Senica – Trenčín 1:0 (kon.) | Pohronie – L. Mikuláš 2:2 (kon.) | Zlaté Moravce – Michalovce 0:1 (kon.)
Sereď – Trnava 0:1 (kon.)
ŠKF Sereď
0:1 (0:1)
FC Spartak Trnava
Sobota 18.12.2021, 15:00Niké liga • 19. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

19. kolo Fortuna ligy je poslední před zimní přestávkou. Včera se hrál duel mezi DAC a Ružomberkem, který skončil bezbrankovou remízou. Dnes jsou na programu další čtyři zápasy, všechny se začátkem v 15:00. Fotbalisté Seredě si změří síly s Trnavou.

Sereď se nachází na 6. příčce, na kontě má 23 bodů. Z uplynulých pěti zápasů až třikrát zvítězila a šplhá v tabulce vzhůru. Na pátou Žilinu ztrácí tři body. V minulém kole Sereď remizovala na hřišti L. Mikuláše 1:1.

Trnava zaznamenala v uplynulých pěti duelech přesně stejnou bilanci, jako její dnešní soupeř. Tedy tři výhry, jednu remízu a jednu prohru. V minulém kole zdolala Michalovce 2:0. V tabulce jí patří druhé místo, dosud nasbírala 39 bodů, na vedoucí Slovan jich ztrácí šest, před třetím Ružomberkem má čtyřbodový náskok.

1

1
    V první minutě se už oba brankáři dostali k míči, posbírali nepřesné pasy.

2
    Snaha vysunout Radiče úspěšná nebyla, Takáč rozehrává nakrátko, Trnava nikam nespěchá.

3
    Sereď se ubránila akci Cabrala a mohla jít dopředu, ale na polovinu soupeře se nedostala.

3
    První rohový kop zápasu, zahrál ho Procházka, míč se dostal k Bamidelemu, který hlavičkoval těsně nad. Dobrá šance na úvod.

5
    Spartak zahrával přímý kop z pravé strany, na Procházkův nepřesný centr neměl šanci nikdo zareagovat. Rozehrává Chudý.

6
    Center Popoviće z pravého křídla byl odvrácen, Trnava je opět na míči, úvod patří jí.

7
    Trnava zakončila, Ristovski přihrál Saymonovi, který vystřelil po zemi. Chudý bez problémů zasáhl při své levé tyči.

8
    Další centr do pokutového území Sereď odvrátila, míč však poskakuje v okolí šestnáctky.

8
    Trnava právě vstřelila branku!

Trnava korunuje svůj výborný vstup do utkání úvodním gólem. Bamidele si zpracoval pas vzduchem, kolmicí přihrál do běhu Boatengovi, který téměř z úrovně brankové čáry přihrával před bránu na nabíhajícího spoluhráče, ten se do koncovky nedostal, protože ještě před ním zasáhl ve skluzu TOMÁŠ HUČKO a nešťastně si srazil míč do vlastní sítě.

10
    Střela zevnitř šestnáctky, jejím autorem byl Bamidele, těsně minul pravou tyč.

11
    Taktický faul Twardzika ve středu pole. Sereď rozehrála a dostala se k centru do šestnáctky. Škrtel vyhlavičkoval Jureškinův centr.

13
    Hosté s pohodlnou rozehrávkou a už jsou opět usazeni na polovině Seredě.

14
    Pokus z dálky směřoval do středu brány, Chudý neměl s Ristovského střelou problémy.

15
    Mićin potáhl akci po ose hřiště, nakonec Popović nastřelil bránícího hráče a získal roh.

16
    Sice to chvíli trvalo, ale Trnava se ubránila. Akci zakončil Hučko hlavičkou nad.

17
    Twardzika v poslední chvíli dostoupil Mićin, roh i z druhé strany.

18
    Oba Procházkovy centru domácí odvrátili do bezpečí. Yao se už dostával s míčem před šestnáctku soupeře, ale včas ho zkřižoval Škrtel.

