Chabarovsk – Petrohrad 3:2 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Novosibirsk – Ufa 3:2 (po pr.)
Barys – Jekatěrinburg 3:2 (2:1 po s.n.) | Kazaň – Magnitogorsk 4:3 (po pr.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 27.12.2021, 13:30 • Ledovyj dvorec sporta, Novosibirsk • KHL

Statistiky zápasu

Střely na bránu 27:25 (9:6, 11:11, 6:8 – 1:0)
    Vhazování 33:26
    Hity 25:21
    Čas v útoku 9:54 – 9:40
    Vyloučení 3:2
    Využití 1:0

Československá stopa

Michal Čajkovský (SIB) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:07 (16:01:03)

V souboji dvou nejlepších obran KHL vítězí hokejisté Novosibirsku po prodloužení, které na domácím ledě zvládli úspěšně potřetí v řadě a znovu si upevnili postupové příčky do play-off, v němž pět let chyběli. Domácí hráli s vervou, tlačili, tvořili hru, ale po chybě Čajkovského před vlastní bránou inkasovali lacino úvodní gól.
    Hned zkraje druhé třetiny se Sibiri podařilo vyrovnat a v přesilovce otočit skóre, za 26 vteřin ovšem Ufa vyrovnala a ve třetí části hry mohla rozhodnout, kdyby domácí nepodržel brankář Krasotkin. Nakonec další akci Olega Li dotáhl Shore a dva body zůstávají na Sibiři. Ovšem i Salavat Julajev může být nakonec spokojen, když bodoval posedmé v řadě.

60:44 Nick SHORE - 3:2

60:44
    Sibir právě vstřelila branku!
    Li sebral ve středním pásmu puk lehkovážně jedoucímu Kadějkinovi a rázem jeli domácí v tandemu sami na brankáře. Šanci, která nešla nedat, proměnil z první přes Metsolův beton NICK SHORE.
    Asistence: Oleg Li.

60:01

Třetí třetina rozhodnutí nepřinesla. Větší šance při opticky vyrovnané hře měl Salavat Julajev, domácí vděčí za bod především výbornému Krasotkinovi. O druhý bonusový bod si to nyní oba soupeři rozdají v prodloužení.

59:19
    Vbrzku mohl na druhé straně rozhodnout z kruhu volný Platt, ránu bez přípravy však neusměrnil.

58:56
    Na levý kruh si najel obloukem Ilja Morozov. Od Olega Li dostal přihrávku, která měla oči, jenže i jeho pokus výborně blokující obrana Ufy odvrací.

57:55
    Koledov vypálil golfový úder, Šmeljov ho tečoval vedle domácí klece.

56:03
    Komarov s napřaženou hokejkou najížděl mezi kruhy, jenže zpětné přihrávky od Šaškova se nedočkal. Spoluhráč střílel z otočky z úhlu sám, opět pouze do obránce.

54:27
    Jeden z hokejistů v bílozeleném zůstal ležet na ledě, rozhodčí však hru pustili a domácí v klidu ujeli do přečíslení 3 na 2. Goluběv nastřelil zprava jen obránce Ufy.

51:54
    Naposledy dnes vystřídají na novosibirském ledě hokejisty čističi ledové plochy.

51:45
    Granlund přiťukl pod sebe Larsenovi, jehož střílená přihrávka končí za novosibirskou bránou.

49:51
    Anton Krasotkin zneškodnil další obrovskou šanci hostů v podobě samostatného nájezdu Nikolaje Kuljomina!

49:20
    Před Šmeljovem zasahuje Krasotkin na čáře vleže i bez hole, nejpilnější z ufimských střelců se stále nemůže prosadit.

47:50
    Nikita Šaškov si objel zleva obránce Zubareva, z těžkého úhlu mu Metsola nenechal prostor k zakončení.

46:31
    Krasotkina vystrašil několikrát tečovaný Naumenkovův pokus z vrcholu kruhu, nakonec se ovšem odráží vedle jeho brány.

45:57
    Předposlední komerční přestávka vyrovnaného mače.

45:10
    Několik útočných vln Sibiřanů se rozbilo o pevnou obranu hostů, oba celky hromadně střídají.

44:35
    Zakázané uvolnění Ufy.

43:44
    Valentin Pjanov z plné jízdy přes obránce střílí do výstroje Juhy Metsoly.

41:53
    Amirov si najel mezi kruhy a po krátké stahovačce mířil švihem do šibenice. Krasotkin nataženou lapačkou jeho pokus vyhmátl.

40:01

Domácím se podařilo v prostřední části hry otočit skóre, když využili svou první přesilovku v zápase, ovšem z vedení se neradovali ani půl minuty, než za Ufu dorovnal skóre Naumenkov. Jisté tedy je, že zápas dnešních soupeřů neskončí pošesté za sebou výsledkem 3:1.

39:20
    Novosibirský obránce Alexejev neudržel kotouč na modré čáře, píská se ofsajd.

