Luleå – Frölunda 4:3 (3:2 po s.n.) | Zug – Tappara 2:3 (kon.)
Luleå Hockey
4:3 (0:0, 3:2, 0:1 - 0:0)
Frölunda HC
Úterý 17.01.2023, 18:05Play-off Hokejové Ligy mistrů • Semifinále

Úvodní zápas skončil 2:2. Základní hrací doba dnešního zápasu nerozhodla, stav byl 3:3. Následovalo desetiminutové prodloužení tři na tři. V něm měli hosté možnost přesilovky, kterou ovšem neproměnili. Utkání dospělo do nájezdů, které rozhodl Shinimin. Díky němu jdou domácí do finále. (20:54:39)

Brendan SHINNIMIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Luleå Hockey.
    Autorem vítězné branky je BRENDAN SHINNIMIN. Krásný blafák a zakončení pod horní tyč znamená, že do finále soutěže jde domácí celek.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:00
    Poslední minuta hry a domácí brankář drží své spoluhráče.

68:32
    Mnoho času už z prodloužení nezbývá, zdá se, že uvidíme prodloužení.

68:03
    Vyrážečkou dokázal zastavit brankář Ward další střelecký pokus.

67:24
    Shinnimin vedl zajímavou akci domácích, ale finální přihrávka byla hodně nepovedená.

67:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v prodloužení.

66:16
    Mnoho času z prodloužení nezbývá, ale jeden celek se nemůže dostat do zakončení. Lasch nyní neuspěl.

65:46
    Ward si dokázal poradit s další střelou soupeře, domácí celek se nyní musel bránit akci soupeře, ale situaci zvládl.

65:01
    Vyloučený hráč se vrací do hry, domácí přečkali oslabení.

64:15
    Domácí vyhazují.

63:40
    Ward má na svém kontě další zákrok, poradil si nyní se střelou Carlssona.

63:08
    Luleå Hockey znovu vyhazuje přes všechny čáry.

62:50
    Domácí brankář zastavil střelu, následně jeho tým vyhodil puk.

62:39
    Borgman pálil, jeho projektil dobře viděl brankář Ward a zastavil kotouč. Bude se vhazovat.

62:30
    Hosté hrají přesilovku a mají velkou šanci rozhodnout zápas.

62:19
    Vyloučení v týmu Luleå Hockey:
    Mario Kempe – 2 min., nedovolené bránění.

62:04
    Gustafsson to zkoušel individuálně, dostal se do střelecké pozice, al neuspěl.

61:18
    Domácí mají kotouč za svou brankou, Honka rozehrává, následně se střídá na obou stranách.

60:48
    Hostující Lindbohm se dostal do zakončení, jeho rána byla před brankou zblokovaná.

60:15
    Domácí rozehrávají od své branky. následná rána končí vedle branky.

60:01
    Prodloužení právě začalo.

60:01

Základní hrací doba nerozhodla o tom, kdo postoupí do finále, uvidíme prodloužení tři na tři.

60:00

59:43
    Shinimim pálil, brankář soupeře kryje kotouč. Bude se vhazovat.

58:52
    Hostující celek vyhrál buly v útočném pásmu, následná rána od modré čáry končí vedle.

58:49
    Oddechový čas pro tým Frölunda HC.

58:40
    Hraje se hodně opatrně, Bjork rozehrával od své branky, ale píská se icing.

58:01
    Kempe zakončit nedokázal, brankář ale kryje kotouč, bude se vhazovat.

57:37
    Honka se dostal do problémů, ale komplikovanou situaci zvládl.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetině, zdá se, že tento zápas zamíří do prodloužení.

56:08
    Hraje se převážně o nadvládu ve středním pásmu, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do výraznějších šancí.

55:06
    Luleå Hockey má převahu, hraje aktivněji, tlačí se do zakončení, ale obrana Frölundy odolává.

55:02
    Dostáváme se do finální fáze hry, zatím je stav zápasu vyrovnaný. Čekáme na to, kdo vstřelí vedoucí a rozhodující branku.

