UK Kings Prague – North wings Ústí 6:2 (kon.) | HC MUNI – Black Dogs Budweis 2:4 (kon.) | Engineers Prague – BO Ostrava 4:2 (kon.)
ČVUT Engineers Prague
4:2 (0:1, 1:1, 3:0)
BO Ostrava Vítkovice Steel
Středa 29.11.2023, 20:15Univerzitní liga ledního hokeje • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky univerzitního hokeje. V tomto zápase 4. kola proti sobě nastoupí ČVUT Engineers Prague a BO Ostrava Vítkovice Steel.

BO Ostrava je v tabulce soutěže jednoznačně na posledním místě. Tým z 8 zápasů získal čtyři body. Z posledních pěti zápasů získal pouze bod, s Masarykovou Univerzitou prohrál 4:5 na nájezdy. Velkým favoritem zápasu jsou domácí, ti jsou po osmi zápasech na druhé pozici se 17 body.

ČVUT Engineers Prague: Pulda (Kadlec) – Šonský, Vobořil, Gonda, Raiterman, Spurný, Staněk, Kubata – Januška, Najman, Dohnal, Holanik, Hynek, Březina, Hasil, Kleveta, Matějka, Routa, Kučera, Vaňous P., Fabiánek
    Trenér: Daniel Fuks

BO Ostrava Vítkovice Steel: Daňa – Chudoba, Paško, Akamczyk, Spurný A., Zapletal – Makovec, Kriščák, Byčkov, Hepnar, Plánka, Mikula, Pohl, Béreš, Dvořák
    Trenér: Jan Dětský

Rozhodčí: Valda – Janíček, Stacho.

00:01

01:40
    Tým BO Ostrava právě vstřelil branku!
    Autorem branky je VOJTĚCH PLÁNKA. Asistence: Patrik Mikula a Maroš Kriščák.

11:11
    Vyloučení v týmu BO Ostrava Vítkovice Steel:
    Filip Zapletal – 2 min., hákování.

18:20
    Fabiánek zkoušel něco vymyslet před brankou, ale obrana si dokázala poradit.

18:37
    Domácí se nedostali do útočného pásma, následně se Ostrava nedostala do střelecké pozice.

19:00
    Domácí brankář Pulda byl připravený, dokázal si poradit se střelou soupeře. Hosté mohou vystřídat.

19:28
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se dohrává úvodní třetina.

20:00

Zápas bude pokračovat druhou třetinou.

20:01

20:06
    Domácí celek se dostal znovu do útočného pásma, Vobořil nahazoval, ale nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.

20:54
    Engineers právě vstřelili branku!
    Blesková akce domácích a je vyrovnáno, po šikovném pasu spoluhráče dostal kotouč za brankáře Daňa dobře hrající MICHAL KUČERA.
    20:54 Michal KUČERA - 1:1

21:25
    Hostující celek se dostává do vedení, prosazuje se po obkroužení branky střelo do odkryté části brány FILIP BYČKOV. Asistence: Viliam Béreš.
    21:25 Filip BYČKOV - 1:2

21:40
    Matějka bojoval o kotouč, získal ho, ale jeho zakončení nebylo přesné.

21:53
    Hra je přerušena, kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:02
    Přemysl Pohl – 2 min., podrážení.

22:30
    Fanoušci na stadionu vytvářejí velmi dobrou atmosféru, sledujeme aktivní hru ze strany domácích.

22:44
    Raiterman zkoušel tečovat puk před brankou, což se mu nepodařilo, a tak v pohodě zasáhl brankář.

24:15
    Vyloučený hráč se vrací do hry, už sledujeme hru pět na pět. Ani jeden celek se nemůže nyní dostat stabilněji před branku soupeře.

24:18
    Se střelou Březiny si dokázal poradit hostující brankář.

24:35
    Fabiánek zabrzdil akci domácích, následně puk získali obránci. Ti o něj ale rychle přišli.

25:06
    Nádherná akce Byčkova, dostal se individuálně do zakončení, ale byl faulovaný.

25:06
    Vyloučení v týmu ČVUT Engineers Prague:
    Tomáš Kleveta – 2 min., podrážení.

26:01
    Vaňous při vlastním oslabení hledal Kubatu, který dostal přihrávku, ale nedokázal přesněji zakončit.

26:21
    Akamczyk a Hepnar kombinovali v útočném pásmu, následně domácí dokázali vyhodit.

27:04
    Přesilovka hostů končí, výraznější šanci si tým nedokázal vypracovat. Naopak zahrozili domácí.

27:30
    Najman si najížděl do dobré střelecké pozice, ale s jeho pokusem si dokázal poradit brankář soupeře. Dobrá akce domácích.

27:59
    Dohnal se hodně důrazně dral do zakončení, puk ale kryje brankář Ostravy.

29:03
    Josef Hynek – 2 min., držení.

29:40
    Zapletal vybojoval kotouč na modré čáře, následně hledal spoluhráče před brankou, ale obrana si dokázala poradit a vyhodila puk.

30:06
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

30:20
    Mikula zakončoval, jeho projektil byl zblokovaný do ochranné sítě. Bude se vhazovat.

31:22
    Gonda mohl jít do střelecké pozice, místo toho však hledal před brankou spoluhráče, ale kotouč sebrali soupeři.