38:17
    Morozov pálil po vyhraném vhazování od modré čáry příklepem po ledě, ovšem Juha Metsola na puk dobře viděl a rozklekem ho vyráží.

38:05
    Goluběvův příklep přizvedla teč bránícího hráče Ufy do ochranné sítě.

36:28
    Oleg Li prudce přihrával na Milovzorova, Metsola se rychle přesouval na čáře a musel sebou švihnout zpět, protože kotouč se nečekaně odrazil o brusli bránícího hráče. Nejlepší brankář KHL ho nakonec svou bruslí vykopl ještě před čarou.
    35:02 Michail NAUMENKOV - 2:2

35:02
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí se těšili z vedení jen 26 vteřin. O bleskovou odpověď se totiž postaral MICHAIL NAUMENKOV, který po Kadějkinově zpětné přihrávce krásně vymetl zápěstím z mezikruží horní růžek Krasotkinovy brány.
    Asistence: Alexandr Kadějkin, Nikolaj Kuljomin.
    34:36 Jevgenij ČESALIN - 2:1

34:36
    Když domácí neprostřelili obrannou čtveřici soupeře, rozebrali ji rychlou kombinací a po přihrávce z levého křídla zavěsil z mezikruží JEVGENIJ ČESALIN.
    Asistence: Nick Shore, Michal Čajkovský.

33:47
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Juha Metsola – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

32:44
    Krasotkin dobře viděl na střelu zápěstím Daniila Alalykina a chytá ji do lapačky.

32:28
    Nebezpečné útoky na obou stranách nepřinesly změnu skóre, Litovčenko střílí do brankáře a nakonec se po chybně odpískaném icingu vhazuje ve středovém kruhu.
    31:09 Platt z nájezdu přestřeluje

31:09
    Domácí obrana zapomněla za zády na Geoffa Platta, který dostal puk do jízdy od Stěpana Sannikova, ale naštěstí pro Sibir zakončil samostatný nájezd nad břevno.

30:58
    Dnešní utkání sleduje 3074 diváků.

30:36
    Kuljomin zblízka ve skrumáži neprostřelil dobře postaveného Krasotkina.

29:17
    Vjačeslav Litovčenko se řítil do nájezdu, osekávajícího Panina nechal po prudké brzdě projet kolem, jenže z otočky ze dvou metrů nepropálil Metsolu.

28:51
    Prudká střílená přihrávka přeskočila nataženou hůl Viktora Tichonova před odkrytou bránou Novosibirsku.

27:31
    Kotouč vyletěl přes tvrzené sklo do hlediště, chystá se buly před novosibirskou bránou.

26:50
    Ilja Morozov se nenechal objet Kadějkinem, naopak sám založil protiútok přihrávkou na Milovzorova, jehož švih z mezikruží vyhmátl Metsola lapačkou.

25:44
    Salavat Julajev je aktivnější, ale prožívá to, co Sibir v první třetině. Do soupeře buší zatím marně. Granlundovu ránu z úhlu vyráží Krasotkin.

24:21

23:50
    Ufa vyvinula v přesilovce drtivý tlak, jen Šmeljov se dostal během svého střídání čtyřikrát do palebné pozice, ale domácí se drží skvěle a teď konečně vyhazují.

23:11
    Z mezikruží pálil bez přípravy Šmeljov jen do Krasotkinova betonu.

22:21
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Nikita Korotkov – 2 min., hákování).
    21:04 Valentin PJANOV - 1:1

21:04
    Brzy po změně stran je vyrovnáno. Oleg Li nabruslil do útočného pásma podél levého mantinelu, objel bránu a nevadilo, že trefil jen Metsolův beton. Na správném místě byl VALENTIN
    PJANOV, který úspěšně doráží.
    Asistence: Oleg Li, Vjačeslav Litovčenko.

20:01

V Novosibirsku je znát, že se utkávají dvě nejlepší obrany KHL. První třetina uběhla v rychlém tempu, ale bez výraznějších šancí. Spokojenější jsou hosté, které poslal do vedení Kuljomin po chybě Čajkovského před vlastní bránou.

Střely na bránu 9:6
    Vyloučení 2:1
    Bez využití.

20:00

18:46
    Zakázané uvolnění posouvá hru do pásma Novosibirsku.

17:15
    Metsola vyráží betonem střelu obránce Alanova od modré.

17:02
    Domácí Morozov neudržel skákavý puk na útočné modré čáře. Teprve poté opouští kotouč hrací plochu a po zřídka vídané pasáži 6:06 minuty rozhodčí přerušují hru.

15:15
    Protiútok domácích zakončuje od pravého hrazení do betonu ufimského brankáře Viktor Komarov.

14:40
    Opět se hraje dlouho bez přerušení jako v úvodní pasáži utkání. Hra se přelévá, ani jeden ze soupeřů se nedokáže usadit v útočném pásmu.

12:45
    Čajkovského nahození od modré čáry letí vedle zadní tyče.

10:54
    Domácí jsou v plném počtu a po průniku Rodiona Amirova se bude vhazovat v jejich pásmu.

