Leverkusen – Union Berlín 4:0 (kon.) | W. Brémy – Frankfurt 2:2 (kon.) | RB Lipsko – Freiburg 3:1 (kon.)
Bayer Leverkusen
4:0 (1:0)
1. FC Union Berlín
Neděle 12.11.2023, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

V rámci 11. kola německé Bundesligy se mezi sebou utkají týmy Bayeru Leverkusen a 1. FC Union Berlín.

Domácí Bayer Leverkusen, hrající své domácí utkání na stadionu nesoucím název BayArena, vstoupili do letošního ročníku Bundesligy velmi dobře.
    Po deseti odehraných zápasech mají na svém kontě 28 bodů za 9 výher a jedinou remízu, žádnou porážku s aktivním skóre 30:10. Domácí tak o dva body před Bayernem Mnichov vedou tabulku německé ligy.
    V minulém kole vyhráli na půdě Hoffenheimu 2:3.
    Na toto utkání se domácí dobře naladily v Evropské lize, když vyhráli na hřišti Karabachu 1:0. Domácí Bayer tak bude mít v nohách nejenom čtvrteční zápas v Ázerbájdžánu, ale také dlouhé cestování.

To hostující 1. FC Union Berlín vstoupil do letošního ročníku Bundesligy diametrálně odlišně než Bayer. Za 10 odehraných zápasů stihli nasbírat pouhých 6 bodů za 2 výhry a 8 porážek s pasivním skóre 11:22. Hosté se tak nacházejí na 1. sestupovém místě, jen bod nad posledním Kolínem nad Rýnem.
    V minulém kole padli doma s Frankfurtem 3:0.
    Na toto důležité utkání se hráči z Berlína nenaladili dobře, neboť remizovali na půdě Neapole v Lize mistrů 1:1.

Na straně Bayeru Leverkusen možná uvidíme některého z českých hráčů.
    Brankáře Matěje Kováře, útočníky Adama Hložka a Patrika Schicka (start nejistý z důvodů zranění).

Na straně Unionu Berlín budeme pravděpodobně sledovat českého reprezentanta Alexe Krále.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Stanišić, Hincapié – Frimpong, Xhaka, Palacios, Grimaldo – J. Hofmann, Wirtz – Boniface.
    Náhradníci: Kovář – Adli, Hložek, Amiri, Andrich, Mbamba, Puerta, Tella, Tah.
    Trenér: Alonso X.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Jaeckel, Bonucci, Leite – Juranović, Král, Laídúní, Roussillon – S. Becker, Haberer – Fofana.
    Náhradníci: Busk – B. Aaronson, K. Behrens, Hollerbach, Gosens, Kemlein, Knoche, Trimmel, Tousart.
    Trenér: Fischer U.

1

2
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Unionu.

3
    Po chybě v obraně hostí bude Leverkusen rozehrávat rohový kop.

3
    Grimaldo se snažil centrem najít některého ze svých spoluhráčů, ale jeho pas byl příliš vysoký. Hosté budou odkopávat od brány.

6
    Hráči Bayeru kombinují s míčem kolem vápna, ale ne a ne najít skulinu v obraně hostů.

8
    Frimpong se snažil svým centrem najít ve vápně Boniface, ale obrana hostů velmi dobře zafungovala.

10
    Juranovič se snažil svou průnikovou přihrávkou vysunout Haberera, ale jeho pas byl příliš dlouhý a skončil tak v zámezí. Domácí budou vhazovat.v

11
    Boniface se dostal s míčem na hranici pokutového území, ale jeho střela byla nepřesná.

14
    Domácí stupňují tlak a budou zahrávat rohový kop.

16
    Tahova hlavička byla zblokována na rohový kop.

17
    Hlavní rozhodčí jde se dívat na VAR. Bude se kopat penalta?

17
    Hlavní rozhodčí nesouhlasí s VARem a penaltu nenařizuje. Kopat se bude jen roh,

18
    Frimpongova rozehrávka byla hrubě nepřesná, a proto se míče zmocnil hostující gólman Ronnow.

20
    Hráči Unionu jsou hodně pasivní a nechávají s míčem hrát domácí. Útočné snažení Leverkusenu utnul faul Frimponga.

23
    Leverkusen právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEJANDRO GRIMALDO, asistoval mu FLORIAN WIRTZ!!!
    Florian Wirtz vypíchl skvěle míč obraně hostů, kombinoval s ALEJANDREM GRIMALDEM, který napřáhl k fenomenální střele, která vymetla šibenici hostující brány. S tímto projektilem nemohl brankář nic udělat.

26
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

27
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Leonardo Bonucci, přichází Robin Knoche.

28
    Hosté budou mít k dispozici standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

30
    Tak to byla obrovská šance, kterou měl na hlavě Boniface. Naskočil si na skvělý centr z kraje, hlavičkoval nebezpečně. Brankář Ronnow předvedl fantastický zákrok. Před dotírajícím Wirtzem obrana hostů míč odkopla.

33
    Hráči Bayeru kombinují s míčem a nikam nespěchají. Hráči Unionu ani nenapadají.

35
    Leverkusen bude kopat rohový kop.

37
    Hofmann bude vhazovat poblíž šestnáctky Unionu Berlín.

38
    Bayer bude zahrávat nebezpečný volný přímý kop.

41
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hosté. Hráči Bayeru se lehce zmocnili míče a budou ohrožovat obranu Unionu.

