KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
HK Soči
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Spartak Moskva
Sobota 25.12.2021, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:33:54)

Trestné minuty: 12:12

Je dobojováno. Ačkoliv to po dvou třetinách vypadalo docela jasně, tak Spartak ve třetí části polevil, hrál na jistotu a málem se mu to nevyplatilo. Ve 48. minutě totiž Soči dvakrát udeřilo, nejprve po rychlé kombinaci skóroval Martin Bakoš a o malou chvíli později překvapivou střelou Amir Garajev. Další šance už pak ale Zavgorodnij, Jaks, či Nikolajev neproměnili a duel tak skončil výsledkem 2:3. Soči je po této porážce desáté s 39 body, Spartak je sedmý s 49 body.

59:39
    Bakoš nabízel přihrávku před brankoviště, zahuštěný prostor však puk před Danska nepustil.

59:16
    I když se vhazuje ve středním pásmu, tak jdou domácí do risku a začíná jejich power-play.

59:16
    Domácí tým si bere oddechový čas.

58:29
    Hosté zavezli puk za červenou čáru a pouze nahodili před Treťjaka. Soči se stále nemůže dostat k power-play.

57:42
    V další šanci byl Feoktisov, Dansk jeho prudký pokus z levého kruhu skryl mezi chrániči.
    57:28 Nikolajev nevyrovnal

57:28
    Pěknou kličkovanou předvedl domácí Nikolajev a v pokleku se dokonce dostal ke střele. Trefil ale přesně postoj gólmana Danska!

57:03
    Pozvolná rozehra Spartaku zpoza vlastní branky, hosté zase nikam nepospíchají.

56:09
    Už je ale po přesilovce, faulu u mantinelu se dopustil právě Janis Jaks a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

55:52
    Aktivní jsou teď hlavně Bakoš s Jaksem, Dansk se má na svém brankovišti co ohánět...

55:27
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na straně Spartaku. Dvě minuty za podrážení dostal Jori Lehterä.

55:04
    Přesilovka velice rychle utekla, oba celky jsou již zase v plném počtu.

54:27
    Šance domácích v oslabení, náznak přečíslení však skončil pouze nepřesným pokusem. Každopádně to ale bylo další varování pro obranu Spartaku.

53:04
    Další vyloučení na straně Soči, dvě minuty tentokrát dostal Kirill Peťkov, provinil se vysokou holí.

52:58
    Cyplakov se z pravé strany ke střele neodhodlal, raději přihrával na modrou čáru.

52:01
    Dvě střely z levé strany, Treťjak byl u své tyčky včas a puk srazil za svou branku.

51:06
    Přesilovka pro Spartak Moskva, dvě minuty za podrážení dostal Nikita Feoktisov.
    50:35 Jaks Danska nepřekonal

50:35
    O maličkou chvíli ještě vystřelil Jaks, jeho golfák Dansk pokryl a pro jistotu přerušil hru.

50:28
    Šance Soči, u Danska se najednou zjevil Zavgorodnij, byl ale už moc blízko a nenašel mezírku v gólmanově postoji.

49:52
    Po delší době se dopředu dostali i hosté, Kvartalnov ovšem skončil za brankou.

48:57
    Hosté jsou teď hodně zaskočení, naopak Soči cítí, že zápas není ztracen. A alespoň trochu se nám probudilo i publikum.

47:52
    Spartak Moskva si po dvou úderech bere oddechový čas!
    47:52 Amir GARAJEV - 2:3

47:52
    Soči právě vstřelilo branku!
    Další útok domácích a další gól! Spartak nedokázal vyhodit z pásma, Nikolajev našel od mantinelu AMIRA GARAJEVA a ten ranou z otočky a přes obránce dokonale překvapil Danska! Stav je rázem pouze 2:3! Asistence: Arťom Nikolajev.
    47:26 Martin BAKOŠ - 1:3

47:26
    No ale budou si muset dávat pozor, neboť stačil jeden protiútok, pěkná a hlavně přesná kombinace v pásmu a rázem tu bylo sklepnutí MARTINA BAKOŠE za Danska – 1:3! Asistence: Nikita Feoktisov, Vasilij Glotov.

