Augsburg – Darmstadt 1:2 (kon.) | Dortmund – Union Berlín 4:2 (kon.) | RB Lipsko – Bochum 0:0 (kon.)
Stuttgart – Wolfsburg 3:1 (kon.) | W. Brémy – Hoffenheim 2:3 (kon.)
VfB Stuttgart
3:1 (0:1)
VfL Wolfsburg
Sobota 07.10.2023, 15:30 • MHPArena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 7. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (17:43:44)

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 6:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 13:14.

Česká stopa
    Za Wolfsburg nastoupil v 79. minutě Václav Černý, z dálky však pouze přihlížel třetímu obdrženému gólu svého týmu. Ve zbývajících minutách se do výraznější šance nedostal.

Je konec! Stuttgart předvedl parádní otočku, když v poločasového výsledku 0:1 díky hattricku Serhoua Guirassyho nakonec vítězí 3:1.
    V prvním poločase byli aktivnější hosté z Wolfsburgu, kteří také měli více šancí. Joakim Maehle sice ještě ztroskotal na brankáři Nübelovi, to Yannick Gerhardt o pár minut později už ve spolupráci s levou tyčí gól vstřelil.
    Do druhé půle ale vstoupil lépe Stuttgart, největší šanci v úvodu však měli asi Tiago Tomás, kterého ale „vyčapal“ domácí brankář. A poté přišla chvíle guinejského snajpra Stuttgartu Serhoua Guirassyho. Ten nejprve v 66. minutě po intervenci VARu proměnil nařízenou penaltu, poté asi o deset minut později po přihrávce Führicha udělal kličku gólmanovi Casteelsovi a otočil skóre. Hattrick pak dokončil v 82. minutě, když sice obrana Vlků ubránila atak Silase, na Guirassyho však už byla krátká. Guinejský útočník si tedy připisuje na své konto druhý hattrick v této sezoně, tento stihl za patnáct minut. Celkově již mu ve statistice branek svítí číslo 13.

Dnešní utkání sledovalo 54 000 diváků.

90+7

90+7
    Wolfsburg se daleko nedostal, jeden z posledních dotyků s balonem bude mít gólman Nübel.

90+6
    Zagadou při pokusu o přihrávku trefil svého spoluhráče Millota, balon se však odráží zpátky na kopačky bývalého hráče Borussie Dortmund.

90+5
    Střídající Amin Sarr se před obránce nedostal, míč tak doputoval až ke gólmanovi Nübelovi.

90+4
    Deniz Undav zbytečně podkopl na půli hřiště kapitána Wolfsburgu Arnolda. Hlavní rozhodčí Siebert mu ukazuje žlutou kartu.

90+4
    Domácí fotbalisté drží míč i ve čtvrté minutě nastavení u svých kopaček.

90+3
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Serhou Guirassy, přichází Leonidas Stergiou.

90+2
    Po odvráceném centru Ita střílel z velké dálky Karazor, branku vysoko přestřelil.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje 7 minut.

90
    Po zákroku Lacroixe budou domácí zahrávat další rohový kop.

90
    Po rohovém kopu zůstávají domácí borci v držení míče.

90
    Navíc budou hráči v červeno-bílých dresech po práci Guirassyho vhazovat v blízkosti branky Vlků.

89
    Domácí Stuttgart už nikam nespěchá, vedení 3:1 jim určitě stačí.

88
    Po autovém vhazování přihrává Anton dozadu, až ke svému brankáři.

Matěj Skula

Branky: 67. Guirassy (pen.), 78. Guirassy (Führich), 82. Guirassy – 34. Gerhardt

Karty:   90+4. Undav (STU) – 5. Svanberg (WOF), 42. Wind (WOF), 73. Vranckx (WOF)

VfB Stuttgart: Nübel – Stenzel (61. Silas), Rouault (83. Zagadou), Anton (C), Itó – Karazor, Stiller – Leweling (61. Undav), Millot, Führich (83. Mittelstädt) – Guirassy (90+3. Stergiou).
    Náhradníci: Bredlow – Haraguči, Egloff, Milošević.

Trenér: Sebastian Hoeness

VfL Wolfsburg: Casteels – Baku, Lacroix, Zesiger, Maehle – Svanberg (80. Kamiński), Arnold (C) – Majer (80. Paredes), Gerhardt (62. Vranckx), Tomás (80. Černý) – Wind (85. A. Sarr).
    Náhradníci: Pervan – Bornauw, Cozza, Wimmer.

Trenér: Niko Kovač

Rozhodčí: Siebert – Seidel, Foltyn