Michalovce – Banská Bystrica 6:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Nitra 2:4 (kon.) | Nové Zámky – Humenné 2:1 (3:2 po s.n.)
Lipt. Mikuláš – Poprad 1:4 (kon.) | HC Slovan – Košice 1:4 (kon.) | Zvolen – Trenčín 1:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
6:4 (1:1, 2:3, 3:0)
HC MONACObet Banská Bystrica
sk Pátek 12.01.2024, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 35. kolo

Michalovce predviedli proti Banskej Bystrice parádny obrat, keď v zápase hneď trikrát prehrávali, ale nezlomilo ich ani dvojgólové manko a nakoniec sa môžu tešiť z víťazstva 6:4. Domácim pomohlo aj šťastné rýchle vyrovnanie v úvode poslednej tretiny, o ktoré sa postaral Buc a od toho momentu boli lepším tímom. Hostia však predsa len dostali šancu v podobe presilovej hry, ale nevyužili ju a krátko po nej pykali, keď víťazný gól strelil Bodák a následne Jasečko zásahom do prázdnej bránky už len potvrdil víťazstvo domácich. Michalovce si tak udržali tretie miesto v tabuľke, naopak Banskú Bystricu preskočila Nitra a prepadla sa na šiestu priečku. To je odo mnňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa pri hokejových prenosoch znova nabudúce! (20:05:43)

58:59
    Dukla Michalovce dala gól! Hostia to už vyskúšali v hre bez brankára a dožadovali sa aj vylúčenia Daugavinša po súboji s Turnbullom, ale nepískalo sa, a tak defenitívne víťazstvo domácich spečatil SEBASTIÁN JASEČKO presným zásahom do prázdnej bránky! Bez asistencie

56:04
    Dukla Michalovce dala gól! Domáci dokonali skvelý obrat, keď prežili oslabenie a po vybojovanom puku v strednom pásme sa vydali do prečíslenia, ktoré napokon gólovo zakončil navrátilec z trestnej lavice MARTIN BODÁK, keď dopravil za chrbát Belányiho nevydarené Bucove zakončenie! Asistencie: Buc, Puliš

54:30
    Domáci sa zatiaľ úspešne bránia pri oslabení, keď sa im puk podarilo vyhodiť aj s hosťujúcim tečom na striedačku.

53:54
    Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
    Bodák – 2 min., podrazenie.

52:14
    V tejto chvíli už obrovská príležitosť pre Daugavinša, ktorý bol vysunutý do samostatného nájazdu, ale môže si vyčítať zakončenie, pretože mieril len do lapačky Belányiho.

51:04
    Ani rozohrávka hosťom vôbec nevychádza, keďže prichádza zakázané uvoľnenie a vhadzovať sa bude pred Belányim.

50:26
    Domáci sú naďalej jednoznačne aktívnejším tímom v poslednej tretine, ale hostia zatiaľ stále odolávajú a Belányimu sa podarilo prerušiť hru.

47:02
    Konečne pohrozili aj hostia, ale Škorvánek mal otvorený výhľad proti tvrdej strele od modrej čiary a predviedol istý zákrok.

46:10
    Menší závar pred Belányim, ktorý na chvíľu nevedel, kde má puk, ale Puliš sa napokon nedostal k prípadnej dorážke.

44:19
    Vylúčenie v tíme HC´ 05 Banská Bystrica:
    Matoušek – 2 min., podrazenie.

43:30
    Hostia aspoň úspešne prečkali oslabenie a podarilo sa im hru dostať pred Škorvánka, ktorý však nemusel zasahovať, keďže strelecký pokus bol zblokovaný.

40:56
    Matoušek – 2 min., hákovanie.

40:30
    Dukla Michalovce dala gól! Skvelý vstup do tretej tretiny v podaní domácich, keď im prialo aj šťastie a Daugavinšove zblokované zakončenie sa aj s tečom Belányiho dostalo k DÁVIDOVI BUCOVI, ktorému zostávalo len trafiť prázdnu bránku hostí a je vyrovnané! Asistencie: Daugavinš, Cibák

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Za nami je divoká druhá tretina zápasu medzi Michalovcami a Basnkou Bystricou, v ktorej sa roztrhlo vrece s gólmi. Hostia najprv išli do vedenia po využitej presilovke o dvoch hráčov zásluhou Turnbulla, ale o domácu odpoveď sa postaral Paločko tiež v početnej výhode. Následne už hostia odskočili do dvojgólového náskoku po zlepených góloch Bíreša a Výhonského, lenže potom sa aj oni zbytočne dostali do oslabenia o dvoch hráčov a to postrestal kontaktným gólom Acolatse. Tretia tretina sa začne približne o 19:21.