Freiburg – Dortmund 2:4 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Hoffenheim 1:3 (kon.) | Mohuč – Stuttgart 1:3 (kon.)
RB Lipsko – Augsburg 3:0 (kon.) | Wolfsburg – Union Berlín 2:1 (kon.) | Bochum – Frankfurt 1:1 (kon.)
SC Freiburg
2:4 (2:1)
Borussia Dortmund
Sobota 16.09.2023, 15:30 • Schwarzwald-Stadion, Freiburg • Německá Bundesliga • 4. kolo

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:31:10)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 10:8. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 12:16.

Je dobojováno! Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, v němž, hlavně v první půli, podali výborný výkon domácí. Po přestávce však Borussia viditelně přidala a v 60. minutě dokázala vyrovnat na 2:2. Pak se zdálo, že se hosté opět zatáhli a nechali hrát domácí, jenže v závěru zápasu pak hosté opět přidali na tempu. V 82. minutě byl vyloučen domácí Höfler a Borussia pak oslabeného soupeře dokázala dorazit dalšími dvěma brankami a po vítězství 4:2 si tak odváží všechny body.

90+5

90+5
    Freiburg měl dnes zaděláno na slušný výsledek, ale hloupý faul Nicolase Höflera, za stavu 2:2, všechno změnil a domácí nezískají ani bod.

90+3
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Borussia v nastaveném čase, i za těsného vedení, doslova bušila do svého oslabeného soupeře a výsledkem je čtvrtý gól hostů! Marius Wolf vybídl MARCA REUSE, který si naběhl do vápna a z pravé strany, naprosto neomylně, překonal gólmana Atubola.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90
    Pro Freiburg je to nepříjemnost poté, co přišli o vyloučeného Höflera... teď už se bude s výsledkem hodně těžko něco dělat.

89
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Maximilian Eggestein).

88
    Po falu Lienharta rozehrávali hosté volný kop, míč propadl na malém vápně, kde ho mezi bránícími hráči dokázal pohotový MATS HUMMELS dorazit do sítě.

87
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Philipp Lienhart).

85
    Střídání v týmu SC Freiburg:
    ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Merlin Röhl,
    ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Kenneth Schmidt.

84
    Střídání v týmu Borussia Dortmund:
    ze hřiště odchází Emre Can, přichází Youssoufa Moukoko.

82
    Pozor, nejprve dal sudí Höflerovi žlutou kartu, po prohlédnutí videa ale své rozhodnutí změnil a vytáhl rovnou červenou kartu pro Nicolase Höflera.

82
    Faulovaný Marcel Sabitzer (Dortmund) se těžce zvedá z trávníku, po faulu Doana, který mu šlápl na lýtku.

81
    Žlutá karta pro tým SC Freiburg (Nicolas Höfler).

80
    Ricu Doan (Freiburg) přišel o míč na útočné polovině a domácí se musí rychle vracet zpět za půlící čáru... naštěstí pro ně, akci hostů zastavil ofsajd.

79
    Vincenzo Grifo (Freiburg) rozehrál přímý kop domácích, branku Borussie ale neohrozil.

Martin Dvořák

Branky: 45+2. Höler (Grifo), 45+7. Höfler (Grifo) – 11. Hummels (Brandt), 60. Malen (Füllkrug), 88. Hummels, 90+3. Reus (M. Wolf)

Karty:   87. Lienhart (FRE), 89. Eggestein (FRE) – 45+4. Binsibajní (DOR), 68. M. Wolf (DOR), 78. Can (DOR)   82. Höfler (FRE)

SC Freiburg: Atubolu – Gulde, Ginter, Lienhart, Kübler (85. Schmidt) – Eggestein, Höfler – Doan (85. Röhl), Höler (77. Adamu), Sallai – Gregoritsch (28. Grifo).
    Náhradníci: F. Müller – Makengo, M. Philipp, Sildillia, Weißhaupt.

Trenér: C. Streich

Borussia Dortmund: Kobel – Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Binsibajní (46. M. Wolf) – Sabitzer, Can (84. Moukoko), Brandt (72. Reus) – Malen, Haller (59. Füllkrug), Adeyemi (59. F. Nmecha).
    Náhradníci: Meyer – Bynoe-Gittens, Özcan, Süle.

Trenér: E. Terzić

Rozhodčí: Stieler – Gittelmann, Unger