidera Jezdci zaslouženě vedou, avšak před třetí třetinou je vše otevřené.

40:00

39:20
    Mika Zibanejad získal puk, ale následný pas na Chrise Kreidera byl moc dlouhý.

38:29
    Domácí hrají tuto třetinu opravdu výborně. Nyní to jsou opět Jezdci, kdo je nebezpečný.

37:35
    Z pravé strany pozornost Laurenta Brossoita vyzkoušel Julien Gauthier.

36:35
    Adam Fox nyní na útočné modré čáře ztratil puk, ale skvěle jej zastoupil jeden ze spoluhráčů, který nebezpečí zažehnal.

36:07
    Adam Fox opět ukázal, proč je dost možná nejkomplexnějším bekem NHL. Byl proti třem protihráčům, avšak i tak po otočce našel naprosto přesně volného Ryana Stromea, který byl vlevo úplně sám, ale branka z toho nebyla.

35:20
    Po pasu Kaapa Kakka pálil z první Jacob Trouba, jehož rána skončila na betonech Laurenta Brossoita.

34:37
    Po křižném pasu Libora Hájka pálil Greg McKegg, který však trefil jen vnější brankovou konstrukci.

33:50
    Alex Pientrangelo podpořil útok, avšak jeho bekhendový pokus skončil jen na Ryanu Lindgrenovi.

33:02
    Zpoza pravého kruhu vypálil ze zápěstí Dylan Coghlan, jehož rána skončila v náruči Alexandara Georgijeva.

32:25

32:08
    Adam Fox to udělal fantasticky, když našel úplně volného Ryana Stromea, jehož následná rána skončila na tyči!

31:45
    Z levé strany vypálil Mika Zibanejad, jehož rána skončila na hrudi hostujícího brankáře.

31:07
    Kotouč se ocitá mimo hrací plochu, a tak je hra přerušena.

30:25
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Alex Pietrangelo – 2 min., vysoká hůl).
    30:25 Chris KREIDER - 2:1

30:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí využívají přesilovou hru! Ryan Strome našel křižným pasem Miku Zibanejada, jenž ihned nahrál křižně k zadní tyči, kde stál CHRIS KREIDER, pro kterého už nebyl problém kotouč doklepnout do brány. Asistence: Mika Zibanejad a Ryan Strome.

29:42
    Střela Miky Zibanejada skončila jen v lapačce Laurenta Brossoita, který hru raději přerušil.

28:54
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Roy – 2 min., sekání).

27:45
    Hostům nevyšel přechod útočné modré čáry, a tak je pískán ofsajd.

27:19
    Mark Stone našel rozjetého Chandlera Stephensona, který však ve velké rychlosti kotouč nezpracoval ideálně.

26:26
    Hosté si nevěděli rady s rozehrávkou, a tak Nicolas Hague kotouč jen odpálil na icing.

25:22
    Chris Kreider se po chybě hostí dostal do samostatného úniku, avšak bekhendová klička mu nevyšla podle jeho představ.

24:26
    William Karlsson vypálil z levého kruhu, když následně kotouč skončil v lapačce Alexandara Georgijeva.

23:25
    Hosté odehráli kotouč jen na icing, a tak se hra před Laurenta Brossoita vrátí.

22:34
    Rána Zacha Whiteclouda byla přizvednuta do ochranné sítě, a tak je hra přerušena.

22:03
    Z výborné pozice pálil Alexis Lafreniere, o chvíli později také Patrik Nemeth, avšak skóre zůstává nerozhodné.

21:12
    Domácí už opět kombinují v útočném pásmu. Úvodní desítky vteřin druhé třetiny patří Jezdcům.
    20:17 Mika ZIBANEJAD - 1:1

20:17
    Domácí vyorvnávají skóre zápasu! Chris Kreider ve středním pásmu přiťukl puk MIKU ZIBANEJADOVI, který po přejetí modré čáry vypálil zpoza obránce, což Laurenta Brossoita překvapilo. Asistence: Chris Kreider a K'Andre Miller.

