Buffalo – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 6:3 (kon.) | Detroit – Edmonton 2:3 (po pr.)
Florida – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 3:4 (po pr.)
Tampa – New Jersey 4:3 (po pr.) | Washington – Seattle 1:4 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 2:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Boston 2:1 (po pr.)
Florida Panthers
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Los Angeles Kings
Pátek 12.01.2024, 01:00 • Amerant Bank Arena, Sunrise • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek pátku. Napočtenou někdy příště! (04:04:27)

Dnešní utkání sledovalo 18 616 diváků.

Další utkání dnešních soupeřů
    FLA: vs. New Jersey (doma, 14. 1. od 0:00)
    LAK: vs. Detroit (venku, 14. 1. od 1:00)

Sunrise hlásí dohráno, Florida protahuje svou vítěznou sérii a poráží Kings 3:2 po prodloužení! Domácí se po vesměs vyrovnané první třetině chopili iniciativy a po následující dvě periody na ledě dominovali, dlouho se jim ale nedařilo rozklíčovat výborného Talbota. Duel tak dospěl až do nastavení, ve kterém o vítězství Panthers rozhodl pěkným bekhendovým zakončením Reinhart.

Statistika
    Střely na bránu: 39 – 34 | Přesilová hra: 1/3 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 8

Kdo se postavil do brankoviště?
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 32 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,1 %, odchytal 64:46
    Cam Talbot (LAK) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 64:59

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Florida právě vstřelila branku!
    Máme hotovo, Panthers v samotném závěru prodloužení dokonávají obrat a berou si slibný bod navíc! Dvě sekundy před koncem nastavení se z blízkosti brankoviště prosazuje SAM REINHART, který z rohu vyjel před Talbota a následně ho překonal bekhendem na vzdálenější stranu svatyně – 3:2! Asistence: Aleksander Barkov, Sergej Bobrovskij.
    Reinhart S., Barkov A., Tkachuk M., Montour B., Bobrovskij S.
    Englund A., Doughty D., Danault P., Talbot C.

64:30
    Barkovova střela z voleje se neujala, domácí sbírají odraženou pryž a nadále se drží v útočném pásmu.

64:00
    Běží poslední minuta prodloužení!

63:37
    Paul Maurice si ještě bere oddechový čas!

63:37
    Obrovská komplikace pro Kings! Adrian Kempe (LAK) na rohu kluziště okatě krosčekoval Montoura a míří na trestnou, početní výhoda pro Panthers!

62:56
    Dvě minuty před koncem prodloužení uvidíme vhazování před hranicí obranné třetiny Los Angeles.

62:30
    Dění se přelévá z jedné strany na druhou, slibné šance jsou teď k vidění na obou koncích kluziště.

61:55
    Tyčka! Floridu zachránila branková konstrukce, Dubois z bezprostřední blízkosti těsně minul!

61:20
    Nakonec se ale přeci jen dočkal i on, Bennett ho prověřil rutinním zakončením z kruhu pro buly.

61:10
    Kings mají zatím více ze hry a drží dění před Bobrovským, Talbot dosud nebyl nucen zasahovat.

60:50
    Panthers is poprvé od začátku nastavení osahávají kotouč, Tkachuk míří dopředu po pravé straně.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 31. Bennett (Luostarinen, Ekman-Larsson), 58. M. Tkachuk (Verhaeghe, Reinhart), 65. Reinhart (Barkov, Bobrovskij) – 7. Moore (Danault, Fiala), 40. Doughty (Kempe, Kopitar)

Florida Panthers: Bobrovskij (Stolarz) – Forsling, Ekblad (A), Mikkola, Montour, Ekman-Larsson, Kulikov – Rodrigues, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Bennett, M. Tkachuk (A) – Luostarinen, Lundell, Lomberg – Gadjovich, Stenlund, Lockwood.
    Trenér: Paul Maurice.

Los Angeles Kings: Talbot (Rittich) – M. Anderson, Doughty (A), Gavrikov, M. Roy, Englund, Spence – Byfield, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Fiala – Laferriere, Dubois, Kaliyev – Grundström, Lizotte, Lewis.
    Trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Pochmara, Lambert – Berg, Brisebois.

Diváci: 18 616