Juventus – Lazio 3:1 (kon.) | Inter – AC Milán 5:1 (kon.) | Janov – Neapol 2:2 (kon.)
Janov CFC
2:2 (1:0)
SSC Neapol
Sobota 16.09.2023, 20:45 • Stadio Luigi Ferraris, Janov • Italská Serie A • 4. kolo

První poločas byl trošku hrou na uspávanou, když ještě po půl hodině se počet střel na bránu rovnal nule. Diváky z nudy vyvedl až před koncem poločasu Mateo Retegui, jehož nepříjemnou skákavou střelu vyrazil Meret na roh. A potom to přišlo. Centr z rohového kopu prodloužil De Winter hlavou na zadní tyč, kde stejnou částí těla udeřil nedostoupený Mattia Bani. Jako horkou vodou opařený favorit z Neapole už neměl dost času na vyrovnání, o to se tým kolem Victora Osimhena a Stanislava Lobotky musel pokusit až po pauze.

Jenže co čert nechtěl, to se stalo. Domácí rozehráli roh na kratší vzdálenost, následný centr vyboxoval Alex Meret před sebe, Strootmanovi se před brankou nabídl Mateo Retegui a po kombinaci na jeden dotek zvýšil na 2:0. Hosté se však nevzdali. A protože neviditelný Victor Osimhen tentokrát zůstal daleko za očekáváním, museli se o týmový úspěch Neapole postarat jiní. Švýcarskému kouči ve službách SSC naštěstí vyšla střídání. Od žolíka Cajusteho převzal mezi dvěma beky balon Giacomo Raspadori a hodně tvrdou levačkou z levé strany vápna se čtvrt hodiny před koncem zasloužil o drama. V 84. minutě si Rudi Garcia mnul ruce znova, když ho dechberoucím volejem potěšil Matto Politano. A protože stav 2:2 vydržel až do závěrečného hvizdu, tak si oba týmy mezi sebou body rozdělily. (22:58:25)
    Janov prohospodařil dvougólový náskok, ze zápasu s úřadujícím šampionem bere "pouze" bod

Držení míče: 33% : 67%.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3.
    Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9.

90+5

90+5
    Ještě jeden ofsajd Politana a po výkopu domácího brankáře je tady konec utkání.

90+4
    Na hlavu rozhodčího se ze strany diváků snáší kritika poté, co Michael Fabbri za údajný faul na Reteguiho neodpískal přímý kop v těsné blízkosti šestnáctky.

90+3
    Naštěstí nešlo o nic vážného a oba fotbalisté už si plní své pracovní povinnosti.

90+2
    Ou, Ruslan Malinovskyj a kdosi z Neapole se ve výskoku srazili hlavami, oba zůstávají ležet na hřišti.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Střídání v týmu Janov CFC:
    ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Johan Vásquez.

89
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Alessio Zerbin.

88
    Fotbalistům Neapole bod nestačí, svěřenci francouzského kouče Rudiho Garcii se usadili na útočné polovině a tam si libují.

86
    Gudmundsson pokazil akci mizernou přihrávkou, po které jde do útoku opět soupeř.
    84. Matteo POLITANO - 2:2

84
    Neapol právě vstřelila branku!
    Panečku, takový gól se jen tak nevidí! Zieliński po přihrávce proti noze dloubl míč za záda všech obránců, Dragusina mezitím předběhl MATTEO POLITANO a úchvatnou levačkou bez dopadu míče na zem vyrovnal stav utkání. I když si Josep Martínez na míč sáhl, zabránit mu v cestě do sítě nedokázal. Domácí tak během osmi minut prohospodařili dvougólový náskok a v závěrečné části hry to nebudou mít vůbec lehké.

83
    Už je rozhodnuto. Michael Fabbri po konzultaci s videorozhodčím usoudil, že celá situace byla v souladu s pravidly a penalta se tedy kopat nebude.

82
    Pozor! Vypadá to, že někdo z Janova zahrál rukou ve vápně. Situaci prověřuje VAR.

80
    Jens Cajuste opět středem pozornosti, tentokrát při zakončení do středu branky. Její strážce Josep Martínez měl po celou dobu letu míče optimální výhled.

Lukáš Jasoněk

Branky: 40. Bani (De Winter), 56. Retegui (Strootman) – 76. Raspadori (Cajuste), 84. Politano (Zieliński)

Karty:   32. De Winter (JAN), 33. Retegui (JAN), 75. Badelj (JAN) – 1. Elmas (NEA), 78. Cajuste (NEA)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:9.
    Janov CFC: J. Martínez – De Winter, Bani, Dragusin, Martín (90. Vásquez) – Sabelli (74. Malinovskyj), Badelj, Strootman (77. Thorsby), Frendrup – Gudmundsson, Retegui.
    Náhradníci: Leali, Sommariva – Hefti, Ekuban, Kutlu, Jagiełło, Matturro, Puşcaş, Haps.

Trenér: Alberto Gilardino.

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo, Östigaard, Jesus, Rui (58. Olivera) – Anguissa (58. Raspadori), Lobotka (75. Cajuste), Zieliński – Elmas (46. Politano), Osimhen, Kvaracchelija (89. Zerbin).
    Náhradníci: Contini, Idasiak – Gaetano, de Souza, Lindstrøm, Rrahmani, Zanoli, Simeone.