Martin – Levice 3:5 (kon.) | Pov. Bystrica – Dubnica 2:4 (kon.) | Topoľčany – Trnava 4:2 (kon.)
Skalica – Modré Krídla 3:1 (kon.) | Humenné – Žiar nad Hronom 0:3 (kon.) | Vlci Žilina – Brezno 0:0 (zruš.)
HK Skalica
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Modré Krídla Slovan
sk Pátek 03.03.2023, 18:00 • ESMERO Arena, Skalica • 1. liga (SR) • 44. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vítam Vás pri sledovaní 44.kola SHL. V poslednom kole privíta na domáca HK ESMERO Skalica na svojom ľade Modré Krídla Slovan.

HK ESMERO Skalica Domáci hokejisti, už s určitosťou budú hrať bojovať v osemfinále. Záhoráci sa nachádzajú na 8.mieste zo ziskom 65 bodov. V posledných piatich zápasoch zaznamenali štyri prehry a len jednu výhru. Najprv prehrali doma 3:4 s Považskou Bystricou, o päť dní vyhrali tesne v Leviciach 5:4. Následne prehrali 0:1 na domácom ľade v atraktívnom zápase s Dubnicou a v poslednom kole prehrali v Trnave 1:4. Najproduktívnejším hráčom domácich je Conor Landrigan s 37 bodmi za 16 gólov a 21 asistencií.

Modré Krídla Slovan Hostia bojujú o priamy postup do štvrťfinále. Momentálne sa nachádzajú na 6 mieste so ziskom 69 bodov. Na siedmu Považskú Bystricu majú náskok dvoch bodov. V posledných piatich zápasoch majú bilanciu štyroch výhier a jednej prehry. Najprv prehrali doma 3:4 po nájazdoch s Martinom, o dva dni neskôr vyhrali 3:1 nad Žiarom. V ďalšom zápase vyhrali vysoko 7:1 nad Breznom, o dva dni prekvapili v Žiline 5:4 po nájazdoch a v poslednom zápase vyhrali 4:3 po nájazdoch nad Humenným. Najproduktívnejším hráčom hostí je Ľubomír Fetkovič so ziskom 33 bodov za 16 gólov a 17 asistencií.

Vzájomné zápasy v sezóne 2022/23:

Modré Krídla Slovan 3:2 HK ESMERO Skalica

HK ESMERO Skalica 3:0 Modré Krídla Slovan

Modré Krídla Slovan 3:2 po nájazdoch HK ESMERO Skalica

Úvodné zostavy:

HK ESMERO Skalica: Lipovský ( Romančík ) – Drápal, Janík, Vidovič, Hílek, Soveľ, Polák, Štumpf – Hujsa, Landrigan, Šátek – Janáč, Nemec, Murtazin – Kuba, Včelka, Kotvan – Šišolák, Búlik, Rajčák
    Tréner: Michal Ružička

Modré Krídla Slovan: Beke ( Slávik ) – Fereta, Žabka, Bohunický, Marcinko, Demo, Myšiak, Březák – Ožvald, Dej, Fetkovič – Jasenec, Bezák, Jendek – Trubač, Petráš, Klučiar – Polák, Lopuchovský
    Tréner: Ján Lipiansky

Rozhodca: Moller, Čahoj – Frimmel, Kollár.

V dnešnom zápase nastúpia za domácich Daniel Štumpf a Miroslav Lipovský, pre ktorých pôjde o posledný zápas v kariére.

Oba celky sú na ľade. Nasleduje hymna Slovenska.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:05
    Úvodné buly vyhrali hostia, ktorí sa hneď nasťahovali do útočného pásma.

00:42
    Máme tu prvé zakázané uvoľnenie domácich.

00:59
    Modré Krídla Slovan dávajú gól!
    Hostia vyhrali vhadzovanie, ANTONIO OŽVALD si puk potiahol do forhandu a strelou prekonáva LIpovského.
    Asistencie: František Dej

01:33
    Striedanie v tíme HK ESMERO Skalica:
    z ihriska odchádza Lipovský, prichádza Romančík.

01:48
    Postavenie mimo hry na strane hostí.

01:55
    Romančík si pripisuje prvý zákrok lapačkou.

02:26
    Vylúčenie v tíme HK ESMERO Skalica:
    Drápal – 2 min., nedovolené bránenie.

03:04
    Marcinko to skúšal od modrej, Dej sa snažil tečovať, ale Romančík predviedol dobrý zákrok.

04:05
    Domáci sa oslobodzujú. Hostia boli nasťahovaní v útočnom pásme, ale žiadnu nebezpečnú akciu nevymysleli.

04:26
    Domáci v plnom počte.

04:36
    Zakázané uvoľnenie na strane hostí.

05:12
    Landriganovu strelu spomedzi kruhov vyráža Beke.

05:21
    Vylúčenie v tíme Modré Krídla Slovan:
    Jendek – 2 min., držanie.

06:20
    Hujsa trafil len bočnú sieť po krížnej prihrávke od Šáteka.

06:41
    Skalica dala gól!
    Záhoráci využívajú presilovú hru. Po vyhratom vhadzovaní Vidovič našiel na pravej strane Janáča, ktorý vystrelil. Jeho strelu Beke vyrazil, ale v pred bránkovom priestore si puk našiel KRISTIÁN VČELKA a dorážkou vyrovnáva.
    Asistencie: Patrik Janáč, Filip Vidovič

08:34
    Štvrtá formácia domácich odviedla dobrú prácu, keď kombinovali v útočnom pásme hostí.

