Petržalka – Šamorín 1:2 (kon.) | Rača – Dolný Kubín 0:2 (kon.) | Žilina B – Humenné 0:1 (kon.)
FC Petržalka
1:2 (0:1)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Neděle 18.09.2022, 10:30 • Štadión FC Petržalka • MONACObet liga • 10. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zápasu 10. kola II. futbalovej ligy medzi FC Petržalka a FC ŠTK 1914 Šamorín.

Stretnutie sa začne o 10:30.

Petržalka sa nenachádza v ideálnom rozložení. Z ostatných piatich duelov vyhrala len raz, mimo toho dvakrát remizovala. Stalo sa tak naposledy aj na ihrisku Humenného po výsledku 1:1. Pred nedeľou spadli domáci na štrnáste miesto s deviatimi bodmi a skóre 12:14.

Rovnako výsledky Šamorína sú ako na hojdačke. Výhra, prehra, výhra a minulú nedeľu prekvapivá porážka na pôde posledného Dolného Kubína 0:2. FC ŠTK sa však v prípade triumfu v Bratislave môže vyšvihnúť na pozíciu číslo dva. Teraz sú Šamorínčania na šiestej priečke so šestnástimi bodmi a skóre 16:14.

Úvodné zostavy:

FC Petržalka: Sokol – Kuník, Privrel, Stašík, Kohút, Bobrovský, Obročník, Lásik (C), Brigant, Sliacky, Harba
    Náhradníci: Krížik – Tóth, Kozák, Petrišák, Pittner, Štefanec, Spáčil, Riznič, Tomovič
    Tréner: Ján Haspra

FC ŠTK 1914 Šamorín: Gyurákovics – Marič-Bjekič (C), M. Szolgai, Leginus, Szabó, Csóka, Kachút, Yarosh, Bahi, Bögi, Badjie
    Náhradníci: Lukáč – Dobranskij, Lehotský, Pančík, Ferleťák, Demjanovič, Szalma, Owusu, B. Szolgai
    Tréner: Michal Kuruc

Rozhodca: Boris Marhefka – Simeon Vass, Michal Železňák.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Výkop patril hosťom, ale boli to domáci, ktorí zakončili ako prví. Harba hlavou nemieril úplne presne.

2
    Zaútočili aj Šamorínčania, lenže do šestnástky sa nedostali. Badjie vzápätí fauloval.

3
    Petržalka aktuálne bez lopty. Bude zaujímavé sledovať, ako sa hostia vysporiadajú s umelou trávou.

4
    Máté Szolgai dostal hokejový strom od Obročníka, ktorý sa mu okamžite ospravedlňuje.

6
    Lásik si chcel naraziť loptu s Harbom na hranici pokutového územia, k spätnej prihrávke sa už nedostal.

8
    Ďalší Obročníkov nedovolený zákrok po odvrátenom centri Briganta. Petržalka aktívnejšia, ale strelu si nevypracovala.

9
    Harba sa otáčal za loptou pred malým vápnom, neodhadol totiž jej smer.

10
    Nasledovala kontra, Leginus roztancoval Stašíka. Koncovka z uhla míňa pravú žrď, aby nakoniec skončila v aute.

11
    Domáci sa s rozohrávkou neponáhľajú, prihrávajú si najmä stopéri a záložníci. FC ŠTK skúša vysoký pressing.

12
    Sliacky našiel Lásika, kapitán Petržalky posielal loptu pred bránu. Gyurákovics zákrokom vyráža na roh.

13
    Nákop na prednú žrď, kde si naskakoval Privrel. Hlavička z piatich metrov míňa Sokolovu svätyňu!

14
    Leginus sa presunul z pravého krídla na ľavé. Veľmi to nepomohlo, píska sa ofsajd.

15
    Otváraciu štvrťhodinu uzavrela Obročníkova rana z dvadsiatich metrov. Ľavačka urasteného záložníka letela dva metre nad.

