Banská Bystrica – HC Slovan 0:5 (kon.) | Spišská N. Ves – Michalovce 1:4 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 4:3 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Trenčín 2:3 (kon.) | Košice – Nitra 4:0 (kon.) | Poprad – Prešov 3:0 (kon.)
HC Košice
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
HK Nitra
sk Neděle 30.10.2022, 17:00 • Crow Aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 14. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose zo zápasu štrnásteho kola slovenskej hokejovej Tipos Extraligy medzi tímami HC Košice a HK Nitra.

Stretnutie sa začne o 17:00.

HC Košice sa po menej výraznom úvode sezóny otriasol a v posledných stretnutiach nazbieral dosť bodov za dôležité výhry. V piatok vylúpili Košičania Bratislavu, Slovan porazili 2:1 po predĺžení. Do vedenia ich poslal Jakub Ferenc, zápas následne rozhodol Michal Chovan. Ôsme miesto v tabuľke je pochopiteľne nedostačujúce, o motiváciu proti Nitre tak bude postarané. Vzájomné zápasy bývajú poriadne tesné, aj tentokrát sa určite môžeme tešiť na napínavý súboj.

HK Nitra je na tom o čosi lepšie ako Košičania, výrazný rozdiel to však nie je. Piate miesto a o tri body viac, no zároveň aj odohraný zápas naviac. V piatok to bola domáca výhra nad Popradom, k Filipovi Bajtekovi a Marekovi Tvrdoňovi sa pridal aj Filip Krivošík a spoločne zariadili výsledok 3:2. Miernym favoritom sú vďaka domácemu prostrediu Košičania, Nitrania majú ale taktiež dosť reálnu šancu na zisk bodov.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Riečický (Durný) – Olsson, Deyl, Šedivý, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš – Leskinen, Campbell, Jääskeläinen – Bartánus, Chovan, Tybor – Lamper, Slovák, Rogoň – Jokeľ, Linet, Havrila
    Tréner: Dan Ceman

HK Nitra: Honzík (O'Connor) – Bodák, Mezei, Švarný, Donaghey, Gajdoš, Erkamps, Pupák – Krivošík, Buncis, Bajtek – Solenský, Morrison, A. Sýkora – Pekarčík, Hrnka, Tvrdoň – Lacka, Šramaty, O. Molnár

08:00
    Ospravedlňte prosím technické problémy, od tohto momentu už bude textový prenos pokračovať plnohodnotne. Do tejto chvíle tu boli problémy na strane vysielateľa zápasu. Vďaka za pochopenie.

08:23
    Tím HC Košice dal gól!
    Po strate puku od Krivošíka sa po pravej strane dostal do útoćného pásma Tybor, následne prihral na ľavú stranu. Zakrytý výhľad Honzíka využil MAREK BARTÁNUS. 1:0. Asistencia Radoslav Tybor.

09:00
    Jääskeläinen sa ocitol v identickej pozícii ako pred chvíľkou skórujúci Bartánus, tentokrát ale úradoval hosťujúci gólman.

09:24
    Linet mohol prihrávať Jokeľovi, zvolil však individuálne zakončenie. Úspešný zákrok si pripísal Honzík.

10:15
    Slovák našiel pred bránkou Rogoňa, opäť musel zasiahnuť Honzík. Posledné minúty patria nitrianskemu brankárovi.

10:56
    Olsson vyhral súboj pri mantineli a udržal puk na hokejkách Košičanov.

12:06
    Zakázané uvoľnenie, vhadzovať sa bude pred brankárom hostí.

12:29
    Až do zakončenia sa dostal Tvrdoň, Riečického ale nijak výrazne neohrozil.

13:10
    Lacka mal neuveriteľné množstvo priestoru v útočnom pásme, bránku ale trestuhodne minul.

13:35
    Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Jens Olsson – 2 min., krosček.

13:48
    Solenský šikovne posunul puk Tvrdoňovi na pravé krídlo, ten však váhal so strelou až príliš dlho a odkrytú bránku netrafil presne.

14:33
    Nitrania v presilovke obliehali domácu bránku, okrem šance Tvrdoňa si ale žiadne nebezpečné zakončenie nevypracovali. Košičanom sa podarilo puk vyhodiť.

16:00
    Chovan nabral rýchlosť, trojica protihráčov však bola príliš veľké sústo.

16:42
    Leskinen ukoristil puk po chybe Hrnku a prihrával pred bránku Jääskeläinenovi, ten tesne nezakončil.

