Luton – Tottenham 0:1 (kon.) | Burnley – Chelsea 1:4 (kon.) | Everton – Bournemouth 3:0 (kon.)
Fulham – Sheffield Utd. 3:1 (kon.) | Manchester Utd. – Brentford 2:1 (kon.) | Crystal Palace – Nottingham 0:0 (kon.)
Burnley FC
1:4 (1:1)
Chelsea FC
Sobota 07.10.2023, 16:00 • Turf Moor • Anglická Premier League • 8. kolo

Burnley vyšel začátek zápasu výborně, když v 15. minutě rozradostnil stadion Odobert. Chelsea stihla odpovědět před poločasovou přestávkou, kdy centr Sterlinga srazil do vlastní brány Ad-Dachíl. V druhé půli již londýnský celek jasně dominoval a soupeře do ničeho vážnějšího nepustil. Po Palmerově proměněné penaltě potvrdili dnešní vítězství Sterling s Jacksonem. Chelsea si tak připisuje vítězství 4:1. (18:02:16)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 11:9.

90+7

90+7
    Ze dvou rohů v samotném závěru se domácím zakončit nepodařilo. Robert Sánchez provede závěrečný odkop od brány.

90+6
    Chybná rozehrávka Chelsea darovala domácím rohový kop.

90+5
    V tomto případě neměl Robert Sánchez obtížnou práci. Centr z levé strany lapil pohodlně do rukavic.

90+4
    Lyle Foster si přebral míč na hranici pokutového území a svou pravačkou pálil těsně mimo bránu!

90+2
    Skluzem zastavil Hannes Delcroix přihrávku směřující ke Jacksonovi. Burnley po tomto výpadu přechází s míčem na druhou stranu.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidá k dnešnímu zápasu 7 minut navíc.

90
    Charlie Taylor se dvěma fauly v krátkém sledu provinil proti pravidlům. Žlutá karta však zůstává v kapsičce Attwella.

89
    V postavení mimo hru byl přistižen Jacob Bruun Larsen.

87
    Dlouhý křižný balón Caiceda přebral v běhu Mudryk. Po zatáhnutí míče po levé lajně hledal na penaltovém puntíku Jacksona. Střelce předchozí branky však míč vůbec neposlouchal a po velmi špatném zpracování nahrál patičkou soupeři.

86
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Cole Palmer, přichází Ian Maatsen.

84
    Palmer se snažil prudkou průnikovou přihrávku vyslat do samostatného úniku Jacksona. Kvůli velké intenzitě se však útočník hostí k balónu nedostal.

83
    ze hřiště odchází Raheem Sterling, přichází Mychajlo Mudryk.

82
    Luca Koleosho napřáhl zpoza vápna na přední tyč. Robert Sánchez i přes velmi omezený výhled střelu vyrazil.

81
    Burnley drží míč nedaleko šestnáctky. Domácí se momentálně shromažďují v pokutovém území, jelikož je čeká dlouhý aut.

80
    Střelu z přímého kopu srazil na roh Marc Cucurella.

Ondřej Kučera

Branky: 15. Odobert (Foster) – 42. ad-Dachíl (Sterling) (vla.), 50. Palmer (pen.), 65. Sterling (Gallagher), 75. Jackson (Palmer)

Karty:   30. Cullen (BLY), 38. Odobert (BLY) – 26. Cucurella (CHE), 27. Fernández (CHE), 45+2. T. Silva (CHE), 73. Caicedo (CHE)

Burnley FC: Trafford – Vitinho (61. Roberts), ad-Dachíl (46. O'Shea), Delcroix, Taylor – Berge, Cullen (61. A. Ramsey), Brownhill (C) – Odobert (79. Bruun Larsen), Foster, Ndayishimiye (61. Koleosho).
    Náhradníci: Murić – Cork, Rodriguez, Amdouni.

Trenér: V. Kompany

Chelsea FC: R. Sánchez – Cucurella, Disasi, T. Silva, Colwill – Caicedo, Gallagher (C), Fernández – Palmer (86. Maatsen), Broja (46. Jackson), Sterling (83. Mudryk).
    Náhradníci: Petrović – Gilchrist, Madueke, Matos, Ugochukwu, Chukwuemeka.

Trenér: M. Pochettino

Rozhodčí: Attwell – Hatzidakis, Mainwaring