Buffalo – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Anaheim 6:3 (kon.) | Detroit – Edmonton 2:3 (po pr.)
Florida – Los Angeles 3:2 (po pr.) | Montreal – San Jose 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Vancouver 3:4 (po pr.)
Tampa – New Jersey 4:3 (po pr.) | Washington – Seattle 1:4 (kon.) | NY Islanders – Toronto 4:3 (po pr.)
St. Louis – NY Rangers 5:2 (kon.) | Winnipeg – Chicago 2:1 (kon.) | Arizona – Calgary 2:6 (kon.)
Vegas – Boston 2:1 (po pr.)
Carolina Hurricanes
6:3 (2:0, 3:3, 1:0)
Anaheim Ducks
Pátek 12.01.2024, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Děkuji vám za pozornost, přeji klidný zbytek noci a všem Pravoslavům dnes vše nejlepší k svátku! (03:57:54)

3. Brendan Lemieux (CAR) 0+0

Dnešní zápas rozhodně nemohl nikoho nudit, vyloženě divoká byla především druhá třetina. Po většinu času každopádně domácí Carolina výrazně ukazovala svou nadvládu a potvrzovala roli favorita. Největším problémem pro ni může být ale zranění Pjotra Kočetkova, který ve 34. minutě musel odstoupit. Naopak pozitivně nezapomenutelný zápas to byl pro Jordana Martinooka, který dnes oslavil svůj 600. zápas v NHL gólem, asistencí, no a také čtyřmi trestnými minutami.

59:37
    Ducks se už k další střele nedostali, Brady Skjei v klidu vyváží puk k útočné modré čáře.

58:35
    Domácí vyhráli vhazování a okamžitě posílají puk přes celé kluziště.

58:25
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
    Jack Drury – 2 min., držení.

57:46
    Noesen nečekaně vypálil od pravého mantinelu, Dostál si připsal zákrok vyrážečkou.

56:45
    Ducks se ještě drží v útočném pásmu, ale Carolina je poměrně klidně zvládá ubránit.

55:56
    Dva Kačeři se objevili s kotoučem sami před brankou, Urho Vaakanainen se neunáhlil a duchaplně vylepšil pozici přistrčením puku Masonu McTavishovi. Ten ale jako by nabral puk na lopatu a hodil ho vysoko nad branku, nevypadalo to ani na Raantův zákrok.

55:40
    V posledních minutách už se zřejmě utkání bude jen dohrávat, neboť nyní si týmy několikrát vyměnily puk bez větší snahy o něco konstruktivního.

54:35
    Troy Terry skryl svižnou střelu zápěstím za obránce, ale Antti Raanta jen švihnul lapačkou a suverénně do ní puk chytl.

53:55
    Po ubráněném oslabení domácí rychle převezli hru opět do svého útočného pásma, kde se odehrává většina dnešního zápasu.

52:33
    Carolina hraje v plném počtu.

51:58
    Jackson LaCombe zkusil podobné jednoduché nahození zápěstím jako před chvilkou na druhé straně Burns, pro hosty však úspěch nepřišel.

50:50
    Dobrou práci předvedl Jordan Staal, když až u modré vypíchl soupeři kotouč a vyvezl ho ven z obranného pásma.

50:33
    Jalen Chatfield – 2 min., držení.
    49:54 Seth JARVIS - 6:3

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 16. Skjei (Jarvis, J. Staal), 17. Svečnikov (S. Aho II, Teräväinen), 22. Martinook (Jarvis), 35. Noesen (Bunting, Kotkaniemi), 37. Drury (Noesen, Teräväinen), 50. Jarvis (Burns, Martinook) – 21. Lundeström (Leason, McGinn), 31. R. Strome (Terry), 31. Vatrano (Henrique)

Carolina Hurricanes: Kočetkov (34. Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Orlov – Teräväinen, S. Aho II (A), Svečnikov – Noesen, Kotkaniemi, Bunting – Jarvis, J. Staal (C), Martinook – Fast, Drury, Lemieux.
    Trenér: Rod Brind'amour.

Anaheim Ducks: Gibson (41. Dostál) – Fowler (A), Vaakanainen, Gudas, LaCombe, Ljubuškin, Hägg – Vatrano, McTavish, Killorn – Terry, Henrique (A), R. Strome – Leason, Lundeström, McGinn – Silfverberg (A), Carrick, Groulx.
    Trenér: Greg Cronin.

Rozhodčí: Rank, Beach – Johnson, Deschamps.