17:10
    Vhadzovať sa bude pred hosťujúcim brankárom Honzíkom.

17:48
    Nitrania zakončili od modrej čiary, puk skončil za domácou bránkou. Bude sa však vylučovať, hostia si zahrajú presilovku. Rozhodcovia sa ešte radia o výške trestu.

17:50
    Marek Slovák – 5 min. + DKZ, napadnutie, trest odpyká Matúš Havrila.

18:47
    Košičania sa zatiaľ bránia výborne, úvodnú minútku prečkali prakticky celú mimo svojho obranného pásma.

19:19
    Riečický puk zakryl, hoci chvíľku o tom zrejme ani nevedel.

19:29
    Olsson lišiacky nazbieral sekundy otočkou okolo vlastnej bránky, následne puk vyhodil ďaleko preč, až za hosťujúceho gólmana k mantinelu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Prvú tretinu nezačali hostia najhoršie, iniciatívu ale postupne prebrali Košičania. Vyústením bol otvárací gól z hokejky Bartánusa, ktorému predchádzala strata puku od Krivošíka v strednom pásme. Od gólu boli ale bližšie k ďalšiemu presnému zásahu Nitrania, dôvodom sú vylúčenia domácich. Nitra vstúpi do druhej tretiny v presilovej hre.

Druhá tretina sa začne približne o 17:50.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:59
    Košičania sa stále bránia, Nitrania majú veľký problém vytvárať si gólové príležitosti.

21:45
    Donaghey vypálil, Riečický bol však na mieste včas.

22:50
    Domáci zvládli päťminútové oslabenie.

22:50
    Zranenie hlási domáci Patrik Rogoň, v zápase nebude môcť pokračovať. Po vylúčenom Slovákovi už teda odišiel aj ďalší košický útočník.

24:23
    Nitranom nevyšlo striedanie a vpred sa mohol rútiť košický Jääskeläinen. Nanešťastie pre domácich, pískal sa ofsajd.

25:00
    Cody Donaghey – 2 min., podrazenie.

25:32
    Branislav Mezei – 2 min., hrubosť.

25:49
    Jääskeläinen strieľal spomedzi kruhov, jednalo sa však o veľmi nevydarený pokus.

27:03
    Tlak domácich v presilovej hre sa postupne stupňoval, gólman Honzík bol napokon bezmocný proti dorážke z ľavej strany z hokejky COLINA CAMPBELLA. 2:0. Asistencie Joona Jääskeläinen a Jordon Southorn.

27:24
    František Gajdoš – 2 min., krosček.

28:39
    Presilovka Košíc zatiaľ bez výraznejšej šance. Pokusy prichádzajú zväčša od modrej čiary, mieria ale mimo bránku.

29:32
    Druhá tretina zatiaľ na gólové príležitosti chudobnejšia, Nitrania momentálne kombinujú s pukom vo vlastnom obrannom pásme.

30:44
    Marek Tvrdoň – 2 min., nedovolené bránenie.

31:47
    Puk z pravej strany doputoval bližšie k bránke, kde bol voľný JOONA JÄÄSKELÄINEN, ktorý nezaváhal. 3:0. Asistencie Colin Campbell a Michal Chovan.

33:26
    Ivan Švarný – 2 min., podrazenie.

33:45
    Sýkora šikovne vyhodil puk z obranného pásma a výrazne pomohol svojmu tímu.

34:11
    Črtala sa nádejná akcia Košíc, Campbell však vnikol do útočného pásma príliš skoro. Ofsajd.

35:02
    Tretina číslo dva ostáva verná malému počtu šancí, aj táto presilovka je na ne poriadne chudobná.

36:55
    V hre sa bude pokračovať po drobnom prerušení, jednému z rozhodcov sa totiž rozpadla korčuľa.

36:55
    Vhadzovanie v strednom pásme sa bude opakovať, proti pravidlám sa previnil Bajtek.

37:14
    Bartánus hľadal pred odkrytou bránkou voľného Tybora, v poslednej chvíli zasiahol Gajdoš.

37:43
    Macoy Erkamps – 2 min., podrazenie.

38:12
    Tybor prudkým pukom hľadal Lineta, našťastie pre hostí sa jednalo o nepresnú prihrávku.

39:04
    Jääskeläinen dostal puk priamo pred bránku, priestor troch žrdí Honzíka však tesne minul. Obrovská šanca zahodená.

39:33
    Ďalšia premárnená tutovka! Chovan nestrieľal na úplne prázdnu bránku.

