Motor ČB – Slavia 5:1 (kon.) | Zlín – Kladno 8:0 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 5:3 (kon.)
Sparta – Plzeň 3:0 (kon.) | K. Vary – Pardubice 2:3 (kon.) | Třinec – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
5:1 (1:1, 2:0, 2:0)
HC Slavia Praha
Pátek 29.10.2010, 17:30Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V 16. kole Tipsport extraligy se utkají celky HC MOUNTFIELD a HC Slavia Praha. Oba týmy čekají již pět zápasů na tříbodovou výhru, pokud by jí dnes ukořistili domácí hráči, vyšvihnou se v tabulce na první místo před Vítkovice. Pražané mají jiné starosti, přesně 148 minut totiž nemohou najít střelce. Jak dlouho potrvá půst svěřenců trenéra Růžičky proti Českobudějovickým?

Pokud máte chuď si o střetnutí přečíst něco více, navštivte klubové stránky HC MOUNTFIELD - hokejcb.cz.

HC Mountfield: Kovář (Hrubec) - Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pšurný R. - Gulaš, Langhammer, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Mertl, Červený, Podlešák - Kuchejda.

HC Slavia Praha: Kopřiva (Furch) - Žižka, Kadlec, Kuboš, Tomica, Jebavý, Vašíček, Holec - Špelda, Svoboda, Vondrka, Jaškin, Štefanka, Krenželok, Branda, Micka, Doležal, Kolařík, Endál, Sklenář, Růžička.

Rozhodčí: Hribik, Lacina - Kajínek, Podrazil..

Do českobudějovické sestavy se navracejí všichni marodi, včetně Lukáše Květoně, nad jehož startem se vznášel největší otazník. Ve slávistické sestavě jsou oproti posledním utkání dvě absence: chybí Roth a Jelínek. Do brány se staví obě jedničky svých týmů - Kovář a Kopřiva.

00:01

0:44
    Po boji o puk za Kovářovou brankou nahazoval kotouč do ohně Kadlec, ale Mikeska jeho pokus zblokoval.

1:25
    První zákrok si připisuje Kovář, zaměstnal ho Sklenář.

1:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    VLADIMÍR RŮŽIČKA posílá hned ve druhé minutě hostující tým do vedení! Využil perfektní práce mladíka ve slávistické sestavě, Jaškina, který mu z rohu adresoval přesnou přihrávku a Růžička zavěsil puk do sítě. Asistence: Dmitrij Jaškin.

2:11
    Slávisté dal pokračují v aktivitě, HC MOUNTFIELD působí zatím hodně vlažně, Kovář musel znovu k ledu.

3:02
    Václav Pletka (CEB) - 2 min - zdržování hry. Domácí útočník zalehnul puk a dvě minuty tak bude nyní odpočívat na trestné lavici bez možnosti se kotouče znovu dotknout.

4:31
    Slávistům protéká přesilovka mezi prsty, Jihočeši už potřetí vyhazují.

5:13
    Pletka ihned po naskočení do hry převzal kotouč od Tůmy, Kolařík byl ale na místě a puk si zabral do své moci, Kopřiva si mohl oddechnout.

5:48
    Jan Novák (CEB) - 2 min - hákování. Další výhoda a možnost reparátu pro hosty.

6:25
    Růžička šikovně hledal Krenželoka, tomu se ale puk ideálně usměrnit nepovedlo. Posléze domácí vyhazují kotouč až ke Kopřivovi.

7:47
    Rozhodčí Lacina s Hribikem nasadili hodně přísný metr a za podražení je vyloučen Daniel Branda (SLA).

7:48
    5/5

8:36
    Kopřiva vytáhnul ramenem nad břevno gólovou střelu Vydareného! Domácí bek si zkušeně počkal, až se mu uvolní prostor ke střelbě a v pravý čas vypustil kotouč na slávistickou oporu. Ten odolal.

9:36
    A přesně minutu po Vydareného palbě se zkoumá video, zda Langhammer puk nekopl do branky...

