Banská Bystrica – HC Slovan 0:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 4:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:3 (kon.) | Košice – Nitra 4:0 (kon.) | Poprad – Prešov 3:0 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HK Nitra
sk Neděle 30.10.2022, 17:00 • Crow Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Z tohto stretnutia je to všetko, ďakujem za pozornosť. (19:27:49)

Košičania dnes Nitru absolútne vygumovali a pripísali si prvé čisté konto v sezóne, hostia naopak neskórovali vôbec prvýkrát v tomto ročníku. Môžu si za to sami, v zápase strávili v početnej nevýhode neuveriteľných dvadsať minút.

60:00

59:37
    Zápas sa už iba dohráva, Nitra sa nedokáže prepracovať k bránke domácich.

58:22
    Švarný to vyskúšal od modrej čiary, Riečického však neprekvapil. Ten je čím ďalej, tým bližšie k čistému kontu.

57:01
    Poriadna rana od hostí prišla z pravého krídla, Riečický ale zasiahol včas.

56:19
    Chovanov nástrel mal nájsť hokejku Bartánusa či Tybora, no ani jeden z Košičanov na puk nedosiahol.

55:38
    Tvrdoň si dobre prikryl puk a z ľavého krídla prihrával pred bránku, Pekarčík bol ale v podčíslení.

55:09
    Zakázaným uvoľnením sa oslobodili Košičania, akciu chcel dlhým pukom založiť Campbell.

53:20
    Vhadzovať sa bude pred Honzíkom.

52:00
    Neuveriteľné, ďalšia košická presilovka. Nitrania si za extrémnu nedisciplinovanosť iný výsledok ani nezaslúžia.

51:59
    Vylúčenie v tíme HK Nitra:
    Bradley Morrison – 2 min., hákovanie.

51:34
    Nitra prežila ďalšie oslabenie, Košičania si okrem striel Leskinena a Jääskeläinena nevypracovali žiadnu ďalšiu šancu.

50:17
    Ďalšia rana z hokejky Jääskeläinena, fínsky útočník bol ale nepresný.

49:46
    Leskinen spomedzi kruhov pálil úplne voľný, puk vyrazil Honzík. Nitriansky gólman bol úspešný aj pri dorážke Campbella.

49:34
    hráčska lavica – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Juraj Pekarčík.

49:01
    Bartánus chcel vrátiť požičané Tyborovi, v prakticky identickej akcii ako pri prvom góle stretnutia však prihral nepresne.

48:30
    Southorn výborným obranným zákrokom zneškodnil hosťom zakončiť.

48:08
    Leskinen si stiahol puk z ľavého krídla na os klziska, strelu ale namieril iba do Honzíka.

47:20
    Krivošík skúsene vyhodil puk z obrannej tretiny, nejedná sa ani o zakázané uvoľnenie.

46:23
    Chovan mieril z ľavej strany nepresne, trafil vedľa bránky.

45:35
    Nitrania sa snažili usadiť v útočnom pásme, defenzívna hra Košíc dnes ale pôsobí famózne.

43:53
    Linet sa efektne obtočil okolo brániaceho hokejistu Nitry, zakončenie bekhendom ale nemalo razanciu.

43:28
    Campbell gól nedal, jeho ranu pokryl Honzík.

42:28
    Filip Krivošík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

41:58
    Tím HC Košice dal gól!
    Domáci prežili oslabenie a okamžite udreli! JOONA JÄÄSKELÄINEN prudko zabrzdil pred Švarným a prepálil Honzíka. 4:0. Bez asistencie.

41:20
    Okrem rozhodcu, ktorý má už po technických problémov opravenú korčuľu je späť na ľade aj Košičan Patrik Rogoň.

40:43
    Honzík mierne zaváhal za vlastnou bránkou s pukom na hokejke, pomohli mu však jeho spoluhráči.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Tretia tretina sa začne zhruba o 18:45.

Druhá časť hry bola na príležitosti chudobnejšia, paradoxne však priniesla o jeden gól viac ako tá prvá. Autormi gólov boli Jääskeläinen a Campbell, oba góly padli v presilovkách. Košičania majú dnešnú úlohu značne uľahčenú, NItrania totiž zbierajú jedno vylúčenie za druhým, v druhej tretine hrali až šesť oslaboviek. Na druhej strane, tretiu tretinu začnú v početnej výhode.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:55
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Ville Leskinen – 2 min., krosček.