10:23
    Ukrytou střelu obránce Naumenkova nízko nad ledem vystihl Anton Krasotkin betonem.

9:33
    Přesilovku 4 na 3 hosté nevyužili, pokračuje ještě zbytek klasické početní převahy.

8:54
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Konstantin Alexejev – 2 min., podrážení).
    8:02 Nikolaj KULJOMIN - 0:1

8:02
    Gól jde za Čajkovským, který při hře 4 na 4 vyhazuje před vlastní bránou puk jen do Kadějkinovy brusle. Po šťastném odrazu otevírá skóre bekhendem po ledě zblízka NIKOLAJ KULJOMIN.
    Asistence: Alexandr Kadějkin.

7:33
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Sibir Novosibirsk (Jevgenij Česalin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Pavel Koledov – 2 min., hrubost).

7:32
    Finský brankář Ufy podržel Kudakem nastřelený kotouč před dorážejícím Česalinem, na kterého se poté sesypali ostatní hráči Ufy.

7:02
    Valentin Pjanov potáhl protiútok po pravém křídle a vypálil golfákem pod břevno. Metsola vystihl jeho dělovku ramenem.

6:15
    Vladislav Kartajev z protiútoku míří do Krasotkinovy lapačky, je tu čas na první komerční pauzu.

4:21
    Až skoro v polovině páté minuty pískají rozhodčí první přerušení hry. Sergej Šmeljov vyzkoušel Krasotkina po ledě z mezikruží a novosibirský brankář podržel kotouč pod lapačkou.

3:00
    Tři minuty od úvodního buly uběhly bez přerušení a také bez přímé střelby.

1:44
    Domácí brankář Krasotkin odpálil nahozený kotouč holí až do středního pásma, kde ho Setdikov nabídl Goluběvovi a jeho rána z dálky se tříští o zadní mantinel.

0:01

Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, Alexejev, Morozov, Kudako, Alanov, Čajkovský, Jefremov, Ovčinnikov – Li, Shore, Litovčenko – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Česalin, Setdikov, Goluběv – Korotkov, Komarov, Šaškov.
    Trenér: Martěmjanov.

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Panin, Larsen, Naumenkov, Koledov, Antipin, Chafizullin, Birjukov, Zubarev – Granlund, Alalykin, Tichonov – Kadějkin, Kuljomin, Šmeljov – Amirov, Baškirov, Pustozjorov – Sannikov, Platt, Kartajev.
    Trenér: Lämsä.

Rozhodčí: Lavrenťjev, Běljajev – Kanifadin, Stroganov.

Ufa – Novosibirsk 1:3.
    Až v posledním zmíněném duelu, zatím jediném v letošním ročníku, tedy Sibir prolomila kuriózní sérii totožných porážek.

Baškirský klub se silným finským vlivem patří letos k širší špičce KHL, na Východě je třetí o skóre před Kazaní a inkasoval nejméně gólů v celé lize, ještě o pět méně než Novosibirsk. Předevčírem Ufa doma porazila Jekatěrinburg 4:2 a byl to šestý zápas s bodovým ziskem v řadě.

Kanadské bodování:
    Markus Granlund 8+25
    Sakari Manninen 19+13
    Alexandr Kadějkin 11+16

Sibir Novosibirsk
    Domácí míří po pětileté přestávce do play-off. Na šestém místě Východní konference mají vybudovaný devítibodový polštář na devátý Jekatěrinburg. Z aktuální postupové šestnáctky klubů jsou Sibiřané jediní, kteří ještě nenastříleli sto gólů. Pyšní se ovšem druhou nejpevnější obranou KHL.
    Doma hrají pátý zápas v řadě, ale ještě nedokázali zvítězit v základní hrací době. Po prohře s Čeljabinskem a dvou vyhraných prodlouženích podlehli v sobotu těsně 3:4 silnému Petrohradu.

Nick Shore 8+13
    Valentin Pjanov 8+11
    Trevor Murphy 6+13

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Karel Jedlička

Branky a nahrávky: 22. Pjanov (O. Li, Litovčenko), 35. Česalin (N. Shore, Čajkovský), 61. N. Shore (O. Li) – 9. N. Kuljomin (Kadějkin), 36. Naumenkov (Kadějkin, N. Kuljomin)

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, K. Alexejev, Ilja Morozov, Kudako, J. Alanov, Čajkovský – O. Li, N. Shore, Litovčenko – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Česalin (C), Setdikov, Goluběv – N. Korotkov, V. Komarov, Nikita Šaškov.
    Trenér: Martěmjanov

Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Panin (C), P. Larsen, Naumenkov, Koledov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – Markus Granlund, Alalykin, V. Tichonov – Kadějkin, N. Kuljomin, Šmeljov – R. Amirov, Baškirov, Pustozjorov – Sannikov, Platt, Kartajev.
    Trenér: Lämsä

Rozhodčí: Lavrenťjev, Běljajev – Kanifadin, Stroganov