Ath. Bilbao – Cádiz 3:0 (kon.) | Valencia – Atlético 3:0 (kon.) | Celta Vigo – Mallorca 0:1 (kon.)
Barcelona – Real Betis 5:0 (kon.)
Celta de Vigo
0:1 (0:0)
RCD Mallorca
Sobota 16.09.2023, 18:30 • Abanca-Balaídos (Vigo) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:15. (20:29:45)

Je konec! Mallorca nakonec poráží Celtu Vigo 1:0. Po obrovském boji o každý metr měl ve 25. minutě obrovskou šanci Valjent, jehož hlavičku na brankové čáře vyrazil obránce. V závěru poločasu na opačné straně hrozil Aspas, který těsně minul zadní tyč. V 71. minutě se domácí radovali, když se trefil Bamba, jenže VAR odhalil, že míč nebyl celým objemem za brankovou čárou. V 86. minutě pak z nenápadné akce udeřil Vedat Muriqi, který rozhodl o prvním triumfu Mallorcy v sezóně.

90+10

90+8
    Střídání v týmu RCD Mallorca:
    ze hřiště odchází Siebe Van der Heyden, přichází Giovanni González.

90+8
    Málem se to domácím povedlo! Na centr od rohového praporku si naskočil Unai Núñez, jehož hlavičku na brankové čáře zlikvidoval Rajkovič!

90+7
    Další průnik Aspase skončil střelou sraženou do zámezí. Domácím už moc času na vytoužené vyrovnání nezbývá.

90+6
    Domácí zahrávali rohový kop. Centr z pravé strany měl sice dobrý směr, jenže letěl příliš vysoko.

90+5
    Pablo Maffeo dohrál souboj na polovině hřiště, kde se dopustil nedovoleného zákroku. Celta Vigo bude rozehrávat.

90+4
    Ndiaye se uvolnil v pokutovém území a dostal se do zakončení. Jeho rána nártem se však vznesla vysoko nad horní tyč.

90+3
    Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Jaume Costa).

90+2
    Po ostrém zákroku u hostující střídačky zůstává na trávníku ležet Samuel Cost, který toho v dnešním duelu schytal opravdu hodně.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 8 minut.

90+1
    ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Amath Ndiaye,
    ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Antonio Sánchez.

90
    Střídání v týmu Celta de Vigo:
    ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Renato Tapia,
    ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Miguel Rodríguez.

89
    Mallorca se znovu dostala na polovinu domácího celku, jenže tam se hosté moc dlouho neohřáli. Vigo potřebuje vrhnout všechny síly do ofenzivy.

88
    Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Dani Rodríguez).

86
    Mallorca právě vstřelila branku! Mallorca se v závěru jako blesk z čistého nebe dostává do vedení! VEDAT MURIQI si v pokutovém území naběhl na Rodríguezův prudký centr z levé strany a špičkou kopačky posunul míč k zadní tyči!

85
    Jaume Costa prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, přenesl hru na pravou stranu, odkud centroval Maffeo, ale ve vápně hlídkoval Carl Starfelt.

84
    Ani po dalším rohovém kopu domácí nezměnili bezbrankový stav. Hostující brankář si tentokrát dokráčel pro míč.