KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
HK Soči
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Spartak Moskva
Sobota 25.12.2021, 15:00 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Dobré odpoledne u KHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy HK Soči a Spartak Moskva.

HK Soči

Domácí tým je v tuto chvíli na nepstupové desáté pozici v Západní konferenci, když nasbíral 39 bodů a na osmý Spartak ztrácí osm bodů, Naposledy se Soči představilo na ledě Viťazu a zápas dospěl až do prodloužení, ve kterém skórovali domácí a Viťaz vyhrál 3:2. Góly Točického a Petkova tak na výhru nestačily.

Posledních pět utkání

Ufa – Soči 5:0
    Nur-Sultan – Soči 5:2
    Soči – Čerepovec 5:4
    Dynamo Moskva – Soči 2:3 pp
    Viťaz – Soči 3:2 pp

Hosté jsou tedy na poslední příčce, která zaručuje postup do play off. Naposledy se tým představil ve středu 22.12. doma proti Ufě a ani zde se v šedesáti minutách nerozhodlo. Došlo i na samostatné nájezdy, v šesté sérii rozhodl Cyplakov a Spartak tak vyhrál 3:2. O góly v základní hrací době se postarali Lehterä a Jeřábek.

Jakub Jeřábek (SPM) 7 (3+4)

Zápas v hale Bolšoj dvorec sporta začne v 15:00, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.
    Trenér: Andrej Nazarov

Spartak Moskva: Dansk (Krasikov) – Heed, Nikišin, Ručkin, D. Višněvskij (A), N. Sokolov, J. Jeřábek, Bryncev, Jevenko – Chochlačov, Lehterä (A), Širokov (C) – Drozdov, Emil Pettersson, I. Baranov – M. Cyplakov, D. Kvartalnov, Čebykin – Švyrjov, Chafizov, Soloduchin.
    Trenér: Boris Mironov

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov.

00:01

00:53
    Spartak v prvním útočném výpadu, za modrou čárou se ale k Hellbergově ohrožení nedostal.

01:47
    Na opačné straně vystřelil z pravého kruhu Zavgorodnij, Dansk na svém brankovišti předvedl jistý zákrok.

02:57
    Hosté za modrou útočnou čárou, ale zase bez střely. Soči v úvodu brání opravdu skvěle.

03:39
    Už to vypadalo, že hostující Ručkin vyšle dopředu dlouhý pas, nakonec ale volil rozehru za vlastní branku.

04:42
    Neprošel ani Širokov, jeho kličkovaná skončila kousek za modrou u pravého mantinelu.

05:28
    Bude se poprvé vylučovat, hosté si dají přesilovku. Zatím ale mají ponechanou výhodu.

05:53
    Už se pískalo a J. C. Lipon dostal dvě minuty za podrážení.

06:42
    Puk letí po mantinelu přes všechny čáry až za Danskovu branku, přesilovka zatím Spartaku vůbec nevychází.

07:08
    A znova...

07:43
    Cyplakovovi vůbec nevyšla rozehrávka, jeho pas na modrou čáru byl nepřesný a Spartak se tak sám zbavil útočného pásma.

07:53
    Je po přesilovce, Lipon je na ledě, Soči hraje v plném počtu.

08:49
    Je to teď hokej nahoru a dolů, jenže bez jakéhokoliv střeleckého vyjádření.

09:46
    Zákrok na domácího Rundblada byl hodně hraniční, stažení k ledu ale u sudích prošlo.

09:55
    Vylučuje se naopak na straně Soči, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Danila Galeňuk.

10:23
    Ale i úvod druhé přesilovky je stejný, jako u té první, Spartaku se nedaří udržet útočné pásmo.

11:26
    Závar před Hellbergem, na něj dorážel zejména Cyplakov, brankář Sočil ale své území uhájil.

11:55
    Soči přečkalo i druhé oslabení, zase hraje v plném počtu.

12:55
    Hosté už po Nikišinově střele z levého křídla zvedali své hole na znamení gólu, sudí, který ale stá na úrovni brankové čáry rozpažil.