46:44
    Nahození za Tretˇjakovu branku a hosté odjeli střídat. Spartak opravdu nemá kam pospíchat.

45:46
    Trochu uklidnění na ledové ploše, puk pouze létá z jedné strany na tu druhou.

44:28
    Pěkná akce i na druhé straně, na pravý kruh dostal příhru Cyplakov a zkoušel to hned z první. Treťjak se zvládl přemístit a betonem puk vykopl.

43:42
    Miščenko si z modré čáry sjel ke kruhům a zakončoval z první, Dansk byl pozorný a puk vyrazil.

42:57
    Zprava předvedl švih hostující Pettersson, jenže nebyl přesný, puk skončil za brankou Maxima Treťjaka.

41:24
    Spartak těžké chvíle přečkal, už je zase v plném počtu.

40:34
    Tvrdá střela domácích, Dansk měl ale dobrý výhled a zvládl dělovku vyrazit.

Trestné minuty: 6:10

Čtyřicet minut hry je za námi a Spartak to má rozehráno opravdu výborně. Ve druhé třetině byli sice domácí střelecky aktivnější, hosté ale byli v této činnosti úspěšnější a po gólech Ilji Baranova a Ivana Drozdova dokonce donutili trenéry domácích ke změně v brankovišti. Treťjak už neinkasoval a do šaten se tak odešlo za výsledku 0:3. Soči má rozhodně o čem před třetí třetinou přemýšlet.

40:00

39:24
    Ale ne nadlouho, neboť u mantinelu si rozhodčí našel faul hostů a Spartak jde do tří! Dvě minuty za sekání dostal Danila Kvartalnov.

39:18
    Přechod domácího Glotova do útočného pásma byl hodně kostrbatý, docela to vypadalo na postavení mimo hru. Každopádně se pokračuje ve hře.

38:37
    Domácí Janik Jaks dostal dvě minuty za hrubost, hostující Alexandr Chochlačov dokonce 2+2 minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka pro Soči!
    38:37 Bitka v pásmu Soči

38:37
    Máme tu šarvátku u domácí branky, do sebe se pustili Janis Jaks a Alexandr Chochlačov. Lipon se pak po roztržení ještě chvíli strkal s Jevenkem, to už ale rozhodčí bleskově ukončili. Každopádně se bude vylučovat.

37:20
    Spartak ovládá utkání, soupeře prakticky nepouští do nějakého souvislejšího tlaku, či šancí.

36:52
    Přihrávku do levého kruhu dostal Vjačeslav Soloduchin, jeho švih na vzdálenější tyč ale prolétl vedle branky.

35:06
    Střela domácích Garajva byla zablokována už u modré čáry, Spartak se už nadechoval k rychlému brejku, Soči ale tento rodící se výpad zastavilo.

34:42
    Dansk pomohl svým spoluhráčům při rozehrávce u své branky, Spartak jde zase dopředu.

33:17
    Zprava se před brankoviště proháčkoval Pettersson, jeho zakončení z úhlu ale Treťjak pokryl u své tyčky.

32:56
    Na tribunách vládne mrazivá atmosféra, diváci své hráče nikam neženou a nepovzbuzují.

31:06
    Hosté jsou v plném počtu, během oslabení si vypracovali ještě jednu šanci a puk lízl Treťjakovu brankovou konstrukci.

30:45
    Zatím není poznat, kdo hraje přesilovku, neboť i v oslabení je aktivnější Spartak!

29:42
    Domácí obrana nechala Treťjaka napospas akci dva na nikoho, ten se ale při kombinaci roztáhl na brankovišti a zakončení Spartaku vyrazil.

29:06
    Soči bude moci nepříznivý stav korigovat v přesilovce, dvouminutový trest za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal Oleg Jevenko.

