Martin – Levice 3:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 2:4 (kon.) | Topoľčany – Trnava 4:2 (kon.)
Skalica – Modré Krídla 3:1 (kon.) | Humenné – Žiar nad Hronom 0:3 (kon.) | Vlci Žilina – Brezno 0:0 (zruš.)
HK Skalica
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Modré Krídla Slovan
sk Pátek 03.03.2023, 18:00 • ESMERO Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 44. kolo

Záhoráci dokázali tento zápas otočiť vo svoj prospech. Posledný zápas základnej časti dokázali vyhrať výsledkom 3:1. Hostia otvorili skóre zápasu už v prvej minúte keď Lipovského prekonal Ožvald. V 7.minúte vyrovnával v presilovej hre Včelka. V druhej tretine strelil jediný gól Hujsa a skóre pečatil v 43.minúte z úniku Šátek. Brankár Adam Romančík zatiahol roletu a neinkasoval ani jeden gól. Po tomto zápase je jasné, že Modré Krídla definitívne končia na 6.mieste a postupujú priamo do štvrťfinále. Skalica sa posúva na 7.miesto a čaká ich boj v kvalifikácií o play-off. Kvalifikácia začína už v utorok 7.marca.

Ja Vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zbytok večera. (20:32:06)

59:49
    Tvrdá strela od modrej v podaní hostí, ale Romančík si drží čisté konto.

59:40
    Zakázané uvoľnenie domácich. Hílek len tesne netrafil prázdnu bránu hostí.

59:26
    Domáci v plnom počte.

59:09
    Žabkovu strelu Romančík videl, a pohotovo ju chytá do lapačky.

58:21
    Fetkovičovu dorážku likviduje Romančík.

57:46
    Klučiar nedokázal zakončiť a po nepresnej prihrávke sa hostia vyháňajú z útočného pásma..

57:26
    Beke zostáva na striedačke. Presilovka hostí 6 proti 4.

Oddychový čas pro tím Modré Krídla Slovan.

57:26
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Hujsa – 2 min., držanie.

57:22
    Hostia v plnom počte.

56:39
    Landriganovu strelu vyráža bránkar hostí. Následne je hra prerušená pre hru zo zdvihnutou hokejkou. Vhadzovanie v strednom pásme.

56:12
    Jasencova strela zblokovaná.

55:28
    Janáčova strela končí v náručí Bekeho. Následne vznikla malá roztržka pred bránou.

55:22
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
    Fereta – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

54:05
    Strela Jasenca preletela ponad bránku Romančíka.

53:13
    Jeden z obrancov domácich tečoval odrazený puk na svojho brankára, ktorý ho radšej prikryl. V Skalici nasleduje reklamná pauza.

52:03
    Hosťom nevyšla ani jedna z dvoch krátko po sebe idúcich presiloviek. Domáci sa výborne bránili.

51:49

50:52
    Ožvaldova tvrdá strela bola nepresná.

50:15
    Fetkovič strieľal z osi klziska, puk sa odrazil od mantinelu pred bránu, kde ho brankár domácich prikryl.

49:49
    Včelka – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku.

49:09

49:00
    Záhoráci sa bránia výborne. Hostí k ničomu nepustili.

47:51
    Polák to skúšal z ľavého kruhu, ale Romančík zatiaľ chytá vynikajúco.

47:15
    Domáci sa hneď na začiatku oslabenia oslobodzujú.

44:09
    Ožvald sa snažil zakončovať do horného rohu, Romančík predviedol dobrý zákrok.

42:31
    Skalica dala gól!
    Záhoráci vedú už dvojgólovým rozdielom. Hujsa skvelou prihrávkou vyslal do úniku MICHALA ŠÁTEKA a ten presnou strelou do ľavého horného rohu prekonáva brankára hostí.
    Asistencie: Martin Hujsa, Conor Landrigan

41:50
    Zakázané uvoľnenie domácich.

41:30
    Záhoráci sa snažili niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale hostia dokázali vyviezť puk.

40:40
    Hostia sa snažia udržať v útočnom pásme, ale domáci dobre pristupujú.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:46.

Po druhej tretine vyhrávajú domáci 2:1. V 35.minúte strelil jediný gól v druhej tretine Hujsa po výbornej práci Landrigana. Modré Krídla mali pár dobrých šancí, ale brankár Romančík podáva spoľahlivý výkon. Pri momentálnych výsledkoch zostávajú Modré Krídla na šiestom mieste.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:32

38:41
    Domáci sa dostali do prečíslenia v oslabení, Hujsa prihrával Šátekovi, ale ten nedokázal puk dostať do brány.