39:33
    Ďalšia premárnená tutovka! Chovan nestrieľal na úplne prázdnu bránku.

39:04
    Jääskeläinen dostal puk priamo pred bránku, priestor troch žrdí Honzíka však tesne minul. Obrovská šanca zahodená.

38:12
    Tybor prudkým pukom hľadal Lineta, našťastie pre hostí sa jednalo o nepresnú prihrávku.

37:43
    Macoy Erkamps – 2 min., podrazenie.

37:14
    Bartánus hľadal pred odkrytou bránkou voľného Tybora, v poslednej chvíli zasiahol Gajdoš.

36:55
    Vhadzovanie v strednom pásme sa bude opakovať, proti pravidlám sa previnil Bajtek.

36:55
    V hre sa bude pokračovať po drobnom prerušení, jednému z rozhodcov sa totiž rozpadla korčuľa.

35:02
    Tretina číslo dva ostáva verná malému počtu šancí, aj táto presilovka je na ne poriadne chudobná.

34:11
    Črtala sa nádejná akcia Košíc, Campbell však vnikol do útočného pásma príliš skoro. Ofsajd.

33:45
    Sýkora šikovne vyhodil puk z obranného pásma a výrazne pomohol svojmu tímu.

33:26
    Ivan Švarný – 2 min., podrazenie.

31:47
    Puk z pravej strany doputoval bližšie k bránke, kde bol voľný JOONA JÄÄSKELÄINEN, ktorý nezaváhal. 3:0. Asistencie Colin Campbell a Michal Chovan.

30:44
    Marek Tvrdoň – 2 min., nedovolené bránenie.

29:32
    Druhá tretina zatiaľ na gólové príležitosti chudobnejšia, Nitrania momentálne kombinujú s pukom vo vlastnom obrannom pásme.

28:39
    Presilovka Košíc zatiaľ bez výraznejšej šance. Pokusy prichádzajú zväčša od modrej čiary, mieria ale mimo bránku.

27:24
    František Gajdoš – 2 min., krosček.

27:03
    Tlak domácich v presilovej hre sa postupne stupňoval, gólman Honzík bol napokon bezmocný proti dorážke z ľavej strany z hokejky COLINA CAMPBELLA. 2:0. Asistencie Joona Jääskeläinen a Jordon Southorn.

25:49
    Jääskeläinen strieľal spomedzi kruhov, jednalo sa však o veľmi nevydarený pokus.

25:32
    Branislav Mezei – 2 min., hrubosť.

25:00
    Cody Donaghey – 2 min., podrazenie.

24:23
    Nitranom nevyšlo striedanie a vpred sa mohol rútiť košický Jääskeläinen. Nanešťastie pre domácich, pískal sa ofsajd.

22:50
    Zranenie hlási domáci Patrik Rogoň, v zápase nebude môcť pokračovať. Po vylúčenom Slovákovi už teda odišiel aj ďalší košický útočník.

22:50
    Domáci zvládli päťminútové oslabenie.

21:45
    Donaghey vypálil, Riečický bol však na mieste včas.

20:59
    Košičania sa stále bránia, Nitrania majú veľký problém vytvárať si gólové príležitosti.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

Prvú tretinu nezačali hostia najhoršie, iniciatívu ale postupne prebrali Košičania. Vyústením bol otvárací gól z hokejky Bartánusa, ktorému predchádzala strata puku od Krivošíka v strednom pásme. Od gólu boli ale bližšie k ďalšiemu presnému zásahu Nitrania, dôvodom sú vylúčenia domácich. Nitra vstúpi do druhej tretiny v presilovej hre.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:29
    Olsson lišiacky nazbieral sekundy otočkou okolo vlastnej bránky, následne puk vyhodil ďaleko preč, až za hosťujúceho gólmana k mantinelu.

19:19
    Riečický puk zakryl, hoci chvíľku o tom zrejme ani nevedel.

18:47
    Košičania sa zatiaľ bránia výborne, úvodnú minútku prečkali prakticky celú mimo svojho obranného pásma.

17:50
    Marek Slovák – 5 min. + DKZ, napadnutie, trest odpyká Matúš Havrila.

