Ústí n/L – Havlíčkův Brod 8:4 (kon.) | Benátky n/J – Chrudim 4:3 (kon.) | Chomutov – Třebíč 3:0 (kon.)
Znojmo – Kadaň 4:2 (kon.) | Jihlava – Litoměřice 5:1 (kon.) | Písek – Olomouc 1:4 (kon.)
Tábor – Hr. Králové 1:2 (kon.) | Vrchlabí – Beroun 2:3 (po pr.)
IHC Králové Písek
1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
HC Olomouc
Sobota 23.10.2010, 17:301. liga (ČR)

Dnešní zápas je u konce. Písečtí sice šli úvodním gólem do vedení, pak už se ale brankově prosazoval pouze tým z Hané, který nakonec vítězí 4:1. Z Písku se z vámi s přáním hezkého zbytku večera loučí Petr Košatka. (19:39:14)

60:00

59:34
    Zápas už se pouze dohrává.

59:12
    Brankáře Žigárdyho zaměstnává ještě střela Vladimíra Nováka, kterou hostující gólman chytá do lapačky.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty utkání.

57:42
    Hostující tým je kompletní. Písku se početní výhoda vůbec nepovedla.

57:32
    Jedovatou střelu vypustil Pavel Procházka, trefil ale výstroj hostujícího gólmana.

55:42
    Písečtí si zahrají v početní převaze. Petr Domin usedne ke dvěma minutám za hákování.

54:32
    Hosté teď kombinovali v písecké třetině jako kdyby hráli v početní výhodě. Blízko brance byl Zbořil, levou tyč ale těsně minul.

53:12
    Slavík střílel z kruhu a prudkou střelu Žigárdy chytá ukázkovým semaforem.

51:35
    Olomouc právě vstřelila branku!

Hosté se prosazují při ponechané výhodě, kdy prostřelil Jágra RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Milan Ministr.

48:53
    Ranou od modré zaměstnal olomouckého brankáře obránce Vojta. Žigárdy chtěl puk rozehrát, nakonec ale raději schoval puk pod lapačkou.

48:15
    Z otočky střílel Jiří Kudrna, branku hostů ale minul.

47:34
    Michal Pšurný závážel puk do útočné třetiny, dva obránci Olomouce ho ale o puk rychle obrali.

46:29

Hosté překonávají Jágra z ranou z bezprostřední blízkosti. Autorem třetí branky hostů je JAKUB BARTOŇ. Asistence: Richard Brančík.

44:08
    Dragoun od mantinelu nastřelil puk na branku a Žigárdy opět raději přidržel puk do přerušení.

42:48
    Lehké nahození Pláška Žigárdy ukryl pod rukavicí.

41:12
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Druhá třetina je u konce. Brankově se v ní prosadili pouze hosté a po gólech Řípy a Ministra vedou Olomoučtí po čtyřiceti minutách 2:1. V jednom případě také zvonila pravá míč domácí branky, a to po střele Brančíka. Jak tomu bude ve třetí třetině, na to si musíme počkat minimálně do 19:08, kdy by měla začít třetí třetina.

40:00

39:26

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:01
    Aktivní Kucharczyk se opět natlačil až do brankoviště a puk poskakoval po brankové čáře.

37:32
    Karel Plášek pálil z nápřahu, nemířil ale mezi tyče.

36:21
    Dragoun najíždějícímu Pšurnému předložil puk před branku, druhý jmenovaný ale v ideální pozici promáchnul.

36:02
    Písečtí se ocitli pod menším tlakem a celou situaci řeší vyhozením přes všechny čáry.

35:21
    Obránce Výborný měl teď hodně času i prostoru k zakončení, z vrcholu kruhu ale namířil přímo do připravené výstroje hostujícího brankáře.

34:47
    Tři hráči Olomouce se řítili proti jedinému obránci Písku. Souhra na jeden dotek vypramenila ranou Brančíka do pravé tyče.

33:12
    Kucharczyk se natlačil s pukem před bránu a mířil mezi betony, Jágr je však dokázal sklapnout včas.

32:47
    Ihned po vhazování střílel Kucharczyk a Jágr schoval puk pod vlastními betony.

32:44

32:21
    Střeleckou pozici v útočné třetině si vybojoval Dragoun, následná střela ale mířila nad horní tyčku.

31:12
    Martin Vyrůbalík pálil z napřahu od modré a Jágr si nechal puk pro sebe.

30:57
    Hosté jsou po vstřelené brance nebezpeční. Po střele Domina musel Jágr opět zasahovat.

30:15

MILAN MINISTR se zmocnil puku na mezikruží a povedenou ranou do pravého růžku posílá hosty do vedení.

29:21
    Hostující Polodna zavezl puk od vlastní branky až před Jágra, zakončit ale díky dobré práci písecké obrany nestihl.

28:01
    Domácí Slavík orazítkoval pravou tyč olomoucké klece!

27:47
    Zakázané uvolnění domácích a vhazování po pravé ruce brankáře Jágra.

27:26
    Prudkou střelu z kruhu vyslal hostující Černý a Jágr sevřel puk v náruči.

26:53
    Před píseckou brankou se nebezpečně zmocnil puku Milan Ministr, puk ale zapomněl za sebou.

25:32
    Písečtí vyhráli vhazování v útočné třetině a po lehkém nahození z hole Vladimíra Nováka ukryl Žigárdy puk pod lapačkou.

24:57
    Michal Dragoun zkoušel Žigárdyho překvapit střelou přes jednoho z hostujících beků, trefil ale pouze hráče před sebou, od něhož se puk odráží do sítě nad olomouckou brankou.

24:18
    Hosté se neshodli v rozehrávce od vlastní branky a dlouhý pas z obrany končí zakázaným uvolněním.

