Leverkusen – Union Berlín 4:0 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 2:2 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 3:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:0 (1:0)
1. FC Union Berlín
Neděle 12.11.2023, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 11. kolo

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (17:25:39)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:5.

Bayer Leverkusen se tak vrací do čela německé Bundesligy a vede o 2 body před Bayernem Mnichov.

Máme za sebou utkání 11. kola Bundesligy, ve kterém domácí Bayer Leverkusen jasně přejel hostující Union Berlín.
    V 1. poločase se nádherně prosadil Grimaldo a své šance neproměnily Boniface a Wirtz, neboť brankář hostů předvedl skvělé zákroky.
    Standardní situace hráli důležitou roli, neboť po nic padli hned dvě branky. V minutě 57. se prosadil po rohu Kossouunou a v 73. taktéž po rohu Tah. Tella dovršil v 83. minutě na 4:0, když využil rychlý protiútok.

90+3

90+2
    Adam Hložek fantasticky podržel míč a zabránil tak jeho ztrátě.

ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Noah Mbamba,
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Adam Hložek.

86
    Hráči Unionu odevzdaně kombinují s míčem na své polovině a k útoku se moc nemají.

83
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je NATHAN TELLA, asistoval mu Amine Adli!!!

Rychlý protiútok potáhl Boniface, nahrál Adlimu, který výborně našel NATHANA TELLU, který dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    Brankář Ronnow již po čtvrté tahal míč ze sítě.

83
    Union Berlín bude zahrávat volný přímý kop po ruce Grimalda.

81
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Amine Adli,
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Nathan Tella.

79
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Robin Gosens,
    ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Kevin Behrens.

78
    Frimpong si nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdu.

75
    Ronnow obdržel za svoje protesty žlutou kartu.

73
    Autorem branky je JONATHAN TAH. Asistoval mu Alejandro Grimaldo.

Po skvěle zahraném rohovém kopu v podání Alejandra Grimalda se míč dostal až na zadní tyč, kde JONATHAN TAH si ho krásně zpracoval a nádherně vypálil. Brankář neměl sebemenší nárok střelu chytit.

71
    Outové vhazování poblíž pokutového území soupeře má k dispozici Bayer.

70
    Domácí hráči mají naprostou převahu a kombinují s míčem na svých kopačkách.

Jan Janča

Branky: 23. Grimaldo (Wirtz), 57. Kossounou (J. Hofmann), 73. Tah (Grimaldo), 83. Tella (Adli)

Karty:   75. Rønnow (UNB)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong (81. Adli), Xhaka, Palacios (87. Andrich), Grimaldo – J. Hofmann (81. Tella), Wirtz (87. Mbamba) – Boniface (87. Hložek).
    Náhradníci: Kovář – Amiri, Puerta, Stanišić.

Trenér: Alonso X.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Jaeckel, Bonucci (27. Knoche), Leite – Juranović (48. Trimmel), Král, Laídúní, Roussillon (79. Gosens) – S. Becker (64. B. Aaronson), Haberer – Fofana (79. K. Behrens).
    Náhradníci: Busk – Hollerbach, Kemlein, Tousart.

Trenér: Fischer U.

Rozhodčí: Gerach – Herf, Geracht