39:55
    Ville Leskinen – 2 min., krosček.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhá časť hry bola na príležitosti chudobnejšia, paradoxne však priniesla o jeden gól viac ako tá prvá. Autormi gólov boli Jääskeläinen a Campbell, oba góly padli v presilovkách. Košičania majú dnešnú úlohu značne uľahčenú, NItrania totiž zbierajú jedno vylúčenie za druhým, v druhej tretine hrali až šesť oslaboviek. Na druhej strane, tretiu tretinu začnú v početnej výhode.

Tretia tretina sa začne zhruba o 18:45.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:43
    Honzík mierne zaváhal za vlastnou bránkou s pukom na hokejke, pomohli mu však jeho spoluhráči.

41:20
    Okrem rozhodcu, ktorý má už po technických problémov opravenú korčuľu je späť na ľade aj Košičan Patrik Rogoň.

41:58
    Domáci prežili oslabenie a okamžite udreli! JOONA JÄÄSKELÄINEN prudko zabrzdil pred Švarným a prepálil Honzíka. 4:0. Bez asistencie.

42:28
    Filip Krivošík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

43:28
    Campbell gól nedal, jeho ranu pokryl Honzík.

43:53
    Linet sa efektne obtočil okolo brániaceho hokejistu Nitry, zakončenie bekhendom ale nemalo razanciu.

45:35
    Nitrania sa snažili usadiť v útočnom pásme, defenzívna hra Košíc dnes ale pôsobí famózne.

46:23
    Chovan mieril z ľavej strany nepresne, trafil vedľa bránky.

47:20
    Krivošík skúsene vyhodil puk z obrannej tretiny, nejedná sa ani o zakázané uvoľnenie.

48:08
    Leskinen si stiahol puk z ľavého krídla na os klziska, strelu ale namieril iba do Honzíka.

48:30
    Southorn výborným obranným zákrokom zneškodnil hosťom zakončiť.

49:01
    Bartánus chcel vrátiť požičané Tyborovi, v prakticky identickej akcii ako pri prvom góle stretnutia však prihral nepresne.

49:34
    hráčska lavica – príliš veľa hráčov na ľade, trest odpyká Juraj Pekarčík.

49:46
    Leskinen spomedzi kruhov pálil úplne voľný, puk vyrazil Honzík. Nitriansky gólman bol úspešný aj pri dorážke Campbella.

50:17
    Ďalšia rana z hokejky Jääskeläinena, fínsky útočník bol ale nepresný.

51:34
    Nitra prežila ďalšie oslabenie, Košičania si okrem striel Leskinena a Jääskeläinena nevypracovali žiadnu ďalšiu šancu.

51:59
    Bradley Morrison – 2 min., hákovanie.

52:00
    Neuveriteľné, ďalšia košická presilovka. Nitrania si za extrémnu nedisciplinovanosť iný výsledok ani nezaslúžia.

53:20
    Vhadzovať sa bude pred Honzíkom.

55:09
    Zakázaným uvoľnením sa oslobodili Košičania, akciu chcel dlhým pukom založiť Campbell.

55:38
    Tvrdoň si dobre prikryl puk a z ľavého krídla prihrával pred bránku, Pekarčík bol ale v podčíslení.

56:19
    Chovanov nástrel mal nájsť hokejku Bartánusa či Tybora, no ani jeden z Košičanov na puk nedosiahol.

57:01
    Poriadna rana od hostí prišla z pravého krídla, Riečický ale zasiahol včas.

58:22
    Švarný to vyskúšal od modrej čiary, Riečického však neprekvapil. Ten je čím ďalej, tým bližšie k čistému kontu.

59:37
    Zápas sa už iba dohráva, Nitra sa nedokáže prepracovať k bránke domácich.

60:00

Košičania dnes Nitru absolútne vygumovali a pripísali si prvé čisté konto v sezóne, hostia naopak neskórovali vôbec prvýkrát v tomto ročníku. Môžu si za to sami, v zápase strávili v početnej nevýhode neuveriteľných dvadsať minút.

Z tohto stretnutia je to všetko, ďakujem za pozornosť. (19:27:49)

Matej Valkár

Branky a nahrávky: 9. Bartánus (Tybor), 28. Campbell (Jääskeläinen, Southorn), 32. Jääskeläinen (Campbell, Chovan), 42. Jääskeläinen

Trenér: Dan Ceman

Trenér: Normunds Sējējs

Rozhodčí: Štefik, Žák – Jedlička, Knižka