Košice – Spišská N. Ves 5:1 (kon.) | Humenné – Lipt. Mikuláš 5:4 (kon.) | Nové Zámky – Michalovce 0:5 (kon.)
Poprad – HC Slovan 5:2 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 2:3 (po pr.)
HKM Zvolen
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 24.11.2023, 18:00Tipos Extraliga (SR) • 20. kolo

Druhé pohronské derby je minulosťou. Extra bodík si v predĺžení vybojovali hostia gólom Bíreša. Celkovo derby ale ďaleko zaostalo za očakávanou kvalitou. Niet sa čomu čudovať, veď obe mužstvá sú mimo formy a na ľade to trápenie aj bolo pekne vidieť. Snáď táto výhra nakopne aspoň Banskú Bystricu. Zvolen zaknihoval piatu prehru v rade a šiestu prehru v predĺžení. Každopádne vám ďakujem za pozornosť a dočítania v nedeľu na stretnutí Zvolen – Poprad. (20:31:24)

62:17
    Banská Bystrica dala gól! Závar pred domácou bránou končí víťazným gólom Banskej Bystrice. Bačík dlhšie držal puk za bránkou, následne ho prihral pred bránku ANDREJOVI BÍREŠOVI, ku ktorému Mudrák priskočil príliš neskoro – 2:3.
    Asistencie Patrik Bačík, Roman Faith.

61:57
    Faith nahral Bírešovi do šance na rozhodnutie, ale Bírešovi skočil puk.

61:11
    Adam v pečíslení páli na vyrážačku, ale tesne mimo brány.

61:00
    Čakáme na prvú šancu.

60:02
    Úvodné buly získali domáci.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Trápenie je síce na konci. Obe mužstvá si podelia o bode. O druhý sa pobijú v predĺžení. Zvolen má bilanciu 1:5 a Banská Bystrica 1:0.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:35
    Marcinek našiel spoza brány Zuzina, ale jeho strela švihom končí iba na Krošeljovi.

59:07
    Tento zápas azda ako remízou ani nemôže skončiť. Obe mužstvá sa ľade trápia.

58:10
    Kašlík v rýchlej akcii, prešiel do tretiny a zakončil spoza Šenkeříka. Následne šiel tvrdo aj do dorážky a to sa českému bekovi vôbec nepáčilo a dal mu to aj patrične pocítiť.

57:26
    Faith prešiel v rýchlosti celé ihrisko a zakončil spoza obrancu, Kupsky chytá po do lapačky.

56:31
    Dravý Turnbull najprv vystrelil spoza Mudráka, Kupsky puk iba vyrazil pred seba a Kanaďan sa dostal aj k dorážke, ale z mikrosúboja opäť vyšiel ako víťaz domáci gólman.

55:51
    Rozohrávka hráčov HC´05 Banská Bystrica končí zakázaným uvoľnením. Budeme svedkami ďalšieho buly pred Gašperom Krošeljom.

55:00
    Rozohrávka zvolenských obrancov skončila zakázaným uvoľnením. Nasleduje buly pred Jakeom Kupskym.