28:11
    V brance Soči dochází ke změně, Magnuse Hellberga nahrazuje Maxim Treťjak.
    28:11 Ivan DROZDOV - 0:3

28:11
    Spartak právě vstřelil branku!
    Rychlý protiútok Spartaku a rázem je to už o tři góly! Přihrávku do jízdy dostal IVAN DROZDOV, švihem vystřelil přes obránce a Hellberga překonal, když trefil prostor okolo jeho vyrážečky – 0:3. Asistence: Emil Pettersson, Semjon Ručkin.

27:45
    Akce i na druhé straně, kousek za modrou čárou napřáhl k dělovce Pautov, jenže Dansk měl dobrý výhled a betonem zakročil.

26:30
    Chochlačov dostal dlouhou přihrávku do jízdy, v útočném pásmu však musel přibrzdit a jeho střele scházela razance i přesnost.
    25:01 Ilja BARANOV - 0:2

25:01
    Už je to o dvě branky. Domácí nedokázali ve vlastním pásmu rozehrát, Puk vybojoval Drozdov, Pettersson ještě z prostor u brankoviště neuspěl, ale ILJA BARANOV už ano a po odrazech zblízka doklepl puk za brankovou čáru – 0:2. Ivan Drozdov

24:24
    Rychlý protiútok Spartaku, po přiklepnutí do druhé vlny vytasil golfák Lehterä, jeho rána byla tečována a skončila mimo ledovou plochu.

23:39
    A už je také po přesilovce, Spartak zase hraje v plném počtu.

23:29
    Je to hodně pomalá přesilovka, Spartak nemá žádný problém ji bránit.

22:41
    Puk letí až před Hellberga, bránící čtveřice může v poklidu vystřídat.

22:05
    Snadné překonání modré čáry, domácí Bakoš pak předvedl ostrý švih. Dansk měl dobrý výhled, puk dokázal vyrazit.

21:39
    Vylučuje se na straně Spartaku, dvě minuty za sekání dostal Nikolaj Čebykin.

20:58
    Zavgorodnij zpoza branky přihrával k modré čáře, tvrdá rána ale Danska nepřekvapila.

Trestné minuty: 4:0

První třetina je za námi a my zatím neviděli zrovna strhující zápas. Na obou stranách převažovala opatrnost a obrany dokázaly výpady eliminovat. Přesto jsme se dočkali alespoň jedné branky, tu dal po střele z levého kruhu hostující Alexandr Nikišin a jeho úspěch muselo ještě potvrdit video. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1 a na akčnější okamžiky si musíme počkat do druhé části zápasu.

20:00

19:28
    Hosté honí puk po zadním mantinelu, zatím to na střelu nevypadá...

18:44
    Spartak v postupné rozehrávce, skončilo to ale pouze zakázaným uvolněním. Vše se tak vrací před Danska.

17:46
    Docela se nám na ledě i přitvrzuje, přibývá osobních soubojů, zatím jsou ale oba hlavní rozhodčí v klidu.

16:06
    Gól nedal ani Zavgorodnij, ten se po kličkách dostal k bekhendovému zakončení, Dansk se ale včas přemístil a puk srazil mimo své brankoviště.

15:34
    Z takřka nulového úhlu se snažil Danska překvapit Kirill Peťkov, mířil ale až moc vysoko.

14:42
    Domácí Točickij se po levé straně dostal s pukem za branku, zpětnou přihrávkou hledal Žabrejeva, ten ale pouze promáchl naprázdno.

13:46
    Vstřelená branka hostům ještě více nalila útočné síly a zase se hraje před Hellbergem.
    12:55 Alexandr NIKIŠIN - 0:1

12:55
    Jakmile došlo k přerušení hry, tak se rozhodčí šli přesvědčit k videu a kontrola nebyla dlouhá. Zpomalený záběr ukázal, že střela ALEXANDRA NIKIŠINA z levého kruhu se odrazila od konstrukce za brankovou čárou a to znamená že po jeho gólu je to 0:1! Asistence: Alexandr Chochlačov.

12:55
    Hosté už po Nikišinově střele z levého křídla zvedali své hole na znamení gólu, sudí, který ale stá na úrovni brankové čáry rozpažil.