54:30
    Domácí hráči se usadili v útočném pásmu, kde kombinovali, ale zakončit nedokázali.

53:58
    Komerční přestávka.

53:04
    Garlsson hlídkoval před brankou, dostal puk od spoluhráče, ale nedokázal přesněji vypálit.

52:02
    Stav zápasu je stále vyrovnaný, bojuje se především o střední pásmo.

51:15
    Hostující celek se z ničeho nic dostal do útočného pásma, Nilsson zůstal volný před brankou, ale jeho pokus končí vedle.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do pásma.

49:16
    Domácí tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinoval, ale do výraznější šance se nedostal ani Connolly.

48:30
    Shinnimin byl volný před brankou, dostal se do zakončení, ale jeho rána končí vedle branky.

47:34
    Friberg to zkoušel individuálně, dostal se sice před branku, ale nedokázal přesněji vypálit.

47:00
    Sedm minut hry ze třetí třetiny je pryč, hosté dokázali srovnat stav zápasu. Nyní se píská zakázané uvolnění.

45:50
    Borgman to zkoušel individuálně, dostal se do zakončení, ale jeho pokus končí nad brankou.

45:23
    Frölunda se sice dostala do útočného pásma, ale domácí obrana si dokázala v pohodě poradit. Brankář zasahovat tentokrát nemusel.

44:42
    Hraje se ve středním pásmu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

43:41
    Akumulované skóre z obou zápasů je aktuálně 5:5 a začínáme tedy od začátku. Ten, kdo vyhraje tento duel, oslaví postup do finále.
    42:52 Petteri LINDBOHM - 3:3

42:52
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Krátce po začátku třetí třetiny se dokázal prosadit hostující celek a je vyrovnáno, kotouč do branky dostal dobrou střelou od modré čáry PETTERI LINDBOHM.

42:00
    Greco se dostal do zakončení, s jeho pokusem si brankář dokázal poradit a jemně rukavicí vytěsnil puk.

41:15
    Domácí fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, jejich oblíbenci mají blíže k postupu do finále.

40:27
    Utkání pokračuje dál třetí třetinou, domácí hráči pokračují v aktivní hře. Následně se píská icing hostů.

40:01

Pět branek nabídla druhá třetina. Na jejím konci mohou být více spokojenější domácí hráči i fanoušci. Luleå vede na svém ledě těsně 3:2 a má blíže k postupu do finále.

40:00
    39:19 Isac BRÄNNSTRÖM - 3:2

39:19
    Luleå právě vstřelila branku!
    Krásná akce, stahovačka před branku, a pak také přesné zakončení. Brankáře po pohledné akci dokázal překonat z hranice brankoviště dobře hrající ISAC BRÄNNSTRÖM. Asistence: Julius Honka a Juhani Tyrväinen.

39:10
    Kempe pálil po vyhraném buly z dobré pozice na kruhu, trefil jen brankáře soupeře. Bude se vhazovat.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:06

37:18
    Connolly si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale neuspěl. Následně hosté po rychlé akci pálili vedle.

37:00
    Tři minuty zbývají do konce zápasu, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Přesilovku hrají domácí, kteří se usadil v útočném pásmu.

36:30
    Domácí hokejisté se usadili v útočném pásmu, Rask minul branku.

36:06
    Vyloučení v týmu Frölunda HC:
    Petteri Lindbohm – 2 min., podrážení.

35:47
    19:17, tak vypadá statistika střel na branku, mírnou převahu mají domácí.

35:22
    Lulea se usadila na malý moment v útočném pásmu, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.

35:01
    Akumulované skóre z obou zápasů semifinále je 4:4, a tak za tohoto stav mají oba kluby stejně daleko k postupu do finále.

34:22
    Börgman se dostal do zakončení, jeho lehký pokus kryje brankář Ward do rukavice. Bude se vhazovat.