20
    Trnava vysoko napadá rozehrávku Seredě, ta následně nepřesným nákopem předává míč soupeři.

22
    Trnava nedává defenzívě domácích vydechnout.

23
    Po rohu směřovala hlavička na zadní tyč kde těsně na míč nedosáhl Boateng, jinak by ji uklidil do odkryté brány.

24
    Na Popovićův centr vyběhl Takáč a hned stáhl míč ze vzduchu.

26
    Sereď se také nebojí hrát směrem dopředu, míč měl najít hlavu Yaa, ale ten v hlavičkovém souboji neuspěl. Míč se tak dostal na hranici šestnáctky, odkud tvrdě vypálil Mićin, ale přestřelil bránu.

29
    Yao zachytil Twardzikovo přenesení hry. Trnava se ale stihla vrátit a odvrátila míč do autu.

30
    Žlutou kartu dostává Yusuf Bamidele Isa (FC Spartak Trnava).

31
    Mićin to zkoušel střelou už podruhé, ani tentokrát však nebyl úspěšný.

32
    Yusuf si v souboji jeden na jednoho hodil míč na pravačku a zpoza hráče vystřelil na bližší tyč, Chudý pozorný.

33
    Cabral zaútočil z pravé strany, obešel už Chudého, ale jeho přihrávku před bránu zachytil patičkou bránící hráč. Tím nabil Ristovskému, který přestřelil bránu.

36
    Bamidele posunul míč Mikovičovi, který poslal famózní centr z levého křídla na zadní tyč, Boateng však z pár desítek centimetrů poslal míč hlavou do tyče!

38
    Cabral se tentokrát neprosadil, ale Trnava zůstává i nadále u míče.

39
    Grič vyvážel míč, fauloval ho při tom Radič.

42
    Jureškin nezpracoval těžký míč od Mićina, Trnava vhazuje blízko své brány.

43
    Popović zasáhl Savvidise a vášně na hřišti vzplanuly, naštěstí z toho nebyla žádná vážná potyčka.

44
    Žlutou kartu dostává Mihajilo Popović (ŠKF ORION TIP Sereď).
    Žlutou kartu dostává Kyriakos Savvidis (FC Spartak Trnava).

45
    Červenou kartu dostává Roberto Dias (ŠKF ORION TIP Sereď).
    Po dohodě rozhodčích dostává Dias červenou kartu a je vyloučen! Také se zapletl do potyčky a zřejmě uštědřil nepěkná slova hlavnímu rozhodčímu.

45
    Nastavovat se bude jedna minutka.

45+1

Trnava byla v prvním poločase lepší a po vlastním gólu Hučka z 8. minuty vyhrává nad Seredí 1:0. Domácí budou po vyloučení Diasa ze závěru poločasu dohrávat s deseti hráči. Druhý poločas začne přibližně v 16:04.

46

46
    Trnava začala druhý poločas na míči, žádala si faul ve středu pole a nyní se přibližuje k šestnáctce.

47
    Gričovi centr nesedl, z pravého křídla poslal míč mimo dosah hráčů za brankovou čáru.

48
    Mićin vysouval Moronga, toho si pohlídal Bamidele, míč odvrátil na roh.

49
    Na bližší tyči hlavičkoval tísněný Popović, míč končí vedle tyče.

50
    Sereď zvýšila útočnou aktivitu, Jureškinův centr pouze na roh odvrátil Savvidis.

51
    Domácí zatlačili svého soupeře, ale Morong už neobešel Mikoviče.

53
    Yao vynikajícím způsobem zastavil Ristovského, ale k střele se ještě dostal Boateng, mezi tři tyče nemířil.

54
    Bamidele hlavičkoval už z ofsajdové pozice těsně mimo.

55
    Cabral poslal před bránu prudký míč, Boatengovi chyběl krok, aby míč zasáhl.

Bamidele přihrával po zemi z levého křídla, jeho úmysl domácí defenziva přečetla.