23:48
    Hosté ujížděli ve třech proti dvěma domácím obráncům, celá akce ale předčasně končí na modré čáře - offside.

23:00
    Szturc zpoza domácí branky nahrával mezi kruhy. Naštěstí pro domácí nikdo z olomouckých útočníků přihrávku nečekal.

22:10
    Stejskal si sjížděl s pukem po levé straně a když přejel modrou útočnou, tvrdě pálil. Žigárdy ukryl puk pod výstrojí.

21:06

Šťastnější trefu dávají také hosté. JIŘÍ ŘÍPA vyslal na Jágra nepříliš důraznou střelu, lehký pokus ale domácímu brankáři propadnul pod rukou a došoural se až do branky. Bez asistence.

20:01

Hosté odstartovali utkání náporem a v úvodních momentech se Jágr musel velmi ohánět, aby bezbrankový stav udržel. Nakonec šli do vedení domácí hráči, a to velmi kuriózně, když si po střele Vladimíra Nováka ztečoval puk do vlastní branky Haluza. Druhé dějství začne přibližně v 18:18.

20:00

19:32
    Písek tráví poslední vteřiny úvodní části v útočné třetině, ke střele se ale zatím nikdo z domácích neodhodlal.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:15
    Hosté se nakonec ubránili. Bartoň je zpátky ve hře.

17:59
    Hosté vyhazují.

17:22
    Kudrna dvakrát zakončoval zblízka, ani v jednom případě ale ležícího brankáře hostí nepřekonal.

16:48
    Pavel Procházka pálil od modré a Žigárdy tak tak vytěsnil ramenem.

16:15
    Přesilovka pro domácí. Jakub Bartoň usedne k menšímu trestu za faul kolenem.

15:59
    Písek právě vstřelil branku!

Domácí jdou kuriózním gólem do vedení. VLADIMÍR NOVÁK střílel od modré a Žigárdy vyrazil jeho pokus před sebe. Vracející se Haluza si omylem srazil puk do vlastní branky.

14:02
    Dragoun se hnal sám na píseckou branku a v poslední chvíli se za pomoci jednoho z dojíždějích beků poroučel k zemi. I přes velkou nevoli obecenstva se pokračuje bez přerušení.

12:55
    Výborný přišel o puk na modré čáře a hosté ujížděli ve dvou v přečíslení. Celá akce vypramenila střelou Radima Kucharczyka, kterou Jágr vyráží do rohu.

11:56
    Písecký Kalečík střílel od modré čáry a Žigárdy před dojíždějícím Pšurným ukryl puk pod lapačkou.

11:07
    Heš chyboval v rozehrávce a Matěj Pekr se ocitl sám před Jágrem, bekhendem ale mířil pouze do betonu píseckého brankáře.

09:49
    Pšurný se ocitl s souboji jeden na jednoho s hostujícím Staňkem, olomoucký bek vyšel z celé akce jako úspěšnější a zabránil tak domácímu útočníkovi v nájezdu.

08:42
    Pavel Procházka střílel od modré čáry, ostrá střela ale byla ještě před Žigárdym tečováná a směrovala nakonec mimo.

08:03
    Pěknou individuální akcí se prezentoval domácí Polodna, v posledním okamžiku mu ale kotouč sjel z čepele a skončil tak s černým kusem gumy jen v rohu.

06:38
    Vladimír Novák se zčista jasna zjevil s odraženým pukem na mezikruží, pálil ale mimo tyče.

05:01
    Hostující Domin se probojoval do opakovaného zakončení a v druhém případě mířil poměrně přesně do růžku, Jágr ovšem reflexivně ramenem vytěsnil

04:11
    Pšurný dělá hostující obraně problémy i nadále. Tentokrát však jeho pokus označkoval pouze mantinel na brankou.

03:24
    Zakázané uvolnění Olomouce.

03:17
    Pšurný střílel z nápřahu a Žigárdy sevřel puk v lapačce.

02:50
    Roman Szturc najížděl na píseckou klec z levé strany a střelu švihem Jágr drží do přerušení.

02:26
    Písečtí se s přechodem do útočné třetiny trápí. Další postavení mimo hru.

02:01
    Offside domácích.

01:29
    První akci domácích režíroval Pšurný, o puk ale v útočné třetině poměrně brzy přišel.

00:24
    Hosté vstoupili do zápasu náporem a Jágr muel v úvodních moimentech krýt snad tři pokusy.

00:05

00:01

IHC KOMTERM Písek: Jágr (Pinkas) - Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák, Vomela - S. Polodna, Nedvěd, Slavík, Pšurný, Kopecký, Kudrna, Plášek, Dragoun, V. Novák, Stejskal, Ferebauer, Mikšovský.

HC Olomouc: Žigárdy (Sedlář) - Janáček, Vyrůbalík, Koma, Nedbálek, Domin, Bartoň, Staněk - Szturc, MInistr, Smejkal, P. Polodna, Černý, Brančík, Řípa, Záhorovský, Zbořil, Haluza, Pekr, Kucharczyk.

Rozhodčí: Zubzanda - Flegl, Šperl.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Petr Košatka

Branky a nahrávky: 16. V. Novák - 22. Řípa, 31. Ministr, 47. Bartoň (Brančík), 52. Kucharczyk (MInistr)

IHC Králové Písek: Jágr (Pinkas) - Procházka, Kalečík, Heš, Vráblík, Výborný, Vojta, P. Novák, Vomela - S. Polodna, Nedvěd, Slavík, Pšurný, Kopecký, Kudrna, Plášek, Dragoun, V. Novák, Stejskal, Ferebauer, Mikšovský.

Rozhodčí: Zubzanda - Flegl, Šperl