20:01

Střely na branku 9-12

Skončila první perioda, ve které byli aktivnější hosté, avšak v posledních minutách byli nebezpeční i hosté, a tak bude otázkou, co přinese druhé dějství. Do toho půjdou hosté za jednobrankového vedení díky brance Bretta Howdena.

20:00

19:15
    Kotouč mají na svých holích hosté, kteří jsou usazeni ve vlastním útočném pásmu.

18:13
    Na levý kruh si s kotoučem sjel Filip Chytil, jehož rána skončila v lapačce Laurenta Brossoita.

17:38
    Z levého kruhu pálil zpoza obránce William Carrier, jehož pokus Alexandar Georgijev zneškodnil.

16:54
    Chris Kreider hledal před brankou najetého Patrika Nemetha, který byl však dobře strážen.

16:04
    Nahození Ryana Lindgrena šikovně tečoval Barclay Goodrow, avšak kotouč skončil jen těsně vedle pravé tyče.

14:53
    K’Andre Miller má kotouč za vlastní brankou a čeká na dostřídání spoluhráčů.

14:00
    Mika Zibanejad našel před bránou najetého Chrise Kreidera, jehož tečované puk skončil jen na výstroji Laurenta Brossoita.

13:21
    William Karlsson pálil z levé strany, avšak K’Andre Miller jeho pokus přizvedl do ochranné sítě.

12:29
    Hosté to nyní sehráli v přečíslení dobře, avšak vše skončilo jen posunutou brankou Jezdců.

11:36
    Kaapo Kakko se ocitl v ofsajdovém postavení, a tak je hra přerušena.

11:17

10:52
    Barclay Goodrow se po zákroku Georgijeva dostal ke kotouči a odpálil jej do bezpečí.

10:00
    Domácí se zatím brání velmi dobře. S jedinou střelou Maxe Paciorettyho si domácí gólman poradil.

09:17
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Mika Zibanejad – 2 min., hákování).

07:54
    Z levého kruhu vypálil William Karlsson, s jehož pokusem si Alexandar Georgijeva nadvakrát poradil.
    06:49 Brett HOWDEN - 0:1

06:49
    Hosté jdou do vedení! William Carrier přihrál před brankoviště domácích, kde sice napoprvé BRETT HOWDEN neuspěl, avšak dorážka už skončila v síti Alexandara Georgijeva. Asistence: William Carrier a Keegan Kolesar.

05:49
    Po nepřesném pokusu Williama Karlssona pálil zleva Mattias Janmark, jehož pokus skončil na výstroji Alexandara Georgijeva.

04:28
    Zpoza pravého kruhu pálil příklepem Alex Pientrangelo, avšak Georgijev zasahovat nemusel.

03:21
    Z levého kruhu pálil Kaapo Kakko, avšak kotouč bránu hostí těsně minul.

02:25
    Hosté zasypali Alexandara Georgijeva třemi střelami v krátkém sledu. Skóre zůstává nezměneno.

01:30
    První zákrok má také Alexandar Georgijev, a to po střele Chandlera Stephensona.

00:52
    První minuta patřila domácím, kteří si připsali první dva střelecké pokusy, avšak Laurent Brossoit odolal úspěšně.

00:01

New York Rangers: A. Georgijev (Kinkaid) – R. Lindgren, A. Fox, K'A. Miller, Trouba (A), Nemeth, Hájek – Kreider, Zibanejad (A), Kakko – Chytil, R. Strome (A), Dryden Hunt – Lafreniere, Goodrow, J. Gauthier – K. Rooney, McKegg, Reaves.
    Trenér: Gerard Gallant

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lehner) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb, Whitecloud, Theodore, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.
    Trenér: Peter DeBoer

Rozhodčí: Nicholson, Lambert – Pancich, Daisy.

Libor Hájek (NYR)

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi New Yorkem Rangers a Vegas Golden Knights.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Němčík

Branky a nahrávky: 21. Zibanejad (Kreider, K'A. Miller), 31. Kreider (Zibanejad, R. Strome) – 7. B. Howden (W. Carrier, Kolesar), 55. Coghlan (Hague, B. Howden), rozh. náj. Marchessault