17
    Čistá palubná pozícia pre Lásika, zakončenie zo štrnástich metrov po zemi skončilo v náručí gólmana. Takéto šance ale musia domáci premieňať.

18
    Žltá karta, prvá v zápase. Vidí ju Ferenc Bögi po zákroku na Sliackeho. Pred nami štandardka z pravej strany.

19
    Neviem, či to mal byť signál, alebo sa to Sliackemu takto nepodarilo. Center nemal ani potrebnú výšku, ani potrebnú silu. Lopta takmer nedoletela ani do šestnástky.

20
    Kontra rýchlonohého Leginusa po pravom krídle. Šikovný futbalista volil prihrávku doľava, kde bežal Szabó. Chýbal azda krok a bola by z toho príležitosť do polodkrytej brány.

21
    Náznaky možností tu sú, chce to "iba" spresniť finálnu fázu.

22
    Podobná pozícia pre Petržalku ako pred tromi minútami. Vtedy centroval do ohňa Sliacky, teraz to bude Lásik.

23
    Bahi pozorný, no loptu do bezpečia úplne neodvrátil. Rohový kop pre domácich.

23
    Ani tento Sliackeho center nebol presný. Asi by to chcelo zmeniť exekútora štandardiek.

25
    Šamorín sa po dlhšom čase usadil na polovici súpera, pričom bude môcť rozohrať voľný kop.

26
    Bögi nakrátko rozohral na Szolgaia. Koncovka z 24 metrov skončila nielen nad brvnom, ale aj nad ochranným pletivom za bránou Sokola.

27
    Harba s Lásikom v nábehu, v postavení mimo hry druhý menovaný.

27
    Csóka pálil z prvej a takmer z nulového uhla, roh pre hostí. S miernymi zdravotnými problémami Leginus.

28
    Lopta už ďaleko od pokutového územia Petržalky, tá však musí naďalej odolávať tlaku.

29
    Cez Kuníka a Bobrovského sa guľaté teleso dostalo až k Privrelovi so Stašíkom. Postupná rozohrávka domácich.

30
    Lásik sa rozčuľuje, ale Boris Marhefka je neoblomný. Hlavný arbiter videl faul na Bögiho.

31
    Malá boľačka na ruke faulovaného hráča, nie je to však nič vážne.

33
    Úlohy sa vymenili, faulovaný bol Lásik. V najbližších sekundách sa uskutoční ďalší priamy kop Sliackeho.

34
    Nie, nie, takto to nejde. Väčšie nepríjemnosti narobil Obročníkov náprah po zemi. Gyurákovics sa musel natiahnuť a loptu vytesniť na roh.

35
    Defenzíva FC ŠTK bez najmenších zaváhaní odvracia centre protivníka. Škoda, že sa jej nedarí založiť presnejšie protiútoky.

36
    Šamorín dáva gól! Laxnosť domácej obrany, MÁTÉ SZOLGAI dostal priveľa miesta pred šestnástkou a strelou pod brvno prekonáva Sokola! Svedomie si môžu spytovať Bobrovský a Stašík, ktorí mohli Szolgaia dostúpiť.
    36. M. SZOLGAI - 0:1

38
    Matúš Kuník držiteľom druhej žltej karty duelu po zákroku na Bögiho.

39
    Druhý gól v krátkom časovom slede hostia nepridali, nákop pred malé vápno odvrátený.

40
    Petržalčania otrasení po inkasovanom góle. Lásik fauluje Szabóa.

41
    Znovu podobná situácia ako pred piatimi minútami. Viac z uhla, ale koncovka z dvadsiatich metrov od Szolgaia preverila Sokola!

41
    Trochu frustrácie domáceho kapitána. Lásik vidí žltú kartu po zbytočnom dohraní Badjieho.

42
    Šamorín pánom na ihrisku, s čím Michal Kuruc môže byť spokojný.