33:33
    Hraje se rychlý hokej, domácí se usadili v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná. Gólman zasahovat nemusel.
    32:21 Jesper SELLGREN - 2:2

32:21
    Po vyhraném vhazování se domácí usadili v útočném pásmu, následně tečí střely od modré čáry šikovně prosazuje JESPER SELLGREN. Asistence: Linus Fröberg.

31:26
    Grönlund se znovu dostal do střelecké pozice, s jeho zakončením neměl brankář mnoho práce.
    30:10 Joel LUNDQVIST - 1:2

30:10
    Hostující celek otáčí vývoj zápasu a dostává se do vedení, po střele od modré čáry tečoval nechytatelně kotouč mimo dosah brankáře Warda JOEL LUNDQVIST. Předchozí šance hosté nevyužili, trefili se až nyní. Asistence: Patrik Carlsson a Tom Nilsson.

29:22
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Johanssona.

28:53
    Domácí se po rychlé akci dostali do útočného pásma, ale rána byla zblokovaná. Následně pálil vedle Honka.

28:28
    Frölunda pokračuje v dobré hře a po vyrovnávající brance hraje dál aktivně.
    27:33 Filip JOHANSSON - 1:1

27:33
    Z ničeho nic máme vyrovnáno, po rychlé akci hostů se tvrdou ránou od modré čáry prosazuje FILIP JOHANSSON. Asistence: Nicklas Lasu a Filip Hasa.

27:02
    Kotouč končí v ochranné síti nad brankou hostů. Komerční přestávka.

26:33
    Friberg byl volný před brankou, chystal se na zakončení, ale spoluhráčovu přihrávku zpracovat nedokázal.

26:24
    Hraje se především ve středním pásmu, ani jeden celek nechce chybovat.

24:23
    Connolly se sice protlačil v útočném pásmu do střelecké pozice, ale s jeho pokusem si obrana dokázala poradit. Následně dobře zasáhl brankář.

23:30
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

22:56
    Hostující brankář kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

22:30
    Rosseli Olsen bojoval o kotouč před vlastní brankou, situaci zvládl a nenechal soupeře zakončit.

21:51
    Domácí celek pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení, ale obrana hostů je nyní už pozorná.
    20:30 Erik GUSTAFSSON. - 1:0

20:30
    Máme tu úvodní branku zápasu, ránou z mezikruží se prosazuje do horní části branky zcela neobsazený ERIK GUSTAFSSON. Asistence: Juhani Tyrväinen.

20:20
    Přesilovku hraje domácí celek, ale hra byla rychle přerušená pro zásah vysokou hokejkou .

20:01

20:00

19:50
    Už se nic nestane.

19:25

19:07
    Selgren se dostal do dobré pozice před brankou, získal puk a vypálil. Johansson byl připravený.

18:13
    Berglund byl u kotouče první, zakázané uvolnění se nepíská, následně kryje puk domácí brankář Ward.

18:06
    Domácí hrají v plném počtu.

17:46
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

17:20
    Nilsson se dostal ke střele z mezikruží, jeho rána končí vedle.

16:48
    Borgman rozehrává rychle od své branky, dostal se sice do útočného pásma, ale pokus o střelu mu nevyšel.

16:26
    Další přesilovka pro hosty, domácí jsou nastěhovaní před vlastní brankou a brání se.

16:06
    Jonas Berglund – 2 min., podrážení.

15:30
    Johansson musel zasahovat, dokázal si poradit se střelou soupeře, Fröberg minul branku.

15:11
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

14:38
    Sledujeme už hru pět na pět, do výraznější šance se Frölunda nedostala.

13:36
    Lindbohm se pokoušel dostat do útočného pásma, ale nedokázal přejít modrou čáru.

12:32
    Domácí hráči hrají oslabení velmi dobře, soupeře nepouštějí do výraznějších šancí.

12:14
    Druhou přesilovku v tomto zápase hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu. Borgman trefil jen střed branky ránou od modré čáry.