12:55
    Spartak právě vstřelil branku!
    Jakmile došlo k přerušení hry, tak se rozhodčí šli přesvědčit k videu a kontrola nebyla dlouhá. Zpomalený záběr ukázal, že střela ALEXANDRA NIKIŠINA z levého kruhu se odrazila od konstrukce za brankovou čárou a to znamená že po jeho gólu je to 0:1! Asistence: Alexandr Chochlačov.
    12:55 Alexandr NIKIŠIN - 0:1

13:46
    Vstřelená branka hostům ještě více nalila útočné síly a zase se hraje před Hellbergem.

14:42
    Domácí Točickij se po levé straně dostal s pukem za branku, zpětnou přihrávkou hledal Žabrejeva, ten ale pouze promáchl naprázdno.

15:34
    Z takřka nulového úhlu se snažil Danska překvapit Kirill Peťkov, mířil ale až moc vysoko.

16:06
    Gól nedal ani Zavgorodnij, ten se po kličkách dostal k bekhendovému zakončení, Dansk se ale včas přemístil a puk srazil mimo své brankoviště.

17:46
    Docela se nám na ledě i přitvrzuje, přibývá osobních soubojů, zatím jsou ale oba hlavní rozhodčí v klidu.

18:44
    Spartak v postupné rozehrávce, skončilo to ale pouze zakázaným uvolněním. Vše se tak vrací před Danska.

19:28
    Hosté honí puk po zadním mantinelu, zatím to na střelu nevypadá...

20:00

První třetina je za námi a my zatím neviděli zrovna strhující zápas. Na obou stranách převažovala opatrnost a obrany dokázaly výpady eliminovat. Přesto jsme se dočkali alespoň jedné branky, tu dal po střele z levého kruhu hostující Alexandr Nikišin a jeho úspěch muselo ještě potvrdit video. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:1 a na akčnější okamžiky si musíme počkat do druhé části zápasu.

20:58
    Zavgorodnij zpoza branky přihrával k modré čáře, tvrdá rána ale Danska nepřekvapila.

21:39
    Vylučuje se na straně Spartaku, dvě minuty za sekání dostal Nikolaj Čebykin.

22:05
    Snadné překonání modré čáry, domácí Bakoš pak předvedl ostrý švih. Dansk měl dobrý výhled, puk dokázal vyrazit.

22:41
    Puk letí až před Hellberga, bránící čtveřice může v poklidu vystřídat.

23:29
    Je to hodně pomalá přesilovka, Spartak nemá žádný problém ji bránit.

23:39
    A už je také po přesilovce, Spartak zase hraje v plném počtu.

24:24
    Rychlý protiútok Spartaku, po přiklepnutí do druhé vlny vytasil golfák Lehterä, jeho rána byla tečována a skončila mimo ledovou plochu.

25:01
    Už je to o dvě branky. Domácí nedokázali ve vlastním pásmu rozehrát, Puk vybojoval Drozdov, Pettersson ještě z prostor u brankoviště neuspěl, ale ILJA BARANOV už ano a po odrazech zblízka doklepl puk za brankovou čáru – 0:2. Ivan Drozdov
    25:01 Ilja BARANOV - 0:2

26:30
    Chochlačov dostal dlouhou přihrávku do jízdy, v útočném pásmu však musel přibrzdit a jeho střele scházela razance i přesnost.

27:45
    Akce i na druhé straně, kousek za modrou čárou napřáhl k dělovce Pautov, jenže Dansk měl dobrý výhled a betonem zakročil.

28:11
    Rychlý protiútok Spartaku a rázem je to už o tři góly! Přihrávku do jízdy dostal IVAN DROZDOV, švihem vystřelil přes obránce a Hellberga překonal, když trefil prostor okolo jeho vyrážečky – 0:3. Asistence: Emil Pettersson, Semjon Ručkin.
    28:11 Ivan DROZDOV - 0:3

28:11
    V brance Soči dochází ke změně, Magnuse Hellberga nahrazuje Maxim Treťjak.

29:06
    Soči bude moci nepříznivý stav korigovat v přesilovce, dvouminutový trest za nedovolený zásah do hlavy nebo krku dostal Oleg Jevenko.

