Lazio – Bologna 3:0 (kon.) | Neapol – Inter 1:1 (kon.) | Turín – Venezia 1:2 (kon.)
S. S. Lazio
3:0 (1:0)
Bologna FC
Sobota 12.02.2022, 15:00 • Stadio Olimpico, Řím • Italská Serie A • 25. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:56:47)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:16.

Je konec. Lazio zvítězilo nad Bolognou pohodlně 3:0. Už ve 13. minutě šli domácí do vedení, když se k pokutovému kopu postavil Immobile a bez problémů ji proměnil. Následně byli domácí lepším celkem, ale žádnou větší možnost ke skórování jsme neviděli. Do druhé půle domácí vstoupili rovněž aktivněji a v 53. minutě je poslal do dvoubrankového vedení Mattia Zaccagni. V 63. minutě se Mattia Zaccagni prosadil také podruhé a bylo to 3:0. V 73. minutě se Anderson dostal ke střele, ale tu hostující gólman vyrazil.

90+4

90+3
    Denso Kasius se snažil prodrat po pravé straně, ale tam místo nebylo.

90+2
    Útočný faul Bologně zastavil celou akci.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

89
    Domácí kontrolují konec zápasu bez problémů.

87
    Nyní už se opět pokračuje a Lazio dohraje zápas v deseti, protože už nemůže vystřídat.

85
    Nyní má domácí hráč Manuel Lazzari zdravotní problémy a je ošetřován.

84
    Další špatný nákop Bologně a míč se tak dostal znovu jen do rukou brankáře Strakoše.

82
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Sergej Milinković-Savić, přichází Toma Bašić.

81
    Bologna je opět pod velkým tlakem římského celku.

80
    Střela domácího hráče zpoza vápna letěla pouze vedle brány soupeře.

79
    Znovu se Lazio dostalo dopředu středem hrací plochy, ale nakonec z toho byla špatná přihrávka.

78
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Patric, přichází Stefan Radu.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Raúl Moro.
    Střídání v týmu Bologna FC: ze hřiště odchází Aaron Hickey, přichází Emanuel Vignato.

75
    Další nepřesný centr z kopačky hostujícího hráče končí jen u brankáře Strakoši.

73
    Následný centr ale nabídl pouze rychlý brejk Bologni, ovšem střela Barrowa zpoza vápna letěla vedle.

72
    Posléze přišlo zakončení z pravé strany vápna od Felipe Andersona, ale Łukasz Skorupski předvedl skvělý zákrok!

Michal Raška

Branky: 13. Immobile (pen.), 53. Zaccagni (Luis Alberto), 63. Zaccagni (Lazzari)

Karty:   40. Luis Alberto (LAZ), 59. Lucas Leiva (LAZ) – 20. Svanberg (BLG), 45. Medel (BLG)

S. S. Lazio: Strakoša – Lazzari, Luiz Felipe, Patric (78. S. Radu), Marušić – S. Milinković-Savić (82. Bašić), Lucas Leiva (66. Cataldi), Luis Alberto – Pedro, Immobile (66. Felipe Anderson), Zaccagni (78. Moro).
    Náhradníci: Adamonis, Reina – A. Anderson, Felipe Anderson, Romero, Bašić, Hysaj, Moro, Cataldi, S. Radu, Kamenović.

Trenér: Maurizio Sarri

Bologna FC: Skorupski – Soumaoro (58. Bonifazi), Medel, Theate – Hickey (78. Vignato), Svanberg, J. Schouten (66. Aebischer), Dijks (46. Kasius) – R. Soriano (46. Musa Barrow) – Orsolini, Arnautović.
    Náhradníci: F. Bardi, Molla – Musa Barrow, Bonifazi, Vignato, Kasius, Aebischer, Viola, N. Sansone, Binks, Mbaye.

Trenér: Siniša Mihajlović

Rozhodčí: Piccinini – Bottegoni, Zingarelli