9:36
    Mountfield právě vstřelil branku!
    JAKUB LANGHAMMER docílil gólu povoleným způsobem. Tůmovo nahození sklepl Gulaš, Kopřiva klouzal k druhé tyči, zatímco kotouč mířil na Langhammerovu brusli. A od ní se odrazil do branky, Kopřiva byl bez šance. Asistence: Milan Gulaš, Martin Tůma

11:42
    Dvě velké šance na obou stranách, nejprve na Kováře nevyzrál Sklenář, domácí příležitost pak měl na svědomí Pletka, který tečoval střelu Mikesky. Jak Kovář, tak Kopřiva si připsali parádní zákroky.

11:55
    Ofsajd hostujícího týmu, oba mančafty střídají.

12:05
    Čárový rozhodčí hodí kotouč do hry o pár metrů blíže Kovářovi. Buly po pravici Kováře.

12:23
    Dmitrij Jaškin se sice hodně diví, poté, co se skácel k ledu Snopek, ale rozhodčího už neobměkčí. Dvě minuty za nedovolené bránění.

13:16
    Domácí vystavili před Kopřivou přesilovkou formaci, Snopkovi ale puk sjel při střele z hokejky. Hosté se osvobozují.

14:24
    Jaškin na ledě, hraje se v plném počtu.

14:56
    Vondrka si pohrál se Šulcem a vykoledoval si na něm faul. Zasekl si kotouč těsně za modrou a Jakub Šulc už nemohl jinak, než nechat svou hokejku v cestě hostujícího nejproduktivnějšího forvarda.

15:20
    Pražané musí začít vymýšlet, co s pukem, od svého obranného pásma.

16:43
    Slavia se zatím v přesilovkách trápí a domácí jejich útočné výpady bez větších problémů zachytávají.

16:56
    5/5

17:34
    Tůmovo nahození bylo lahůdkovým soustem pro lapačku Kopřivy, který si po delší době sáhnul na puk.

18:07
    Vhazování před Kopřivou.

18:30
    Kranželokovo zakončení následoval svým pokusem Šimánek, skóre se ale neměnilo.

19:32
    Langhammer je v první třetině na ledě hodně vidět, nyní se protlačil k dorážce a Kopřiva musel puk udržet před dorážejícími útočníky domácích.

19:45
    Novákovy dvě rány v rychlém sledu, Kopřiva betony vyrazil.

20:00

Slávistické čekání na gól se zastavilo na čísle 150. Přesně tolik minut se Pražané nemohli trefit. Po Jaškinově přihrávce se dnes ale hned ve druhé minutě prosadil Růžička. Domácí odpověděli brankou Langhammera, kterou musel posvětit videorozhodčí.

Statistiky po první třetině:

Střely: 12:12.

Vhazování: 14:9.

Vyloučení:3:2 .

20:01

20:28
    Kovář si trochu zalaškoval s nervy domácích diváků, když ne úplně přesvědčivě zkrotil nahození Štefanky. Buly po pravici brankáře HC MOUNTFIELD.

20:58
    Miroslav Holec schytal Tůmovou hokejkou ránu do obličeje, což neuniklo pozornosti rozhodčích, kteří posílají Martina Tůma k trestoměřičům. A hned s trestem 2+2 minuty, Holec prokázal sudím krvavé zranění.

22:00
    Minuta přesilovky slávistů pryč a hosté se stále k ničemu nedostali.

22:56
    Vondrkovo střela byla nadzvednuta do ochranné sítě.

23:34
    Tak Slavia rozhodně nemůže dávat lekce, jak správně nakládat s přesilovou hrou. Zatím se při početní výhodě vyloženě trápí a na Kováře pořádně nevystřelili.

24:58
    Stalo se, co se stát muselo. Tůma naskočil na led, aniž by se při jeho absenci změnilo skóre.

25:07
    Dolažalova palba se zastavila o boční síť.

25:47
    Na druhé straně se zjevil před Kopřivou osamocen Pšurný, ale kličku již dokončit nestihl a narazil do hostujícího muže s maskou. Hra je přerušena, vhazovat se bude před Kopřivou.