10:06
    Zakázané uvoľnenie hostí.

11:10
    Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú, ale bez strely na bránu.

13:36
    Hujsa – 2 min., podrazenie.

14:09
    Hostia si teraz nerozumeli a sami sa pripravili o útočné pásmo.

14:46
    Dej – 2 min., podrazenie.

14:52
    Janíkovu bekhendovú strelu vyráža Beke.

15:24
    Demo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

15:36
    Janáčova strela išla mimo bránu.

15:54
    Zakázané uvoľnenie domácich.

16:10
    Nemec mohol zakončovať do odkrytej brány, ale ešte prihrával spoluhráčovi.

16:46
    Dej je na ľade. Domáci nevyužili presilovú hru o dvoch hráčov.

19:28
    Domácim nevyšiel prechod cez modrú čiaru. Je z toho postavenie mimo hru.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine je stav nerozhodný 1:1. V 59 sekunde otváral skóre Ožvald, ktorý prekonal Lipovského. Domáci vyrovnali v presilovej hre zásluhou Včelku. Sledovali sme vyrovnanú hru, ktorú ale ovplyvňuje množstvo vylúčení. Uvidíme, ktorý tím strhne vedenie na svoju stranu.

Ďalšia tretina sa začne približne o 18:54.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Domáci majú k dispozícií pár sekúnd presilovej hry.

20:18
    Hostia v plnom počte.

20:50
    Trubač bol veľmi rýchly, ale je z toho postavenie mimo hru.

21:09
    Hílekovu strelu od modrej má brankár hostí v lapačke.

22:14
    Dejovu strelu z prvého kruhu, vyráža Romančík.

24:08
    Hílek strieľal od modrej čiary, Šátek sa snažil tečovať, ale bol v súboji s Feretom a nemal hokejku na ľade.

25:43
    Skvelý forčeking domácich, ktorí získali puk, ale Janíkovi ušiel za modrú čiaru. Je pískané postavenie mimo hru.

26:00

26:35
    Ožvald sa dostal spoza brány, ale strelou nedokázal prekonať domáceho brankára.

26:42
    Kotvan dostal hokejkou do tváre, ale rozhodcovia si to nevšimli takže vylučovať sa nebude.

27:00
    Postavenie mimo hry na strane domácich.

27:30
    Trubač zakončoval z otočky, domáci brankár puk vyráža.

28:39
    Marcinko strieľal od modrej, ale jeho pokus bol zblokovaný.

29:13
    Kotvan mohol strielať, ale ešte sa rozhodol prihrávať na ľavej strane Kubovi. Túto prihrávku vystihol jeden z obrancov hosťujúceho tímu.

31:29
    Ďalšie zakázané uvoľnenie hostí.

31:56
    Bohunický to skúšal od modrej čiary, domáci brankár má puk vo svojej výstroji. Nasleduje reklamná pauza.

33:16
    Prihrávka rukou domácich. Hra je prerušená.

34:08
    Šátekova strela bola vytečovaná na ochrannú sieť.

34:32
    Skalica sa dostáva prvýkrát do vedenia. Landrigan odviedol výbornú robotu v rohu klziska, keď dokázal vyškriabať puk zo súboju, zdvihol hlavu, medzi kruhmi našiel voľného MARTINA HUJSU a ten presnou strelou prekonáva brankára Bekeho.
    Asistencie: Conor Landrigan, Michal Šátek

35:37
    Dej nabral rýchlosť na pravej strane, skúsil bekhendovú strelu, ale Romančíka neprekvapil.

36:11
    Dej sa dostal do úniku, ale svojím zakončením trafil do masky Romančíka.

36:21
    Dej – 2 min., nešportové správanie.

36:40
    Landriganova strela nenarobila problémy brankárovi hostí.

37:09
    Dobrý zákrok brankára Bekeho, po strele Šáteka.

37:32
    Včelka – 2 min., hákovanie.

38:19
    Hujsa prihrával krížnou prihrávkou Hílekovy, ale tomu strela nevyšla.

38:21

38:41
    Domáci sa dostali do prečíslenia v oslabení, Hujsa prihrával Šátekovi, ale ten nedokázal puk dostať do brány.

39:32

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vyhrávajú domáci 2:1. V 35.minúte strelil jediný gól v druhej tretine Hujsa po výbornej práci Landrigana. Modré Krídla mali pár dobrých šancí, ale brankár Romančík podáva spoľahlivý výkon. Pri momentálnych výsledkoch zostávajú Modré Krídla na šiestom mieste.

Ďalšia tretina sa začne približne o 19:46.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Hostia sa snažia udržať v útočnom pásme, ale domáci dobre pristupujú.

41:30
    Záhoráci sa snažili niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale hostia dokázali vyviezť puk.

41:50

42:31
    Záhoráci vedú už dvojgólovým rozdielom. Hujsa skvelou prihrávkou vyslal do úniku MICHALA ŠÁTEKA a ten presnou strelou do ľavého horného rohu prekonáva brankára hostí.
    Asistencie: Martin Hujsa, Conor Landrigan

44:09
    Ožvald sa snažil zakončovať do horného rohu, Romančík predviedol dobrý zákrok.