29:42
    Domácí obrana nechala Treťjaka napospas akci dva na nikoho, ten se ale při kombinaci roztáhl na brankovišti a zakončení Spartaku vyrazil.

30:45
    Zatím není poznat, kdo hraje přesilovku, neboť i v oslabení je aktivnější Spartak!

31:06
    Hosté jsou v plném počtu, během oslabení si vypracovali ještě jednu šanci a puk lízl Treťjakovu brankovou konstrukci.

32:56
    Na tribunách vládne mrazivá atmosféra, diváci své hráče nikam neženou a nepovzbuzují.

33:17
    Zprava se před brankoviště proháčkoval Pettersson, jeho zakončení z úhlu ale Treťjak pokryl u své tyčky.

34:42
    Dansk pomohl svým spoluhráčům při rozehrávce u své branky, Spartak jde zase dopředu.

35:06
    Střela domácích Garajva byla zablokována už u modré čáry, Spartak se už nadechoval k rychlému brejku, Soči ale tento rodící se výpad zastavilo.

36:52
    Přihrávku do levého kruhu dostal Vjačeslav Soloduchin, jeho švih na vzdálenější tyč ale prolétl vedle branky.

37:20
    Spartak ovládá utkání, soupeře prakticky nepouští do nějakého souvislejšího tlaku, či šancí.

38:37
    Máme tu šarvátku u domácí branky, do sebe se pustili Janis Jaks a Alexandr Chochlačov. Lipon se pak po roztržení ještě chvíli strkal s Jevenkem, to už ale rozhodčí bleskově ukončili. Každopádně se bude vylučovat.
    38:37 Bitka v pásmu Soči

38:37
    Domácí Janik Jaks dostal dvě minuty za hrubost, hostující Alexandr Chochlačov dokonce 2+2 minuty za hrubost. Je tu tak přesilovka pro Soči!

39:18
    Přechod domácího Glotova do útočného pásma byl hodně kostrbatý, docela to vypadalo na postavení mimo hru. Každopádně se pokračuje ve hře.

39:24
    Ale ne nadlouho, neboť u mantinelu si rozhodčí našel faul hostů a Spartak jde do tří! Dvě minuty za sekání dostal Danila Kvartalnov.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a Spartak to má rozehráno opravdu výborně. Ve druhé třetině byli sice domácí střelecky aktivnější, hosté ale byli v této činnosti úspěšnější a po gólech Ilji Baranova a Ivana Drozdova dokonce donutili trenéry domácích ke změně v brankovišti. Treťjak už neinkasoval a do šaten se tak odešlo za výsledku 0:3. Soči má rozhodně o čem před třetí třetinou přemýšlet.

40:34
    Tvrdá střela domácích, Dansk měl ale dobrý výhled a zvládl dělovku vyrazit.

41:24
    Spartak těžké chvíle přečkal, už je zase v plném počtu.

42:57
    Zprava předvedl švih hostující Pettersson, jenže nebyl přesný, puk skončil za brankou Maxima Treťjaka.

43:42
    Miščenko si z modré čáry sjel ke kruhům a zakončoval z první, Dansk byl pozorný a puk vyrazil.

44:28
    Pěkná akce i na druhé straně, na pravý kruh dostal příhru Cyplakov a zkoušel to hned z první. Treťjak se zvládl přemístit a betonem puk vykopl.

45:46
    Trochu uklidnění na ledové ploše, puk pouze létá z jedné strany na tu druhou.

46:44
    Nahození za Tretˇjakovu branku a hosté odjeli střídat. Spartak opravdu nemá kam pospíchat.

47:26
    Soči právě vstřelilo branku!
    No ale budou si muset dávat pozor, neboť stačil jeden protiútok, pěkná a hlavně přesná kombinace v pásmu a rázem tu bylo sklepnutí MARTINA BAKOŠE za Danska – 1:3! Asistence: Nikita Feoktisov, Vasilij Glotov.
    47:26 Martin BAKOŠ - 1:3

47:52
    Další útok domácích a další gól! Spartak nedokázal vyhodit z pásma, Nikolajev našel od mantinelu AMIRA GARAJEVA a ten ranou z otočky a přes obránce dokonale překvapil Danska! Stav je rázem pouze 2:3! Asistence: Arťom Nikolajev.
    47:52 Amir GARAJEV - 2:3

47:52
    Spartak Moskva si po dvou úderech bere oddechový čas!