26:44

28:12
    Po tlaku Langhammerovy formace se slávisté uchýlili k icingu.

28:29
    Tomáš Micka (SLA ) - 2 min - hákování. Zcela zbytečný faul hráče, který ještě loni válčil v barvách HC MOUNTFIELD.

28:43
    Svoboda vytlačil domácí z útočné třetiny.

29:26
    Kopřiva musel bleskurychle skočit po puku, který se vracel do jeho brankoviště po odrazu od mantinelu.

29:51
    Puk se dostal až ke Kovářovi, oba týmy prostřídaly své formace.

30:36
    Druhou desetiminutovku druhého dějství načne vhazování před Kopřivou. Na nějakou vyloženou příležitost čekáme v Budvar Aréně už hodně dlouho...

31:14
    Tak jsem to přivolal. Štefanka se ocitl v trháku, domácí beci nestihli zareagovat a bylo na na Štefankovi, co vymyslí. A moc toho nebylo, zkusil střelbu příklepem z kruhu pro vhazování, přímo do hrudi Kováře.

32:31
    A z hokejově nezáživných situací vysvitl další moment, Vydarený zavezl puk až za bránu soupeře, kde byl tvrdě sražen Jiřím Vašíčkem. 2 minuty - vražení na hrazení.

32:42
    Holec si vybojoval bekhendové zakončení, kotouč ale zamířil mimo.

33:40
    Ani domácím se přesilovka ale vůbec nedaří, nyní měl na hokejce gól Doležal, ale skulinku mezi Kovářovými betony netrefil.

34:22
    Devět vteřin před návratem Vašíčka zkoušel štěstí Mikeska, ale Kopřiva si s jeho pokusy dokázal poradit.

34:31
    5/5

34:33
    Kašpařík tečoval kotouč těsně mimo tři tyče.

35:47
    Silou vůle dotlačila čtvrtá domácí formace kotouč za Kopřivu. Po přechodu modré čáry na několikrát přetlačili Jihočeši své obránce, až se puk dostal pod hokejku RUDOLFA ČERVENÉHO. Ten bez přípravy vyslal puk svižnou ránou mimo Kopřivův dosah. Asistence: Tomáš Mertl, Martin Podlešák.

36:31
    Gulaš zkusil po samostatné akci i zakončit a jen těsně přestřelil, krásná akce domácího forvarda.

37:29
    Pletka našel od mantinelu před bránou číhajícího JIŘÍHO ŠIMÁNKA. Ten dopravil puk za brankovou čáru bruslí, ale rozhodčí, který byl akci blízko, ihned ukázal, že branku uznává. Kopřiva se ale hodně vztekal a přinutil sudí situaci konzultovat s kolegou u videa. Po chvilce čekání byl původní verdikt potvrzen, Jihočeši se dočkali zvýšení na 3:1. Asistence: Václav Pletka, Michal Mikeska.

37:29
    Desetiminutový osobní trest pro Kopřivu, za vztek svého brankáře si odpočine na trestné lavici a jeho trest tak odpyká Jebavý.

38:59
    Šulcovu ránu Kopřiva vyrazil před sebe.

39:55
    Ještě poslední přerušení před sirénou, znamenající konec druhé dvacetiminutovky. Na svědomí ho měl slávistický ofsajd.

40:00

Statistiky po druhé třetině:

Střely: 23:21.

Vhazování: 26:22.

Vyloučení: 5:4, navíc Kopřiva (SLA) 10 min. os. trest.

40:01

40:06
    Buly před Kovářem.

40:25
    25 vteřin po startu třetí třetiny se domácí počtvrté prosadili. Mikeskovi nechal u mantinelu hodně prostoru pro vymýšlení přihrávky Kadlec a domácí centr toho dokonale využil, milimetrovým pasem našel JIŘÍHO ŠIMÁNKA. Na něm už bylo jen doklepnout kotouč do sítě. Asistence: Michal Mikeska, Václav Pletka.

42:16
    Tomáš Mertl (CEB) - 2 min - podražení.

42:32
    Vondrka zaměstnal výstroj Kováře, domácí gólman svůj tým podržel.

