Wolverhampton – Liverpool 1:3 (kon.) | Aston Villa – Crystal Palace 3:1 (kon.) | Fulham – Luton 1:0 (kon.)
Manchester Utd. – Brighton 1:3 (kon.) | Tottenham – Sheffield Utd. 2:1 (kon.) | West Ham – Manchester City 1:3 (kon.)
Newcastle – Brentford 1:0 (kon.)
Aston Villa FC
3:1 (0:0)
Crystal Palace FC
Sobota 16.09.2023, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 5. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme pozornost. (18:14:14)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 11:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:9.

Aston Villa v tabulce vystřídala Crystal Palace na sedmém místě. Mužstvo s Londýna je s dvoubodovým deficitem osmé.

Nesmyslně dlouhé nastavení končí. Aston Villa nebyla do 87. minuty schopna přetavit tlak ve vedoucí branku. Na prahu druhé půle dokonce inkasovala od Édouarda a fanoušci Villans postupně ztráceli víru v bodový zisk. O zlomový moment se postaral střídající Durán. Po jeho gólu na 1:1 domácí využili štědrého nastavení k zisku kontroverzní penalty. Luiz ji neomylně proměnil a ještě jeden úder zasadil omámenému týmu Crystal Palace Leon Bailey.

90+16

90+16
    Centr Ahamady Martíneze trochu znervózněl. Nakonec přistál na střeše branky, takže argentinský mistr světa bude asi naposledy vykopávat.

90+15
    Ve sto patnácté minutě si ještě zkontroloval podobu žluté karty Durán, jenž se dnes proslavil hlavně vyrovnávajícím gólem na 1:1.

90+14
    Hostům chybí morální i fyzické síly. I oni při těžkopádném pobytu na polovině soupeře už vyhlíží odchod do šatny.

90+13
    Končí třináctá minuta nastavení a England nejeví zájem zápas ukončit. Emiliano Martínez si pomaloučku připravuje odkop od branky.

90+11
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Villa Park je v euforii! Moussa Diaby zachoval klid a po levé straně doběhl až k zadní čáře, kde na sebe navázal několik protihráčů. Přes ty dokázal procedit přihrávku na LEONA BAILEYHO a ten završil spolupráci bývalých hráčů Leverkusenu banálním zakončením na 3:1.

90+10
    Střídání v týmu Crystal Palace FC:
    ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází Jesurun Rak-Sakyi.

90+8
    Obří zodpovědnost na sebe vzal DOUGLAS LUIZ. Penaltu kopl do protisměru Johnstonea a v osmé minutě nastavení masivně přiblížil domácí barvy ke třem bodů.

90+6
    Darren England si stál za svým názorem a přisoudil Aston Ville penaltu! Patrně nebyl schopen najít důkaz, že Richards ve skluzu zasáhl jako první míč.

90+4
    Už na první pohled se Richardsův skluz nezdál být v rozporu s pravidly. Stejný názor mají i sudí u videa, England se jde podívat na obrazovku předtím, než vyřkne definitivní verdikt.

90+3
    Tielemans v hloubi pole narýsoval přihrávku po ose hřiště. Watkins si ji pustil do běhu, v ten moment ho skluzem zastavil Richards a hlavní rozhodčí nařídil penaltu!

90+2
    Mateta bezmocně sledoval, jak centr z levého konce hřiště padá do dlaní Martíneze. Domácí rychle obrací hru, hnáni fanoušky touží po obratu.

90+1
    Nastavuje se 9 minut!

90
    ze hřiště odchází Odsonne Édouard, přichází Naouirou Ahamada.

89
    Bailey na pravém křídle nevyzrál na Mitchella. Před autovým vhazováním si trenérský štáb Crystal Palace pomůže střídáním.

Michal Břuchanský

Branky: 87. Durán (Digne), 90+8. Luiz (pen.), 90+11. Bailey (Diaby) – 47. Édouard (Mateta)

Karty:   17. McGinn (ASV), 45+4. Zaniolo (ASV), 86. Cash (ASV), 90+15. Durán (ASV) – 17. Eze (CRP), 53. Hughes (CRP)

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Konsa, Torres, Digne – Zaniolo (58. Bailey), Kamara (58. Tielemans) – Diaby, Luiz, McGinn (C) (71. Durán) – Watkins.
    Náhradníci: Marschall, Olsen – Dendoncker, Chambers, Lenglet, Moreno.

Trenér: Unai Emery

Crystal Palace FC: Johnstone – Ward (C), J. Andersen, C. Richards, Mitchell – Eze, C. Doucouré (90+10. Rak-Sakyi), Hughes – Ayew (25. Mateta), Édouard (90. Ahamada), Schlupp.
    Náhradníci: Henderson, Matthews – Clyne, Ebiowei, Riedewald, Holding.

Trenér: Roy Hodgson

Rozhodčí: England – Bennett, Howson