Saint-Étienne – Méty 1:0 (kon.) | Bordeaux – Troyes 0:2 (kon.) | Nantes – Montpellier 2:0 (kon.)
Remeš – Štrasburk 1:1 (kon.) | Rennes – Angers 2:0 (kon.) | Lille – Clermont Foot 4:0 (kon.)
Marseille – Monaco 0:1 (kon.)
Girondins Bordeaux
0:2 (0:1)
ESTAC Troyes
Neděle 06.03.2022, 15:00 • Matmut Atlantique, Bordeaux • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 27. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše! Loučím se s vámi a přeji vám hezký zbytek dnešního dne! (17:01:26)

Velmi vypjatý souboj z chvostu tabulky Ligue 1 končí lépe pro Troyes. Hosté šli do vedení v prvním poločase po chybě brankáře Poussina při pokutovém kopu. Bordeaux ve druhém poločase dominovalo, ale nedokázalo si vypracovat větší příležitost. Naopak hosté se dostali druhé penaltě, kterou proměnili. V velmi vypjatém závěru pak bylo k vidění několik zbytečných zákroků, po kterých rozhodčí rozdával karty.

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 18:15.

90+8

90+7
    Domácí měli k dispozici velkou příležitost na snížení na rozdíl jedné branky, ale jeden z útočníků Bordeaux byl ve vápně načapán v ofsajdovém postavení.

90+6
    Vůbec žádné nebezpečí nepřinesl centr do vápna Troyes. Gallon si sebral míč pohodlně ze vzduchu a hráči Troyes už nejspíše dohrají utkání bez větších problémů.

90+5
    Bordeaux se dostane po sraženém míči k rohovému kopu, míč si u rohového praporku staví Niang.

90+4
    Žlutou kartu dostává Rémi Oudin (Girondins Bordeaux FC).

90+4
    A další úplně nesmyslný zákrok ve středu pole. Žlutou kartu nyní dostane naopak jeden z domácích hráčů.

90+3
    Střídání v týmu ESTAC Troyes: ze hřiště odchází Xavier Chavalerin, přichází Derek Mazou-Sacko.

90+3
    Velmi vyostřený závěr utkání korunuje Koné, který nesmyslně zajel na polovině do protihráče a opustí tak předčasně hrací plochu.

90+2
    Červenou kartu dostává Youssouf Koné (ESTAC Troyes).

90+2
    Domácí fotbalisté získávají autové vhazování na polovině hrací plochy, ale zdá se, že dnes vyjdou z tohoto utkání bez bodů. Hosté skvěle brání a navíc vedou o dvě branky.

90+1
    Rozhodčí v druhém poločase nastavuje šest minut nad rámec základní hrací doby!

89
    Vyhrocený závěr utkání, Koné po střetu zůstává ležet na zemi a na hřiště opět musí zamířit ošetřovatele.

87
    Žlutou kartu dostává Gaëtan Poussin (Girondins Bordeaux FC).
    87. Lebogang MOTHIBA - 0:2

87
    Troyes právě vstřelilo branku!
    Troyes navyšuje své vedení! Druhou penaltu v utkání proměňuje LEBO MOTHIBA, který střelou k levé tyči nedal Poussinovi mnoho šancí. Domácí brankář sice vystihl stranu, ale neměl nárok vytěsnit balón z prostoru tří tyčí.