31:45
    Kučera vystřelil od modré čáry, jeho pokus kryje brankář Daňa.

33:01
    Pulda si dokázal poradit se zakončením soupeře, vhazovat se bude před jeho brankou, sledujeme klidnější pasáž hry.

33:50
    Domácí se usadili v útočném pásmu, mají ponechanou výhodu.

34:03
    Pavel Makonec – 2 min., podrážení.

34:17
    Pražané mají možnost přesilové hry, Dohnal dovezl kotouč do útočného pásma, kde probíhá kombinace.

34:49
    Dohnal ani jeho kolegové nedokázali překonat brankáře Ostravy, Daňa předvedl velmi dobrý zákrok.

35:10
    Aktivně hrají domácí přesilovku, ale Kučera špatnou zpětnou přihrávkou připravil tým o útočné pásmo.

35:35
    Hostující brankář se vytáhl proti situaci dva na jednoho.

36:17
    Sledujeme delší pasáž hry bez přerušení, tempo hry vyhovuje především hostujícím hráčům, kteří drží vedení.

36:57
    Tým z Ostravy se nyní dostal do útočného pásma, kde vybojoval vhazování. Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině.

38:01
    Domácí Pulda vytáhl velmi dobrý zákrok proti střele soupeře, následně mu pomohla branková konstrukce.

38:24
    Ostrava měla velkou šanci, ale Hepnar nedokázal zpracovat poskakující přihrávku.

39:14
    Mareš Kriščák – 2 min., podrážení.

39:33
    Už se pravděpodobně nic nestane. Domácí jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

39:56
    Daňa kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

40:00

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou.

40:49
    Daňa kryje další střelecký pokus soupeře.

41:14
    Vyloučený hráč se vrací do hry, sledujeme hru pět na pět.

41:23
    Januška hledal spoluhráče před brankou, ale u kotouče je brankář Ostravy, který kryje kotouč.

41:25
    Spurný naboural ve druhé třetině do mantinelu, odstoupil se zápasu a odjel do nemocnice.

42:05
    Domácí celek vyhrál buly v útočném pásmu, a pak se střelou z otočky z mezikruží prosazuje TOMÁŠ BŘEZINA. Asistence: Marek Šonský.
    42:05 Tomáš BŘEZINA - 2:2

42:52
    David Routa vybojoval kotouč, ale jeho rychlé zakončení nebylo vůbec přesné.

43:25
    Kubata hledal spoluhráče před brankou, nakonec z toho bylo spíše zakončení. Gólman si dokázal poradit.

45:00
    Úvodních pět minut hry ze třetí třetiny je pryč, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Domácím se podařilo vyrovnat a pokračují v dobré hře.

45:45
    Kotouč je v ochranné síti, vhazovat se bude před brankou Ostravy.

46:24
    Pražané nyní diktují tempo hry, Kubata hledal spoluhráče, ale přihrával nedovoleně. Vhazovat se tak bude před brankou domácích.

47:22
    Radek Dvořák – 2 min., hákování.

47:44
    Matějka se propracoval do zajímavé střelecké pozice, ale s jeho ránou si dokázal poradit brankář.

48:53
    Domácí rozehrávají od své branky, přesilovka se jim nedaří podle představ.

49:38
    Pavel Pulda v domácí brance musí být připravený, vhazovat se bude před jeho brankou po zakázaném uvolnění.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, aktuálně sledujeme klidnější pasáž hry.

50:45
    Ostrava se po dlouhé době dostala do útočného pásma, ale Zapletal to zkoušel z pravé strany. Minul branku.

51:09
    Bleskové přenesení hry hostů znamenalo šanci pro Spurného, jehož projektil končí vedle.

52:10
    Bekhendové zakončení hostujího Pohla bylo nepovedené, ale i tak kryje kotouč brankář.

52:36
    Matěj Paško – 2 min., nedovolené bránění.

53:00
    Domácí celek proměnil poprvé v tomto zápase přesilovku a dostává se do vedení, prosazuje se aktivní DAVID VOBOŘIL. Asistence: Jan Raiterman.
    53:00 David VOBOŘIL - 3:2

54:19
    Střelou do odkryté části branky se prosazuj po výborném pasu spoluhráče PAVEL VAŇOUS. Asistence: Marek Šonský a Vojtěch Matějka.

55:33
    Adam Sporný se prokličkoval do zakončení, ale v rozhodující moment nechal kotouč za sebou.

57:06
    V poklidném tempu se utkání dohrává, sledujeme klidnější pasáž hry.

57:36
    Gonda to vzal na sebe, ale trefil v rozhodující moment jen beton brankáře.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty hry v tomto zápase, hosté hrají bez brankáře.

58:46
    Vaňous se dostal ke střele na prázdnou branku, ale jeho pokus zblokoval Zapletal.

59:33
    Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.

Domácí celek vyhrává tento zápas díky povedené třetí třetině 4:2. Hosté drželi dvě třetiny se soupeřem krok. (22:07:23)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Kučera, 43. Březina (Šonský), 53. Vobořil (Raiterman), 55. Vaňous (Šonský, Matějka) – 2. Plánka (Mikula, Kriščák), 22. Byčkov (Béreš)

Rozhodčí: Valda – Janíček, Stacho