43
    Prestávka padne Petržalke jednoznačne vhod. Pred ňou sú ale ešte tri minúty, počas ktorých domáci nemôžu inkasovať.

45
    Csóka sa previnil proti pravidlám, ľavý kraj Petržalky rýchlo rozohral... Veľmi nepresne.

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Pomerne opatrný futbal s minimom šancí osviežil zásah Szolgaia z 36. minúty. Od tohto momentu Petržalka bez ofenzívneho nádychu, Šamorín na koni. S prestávkou a novými pokynmi sa však všetko môže zmeniť.

Druhý polčas sa začne približne o 11:31.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FC Petržalka:
    z ihriska odchádza Filip Bobrovský, prichádza Šimon Štefanec,
    z ihriska odchádza Tomáš Brigant, prichádza Branislav Spáčil.

47
    Spáčil už po prvej minúte na ihrisku v šanci. Strela z uhla, znegoval ju Bahi na rohový kop.

48
    Bahi aj Badjie zostávajú ležať na trávniku. Horšie je na tom prvý menovaný, ktorý musí byť aj ošetrovaný.

48
    Výrazne lepší center Sliackeho našiel Spáčila. Lopta sa odrážala na malom vápne, za chrbát Gyurákovicsa sa však nedostala!

49
    Petržalčania po prestávke na nič nečakali a vrhli sa po súperovi hlava-nehlava. Stále im chýba trochu šťastia pri koncovke.

51
    Kohút pri plnení defenzívnych povinností faulovaný. Rýchla rozohrávka, následne ponechaná výhoda. Celú akciu uzavrel Obročník, jeho pokus bol zrazený.

52
    Parádne striedanie. Spáčil robí neplechu hosťom, jeho ľavačku z deviatich metrov musel Gyurákovics boxovať pred seba!

53
    Badjie odzbrojený na vlastnej polovici. Bleskový protiútok, Obročník už nenašiel spoluhráča pred bránou. Štefancova strela o dvadsať sekúnd neskôr nebola dostatočne razantná.

53
    Petržalka dala gól! BRANISLAV SPÁČIL parádnym žolíkom z lavičky! Fantastická dlhá lopta od Lásika, Spáčil následne vycvičil Yarosha i Bahiho. Striedajúci hráč si posunul loptu na os ihriska a do protipohybu brankára vyrovnáva na 1:1!
    53. Branislav SPÁČIL - 1:1

55
    Mohlo to byť veselšie, avšak Harbov prienik nebol ideálne ukončený. Urastený útočník sa po súboji len ťažko zdvíha z trávnika.

56
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín:
    z ihriska odchádza Mykola Yarosh, prichádza Juraj Pančík.

57
    Po zákroku Badjieho do tváre Obročníka zahrávali domáci štandardku. Nákop to nebol zlý, lenže Petržalčania si akoby nerozumeli a pri nábehu zaspali.

58
    Bögi napálený do mužských partií od Spáčila. Bola to riadna delovka, hosťujúci záložník to musí predýchať.

60
    Kohútov center si to namieril len vedľa brány. Tempo duelu sa v ostatných okamihoch mierne upokojilo.

61
    Otvorený priestor pre Sliackeho na ľavej strane. Prienik na jednotku, prihrávka na Harbu, ktorý si pýtal faul od Badjieho. Rozhodca mlčí, aby vzápätí ukázal na rozohrávku z malého vápna Gyurákovicsa.

62
    Leginus skúšal prelobovať Sokola zo šestnástich metrov, prekvapenie sa nekoná.

63
    Šamorín s rohovým kopom a pretiahnutým centrom. Bahi zachytil loptu v hre.

65
    Operácia po ľavom krídle sa skončila načasovaným zákrokom defenzívneho hráča hostí. Je po šanci.

66
    z ihriska odchádza Viktor Sliacky, prichádza Matej Riznič.

67
    Čakáme na to, kto sa chytí kormidla. Stretnutie je maximálne otvorené, stať sa môže hocičo.