43:13
    Útočné snažení Slavie utnuli domácí sevřením puku, buly v útočném pásmu hostů.

44:16
    5/5

45:00
    Kašpařík přebruslil hostující beky a Kopřiva jeho pokus vykopl špičkou betonu!

45:45
    Parádní akce domácího týmu. Pšurný odvedl medvědí kus práce, vybojoval kotouč pro Kašpaříka, který ho jak na zlatém podnose předložil ROSTISLAVU MARTYNKOVI. Ten byl mezi kruhy trestuhodně nehlídán a zavěsil nechytatelně. Kopřivu střídá v bráně Furch. Asistence: Pavel Kašpařík, Roman Pšurný

47:59
    Vondrka, který byl vyloučen v čase 45:59, je na ledě. Českobudějovickým stadionem obíhá mexická vlna, takhle výrazného vedení si Jihočeši užívají vůbec poprvé v sezóně.

48:09
    Dvouminutový trest pro střídačku HC MOUNTFIELD - domácí hráli v šesti a trest odpyká Tomáš Mertl.

50:09
    Slávisté nevymysleli v přesilovce nic, co by stálo za zmínku. Předvedli totiž jedno velké nic, a z toho se nějaká akce vypichuje těžko. Mertl naskočil do hry.

50:45
    Jan Snopek (CEB) je dalším vyloučeným hráčem, dvě minuty za podražení.

51:03
    Zakázané uvolnění hostů.

51:27
    Kubošova tvrdá rána mířila nad branku, Kovář proti dělovce zasahovat nemusel.

52:08
    6421 diváků sleduje dění na ledě = Budvar Aréna je letos poprvé vyprodána. Nyní vyprovodili fanoušci na trestnou lavici Tomáže Žižku, který zastavil Kašpaříka hákováním.

52:45
    5/4

53:16
    Vydarený přenádhernou přihrávkou od vlastní brány našel na útočné modré rozjetého Pletku, který mířil zcela osamocen na Furcha. Ten jeho úmysly ale perfektně přečetl a poradil si jak s prvním pokusem, tak s dorážkou.

54:08
    Hraje se v plném počtu.

54:47
    Kovář zpacifikoval lapačkou střelu Žižky, hra je přerušena.

55:30
    Slávisté zkusili proniknout do pásma, ale rychle narazili. Na druhé straně se vyhnul bekům šikovnou kličkou Červený, ale pak už neměl komu přihrát a puk má znovu na hokejce Slavia.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu, slávisté se sympaticky derou do útoku. Jihočeši si mohou užívat pocit, že si dnešním výkonem a výsledkem vysloužili návrat na první místo extraligové tabulky.

58:51

59:30
    Domácí fandové vytleskávají poslední minutu, už se nic nestane...

60:00

Nejlepšími hráči utkání jsou vyhlášeni dva Michalové: Mikeska a Vondrka.

Jihočeši si dnes po zásluze připsali do tabulky další tři body a přehoupli se přes třicetibodovou hranici. Pražané naopak navázali na poslední neúspěchy, již šest zápasů čekají na zisk tří bodů, navíc za posledních pět zápasů nastříleli jen tři branky... Z Českých Budějovic je to vše, pěkný zbytek večera přeje Michal Špírek. (19:56:52)

Michal Špírek

Branky a nahrávky: 10. Langhammer (Gulaš, Tůma), 36. Červený (Mertl, Podlešák), 38. Šimánek (Pletka, Mikeska), 41. Šimánek (Mikeska, Pletka), 46. Martynek (Kašpařík, Pšurný R.) - 2. Růžička (Jaškin)

Banes Motor České Budějovice: Kovář (Hrubec) - Snopek, Vydarený, Ptáček, Tůma, Novák, Šulc, Jank - Šimánek, Mikeska, Pšurný R. - Gulaš, Langhammer, Květoň - Pletka, Kašpařík, Martynek - Mertl, Červený, Podlešák - Kuchejda.

Rozhodčí: Hribik, Lacina - Kajínek, Podrazil.