11:55
    Soči přečkalo i druhé oslabení, zase hraje v plném počtu.

11:26
    Závar před Hellbergem, na něj dorážel zejména Cyplakov, brankář Sočil ale své území uhájil.

10:23
    Ale i úvod druhé přesilovky je stejný, jako u té první, Spartaku se nedaří udržet útočné pásmo.

09:55
    Vylučuje se naopak na straně Soči, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Danila Galeňuk.

09:46
    Zákrok na domácího Rundblada byl hodně hraniční, stažení k ledu ale u sudích prošlo.

08:49
    Je to teď hokej nahoru a dolů, jenže bez jakéhokoliv střeleckého vyjádření.

07:53
    Je po přesilovce, Lipon je na ledě, Soči hraje v plném počtu.

07:43
    Cyplakovovi vůbec nevyšla rozehrávka, jeho pas na modrou čáru byl nepřesný a Spartak se tak sám zbavil útočného pásma.

07:08
    A znova...

06:42
    Puk letí po mantinelu přes všechny čáry až za Danskovu branku, přesilovka zatím Spartaku vůbec nevychází.

05:53
    Už se pískalo a J. C. Lipon dostal dvě minuty za podrážení.

05:28
    Bude se poprvé vylučovat, hosté si dají přesilovku. Zatím ale mají ponechanou výhodu.

04:42
    Neprošel ani Širokov, jeho kličkovaná skončila kousek za modrou u pravého mantinelu.

03:39
    Už to vypadalo, že hostující Ručkin vyšle dopředu dlouhý pas, nakonec ale volil rozehru za vlastní branku.

02:57
    Hosté za modrou útočnou čárou, ale zase bez střely. Soči v úvodu brání opravdu skvěle.

01:47
    Na opačné straně vystřelil z pravého kruhu Zavgorodnij, Dansk na svém brankovišti předvedl jistý zákrok.

00:53
    Spartak v prvním útočném výpadu, za modrou čárou se ale k Hellbergově ohrožení nedostal.

00:01

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.
    Trenér: Andrej Nazarov

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Heed, Nikišin, Ručkin, D. Višněvskij (A), N. Sokolov, J. Jeřábek, Bryncev, Jevenko – Chochlačov, Lehterä (A), Širokov (C) – Drozdov, Emil Pettersson, I. Baranov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Čebykin – Švyrjov, Chafizov, Soloduchin.
    Trenér: Boris Mironov

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Zápas v hale Bolšoj dvorec sporta začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Československá stopa v utkání

Martin Bakoš (SOC) 13 (6+7)
    Jakub Jeřábek (SPM) 7 (3+4)

Hosté jsou tedy na poslední příčce, která zaručuje postup do play off. Naposledy se tým představil ve středu 22.12. doma proti Ufě a ani zde se v šedesáti minutách nerozhodlo. Došlo i na samostatné nájezdy, v šesté sérii rozhodl Cyplakov a Spartak tak vyhrál 3:2. O góly v základní hrací době se postarali Lehterä a Jeřábek.

HK Soči

Domácí tým je v tuto chvíli na nepstupové desáté pozici v Západní konferenci, když nasbíral 39 bodů a na osmý Spartak ztrácí osm bodů, Naposledy se Soči představilo na ledě Viťazu a zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém skórovali domácí a Viťaz vyhrál 3:2. Góly Točického a Petkova tak na výhru nestačily.

Ufa – Soči 5:0
    Nur-Sultan – Soči 5:2
    Soči – Čerepovec 5:4
    Dynamo Moskva – Soči 2:3 pp
    Viťaz – Soči 3:2 pp

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HK Soči a Spartak Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. Bakoš (Feoktistov, Glotov), 48. Garajev (A. Nikolajev) – 13. Nikišin (Chochlačov), 26. I. Baranov (Drozdov), 29. Drozdov (Emil Pettersson, Ručkin)

HK Soči: Hellberg (29. Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov

Diváci: 2 802