68
    Na úvod to vyzeralo nádejne, vo finále Spáčilov center bránu neohrozil.

69
    Vysoká lopta z ľavej strany, Gyurákovics zasahuje bez najmenších problémov.

70
    Dnešné stretnutie sleduje 375 divákov.

71
    Harba premrhal ideálnu možnosť na zakončenie. Pančík si svoju robotu urobil a poslal loptu za postrannú čiaru.

72
    Leginus podľa hlavného arbitra faulovaný nebol, Lásik mohol vysunúť Spáčila. Myšlienka sa skončila neúspechom.

73
    z ihriska odchádza Máté Szolgai, prichádza Dmytro Dobranskij.

74
    S pribúdajúcim časom sa nám hra otvára. Menej ako dvadsať minút do konca.

75
    Riznič nenašiel Lásika v šestnástke, podobne neuspela ani dvojička Šamorínčanov.

76
    z ihriska odchádza Michal Obročník, prichádza Timotej Tóth.

78
    Na chvíľu sa zdalo, že sa Štefanec zamotal do vlastných kľučiek. O prihrávku sa hlásil Lásik, aj so šťastím sa ale Štefanec dostal k strele. Gyurákovics drží hostí nad vodou.

79
    Petržalka sa prebíja do pokutového územia ľahšie, no nedokáže presnejšie zamieriť. Šamorín až na jeden či dva momenty horším celkom po zmene strán.

80
    Výborná robota Rizniča pri postrannej čiare, avšak čo z toho, keď 18-ročný futbalista si nemá s kým prihrať.

81
    Radšej na istotu boxuje Lásikov center gólman FC ŠTK. Začala sa nám záverečná desaťminútovka.

82
    Prudká prihrávka Spáčila sa končí mimo brány hostí. Nábeh trojice Petržalčanov nebol dostatočný.

83
    z ihriska odchádza Haris Harba, prichádza Filip Tomovič.

84
    Domáci touto zmenou dostriedali, Šamorín pošle do hry čoskoro dvoch nových borcov.

85
    z ihriska odchádza Bálint Csóka, prichádza Ján Ferleťák,
    z ihriska odchádza Lukáš Leginus, prichádza Bright Owusu.

86
    Rozvinutý atak domáceho mužstva sa končí mimo ihriska. Ako posledný sa lopty dotkol hosťujúci zadák, uvidíme roh.

87
    Štefanec vymyslel presný center, Spáčil hlavičkoval tesne nad!

88
    Kuník to asi takto chcel, nebol to vôbec márny pokus. Zakončenie z tridsiatich metrov od postrannej čiary skončilo na hornej sieti.

89
    Šamorín dáva gól! Zásah do čierneho minútu pred koncom riadneho hracieho času. JÁN FERLEŤÁK sa uvoľnil meter pred malým vápnom, kde sa výskokom dostal do gólovej hlavičky. Pochváliť musíme center Szabóa z ľavej strany.
    89. Ján FERLEŤÁK - 1:2

90
    Ján Ferleťák obdržal žltú kartu za oslavu svojho gólu bez dresu.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90+2
    Hrá sa ďaleko od brány Gyurákovicsa, hostia to robia parádne.

90+2
    Szabó síce o loptu prišiel, ale získal cenné sekundy pre svoj tím.

90+3
    Nachádzame sa v tretej nadstavenej minúte. Petržalka síce na ofenzívnej polovici, no len sa prizerá vhadzovaniu súpera.

90+3

Už sa zdalo, že sa duel skončí remízou, keď gólovou hlavičkou rozhodol striedajúci Ferleťák. Petržalka doma prehrala so Šamorínom 1:2, hoci bola v druhom polčase lepším mužstvom.

Hostia sa vďaka trom bodom posúvajú na druhé miesto, domáci padajú na predposlednú pätnástu pozíciu. (12:21:34)