38:21

38:19
    Hujsa prihrával krížnou prihrávkou Hílekovy, ale tomu strela nevyšla.

37:32
    Včelka – 2 min., hákovanie.

37:09
    Dobrý zákrok brankára Bekeho, po strele Šáteka.

36:40
    Landriganova strela nenarobila problémy brankárovi hostí.

36:21
    Dej – 2 min., nešportové správanie.

36:11
    Dej sa dostal do úniku, ale svojím zakončením trafil do masky Romančíka.

35:37
    Dej nabral rýchlosť na pravej strane, skúsil bekhendovú strelu, ale Romančíka neprekvapil.

34:32
    Skalica sa dostáva prvýkrát do vedenia. Landrigan odviedol výbornú robotu v rohu klziska, keď dokázal vyškriabať puk zo súboju, zdvihol hlavu, medzi kruhmi našiel voľného MARTINA HUJSU a ten presnou strelou prekonáva brankára Bekeho.
    Asistencie: Conor Landrigan, Michal Šátek

34:08
    Šátekova strela bola vytečovaná na ochrannú sieť.

33:16
    Prihrávka rukou domácich. Hra je prerušená.

31:56
    Bohunický to skúšal od modrej čiary, domáci brankár má puk vo svojej výstroji. Nasleduje reklamná pauza.

31:29
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

29:13
    Kotvan mohol strielať, ale ešte sa rozhodol prihrávať na ľavej strane Kubovi. Túto prihrávku vystihol jeden z obrancov hosťujúceho tímu.

28:39
    Marcinko strieľal od modrej, ale jeho pokus bol zblokovaný.

27:30
    Trubač zakončoval z otočky, domáci brankár puk vyráža.

27:00
    Postavenie mimo hry na strane domácich.

26:42
    Kotvan dostal hokejkou do tváre, ale rozhodcovia si to nevšimli takže vylučovať sa nebude.

26:35
    Ožvald sa dostal spoza brány, ale strelou nedokázal prekonať domáceho brankára.

26:00
    Zakázané uvoľnenie hostí.

25:43
    Skvelý forčeking domácich, ktorí získali puk, ale Janíkovi ušiel za modrú čiaru. Je pískané postavenie mimo hru.

24:08
    Hílek strieľal od modrej čiary, Šátek sa snažil tečovať, ale bol v súboji s Feretom a nemal hokejku na ľade.

22:14
    Dejovu strelu z prvého kruhu, vyráža Romančík.

21:09
    Hílekovu strelu od modrej má brankár hostí v lapačke.

20:50
    Trubač bol veľmi rýchly, ale je z toho postavenie mimo hru.

20:18

20:10
    Domáci majú k dispozícií pár sekúnd presilovej hry.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. V 59 sekunde otváral skóre Ožvald, ktorý prekonal Lipovského. Domáci vyrovnali v presilovej hre zásluhou Včelku. Sledovali sme vyrovnanú hru, ktorú ale ovplyvňuje množstvo vylúčení. Uvidíme, ktorý tím strhne vedenie na svoju stranu.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:28
    Domácim nevyšiel prechod cez modrú čiaru. Je z toho postavenie mimo hru.

16:46
    Dej je na ľade. Domáci nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov.

16:10
    Nemec mohol zakončovať do odkrytej brány, ale ešte prihrával spoluhráčovi.

15:54

15:36
    Janáčova strela išla mimo bránu.

15:24
    Demo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

14:52
    Janíkovu bekhendovú strelu vyráža Beke.

14:46
    Dej – 2 min., podrazenie.

14:09
    Hostia si teraz nerozumeli a sami sa pripravili o útočné pásmo.

13:36
    Hujsa – 2 min., podrazenie.

11:10
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, ale bez strely na bránu.

10:06

08:34
    Štvrtá formácia domácich odviedla dobrú prácu, keď kombinovali v útočnom pásme hostí.

06:41
    Záhoráci využívajú presilovú hru. Po vyhratom vhadzovaní Vidovič našiel na pravej strane Janáča, ktorý vystrelil. Jeho strelu Beke vyrazil, ale v pred bránkovom priestore si puk našiel KRISTIÁN VČELKA a dorážkou vyrovnáva.
    Asistencie: Patrik Janáč, Filip Vidovič

06:20
    Hujsa trafil len bočnú sieť po krížnej prihrávke od Šáteka.