43
    Sražený centr Beckera skončil jen v náruči domácího gólmana Hrádeckého.

45
    Skvěle utažená střela Floriana Wirtze skočila ještě před brankářem Rennowem. Ten ale fantastickým zákrokem vyrazil míč na roh.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

45+3

Máme za sebou 1. poločas, po kterém zaslouženě vede domácí Bayer Leverkusen 1:0 nad Unionem Berlín.
    Zprvu se hrál opatrný fotbal bez velkých šancí, až z té 1. Alejandro Grimaldo ve 23. minutě vymetl šibenici brány. Ve 30. minutě měl obrovskou šanci Boniface, ale brankář Ronnow předvedl skvělý zákrok. Wirtz měl na konci poločasu taky obrovskou šanci, ale nedal.
    Poločas tak skončil 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

46

48
    Bayer kombinuje na své půlce a vyčkává na možnost posunout míč vpřed.

50
    Střela Xhaky byla sražena na rohový kop.

52
    Velmi nepřesný centr předvedl hostující Becker.

54
    Se střelou Fofany si brankář Hrádecký bez problémů poradil.

55
    Union Berlín má k dispozici rohový kop.

56
    Rohový kop bude zahrávat i Leverkusen.

57
    Autorem branky je ODILON KOSSOUNOU, Asistoval mu Johan Hofmann!!!
    Nádherně rozehraný rohový kop v podání Jonase Hofmanna doletěl přímo na hlavu ODILONa KOSSOUNOU, který z bezprostřední blízkosti neomylně proměnil.

59
    Obrovskou příležitost na 3:0 měl Frimpong po nahrávce od Boniface, ale brankář Ronnew předvedl skvělý zákrok. Z brankové čáry poté odhlavičkoval Knoche.

62
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedl Alex Král.

62
    Hráči Bayeru teď zmáčkli Union Berlín a nedovolí mu vystoupit ze svého pokutového území.

64
    Volný přímý kop bude z nebezpečné pozice zahrávat Grimaldo.

64
    ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Brenden Aaronson.

66
    Wirtzova střela byla spíše propagační, a proto s ní brankář Ronnow neměl žádné starosti.

68
    Fofana se zlobí a dožaduje se odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí je jiného názoru. Penalta se nekopá.

70
    Domácí hráči mají naprostou převahu a kombinují s míčem na svých kopačkách.

71
    Outové vhazování poblíž pokutového území soupeře má k dispozici Bayer.

73
    Autorem branky je JONATHAN TAH. Asistoval mu Alejandro Grimaldo.

Po skvěle zahraném rohovém kopu v podání Alejandra Grimalda se míč dostal až na zadní tyč, kde JONATHAN TAH si ho krásně zpracoval a nádherně vypálil. Brankář neměl sebemenší nárok střelu chytit.

75
    Ronnow obdržel za svoje protesty žlutou kartu.

78
    Frimpong si nepohlídal své postavení a byl nachytán v ofsajdu.

79
    ze hřiště odchází Jérôme Roussillon, přichází Robin Gosens,
    ze hřiště odchází David Datro Fofana, přichází Kevin Behrens.

81
    Střídání v týmu Bayer Leverkusen:
    ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Amine Adli,
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Nathan Tella.

83
    Union Berlín bude zahrávat volný přímý kop po ruce Grimalda.

83
    Autorem branky je NATHAN TELLA, asistoval mu Amine Adli!!!

Rychlý protiútok potáhl Boniface, nahrál Adlimu, který výborně našel NATHANA TELLU, který dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.
    Brankář Ronnow již po čtvrté tahal míč ze sítě.

86
    Hráči Unionu odevzdaně kombinují s míčem na své polovině a k útoku se moc nemají.

87
    ze hřiště odchází Exequiel Palacios, přichází Robert Andrich,
    ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Noah Mbamba,
    ze hřiště odchází Victor Boniface, přichází Adam Hložek.

90
    Útočným faulem se provinil Behrens.

90+1

90+2
    Adam Hložek fantasticky podržel míč a zabránil tak jeho ztrátě.

90+3

Máme za sebou utkání 11. kola Bundesligy, ve kterém domácí Bayer Leverkusen jasně přejel hostující Union Berlín.
    V 1. poločase se nádherně prosadil Grimaldo a své šance neproměnily Boniface a Wirtz, neboť brankář hostů předvedl skvělé zákroky.
    Standardní situace hráli důležitou roli, neboť po nic padli hned dvě branky. V minutě 57. se prosadil po rohu Kossouunou a v 73. taktéž po rohu Tah. Tella dovršil v 83. minutě na 4:0, když využil rychlý protiútok.

Bayer Leverkusen se tak vrací do čela německé Bundesligy a vede o 2 body před Bayernem Mnichov.

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 8:5.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (17:25:39)

Jan Janča

Branky: 23. Grimaldo (Wirtz), 57. Kossounou (J. Hofmann), 73. Tah (Grimaldo), 83. Tella (Adli)

Karty:   75. Rønnow (UNB)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Kossounou, Tah, Hincapié – Frimpong (81. Adli), Xhaka, Palacios (87. Andrich), Grimaldo – J. Hofmann (81. Tella), Wirtz (87. Mbamba) – Boniface (87. Hložek).
    Náhradníci: Kovář – Amiri, Puerta, Stanišić.

1. FC Union Berlín: Rønnow – Jaeckel, Bonucci (27. Knoche), Leite – Juranović (48. Trimmel), Král, Laídúní, Roussillon (79. Gosens) – S. Becker (64. B. Aaronson), Haberer – Fofana (79. K. Behrens).
    Náhradníci: Busk – Hollerbach, Kemlein, Tousart.

Rozhodčí: Gerach – Herf, Geracht