17:48
    Nitrania zakončili od modrej čiary, puk skončil za domácou bránkou. Bude sa však vylučovať, hostia si zahrajú presilovku. Rozhodcovia sa ešte radia o výške trestu.

17:10
    Vhadzovať sa bude pred hosťujúcim brankárom Honzíkom.

16:42
    Leskinen ukoristil puk po chybe Hrnku a prihrával pred bránku Jääskeläinenovi, ten tesne nezakončil.

16:00
    Chovan nabral rýchlosť, trojica protihráčov však bola príliš veľké sústo.

14:33
    Nitrania v presilovke obliehali domácu bránku, okrem šance Tvrdoňa si ale žiadne nebezpečné zakončenie nevypracovali. Košičanom sa podarilo puk vyhodiť.

13:48
    Solenský šikovne posunul puk Tvrdoňovi na pravé krídlo, ten však váhal so strelou až príliš dlho a odkrytú bránku netrafil presne.

13:35
    Jens Olsson – 2 min., krosček.

13:10
    Lacka mal neuveriteľné množstvo priestoru v útočnom pásme, bránku ale trestuhodne minul.

12:29
    Až do zakončenia sa dostal Tvrdoň, Riečického ale nijak výrazne neohrozil.

12:06
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred brankárom hostí.

10:56
    Olsson vyhral súboj pri mantineli a udržal puk na hokejkách Košičanov.

10:15
    Slovák našiel pred bránkou Rogoňa, opäť musel zasiahnuť Honzík. Posledné minúty patria nitrianskemu brankárovi.

09:24
    Linet mohol prihrávať Jokeľovi, zvolil však individuálne zakončenie. Úspešný zákrok si pripísal Honzík.

09:00
    Jääskeläinen sa ocitol v identickej pozícii ako pred chvíľkou skórujúci Bartánus, tentokrát ale úradoval hosťujúci gólman.

08:23
    Po strate puku od Krivošíka sa po pravej strane dostal do útoćného pásma Tybor, následne prihral na ľavú stranu. Zakrytý výhľad Honzíka využil MAREK BARTÁNUS. 1:0. Asistencia Radoslav Tybor.

08:00
    Ospravedlňte prosím technické problémy, od tohto momentu už bude textový prenos pokračovať plnohodnotne. Do tejto chvíle tu boli problémy na strane vysielateľa zápasu. Vďaka za pochopenie.

04:42
    Macoy Erkamps – 2 min., držanie.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Durný) – Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila
    Tréner: Dan Ceman

HK Nitra: Honzík (O'Connor) – Bodák, Mezei, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Erkamps, Pupák – Krivošík, Buncis, Bajtek – Solenský, Morrison, A. Sýkora – Pekarčík, Hrnka, Tvrdoň – Lacka, Šramaty, O. Molnár
    Tréner: Normunds Sējējs

Rozhodca: Štefik, Žák – Jedlička, Knižka

HC Košice sa po menej výraznom úvode sezóny otriasol a v posledných stretnutiach nazbieral dosť bodov za dôležité výhry. V piatok vylúpili Košičania Bratislavu, Slovan porazili 2:1 po predĺžení. Do vedenia ich poslal Jakub Ferenc, zápas následne rozhodol Michal Chovan. Ôsme miesto v tabuľke je pochopiteľne nedostačujúce, o motiváciu proti Nitre tak bude postarané. Vzájomné zápasy bývajú poriadne tesné, aj tentokrát sa určite môžeme tešiť na napínavý súboj.

HK Nitra je na tom o čosi lepšie ako Košičania, výrazný rozdiel to však nie je. Piate miesto a o tri body viac, no zároveň aj odohraný zápas naviac. V piatok to bola domáca výhra nad Popradom, k Filipovi Bajtekovi a Marekovi Tvrdoňovi sa pridal aj Filip Krivošík a spoločne zariadili výsledok 3:2. Miernym favoritom sú vďaka domácemu prostrediu Košičania, Nitrania majú ale taktiež dosť reálnu šancu na zisk bodov.

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu štrnásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC Košice a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 17:00.

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 9. Bartánus (Tybor), 28. Campbell (Jääskeläinen, Southorn), 32. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 42. Jääskeläinen

Trenér: Dan Ceman

Trenér: Normunds Sējējs

Rozhodčí: Štefik, Žák – Jedlička, Knižka