05:21
    Jendek – 2 min., držanie.

05:12
    Landriganovu strelu spomedzi kruhov vyráža Beke.

04:36
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

04:26

04:05
    Domáci sa oslobodzujú. Hostia boli nasťahovaní v útočnom pásme, ale žiadnu nebezpečnú akciu nevymysleli.

03:04
    Marcinko to skúšal od modrej, Dej sa snažil tečovať, ale Romančík predviedol dobrý zákrok.

02:26
    Drápal – 2 min., nedovolené bránenie.

01:55
    Romančík si pripisuje prvý zákrok lapačkou.

01:48
    Postavenie mimo hry na strane hostí.

01:33
    Striedanie v tíme HK ESMERO Skalica:
    z ihriska odchádza Lipovský, prichádza Romančík.

00:59
    Modré Krídla Slovan dávajú gól!
    Hostia vyhrali vhadzovanie, ANTONIO OŽVALD si puk potiahol do forhandu a strelou prekonáva LIpovského.
    Asistencie: František Dej

00:42
    Máme tu prvé zakázané uvoľnenie domácich.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hostia, ktorí sa hneď nasťahovali do útočného pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Oba celky sú na ľade. Nasleduje hymna Slovenska.

V dnešnom zápase nastúpia za domácich Daniel Štumpf a Miroslav Lipovský, pre ktorých pôjde o posledný zápas v kariére.

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Lipovský ( Romančík ) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Soveľ, Polák, Štumpf – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Tréner: Michal Ružička

Modré Krídla Slovan: Beke ( Slávik ) – Fereta, Žabka, Bohunický, Marcinko, Demo, Myšiak, Březák – Ožvald, Dej, Fetkovič – Jasenec, Bezák, Jendek – Trubač, Petráš, Klučiar – Polák, Lopuchovský
    Tréner: Ján Lipiansky

Rozhodca: Moller, Čahoj – Frimmel, Kollár.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23:

Modré Krídla Slovan 3:2 HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica 3:0 Modré Krídla Slovan

Modré Krídla Slovan 3:2 po nájazdoch HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica Domáci hokejisti, už s určitosťou budú hrať bojovať v osemfinále. Záhoráci sa nachádzajú na 8.mieste zo ziskom 65 bodov. V posledných piatich zápasoch zaznamenali štyri prehry a len jednu výhru. Najprv prehrali doma 3:4 s Považskou Bystricou, o päť dní vyhrali tesne v Leviciach 5:4. Následne prehrali 0:1 na domácom ľade v atraktívnom zápase s Dubnicou a v poslednom kole prehrali v Trnave 1:4. Najproduktívnejším hráčom domácich je Conor Landrigan s 37 bodmi za 16 gólov a 21 asistencií.

Modré Krídla Slovan Hostia bojujú o priamy postup do štvrťfinále. Momentálne sa nachádzajú na 6 mieste so ziskom 69 bodov. Na siedmu Považskú Bystricu majú náskok dvoch bodov. V posledných piatich zápasoch majú bilanciu štyroch výhier a jednej prehry. Najprv prehrali doma 3:4 po nájazdoch s Martinom, o dva dni neskôr vyhrali 3:1 nad Žiarom. V ďalšom zápase vyhrali vysoko 7:1 nad Breznom, o dva dni prekvapili v Žiline 5:4 po nájazdoch a v poslednom zápase vyhrali 4:3 po nájazdoch nad Humenným. Najproduktívnejším hráčom hostí je Ľubomír Fetkovič so ziskom 33 bodov za 16 gólov a 17 asistencií.

Vítam Vás pri sledovaní 44.kola SHL. V poslednom kole privíta na domáca HK ESMERO Skalica na svojom ľade Modré Krídla Slovan.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Natália Poláčková

Branky a nahrávky: 7. Včelka (Janáč, Vidovič), 35. Hujsa (Landrigan, Šátek), 43. Šátek (Hujsa, Landrigan) – 1. Ožvald (Dej)

HK Skalica: Lipovský ( Romančík ) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Soveľ, Polák, Štumpf – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Trenér: Michal Ružička

Trenér: Ján Lipiansky

Rozhodčí: Moller, Čahoj – Frimmel, Kollár