Boston – Detroit 2:5 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – Nashville 3:8 (kon.) | New Jersey – Columbus 1:2 (kon.) | Washington – Edmonton 0:5 (kon.)
Anaheim – Los Angeles 2:5 (kon.) | San Jose – Montreal 2:3 (1:2 po s.n.)

Střely na bránu: 39 – 35 | Přesilová hra: 1/4 – 1/5 | Trestné minuty: 15 – 13

Hokejisté St. Louis vůbec nezvládli dnešní zápas s Nashvillem, kterému podlehli vysoko 3:8!

Hosté do utkání výborně vstoupili a ve 14. minutě vedli 3:0. Domácí do přestávky korigovali Pavlem Bučněvičem, jenže začátek druhé části zase patřil Predátorům. Nejprve zaznamenal svou první trefu v NHL Spencer Stastney. Poté hosté dokonale využili přesilovku 5 na 3. Nejprve se prosadil Ryan O'Reilly a těsně po skončení klasické početní výhody zvýšil už na 6:1 Luke Evangelista. Bluesmani pak korigovali skóre povedenou střelou Roberta Thomase, ovšem skóre prostřední části uzavřel na 7:2 Filip Forsberg. V závěrečné dvacetiminutovce padlo ještě po gólu na každé straně. Za St. Louis snižoval tečí v přesilovce Jake Neighbours, poslední slovo si však vzal útočník Preds Kiefer Sherwood.

59:15
    Perunovich předložil kotouč před odkrytou branku Pavlovi Bučněvičovi. Jeho střelu však nešťastně zablokoval vlastní spoluhráč Kyrou, jenž se nacházel u brankoviště!

59:02
    Poslední minuta. Střelu Jakea Neighbourse srazil Barrie do ochranné sítě.

58:07
    Hosté jsou již kompletní.

57:38
    Po střele Oskara Sundqvista se dostal k dorážce Justin Faulk, ale Kevin Lankinen se dokázal na táhnout a zabránit gólu! Na druhé straně pak ujel obraně domácích Jakov Trenin, jehož zakončení vytěsnil mimo Binnington!

57:22
    Justin Faulk vypálil z levé strany, ale rána mu vůbec nesedla.

56:48
    Hosté vyhodili.

56:19
    Kapanen našel Pavla Bučněviče, jehož střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

56:06
    Gustav Nyquist dostal dvě minuty za sekání. Po reklamní přestávce si domácí zahrají přesilovku.

55:51
    Kevin Hayes nenachytal Lankinena nahozením ze záporného úhlu. Brankář Preds byl připraven.

54:49
    Střely na branku – 36:33

54:28
    Na druhé straně byl nalevo rozjetý Brayden Schenn. Jeho střelu vyrazil Lankinen. Hosté pak zahráli na icing.

53:56
    Ryan McDonagh střílel tvrdě od modré čáry. Binnington viděl a dokázal puk vyrazit.

53:18
    Ještě čas na reklamní přestávku.
    52:42 Kiefer SHERWOOD - 3:8

52:42
    6/6
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hosté navyšují své vedení! Binnington vyjel za branku, ale puk posunul jen k Toreymu Krugovi, který byl pod tlakem. Zadák Blues tak odehrál kotouč jen ke Colemu Smithovi, jehož střelu Binnington vyrazil, ovšem další zakončení KIEFERA SHERWOODA už po ledě zaplulo k jeho pravé tyčce – 3:8. Bez asistence.
    Sherwood K., Smith Co., Lauzon J., Lankinen K., Carrier A., McCarron M.
    Schenn B., Saad B., Krug T., Perunovich S., Binnington J., Neighbours J.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Bučněvič (Scandella, Thomas), 31. Thomas (Bučněvič, Saad), 46. Neighbours (Krug, Kyrou) – 7. F. Forsberg (Lauzon, Nyquist), 8. Trenin (Sissons, McDonagh), 14. Evangelista (Sherwood, A. Carrier), 23. Stastney (Evangelista, Sherwood), 25. O'Reilly (F. Forsberg, Barrie), 26. Evangelista (Tomasino, A. Carrier), 38. F. Forsberg (Co. Smith), 53. Sherwood

St. Louis Blues: Hofer (23. Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Krug, Perunovich, Scandella – Kyrou, Thomas (A), Bučněvič – Neighbours, B. Schenn (C), Saad – Kapanen, Hayes, Toropčenko – Sundqvist, Alexandrov, Blais.
    Trenér: Craig Berube

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Josi (C), McDonagh (A), A. Carrier, Lauzon, Barrie, Stastney – Nyquist, O'Reilly, F. Forsberg – Evangelista, Pärssinen, Sherwood – Foudy, Sissons (A), Trenin – Tomasino, McCarron, Co. Smith.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: Lee, Schrader – Mills, Baker

Diváci: 18 096