59
    Haša posílal míč dopředu na Radiće, ale ten měl proti sobě Škrtela, který si poradil velmi dobře.

59
    Saymon vnikl z pravé strany s míčem do šestnáctky a hledal volného Ristovského, před ním ale výborně zasáhl Hučko.

60
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Dominik Radić, přichází Denis Potoma.

61
    Bamidele hledal Mikoviče, ale kombinace jim nevyšla, Chudý rozehrává.

63
    Mikovič obloučkem posílal míč na Bamideleho, ten ale skončil za brankovou čarou.

65
    Trnava se snaží útočit, ale neumí si vypracovat gólovou situaci. Sereď hraje takticky velmi dobře.

66
    Potoma střelou prověřil Takáča, ten se ale moc nezapotil.

67
    Míč z dálky zaletěl pouze přímo k brankáři Chudému.

68
    Sereď po dlouhé době déle u míče, posouvá ho na levé křídlo, ale následný centr obrana Trnavy odvrátila.

69
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Kelvin Boateng, přichází Ammár Ramadán.

70
    Procházkův měkoučký centr doplachtil do rukou Chudého. Ten rychle rozehrál.

71
    Žlutou kartu dostává Martin Mikovič (FC Spartak Trnava).

72
    Rychlý brejk Trnavy, Saymon vysouval Ristovského, který si nabíhal za obranu, přesto se poslední bránící hráč stihl vrátit a pomohl si přihrávkou na Chudého.

74
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Martin Mikovič, přichází Kristián Koštrna.
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází De Barros Cabral Saymon, přichází Alex Iván.

77
    Trnava získala přímý kop, Procházka centroval na vzdálenější tyč, ale míč byl stejně na Bamideleho příliš dlouhý. Trnava nenaložila s touto situací ideálně.

78
    Procházka nakopával míč do šestnáctky, ale našel pouze hlavu protihráče. Trnava se prakticky ve druhém poločase nedostala do větší šance a to hraje s jedním hráčem v poli navíc, oproti Senici.

81
    Hosté zakombinovali na malém prostoru na ose hřiště, k střele se chtěl přepracovat Ristovski, ale uvnitř pokutového území byl zablokován.

82
    Twardzikova střela z velké dálky vypadala nadějně, ale minula levý horní roh brány.

83
    Potomův centr byl odvrácen, Trnavě rychlý brejk nevyšel.

84
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Petar Mićin, přichází Sanusi Ridwan.
    Střídání v týmu ŠKF ORION TIP Sereď: ze hřiště odchází Privat Yao, přichází Dominik Kříž.

85
    Ramadán si připravil střeleckou pozici a zpoza šestnáctky vystřelil, mířil do středu brány, kde Chudý zasáhl.

86
    Hučko šel důrazně po odraženém míči, ale nechtěně přitom fauloval Ivána a jeho tým ztrácí míč.

88
    Sereď už riskuje, Trnava se tak dostala do přečíslení, Grič velmi dobře vystřelil, ale Chudý jeho technickou střelu chytil.

89
    Iván číhal na hranici ofsajdu, ale přihrávka na něj byla pomalá.

90
    Nastavovat se budou tři minuty nad rámec tohoto poločasu.

90+1
    Sereď zahrávala přímý kop z levé strany od postranní čáry, do šestnáctky šel i brankář Chudý a nechybělo moc, aby se v dobré pozici dostal k hlavičce.

90+2
    Žlutou kartu dostává Roman Haša (ŠKF ORION TIP Sereď).

90+3
    Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Yusuf Bamidele Isa, přichází Sebastian Kóša.

90+4
    Žlutou kartu dostává Daniel Iglesias (ŠKF ORION TIP Sereď).

90+4

Jediný gól utkání padl už v 8. minutě, kdy si vlastence vstřelil Hučko. Sereď hrála druhý poločas bez vyloučeného Diase, ale další gól už napadl. Trnava tedy zdolává Sereď nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 4:10. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:13. (16:58:07)