KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
HK Soči
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Spartak Moskva
Sobota 25.12.2021, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

59:16
    I když se vhazuje ve středním pásmu, tak jdou domácí do risku a začíná jejich power-play.

56:09
    Už je ale po přesilovce, faulu u mantinelu se dopustil právě Janis Jaks a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

55:27
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na straně Spartaku. Dvě minuty za podrážení dostal Jori Lehterä.

53:04
    Další vyloučení na straně Soči, dvě minuty tentokrát dostal Kirill Peťkov, provinil se vysokou holí.

51:06
    Přesilovka pro Spartak Moskva, dvě minuty za podrážení dostal Nikita Feoktisov.

47:52
    Spartak Moskva si po dvou úderech bere oddechový čas!
    47:52 Amir GARAJEV - 2:3

47:52
    Soči právě vstřelilo branku!
    Další útok domácích a další gól! Spartak nedokázal vyhodit z pásma, Nikolajev našel od mantinelu AMIRA GARAJEVA a ten ranou z otočky a přes obránce dokonale překvapil Danska! Stav je rázem pouze 2:3! Asistence: Arťom Nikolajev.
    47:26 Martin BAKOŠ - 1:3

47:26
    No ale budou si muset dávat pozor, neboť stačil jeden protiútok, pěkná a hlavně přesná kombinace v pásmu a rázem tu bylo sklepnutí MARTINA BAKOŠE za Danska – 1:3! Asistence: Nikita Feoktisov, Vasilij Glotov.

39:24
    Ale ne nadlouho, neboť u mantinelu si rozhodčí našel faul hostů a Spartak jde do tří! Dvě minuty za sekání dostal Danila Kvartalnov.

38:37
    Domácí Janik Jaks dostal dvě minuty za hrubost, hostující Alexandr Chochlačov dokonce 2+2 minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka pro Soči!

29:06
    Soči bude moci nepříznivý stav korigovat v přesilovce, dvouminutový trest za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal Oleg Jevenko.

28:11
    V brance Soči dochází ke změně, Magnuse Hellberga nahrazuje Maxim Treťjak.
    28:11 Ivan DROZDOV - 0:3

28:11
    Spartak právě vstřelil branku!
    Rychlý protiútok Spartaku a rázem je to už o tři góly! Přihrávku do jízdy dostal IVAN DROZDOV, švihem vystřelil přes obránce a Hellberga překonal, když trefil prostor okolo jeho vyrážečky – 0:3. Asistence: Emil Pettersson, Semjon Ručkin.
    25:01 Ilja BARANOV - 0:2

25:01
    Už je to o dvě branky. Domácí nedokázali ve vlastním pásmu rozehrát, Puk vybojoval Drozdov, Pettersson ještě z prostor u brankoviště neuspěl, ale ILJA BARANOV už ano a po odrazech zblízka doklepl puk za brankovou čáru – 0:2. Ivan Drozdov

21:39
    Vylučuje se na straně Spartaku, dvě minuty za sekání dostal Nikolaj Čebykin.
    12:55 Alexandr NIKIŠIN - 0:1

12:55
    Jakmile došlo k přerušení hry, tak se rozhodčí šli přesvědčit k videu a kontrola nebyla dlouhá. Zpomalený záběr ukázal, že střela ALEXANDRA NIKIŠINA z levého kruhu se odrazila od konstrukce za brankovou čárou a to znamená že po jeho gólu je to 0:1! Asistence: Alexandr Chochlačov.

12:55
    Hosté už po Nikišinově střele z levého křídla zvedali své hole na znamení gólu, sudí, který ale stá na úrovni brankové čáry rozpažil.

09:55
    Vylučuje se naopak na straně Soči, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Danila Galeňuk.

05:53
    Už se pískalo a J. C. Lipon dostal dvě minuty za podrážení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. Bakoš (Feoktistov, Glotov), 48. Garajev (A. Nikolajev) – 13. Nikišin (Chochlačov), 26. I. Baranov (Drozdov), 29. Drozdov (Emil Pettersson, Ručkin)

HK Soči: Hellberg (29. Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.
    Trenér: Andrej Nazarov

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Heed, Nikišin, Ručkin, D. Višněvskij (A), N. Sokolov, J. Jeřábek, Bryncev, Jevenko – Chochlačov, Lehterä (A), Širokov (C) – Drozdov, Emil Pettersson, I. Baranov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Čebykin – Švyrjov, Chafizov, Soloduchin.
    Trenér: Boris Mironov

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov

Diváci: 2 802