48:57
    Hosté jsou teď hodně zaskočení, naopak Soči cítí, že zápas není ztracen. A alespoň trochu se nám probudilo i publikum.

49:52
    Po delší době se dopředu dostali i hosté, Kvartalnov ovšem skončil za brankou.

50:28
    Šance Soči, u Danska se najednou zjevil Zavgorodnij, byl ale už moc blízko a nenašel mezírku v gólmanově postoji.

50:35
    O maličkou chvíli ještě vystřelil Jaks, jeho golfák Dansk pokryl a pro jistotu přerušil hru.
    50:35 Jaks Danska nepřekonal

51:06
    Přesilovka pro Spartak Moskva, dvě minuty za podrážení dostal Nikita Feoktisov.

52:01
    Dvě střely z levé strany, Treťjak byl u své tyčky včas a puk srazil za svou branku.

52:58
    Cyplakov se z pravé strany ke střele neodhodlal, raději přihrával na modrou čáru.

53:04
    Další vyloučení na straně Soči, dvě minuty tentokrát dostal Kirill Peťkov, provinil se vysokou holí.

54:27
    Šance domácích v oslabení, náznak přečíslení však skončil pouze nepřesným pokusem. Každopádně to ale bylo další varování pro obranu Spartaku.

55:04
    Přesilovka velice rychle utekla, oba celky jsou již zase v plném počtu.

55:27
    Hra v pěti nám moc dlouho nevydržela, tentokrát se vylučuje na straně Spartaku. Dvě minuty za podrážení dostal Jori Lehterä.

55:52
    Aktivní jsou teď hlavně Bakoš s Jaksem, Dansk se má na svém brankovišti co ohánět...

56:09
    Už je ale po přesilovce, faulu u mantinelu se dopustil právě Janis Jaks a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

57:03
    Pozvolná rozehra Spartaku zpoza vlastní branky, hosté zase nikam nepospíchají.

57:28
    Pěknou kličkovanou předvedl domácí Nikolajev a v pokleku se dokonce dostal ke střele. Trefil ale přesně postoj gólmana Danska!
    57:28 Nikolajev nevyrovnal

57:42
    V další šanci byl Feoktisov, Dansk jeho prudký pokus z levého kruhu skryl mezi chrániči.

58:29
    Hosté zavezli puk za červenou čáru a pouze nahodili před Treťjaka. Soči se stále nemůže dostat k power-play.

59:16
    Domácí tým si bere oddechový čas.

59:16
    I když se vhazuje ve středním pásmu, tak jdou domácí do risku a začíná jejich power-play.

59:39
    Bakoš nabízel přihrávku před brankoviště, zahuštěný prostor však puk před Danska nepustil.

Je dobojováno. Ačkoliv to po dvou třetinách vypadalo docela jasně, tak Spartak ve třetí části polevil, hrál na jistotu a málem se mu to nevyplatilo. Ve 48. minutě totiž Soči dvakrát udeřilo, nejprve po rychlé kombinaci skóroval Martin Bakoš a o malou chvíli později překvapivou střelou Amir Garajev. Další šance už pak ale Zavgorodnij, Jaks, či Nikolajev neproměnili a duel tak skončil výsledkem 2:3. Soči je po této porážce desáté s 39 body, Spartak je sedmý s 49 body.

Utkání sledovalo 2 802 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek dne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (17:33:54)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 48. Bakoš (Feoktistov, Glotov), 48. Garajev (A. Nikolajev) – 13. Nikišin (Chochlačov), 26. I. Baranov (Drozdov), 29. Drozdov (Emil Pettersson, Ručkin)

HK Soči: Hellberg (29. Treťjak) – Jaks, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Baldajev, Zorkin – A. Nikolajev (A), Garajev (A), Peťkov – Žabrejev, Točickij (C), Zavgorodnij – Feoktistov, Glotov, Bakoš – Lipon, Alijev, Gordin – Averšin.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Kuprijanov, Sadovnikov

Diváci: 2 802